גיבוי בגוגל תמונות - תמיכה טכנית מובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיבוי בגוגל תמונות

Myrath

Recommended Posts

שלום,

אני מגבה (חינם ללא הגבלה...) את התמונות והסרטונים שלי מהסמארטפון (Htc10) לגוגל דרייב.

העניין הוא שאם אני רוצה למחוק תמונה המכשיר כותב לי שזה יימחוק אותה גם מהגיבוי וכו'.

אני רוצה להשתמש בשירות כך שאוכל להעביר כמעט את כל התמונות לענן ובמכשיר יישארו מעט - וכך אוכל לחסוך מקום (כמו שקורה כשמגבים דרך המחשב - מחיקה מתיקייה במחשב לא תמחק את הקובץ מהענן) - מדוע זה לא אפשרי?

או שאולי אני טועה ולמעשה התמונות והסרטונים שעל גבי המכשיר שלי כלל לא תופסים מקום מלכתחילה בגלל שהם על הענן?

בקיצור, אשמח לדעת מהי הדרך להעביר את התמונות והסרטים שלי מהמכשיר לענן כדי לחסוך את המקום שבשמירתם בין אם זה אומר למחוק את התמונות מהמכשיר ובין אם להשאיר.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבצע את הפינוי מקום דרך היישומון(Google Photos) בדרך הזאת זה ימחק לך רק תמונות/סרטונים שגובו, ואם אתה רוצה למחוק בעצמך מהגלריה במכשיר תוודא שכל התמונות והסרטונים גובו בGoogle Photos ורק אז תמחק ידנית מה שאתה רוצה מהמכשיר.

פינוי מקום במכשיר Android - תמונות Google

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

תבצע את הפינוי מקום דרך היישומון(Google Photos) בדרך הזאת זה ימחק לך רק תמונות/סרטונים שגובו, ואם אתה רוצה למחוק בעצמך מהגלריה במכשיר תוודא שכל התמונות והסרטונים גובו בGoogle Photos ורק אז תמחק ידנית מה שאתה רוצה מהמכשיר.

היי, תודה על התשובה המהירה - אבל הבעיה היא שונה.

אני מבין את הקונספט ומה שאתה מתאר זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות, הבעיה היא שברגע שאני מנסה לשים תמונה מהמכשיר בסל האשפה הוא מזהיר אותי כך: "התמונות יוסרו מחשבון ומהמכשירים המסונכרנים. בטוח?".

וגם בדקתי וברגע שאני מוחק מהטלפון הוא מוחק לי גם מהגיבוי. למה אין לי אופציה של למחוק מהטלפון בלבד?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

אתה יכול להעלות צילום מסך שמראה בדיוק את ההודעה שאתה מקבל לפני פינוי מקום דרך Google Photos ואחת נוספת שמראה לפני מחיקה מהגלריה?

אני כבר לא יכול לפנות מקום דרך פוטוס ובעיקרון, אני לא מקבל שום הודעה לאחר הפינוי. פעם שעברה, כשפיניתי, היה כתוב ש1.08 ג'יגה התפנו וזהו. אבל שום תמונה או ווידאו לא הוסרו מהמכשיר.

לגבי ההודעה על מחיקה מהגלריה, זה בדיוק זה: "התמונות יוסרו מחשבון Google ומהמכשירים המסונכרנים. בטוח?"

אזהרה.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם אין לי פה הפרדה ברורה בין מה שקיים על המכשיר לבין מה שעל הענן. הכל מעורבב ואין שום היגיון במה שקורה.

לא רק שאני לא מבין למה הוא מאפשר לי למחוק רק כשהמחיקה היא גם מהענן והסנכרונים, אלא שכשהוא מפנה יותר מג'יגה אני לא רואה שום תמונה שהוסרה מאלבום/רצף התמונות.

הכל הפוך :/

עכשיו כאילו הפתרון היחידי שלי זה להעביר מהטלפון למחשב ואז מהמחשב לאלבום ואז המחיקה מהטלפון לא תמחק גם מהאלבום (כי כביכול התמונה יובאה מהמחשב).... :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

אתה יכול להעלות צילום מסך שמראה בדיוק את ההודעה שאתה מקבל לפני פינוי מקום דרך Google Photos ואחת נוספת שמראה לפני מחיקה מהגלריה?

רגע, ייתכן ואני לא מבין משהו.

כל מה שנמצא ברצף של "תמונות" (להבדיל מאלבומים) בעצם לא שמור על המכשיר שלי, אלא על גוגל?

אני רואה שבאמת המקום שהפלאפון שלי לוקח על הוא מועט מאוד ביחס לתמונות והסרטים שיש בגלריה.

אין איזו דרך להבדיל בין החומר ששמור על הטלפון עצמו בלבד לעומת מה ששמור רק בדרייב? אני לא מבין איך אני מסתדר עם הגיבוי של דרייב והיישומים והתוספים המורכבים (יחסית) של ואילו בדבר הזה שאמור להיות הכי פשוט הכל כל כך מוזר פתאום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Myrath

לגבי ההודעה על מחיקה מהגלריה, זה בדיוק זה: "התמונות יוסרו מחשבון Google ומהמכשירים המסונכרנים. בטוח?"

אזהרה.png

ע"פ התמונה אתה לא בגלריה המובנית במכשיר אלא בגלריה דרך היישומון של Google Photos ולכן אני מבין שאין לך יישומון נפרד לגלריה כמו במכשירי אנדרואיד עם מערכת הפעלה נקייה של גוגל, אבל לך יש מערכת ממשק של HTC Sense שמרגישה נורא כמו מכשירי אנדרואיד עם מערכת הפעלה נקייה, לכן פשוט תתקין יישומון נפרד נוסף של גלריה כמו HTC Gallery שHTC הסירו ממכשירי הHTC 10 ובGoogle Play יהיה כתוב שאין תאימות ואם מתקינים בדרך אחרת שלא דרך הGoogle Play יכול להיות שעדיין זה לא יעבוד טוב(סוג של חוסר יציבות של היישומון אני מניח) ולא יתקבלו עדכונים אוטומטיים לHTC Gallery שלא הותקנה מהGoogle Play, ובמקום הם השאירו רק את הGoogle Photos שמאפשר רק למחוק את כל התמונות והסרטונים מהמכשיר כאשר בוחרים בפינוי מקום מבלי האפשרות להשאיר במכשיר מה שאתה כן רוצה למרות שגובה כבר בענן.

לכן יש לא מעט חלופות עדיפות ליישומון נפרד שישמש כגלריה כמו Simple Gallery או Camera Roll - Gallery ועוד... שבעצם יאפשרו לך למחוק מהמכשיר ולהשאיר את התמונות והסרטונים שאתה כן רוצה.

ביישומון של Simple Gallery ברגע שאתה מוחק תמונה/סרטון מהמכשיר הם עוברים לסל המחזור(Recycle Bin) ולאחר מכן אתה צריך למחוק מסל המחזור(יש לך גם אפשרות שחזור לתקייה שממנה מחקת כמו במחשב), סל המחזור ניתן לביטול ואז המחיקה תיהיה מיידית אבל כנראה זה בטוח יותר במידה ומתחרטים אם יש וסרטונים שכן רוצים להשאיר בסופו של דבר, לעומת זאת ביישומון של Camera Roll - Gallery זה מוחק מיידית מהמכשיר.

אל תשכח לוודא שהכל גובה לGoogle Photos ורק אח"כ תמחק דרך Simple Gallery או Camera Roll - Gallery(תנסה ותשאיר את זאת שאתה מעדיף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Spaghet - המון תודה על התשובה המפורטת.

האמת היא שאני מעדיף שכל התמונות יישמרו רק הענן. הבעיה שלי עם המצב הנוכחי היא שהתמונות נשארות גם במקום אחר ואני צריך ידנית למחוק מגוגל כדי לפנות מקום פנוי, כך שאם יש דרך להסביר לגוגל שאני מלכתחילה רוצה שהתמונות יישמרו רק עליו וכל תמונה שגובתה תנוקה מהמכשיר (אוטומטית, מבלי שמדי פעם אצטרך להיזכר בזה ולבצע ידנית) - זו העדיפות בשבילי.

בינתיים אני אוריד את סימפל גלרי, אבל המטרה היא רק כדי לוודא שעל המכשיר לא שמורים קבצי מדיה.

שאלה נוספת ברשותך - מה לגבי וואטסאפ? התמונות והסרטונים שמורים על וכך למעשה לא תופסות מקום בוואטסאפ? או שבמקרה הזה זה גם וגם?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע פתחתי את סימפל גאלרי ומופיע לי רק תיקייה של וואסטאפ אימאג'ס (את כל הסרטונים מחקתי דרך ההגדות בטעות...).

זה אומר שזה כל התמונות שיושבות לי על המכשיר?

יש דרך לתמרן שכל תמונה/סרט שאצלם וכל דבר שיעבור בוואטסאפ יישב רק בענן אוטומטית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף, שמחתי לעזור :)

לגבי הוואטסאפ התמונות והסרטונים אכן נשמרים על Photos אבל תבדוק שבהגדרות הגיבוי של הוואטסאפ הסרטונים לא מסומנים מאחר והגיבוי של הוואסאפ נשמר בGoogle Drive ולו יש הגבלה של מקום(15GB).

כדי לבדוק תיכנס לוואטסאפ>3 נקודות מצד שמאל למעלה אם המכשיר שלך בשפה העברית>הגדרות>צ'אטים>גיבוי צ'אטים>גלול עד לתחתית ושם תראה אם האפשרות של "כלול סרטונים" מסומנת ואם כן תבטל את הסימון.

בנוסף אתה יכול להיכנס לפרטי היישום של וואטסאפ ולראות את נפח האחסון שלו, למשל אצלי הוואטסאפ שוקל סה"כ 285MB אבל גודל היישום עצמו שוקל 84.36MB, נתוני המשתמש 189MB והמטמון 11.56MB ולמרות שהנפח הסופי הוא 284.92MB המכשיר כותב לי 285MB(מעגל אני מניח), אבל ע"פ זה אפשר להבין שיש תמונות/סרטונים/אנימציות ששמורים בוואטסאפ ולכן אם רוצים לדעת יותר אפשר להיכנס לוואטסאפ>3 נקודות מצד שמאל למעלה אם המכשיר שלך בשפה העברית>הגדרות>שימוש בנתונים ובאחסון>שימוש באחסון ואז תוכל לראות הכל באופן מפורט יותר ולמחוק בדיוק מה שתרצה בצורה מסודרת.

ציטוט של Myrath

כרגע פתחתי את סימפל גאלרי ומופיע לי רק תיקייה של וואסטאפ אימאג'ס (את כל הסרטונים מחקתי דרך ההגדות בטעות...).

זה אומר שזה כל התמונות שיושבות לי על המכשיר?

כן, ואם יש לך בSimple Gallery את תיקיית סל המחזור(Recycle Bin) תוכל לשחזר מאחר והקבצים עדיין נמצאים...

אתה יכול גם להיכנס לאשפה בGoogle Photos כל עוד לא רוקנת את האשפה הפריטים יוסרו רק אחרי 60 ימים ככה שיש לא מעט זמן.

יש גם אפשרות לשחזר בעזרת DiskDigger photo recovery(חינמית) או בעזרת הגרסה בתשלום DiskDigger Pro file recovery שעולה 11.40ש"ח.

ציטוט של Myrath

יש דרך לתמרן שכל תמונה/סרט שאצלם וכל דבר שיעבור בוואטסאפ יישב רק בענן אוטומטית?

לא, מאחר וכאשר שולחים לך תמונה/סרטון/אנימציה הם צריכים לרדת למכשיר שלך ורק אז הם מועלים לענן במידה ותמחק בזמן העלאה יכול להיות שתיהיה לך גרסה באיכות ירודה של אותו הקובץ(אם הGoogle Photos הספיק לגבות חלקית) או כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגוגל מופיעות גם התמונות שיש בענן ולא על הטלפון. בשביל למחוק את מה שיש לו כבר גיבוי פשוט תעשה "פינוי מקום". אם אתה רוצה לראות מה בתוך המכשיר תכנס ל"תיקיות במכשיר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יזיק לך לקרוא לפני שאתה מגיב כי זה מה שכתבתי בצורה יותר מפורטת עוד בתגובה הראשונה...

ציטוט של Spaghet

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שנאמר לעיל, זה כבר עלה בשרשור וגם הבהרתי שאת זה ספציפית ידעתי מלכתחילה, רק שאני מעוניין בדילוג על הרוטינה של "פנה מקום".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...