מבקש המלצה לאיש IT מומחה בלינוקס לצורך עזרה עם מע' הפעלה שלא עולה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה לאיש IT מומחה בלינוקס לצורך עזרה עם מע' הפעלה שלא עולה

Peter Rabbit

Recommended Posts

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כבר ניסיתי להעזר בפורום, נשלחתי בנימוס לגגל (למרות שאני תמיד מנסה למצוא פתרונות ברשת בעצמי קודם..), וגרמתי נזק גדול יותר ממה שהיה קודם...

בגדול: לאחר ניתוק לוח האם מע' לא עלתה [לינוקס כן]. הפתרונות הקונבנציונליים מהרשת (במסך החלונות, כולל נסיון לריסטור) לא עזרו, לכן עשיתי משהו בטרמינל - ואז גם הלינוקס לא עלתה.

יכול לגשת לדיסק עם על התקן חיצוני אבל הדיסק מוצפן (יודע את הסיסמה), ואני לא מתמצא מספיק.

אני מניח שזה , וזה יכולים לפתור את הבעיה אבל זה מעבר לכישוריי ואם משהו יסתבך.. טוב נו כבר הייתי בסרט הזה...

מכיון שהחומר הבסיסי שלי מגובה אני יכול להמשיך לעבוד על מחשב אחר, אבל יש לי עוד חומרים חשובים שאין לי גישה אליהם ואני לא מסוגל לחשוב אפילו על התקנה חדשה, עד שקיסטמתי את הדרייברים בלינוקס למדפסת שלי ועוד כל מיני שטויות ...

ולכן אני מעדיף לתת למקצוען/נית לעשות את זה ולכן מבקש המלצה לאיש מקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• ניתוק לוח האם באופן מלא לצורך החלפת מארז...
  • לינוקס מינט
  • השגיאה המקורית באתחול היתה לגבי האתחול של חלונות בלבד וקיבלתי עמודים דומים לאלה רק של מערכת 8.1
  • אני כבר לא זוכר לגמרי אבל נדמה לי שבטרמינל התעסקתי בסוף עם משהו כמו rebuild bcd  אני יכול לחפש את העמוד ברשת ממנו למדתי אם זה רלוונטי. מאז חבר ניסה גם הוא את ידו והעניינים הסתבכו עוד יותר כך שאף אחת מהמערכות לא עלתה.
  • בסופו של דבר הודעת השגיאה כרגע היא על מסך שחור. משהו על זה שאין מע' הפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז זה נראה שהיה לך bootloader שנטען ראשון ואז קרא לbootloader אחר בשרשרת.

כנראה שמי שהיה ראשון זה GRUB ולאחר מכן BCD.

מה שאתה צריך עכשיו זה לבנות את אותו המצב (לא משנה הסדר) כולל תמיכה בLUKS.

אתה עובד במצב UEFI (לפי הקישורים שהבאת)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

אוקיי, אז זה נראה שהיה לך bootloader שנטען ראשון ואז קרא לbootloader אחר בשרשרת.

כנראה שמי שהיה ראשון זה GRUB ולאחר מכן BCD.

מה שאתה צריך עכשיו זה לבנות את אותו המצב (לא משנה הסדר) כולל תמיכה בLUKS.

אתה עובד במצב UEFI (לפי הקישורים שהבאת)?

אני לא מתמצא אבל המילה הזאת (UEFI) מוכרת לי :) אני מניח שאני צריך להכנס לביוס ולראות, בטח שם נתקלתי בה. אין לי מושג מה זה LUKS  אבל אקרא באינטרנט ואעשה שעורי בית.

ראה molticore, אני מודה לך על הנכונות לעזור לי אבל זכור שאני ממש לא מתמצא בתחום. בדיוק בגלל זה החלטתי לחפש איש מקצוע שיעשה זאת בעצמו וביקשתי המלצה. אם בכ"ז אתה מוכן ללות אותי אני מאוד אודה לך, אני מוכן להתנסות (ממילא אין לי כבר הרבה אפשרויות לייצר עוד נזק ) ומוכן להקדיש לזה כמה ימים אם צריך ולוותר על החיפוש.

אבל אני אזדקק להסברים ברורים להדיוטות -אז יש לך נקודת מילוט, אם אתה מתחרט אני אבין :)   [ואני מזכיר שמחיצת הלינוקס מוצפנת]

אם אתה בכ"ז בעניין, כתוב לי מה להגדיר שם בביוס ואעשה זאת. בכלל אולי תוכל לכתוב לי אילו הגדרות אתחול כדאי לי להכניס בביוס חוץ מהפנייה ראשונית לדיסק עם מערכות ההפעלה.

בכל מקרה זה יהיה רק מאוחר יותר בלילה כשאחזור הביתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

לפי פלט אני לא רואה דיסק מוצפן

שאלה ראשונה , יש לך שני דיסקים . מה זה sda ? דיסק שלא מותקן אליו וינדוס

מה נותן

sudo file -sL /dev/sda1
sudo file -sL /dev/sda2

על הדיסק עם וינדוס, יש לך מחיצת . אתה יכול לעגון אותה

mkdir -p /mnt/sdb5
sudi mount -t ext4 /dev/sdb5 /mnt/sdb5

ותיגש לספריה

/mnt/sdb5

ותראה מה יש שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפקודה הזאת

sudo file -sL /dev/sda1

אני מקבל עמודים רבים של מידע. אני יכול לצלם את כולם ולהעלות אבל זה המון אם תכוון אותי מה אני מחפש אולי זה יהיה יעיל יותר אם אין ברירה אצלם הכל.

לפקודה הזאת שכתבת

mkdir -p /mnt/sdb5

אני מקבל cannot create directory '/mnt/sdb5' permission denied

אני לא יודע מה זה sda. יש לי על המחשב גם דיסק מכאני שאין עליו מערכת הפעלה רק קבצים שונים. אולי זה זה. כשהתקנצתי התקנתי קודם לינוקס ואז אולי נוצרו מחיצו שאני לא מודע אליהן. אולי יש מחיצת גיבוי של או סוואפ של לינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה לשתי הקודמות ואחריהן נסיון גישה לספריה כמו שכתבת קודם מקבל /mnt/sdb5 is a directory

ולשתיים האחרונות מקבל

cant find in  /etc/fstab

ניסיתי שוב לא מקבל אחרי השתיים האחרונות כלום גם לא מה שמחקתי כאן למעלה

אולי צריך פקודה אחרת לגשת לספריה בגלל ה ?tmp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...