האם אנו באמת צריכים מעבד/זיכרון/לוח אם חדש? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אנו באמת צריכים מעבד/זיכרון/לוח אם חדש?

TATA BOX

Recommended Posts

לאחר מספר שנים עמוסות באקדמיה, ובעקבות סיום התואר, החלטתי שעלי להשלים פערים שנפערו בתחום הגיימינג.

כרגע אני עם מחשב בן 10 בערך:

Q9300

8g DDR2 

GA-P35-DS3L

ספק 450W

לאחרונה החלפתי את כרטיס המסך שלו מ-HD6770 ל-1060 3g יד 2 (שלא היה בשימוש) והוספתי (MX500)

במקור תכננתי להשתמש בכרטיס במסך וב- במחשב זה באופן זמני ולהעבירם למחשב חדש שאקנה.

לאחר התקנתם הופתעתי לגלות שהמחשב, על אף גילו המופלג, מצליח להריץ משחקים מהשנים האחרונות על הגדרות high ב-FHD ללא בעיה:

fallout 4, LOL, dying light, wolfenstein 2, mirror's edge 2 and more

הדבר גרם לי לתהות האם למשתמש הביתי (ולגיימר הממוצע) יש צורך אמיתי במעבר למעבד בן 10 וב-8g .

כמובן שה-2700X לדוגמא חזק בהרבה (כמעט בסדר גודל) מה-Q9300, אבל האם המשתמש הביתי בכלל יבחין בכך?

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core2-Quad-Q9300-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/m832vs3958

האם אנחנו רודפים אחרי הרכבת הלא נכונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה שאלות קיומיות, בטח לא על סמך הבנצ'מרק המפשט הזה שאני שוקל בכלל להחליף בצנזורה על כמה שהוא יכול להטעות.

אם אתה מבסוט ממה שיש לך - אדרבה. לכל אחד תיאבון בגודל שונה וגם דרישות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני במצב דיי דומה (לוח GA-965P-DS3 עם 8GB זיכרון, כרטיס מסך 7870XT ומעבד Xeon E5450 מרובע ליבות שעבר התאמה לתושבת 775). אני מסכים עם @djelectric - אם המחשב מספק אותך אז אין טעם להחליפו. העניין כאן הוא גיל המחשב ובעיקר גילו של לוח האם - סביר להניח שבקרוב גם לוח האם שלך וגם לוח האם שלי (שהוא כבר בן 11.5 שנים) יפסיקו לתפקד. במקרה כזה אני לא רואה טעם לנסות ולמצוא חדש לתושבת 775 (לוח אם משומש יהיה כנראה עם אותה בעיה של "גיל מתקדם") אלא פשוט להחליף את כל השילוש ולקוות שהמחשב החדש יעבוד עוד 10 שנים לפחות 😀😀😀.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...