עזרה בחידוש sapphire hd 7950 dual-x with boost - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחידוש sapphire hd 7950 dual-x with boost

shlomishlomi

Recommended Posts

אז כמו שהכותרת אומרת אני צריך את עזרתכם בחידוש כרטיס המסך שלי.
מאוורר אחד התחיל להרעיש ולהסתובב באלכסון אז הזמנתי אחד חדש במקומו מאייבי.
מה שחסר לי זה עם איזה משחה תרמית אתם ממליצים להשתמש כדי לחבר את גוף הקירור חזרה?
והאם אני אהיה צריך פד תרמי חדש ל VRM או משהו בסגנון? אם כן איזה מזמינים? 

תודה לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://m.ivory.co.il/catalog.php?id=6329

זה יעשה את העבודה. 

לגבי פדים, אם הם מלוכלכים כדאי להחליף, לרוב אפשר לקנות חתיכה גדולה ולגזור לפי צורך. יש באיביי בגרושים,חפש ע"פ מילות מפתח gpu vrm pads. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

לגבי פדים, אם הם מלוכלכים כדאי להחליף, לרוב אפשר לקנות חתיכה גדולה ולגזור לפי צורך. יש באיביי בגרושים,חפש ע"פ מילות מפתח gpu vrm pads. 

תודה על התשובה.

אני אחדד את השאלה שלי על הפדים..

אני יודע שיש הבדלים מבחינת העובי ושההבדל הזה יכול להשפיע משמעותית על הקירור.

לדוגמא אם הפד לא עבה מספיק אז הוא לא יהיה במגע עם הגוף , ואם הוא עבה מידי הוא עלול לדחוף את הגוף טיפה למעלה ואז הוא עלול לא לבוא במגע במקומות אחרים.

אז השאלה שלי היא איזה עובי של פד יחליף את שלי ?

(או שכל מה שרשמתי זה בולשיט ואני לא מודע לזה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק בשבוע שעבר החלפתי מאווררים ב7950 שנמצא במחשב של אחי.

אחרי ניקוי עדין, השארתי את הפדים והשתמשתי בmx-4.

הטמפ' צנחו ב15 מעלות במאמץ (מאוור אחד היה מת) והמאווררים מסתובים לאט יותר אז סה"כ אפשר לומר שעבר בהצלחה.

הבעיה היחידה שהייתה היא שהמאווררים שהגיעו מאיביי הגיעו עם כבל קצר מדי ולכן לא יכלתי לנתב אותו בצורה נקיה מסביב ושגם יגיע לחיבור על הpcb אבל אפשר למצוא מסלול קצר יותר שלא מפריע לגוף הקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העקרון,

לא הייתי מוציא כסף רב בחלפים/חלקים עבור כרטיס כמו 7950 כיום,

שערכו בשוק המשומשים ממילא הוא משהו כמו 150 שח להערכתי הגסה. אולי 200 בדוחק.... אבל זה עם חסד.

לכן רכישת מאוורר ו/או משחה ו/או פדים רק לפרויקט הבדיד הזה, מתחילים להעלות את עלות התיקון אל מעל לסביר

עבור כרטיס כזה זול, ועדיף לקחת 150 ש"ח ופשוט לרכוש כרטיס משומש אחר שהוא במצב תקין. זה הכי נוח.

בחזרה לנושא התיקון:

את המאוורר הייתי מתאמץ לתקן באם אפשר על ידי פירוקו ושיפוצו. אם לא הולך, אז שוקל להסב את הכרטיס לשמוש במאווררי

מארז גנריים כמו למשל של AC, שהם זמינים בארץ ולא יקרים יחסית, ומוותר על פונקציית WPM שלהם.

נו... אז שהמאוורר יעבוד בסל"ד אחיד.... לא כזה קריטי ובתנאי שהוא מסוג שקט ויש להם סדרה שקטה.

את הפדים לא לגעת,

אלא בעת הפירוק לשמר אותם באמצעות סופר עדינות. לפרק לאט מה שנקרא ולהעזר בסכין לניתוק עדין.

משחה תרמית אם אין במלאי,

עולה סביבות 30-40 ש"ח למשל או mx4 וזה מה שצריך.

מקווה שעזרתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ברמת העקרון,

לא הייתי מוציא כסף רב בחלפים/חלקים עבור כרטיס כמו 7950 כיום,

שערכו בשוק המשומשים ממילא הוא משהו כמו 150 שח להערכתי הגסה. אולי 200 בדוחק.... אבל זה עם חסד.

לכן רכישת מאוורר ו/או משחה ו/או פדים רק לפרויקט הבדיד הזה, מתחילים להעלות את עלות התיקון אל מעל לסביר

עבור כרטיס כזה זול, ועדיף לקחת 150 ש"ח ופשוט לרכוש כרטיס משומש אחר שהוא במצב תקין. זה הכי נוח.

ברמת העיקרון אני הייתי משדרג ל GTX1070 אם למוכרים ביד2 היה מושג.

אבל פשוט מאסתי מלנסות להסביר להם שהכרטיס שלהם בן שנתיים וחצי, ואני לא הולך לשלם להם יותר מ 50% מהמחיר של כרטיס חדש (כ1600 לחדש היום).

כולם דורשים 1200₪(אחרי מיקוח) ודואגים להקפיץ את הודעות המכירה שלהם פעם ביום באופן קבוע כאילו שזה ישנה משהו ופתאום מישהו יהיה מספיק טיפש כדי לקנות. 

אז החלטתי לתקן ולחכות לדור ה 7nm שיגיע אלינו לטובה בשנה הבאה ויוריד את כולם מהעץ המחור*ן שהם עלו עליו.

כמובן תודה על העזרה. הזמנתי מאווררים בסה"כ 40₪ לזוג פלוס משחה תרמית ב 30₪ ש"ח וסגרתי תיקון ב 70₪.

אם אני בכל זאת ארצה להזמין פד תרמי, איזה עובי תמליץ? ראיתי שיש 0.5,1,2 מ"מ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להמליץ על עובי פד תרמי, מבלי לדעת מה הוא העובי של הנוכחיים.

פשוט פרק מאד בזהירות עדינות ואיטיות את גוף הקירור, על מנת שלא להזיק לפדים.

פרקתי כרטיסים רבים ואם מבצעים בזהירות הפדים שורדים יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...