שאלה לגבי דיסק קשיח Seagate Barracuda ST3000DM007 3TB - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי דיסק קשיח Seagate Barracuda ST3000DM007 3TB

Eldad5550

Recommended Posts

בנוסף ל שאני קונה, בקשר לדיסק קשיח:

דיסק קשיח Barracuda ST3000DM007 3TB

לפי מה שראיתי הוא 5400 RPM ,למרות שחלק מהאתרים רושמים 7200

האם זה אומר או מעיד משהו על המהירות שלו שהוא יותר איטי מעט ? כי דגם אחר של 2TB - 

ST2000DM008 הוא כן 7200

לפני שאני קונה אז בהצעת מחיר רשום לי שדיסק קשיח מ 3TB חייבים לפצל ל 2 מחיצות- GPT ולא MBR,  זה חיסרון מסויים או סתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הכונן קשיח.
בהתחלה תכננתי לקחת נוסף על ה , בנפח 2  tb  ואחר כך שיניתי ל 3 tb כי זה יותר משתלם וגם תמיד עדיף יותר נפח לדעתי כי זה הולך מהר.

הבעייה שרק אחר כך בהצעת מחיר שמתי לב פתאום שה - 3tb   הוא רק 5400   RPM בשונה מה- 2 שהוא 7200 שאותו חשבתי לקחת בהתחלה.

אלה הדגמים:
Seagate Barracuda ST3000DM007 3Tb
ST2000DM008    2tb

המטרות לשמן אני צריך את המחשב: תוכנות עריכה וגרפיקה, שימוש רגיל ושוטף של הורדות ובין היתר גם למשחקים כבדים.

ממה ששאלתי וביררתי אמרו לי שבסרטים ובאופן כללי פחות מורגש הבדל במהירות, אך במשחקים כבדים ותוכנות אמרו שחובה את ה 7200 מהירות

השאלה שלי אם כדאי להסתפק בלית ברירה ב 2 tb ? בגלל עניין המהירות?  זה יספיק נראה לי אבל לא ממש, 3tb היה יותר טוב ונחוץ לכל מה שיש לי לשים במחשב

יש גם את הדגם הזה של אותו מותג ברקודה -
ST3000DM002 3tb  שהוא כן 7200 אבל הזכרון שלו 64mb בשונה משאר הדגמים שזה 256 ולכן לא יודע אם כדאי וגם אם בכלל יש איפה שאני קונה אני צריך לשאול, כי קרוב לוודאי שאין וצריך לבחור בין השניים שציינתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eldad5550

יש גם את הדגם הזה של אותו מותג ברקודה -
ST3000DM002 3tb  שהוא כן 7200 אבל הזכרון שלו 64mb בשונה משאר הדגמים שזה 256 ולכן לא יודע אם כדאי וגם אם בכלל יש איפה שאני קונה אני צריך לשאול, כי קרוב לוודאי שאין וצריך לבחור בין השניים שציינתי.

תבחר את ST3000DM002. הזכרון כמעט ולא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל קרוב לוודאי שאין איפה שאני קונה את הדגם שציינתי- ST3000DM002 3tb  , לא שאלתי עדיין ואני אשאל אבל בטוח כמעט שיגידו שאין.

אז אם אין להישאר בלית ברירה עם הדגם היותר מהיר של ה 2 tb  או להישאר בכל זאת עם ST3000DM007 3tb  ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדורות האחרונים, יצרני הקשיחים התחילו להצניע את הנתון של הRPM, ולפעמים קשה לדעת אם דיסק הוא 5400 או 7200 או משהו באמצע (כמו 5900). זה נובע משינויים בטכנולוגיה שהפכו את מהירות הסיבוב לפרמטר פחות חשוב ממה שהיה פעם (פעם היה קריטי) לביצועים בפועל. כוננים 5400 חדשים לעיתים קרובות יכו בביצועים כונני 7200 בני מספר שנים.

לכן כבר אין כל-כך טעם להסתכל על 7200 מול 5400. חשוב לנסות למצוא מדידות מהירות בפועל של הדגם הספציפי - מסקירות באינטרנט, אתרי בנצ'מארקים וכדומה.

ות'כלס, לכונן שמיועד בעיקר לאחסון זה כבר לא ממש משנה. ממילא מי שמחפש מהירות, לוקח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDD לא משתווה ל- גם אם הוא במהירות 7200RPM, את זה אתה צריך להבין.

HDD תשמור לגיבויים. אם אתה רוצה להתקין עליו משחקים אז קח בחשבון שזמן עליית המשחק/מפות תפגע.

תוכל להסתכל פה על ההבדלים:

https://www.seagate.com/www-content/datasheets/pdfs/3-5-barracudaDS1900-11-1806GB-en_EM.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כדאי בסוף לקחת את הדגם
Seagate Barracuda ST3000DM007 3Tb

שפחות מהיר 

או להישאר בלית ברירה עם ה

ST2000DM008    2tb  , ה"מהיר" יותר כביכול ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלבטות שלך נראית לי מוגזמת.

ההבדל במהירות השיא בהעתקה לינארית (בין 190מב"ש ל220 מב"ש) הוא לא גדול, ולא יהיה מורגש. ממילא הוא משהו שבא לידי ביטוי בהעתקת קבצים גדולים, מה שנדיר יחסית.

בגישה אקראית, הרבה קבצים קטנים, וכו' לא יהיה בין הכוננים שום הבדל.

הדבר היחיד שהייתי מתלבט פה לגביו הוא האם אתה רוצה 3TB או מספיק לך 2TB (המחיר פר גיגה די זהה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של Eldad5550

אני צריך יותר נפח כמובן, אבל בחנות וכמעט כל מי ששאלתי אמרו שהמהירות תהיה מורגשת במיוחד בחלק מהתוכנות והכי במשחקים

אמרו לך שטויות בשל חוסר ידע מקצועי בתחום. ככה זה (לרוב) בחנויות בארץ.

באת לפורום המכיל אנשי ידע ומקצוע, נסה להעזר בהם.

נ.ב

ה- שרכשתי השנה בנפח 4TB מהסדרה החדשה, שבו יש צפיפות של 2TB לפלטה,

הוא רק 5400rpm אך מנצח בביצועי bench את כונני ה- 7200RPM של האתמול.

התעשיה נוטשת אט אט את ה- 7200 לטובת פלטות דחוסות יותר בסל"ד נמוך יותר = 5400/5900 .

התצורה התבררה כאמינה יותר שקטה יותר וקרירה יותר. וצורכת פחות חשמל כבונוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...