המלצה לשדרוג המחשב לצורך תמיכה בNVME - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לשדרוג המחשב לצורך תמיכה בNVME

SABman12

Recommended Posts

מפרט נוכחי:

מעבד: i5 3470
לוח אם: B75MA-E33
זיכרון: 8GB בודד CL11

כרטיס מסך: GTX 760

דיסק נוכחי: 480GB + HDD 1TB

ספק: לא זוכר בדיוק איזה, אבל באזור ה520W

לא מילאתי את הטופס הסטנדרטי כי זו לא בקשה סטנדרטית אבל אציין את כל הפרטים החשובים והרלוונטים.

אני מעוניין לרכוש SSD מסוג . לוח האם הנוכחי שלי לא תומך בכרטיסים מסוג זה.

הבעיה היא כזו:
אני יכול לשדרג רק את הלוח האם ולקנות אחד חדש יותר בארץ באזור נגיד 300 שקל אני משער, אבל הבעיה היא שזה מרגיש לי קצת כמו בזבוז כסף.

למה? בגלל שהמעבד גם ככה ישן, ולהישאר עם אותו הSOCKET זה קצת יתקע אותי לשם שדרוגים לעתיד.

לכן ההתלבטות שלי היא האם לקנות רק שיתמוך במעבד הנוכחי, או לקנות גם וגם מעבד חזק יותר כך שאהיה פתוח לשדרוגים נוספים בעתיד.

אני מעדיף לבזבז כמה שפחות ולא מעוניין להשקיע בלוח אם מעבר ל320 שקל ובמעבד מעבר לכ600 שקל וגם זה רק אם זה ממש שווה את זה לכן רציתי את עצתכם מה כדאי לעשות.

לגבי הזיכרונות - יש לי אופציה לרכוש 2 זיכרונות 8GB(סה"כ 16) סופר מהירים עם נראה לי 2400MHZ במחיר סבבה, אבל כרגע אין לזה תועלת, זה יהיה רלוונטי אם תציעו לי כנראה מעבד רייזר או משהו כזה.

אין בעיה להזמין גם מאמזון כל עוד יש משלוח לישראל. מתכנן להזמין בימים הקרובים.

שימושים של המחשב: שימוש יום יומי, משחקים פה ושם אבל לא כבדים(הכי כבדים זה וPES), המון גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים באיכות FHD.

אשמח להמלצות מכם, תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמצא לוח אם שיתמוך במעבד הישן וגם ב-M2 ואם אתה מחליף מעבד ולוח זה מחייב אותך להחליף גם זכרונות ל-.

אם בכל מקרה אתה קונה M2 SATA ולא אז מתאם פשוט וזול יפתור לך את הבעיה בלי להחליף או מעבד

https://www.amazon.com/ELUTENG-SATA-Adapter-6Gbps-Compatible/dp/B072HNBJTF/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

לא תמצא לוח אם שיתמוך במעבד הישן וגם ב-M2 ואם אתה מחליף מעבד ולוח זה מחייב אותך להחליף גם זכרונות ל-DDR4.

אם בכל מקרה אתה קונה M2 SATA ולא NVME אז מתאם פשוט וזול יפתור לך את הבעיה בלי להחליף לוח אם או מעבד

https://www.amazon.com/ELUTENG-SATA-Adapter-6Gbps-Compatible/dp/B072HNBJTF/

טעות שלי, הSSD שאני מתכוון לקנות הוא אכן NVME.

אשמח להמלצות לשדרוג לאור מה שרשמתי. תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SABman12

שימושים של המחשב: שימוש יום יומי, משחקים פה ושם אבל לא כבדים(הכי כבדים זה fifa וPES), המון גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים באיכות FHD.

אשמח להמלצות לשדרוג לאור מה שרשמתי. תודה מראש

אתה לא תרגיש בשום הבדל בין SATA ל בשימושים שציינת.
אם המחשב עצמו מספק אותך מבחינת ביצועים תיקח פשוט SATA3 כמו EVO860 או MX500 ותסגור את העניין ב 300 ש"ח.
אם אתה מחפש סיבה לשדרג שילוש וזה לא דחוף הייתי ממליץ להמתין לדור 7NM של שיצא ברבעון הראשון של 2019.
אם אתה חייב ברגע זה לשדרג:
AMD 2600 (או הגירסא עם ה X)
לוח B450 סולידי כמו MORTAR של MSI
וזיכרון במהירות 3000MHZ.

יצא לך כ1600-1300 (תלוי כמה זיכרון ראם תיקח 8 או 16) ש"ח . לדעתי חבל להוציא את זה רק כדי לשים כונן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...