ייעוץ לשדרוג מחשב נייח ביתי, 1K/2K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לשדרוג מחשב נייח ביתי, 1K/2K

user941

Recommended Posts

היי,

אני חושב לשדרג מחשב נייח קיים בן 6, עם המפרט הבא, כניצול המכירות בבלאק פריידי הקרוב. המחשב משמש בעיקר לגלישה, פוטושופ וטיפ'לה גיימינג, אלא שלאחרונה נראה שהוא מאט במעבר בין ולפעמים קצת נתקע לכמה שניות, לעיתים רחוקות מאתחל את עצמו - בעיה שלא הצלחתי לגלות את מקורה, אך מניח שזה קשור לחימום יתר של כרטיס המסך או אחד המאווררים:

CPU: Intel i7 4770 @ 3.40GHz

RAM: 8.00GB Dual-Channel @ 799MHz (11-11-11-28)

Motherboard: ASRock Z87 Extreme3 (CPUSocket)

Graphics: 2048MB ATI R9 200 Series (Gigabyte)

Hard drives: 480 GB - Main drive, 3TB HDD

Optical Drives: ASUS DRW-24D5MT

Audio: AMD High Definition Audio Device

מבחינת שדרוג, חשבתי שמה שהכי יועיל זה כרטיס גרפי חדש או הוספת . מאחר ואני לא בקיא מספיק, השאלה היא אם יש משהו מומלץ בטווח לא יקר מדי ואם יש הגבלות מסוימות שלא יתאימו למערכת שלי.

לגבי השאלון המתבקש:

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

אין הגדרת תקציב ממש. חשבתי להוציא עד אלף וגג אלפיים ש"ח, תוך ניצול של בלאק פריידי הקרב.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

כאמור - משמש לגלישה, , טקצת גיימינג.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

כאמור, חושב לשדרג בעיקר כרטיס גרפי או .

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

חשוב, המחשב נמצא ליד חדר השינה.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

לא. המחשבה היא לרכוש אונליין במסגרת מבצעי בלאק פריידי.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

בלאק פריידי הקרוב.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים?

לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

תמיד טוב שאפשר יהיה לשדרג בהמשך, השאלה מה תהיה העלות לכך.

תודה רבה למשיבים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה אופצייה לשדרג את המפרט הזה ב 1000-2000 שח.

מלבד למצוא סטיק נוסף מאותו דגם ביד 2 או באיזה באמאזון אם יש.

לגבי ה מאיזה דגם מה שיש לך?

במידה וזה משהו מאוד ישן אולי לשדרג לדגם חדש סביב ה 400 שח ל 500GB.

כרטיס מסך אולי תצליח למצוא 1060 במבצע סביב 1200 שח

או 1050TI סביב 800-700 שח.

אבל האמת שלא נראה לי שאתה צריך אם אתה לא ממש משחק הכרטיס שיש לך אמור להיות בסדר.

כמו כן מציע לך לעבור ל 10/

8.1 ממש כבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ithamar22

אני לא רואה אופצייה לשדרג את המפרט הזה ב 1000-2000 שח.

מלבד למצוא סטיק זיכרון נוסף מאותו דגם ביד 2 או באיזה מבצע באמאזון אם יש.

לגבי ה SSD מאיזה דגם מה שיש לך?

במידה וזה משהו מאוד ישן אולי לשדרג SSD לדגם חדש סביב ה 400 שח ל 500GB.

כרטיס מסך אולי תצליח למצוא 1060 במבצע סביב 1200 שח

או 1050TI סביב 800-700 שח.

אבל האמת שלא נראה לי שאתה צריך אם אתה לא ממש משחק הכרטיס שיש לך אמור להיות בסדר.

כמו כן מציע לך לעבור ל Windows 10/

8.1 ממש כבד

תודה על התשובה. 

אם אני רוצה להרחיב - זה מחייב אותי להשתמש רק בסטיק של אותו דגם? אין אפשרות לשלב בין סוגים שונים?

ה- יחסית חדש, נרכש לפני כשנה-שנתיים, אז כנראה שאין טעם להחליף.

לגבי הוינדוס - פשוט נוח לי יותר לעבור עם ה-8. יש לי את 10 על מחשב אחר ואני פחות מרוצה ממנו, לכן אני משאיר את זה. 

שוב, תודה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החומרה סבבה, על הנייר.

השאלה אם היא תקינה.

לא ציינת איזה ספק כח יש במחשב.

גם התושבות הן של הזיכרון והן של כרטיס מסך

כנראה זקוקות לאיזה ניקוי מגעים יסודי וכמובן המגעים

של שני הפריטים עצמם.

יכול להיות גם קבל נפוח או שניים או יותר

וגם יש מצב שמשחת על המעבד עשתה

את שלה.

בנוסף, לא יזיק לבדוק את תקינות הזיכרון אחרי כל הפעולות לעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, ספק הכח הוא Thermaltake Smart SE 530W. דווקא נבדק לאחרונה ונמצא תקין, וגם החלפתי משחת ונראה שזה באמת שיפר קצת את בעיית הקריסה של המערכת. 

את הזכרון בדקתי דרך הוינדוס ודרך תוכנה נוספת ונמצא תקין ואני משתדל לנסות מאבק כל חודש-חודשיים, אם כי לא ממש הסרתי רכיבים לנקות אותם ואז להחזיר, אלא יותר מעבר עם אוויר דחוס. 

אם יש עצות נוספות, אשמח לשמוע. בנוסף, לגבי הוספת כרטיסי למערכת - אני יודע שצריך להוסיף כרטיסים בזוגות, אבל יש הגבלות נוספות שצריך לשים לב אליהן? הכרטיסים חייבים להיות ממש מאותו דגם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של user941

תודה, ספק הכח הוא Thermaltake Smart SE 530W. דווקא נבדק לאחרונה ונמצא תקין, וגם החלפתי משחת קירור ונראה שזה באמת שיפר קצת את בעיית הקריסה של המערכת. 

את הזכרון בדקתי דרך הוינדוס ודרך תוכנה נוספת ונמצא תקין ואני משתדל לנסות מאבק כל חודש-חודשיים, אם כי לא ממש הסרתי רכיבים לנקות אותם ואז להחזיר, אלא יותר מעבר עם אוויר דחוס. 

אם יש עצות נוספות, אשמח לשמוע. בנוסף, לגבי הוספת כרטיסי זכרון למערכת - אני יודע שצריך להוסיף כרטיסים בזוגות, אבל יש הגבלות נוספות שצריך לשים לב אליהן? הכרטיסים חייבים להיות ממש מאותו דגם?

הסטיקים של הזיכרון רצוי שהיו באותו תדר ורצוי אותו דגם.

אם נניח ויש לך 1333MHZ ומצרף 1600MHZ הזכרונות בתדר הגבוהה יותר ירדו לתדר של הזכרונות בתדר הנמוך.

אז שים לב.

בנוגע לקריסות זה יכול להיות התחממות יתר של אחד הרכיבים כדי לבדוק טמפרטורות במנוחה ובמאמץ ולעדכן אותנו מה התוצאות.

יכול להיות גם תקול.

בצע בדיקות מאמץ נסה להבין מתי המחשב קורס באיזה סיטואציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ithamar22

הסטיקים של הזיכרון רצוי שהיו באותו תדר ורצוי אותו דגם.

אם נניח ויש לך זיכרון 1333MHZ ומצרף זיכרון 1600MHZ הזכרונות בתדר הגבוהה יותר ירדו לתדר של הזכרונות בתדר הנמוך.

אז שים לב.

בנוגע לקריסות זה יכול להיות התחממות יתר של אחד הרכיבים כדי לבדוק טמפרטורות במנוחה ובמאמץ ולעדכן אותנו מה התוצאות.

יכול להיות גם לוח אם תקול.

בצע בדיקות מאמץ נסה להבין מתי המחשב קורס באיזה סיטואציה.

או קיי, טוב לדעת.

יש אולי טעם להחליף את הזכרונות הקיימים לגמרי בחדשים ומהירים יותר? או שהעלות לא תהיה שווה את השיפור במקרה כזה?

ניסיתי כל מיני שיטות לאתר מה גורם לקריסות, אבל לא מצאתי משהו חד משמעי. הבעיה בתוכנות לבדיקת המאמץ היא שזה לא משהו שתמיד משתחזר אלא פעם ב וברגע שיש משהו והמחשב קורס, התוכנה קורסת איתו ואני לא יכול לראות אם היתה עליית חום בצורה קיצונית לפני הנפילה. 

ציטוט של napoleon45

יכול להיות גם קבל נפוח או שניים או יותר

לא בטוח איך לבדוק את זה, אבל אני אקרא עוד ואנסה, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של user941

או קיי, טוב לדעת.

יש אולי טעם להחליף את הזכרונות הקיימים לגמרי בחדשים ומהירים יותר? או שהעלות לא תהיה שווה את השיפור במקרה כזה?

ניסיתי כל מיני שיטות לאתר מה גורם לקריסות, אבל לא מצאתי משהו חד משמעי. הבעיה בתוכנות לבדיקת המאמץ היא שזה לא משהו שתמיד משתחזר אלא פעם ב וברגע שיש משהו והמחשב קורס, התוכנה קורסת איתו ואני לא יכול לראות אם היתה עליית חום בצורה קיצונית לפני הנפילה. 

לא בטוח איך לבדוק את זה, אבל אני אקרא עוד ואנסה, תודה.

הדרך הטובה ביותר להבין ולברר על קריסות מערכת זה דרך event viewer כנס לשם ונסה לאתר את הבעיה.

חפש לפי תאריכים שאתה זוכר שהמחשב קרס או לפי שעות, אם אתה לא מצליח להבין צלם לנו תמונת מסך משם.

אנסה לעזור לך ע"י איתור מספר השגיאה אולי נצליח להבין ע"י חיפוש בגוגל מה מקור הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...