דרוש מפרט עד 6K למשחקים ומעבר לטווח ארוך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מפרט עד 6K למשחקים ומעבר לטווח ארוך

razor1

Recommended Posts

מצורפת הבקשה בהתאם לפורמט מומלץ שבנעוץ (בסגול התשובות שלי).

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

התקציב המירבי הינו 6000 ש"ח ואני מוכן לספוג חריגה אם היא תהיה מוצדקת. בהתאם למפרט (מצורף דוגמא למטה) שחשבתי ובדקתי בצורה זריזה עבור סדר גודל של כל אחד מהרכיבים המרכזיים שאני רוצה (בZAP וKSP).

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

תמיכה במשחקים ברמה הכי גבוהה, בהרצת מכונות וירטואליות עליו ותכנות .

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

קיים SSD 970 EVO NVMe M.2 500GB ו מסך LED P2418D.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

חשוב, 8 מ1-10 (10 הכי חשוב)

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?

כרגע לא, אבל אני רוצה שיהיה לי את האופציה.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אין צורך במערכת הפעלה או (יש לי כבר) והרכבת מחשב אפשרית אבל לא הכרחית.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

לא ממש.

אם זה בארץ אני מעדיף מKSP (כי ראיתי מחירים זולים והם רשת אמינה יחסית), אבל אפשר לקנות בחול מnewegg Ebay או שאר המתחרים.

כאשר החשש היחידי שלי הוא האם יש פה משהו שאני צריך לבדוק לפני שאני קונה מחול מוצרים כלכך יקרים לא קניתי משהו מעל 500 שח באונליין (מע"מ, ביטוח וכו').

בלי שום קשר, ראיתי שאתם ממליצים על tms, אני לא מכיר אבל אם הם מומלצים אז זאת גם אופציה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

חודש/חודשיים הקרובים או בשבוע/שבועיים הקרובים כדי לנצל את ההנחות שאמורות להיות (Black Friday & Cyber Monday).

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים?

חשוב לי שיהיה כמובן לפחות חיבור אחד של DP עבור המסך (מעדיף לפחות 2 אם אני ארצה להוסיף מסך).

2 ומעלה של חיבורי PCIe בלוח אם (אחד מהם יהיה לSSD).

שיהיה לפחות חיבור אחד של ואוזניות בחזית לחיבורים קלים ומהירים של מחברים ללא צורך במפצל/מאריך עבור חיבורים אחוריים).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

כן, חשוב מאוד.

אני רוצה להשקיע כמה שנדרש עבור מחשב שיהיה חזק להמון זמן (לפחות לשימוש בסיסי עד לאיזה שדרוג בחומרה "שיטרוף את הקלפים"),למיטב הבנתי מחשבי ובכללי מחשבים שעכשיו נמצאים בTop of the line יהיו חזקים ויותר מבסיסיים גם בעוד 5 שנים (קרי הלפטופ שלי מלפני כמעט 6 שנים עובד מעולה לכל דבר שאני צריך כרגע ואני מחדש כדי לעשות את הצעד הבא לעכשיו ולטווח הארוך), לכן חשוב לי שללוח אם יהיה תמיכה בכל רכיבי החומרה החדשים ביותר כיום ואני מוכן להשקיע ברכיבים יקרים.

אני מחפש:

מעבד I7 סדרה 8 או מעבר

כרטיס גרפי עם 6GB או מעבר

כונן קשיח של 1TB (למרות שנראלי עדיף 2TB אם אין הבדל משמעותי במחיר לדוגמא, Seagate BarraCuda2TB SATA 6Gb/s 64MB Cache)

כרטיס זיכרון DDR4 סביב ה 3GHZ של לפחות 8GB ו4 סלוטים של כרטיסי שיתמכו ב3GHZ ואף יותר.

לגבי ומאוורים אני לא מספיק מבין (האם זה הכרחי נוזלי? וכו') אך אם יש אפשרות לשדרג בתוספת לא גדולה אז אני מניח שאני אעדיף לטווח הארוך.

מארז? שמשני הצדדים יהיה שקוף (נראלי די סטנדרט) ומעבר לזה אני לא בדיוק מבין מה הם ההבדלים חוץ מעיצוב וסידור.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

תאורת בכל מובן שהיא (עבור כל רכיב) יכולה להוות בונוס אך לא על חשבון איכות.

אני רוצה שיהיה לי את האפשרות לנצל במחשב את המקביליות של המעבד.

דבר חשוב נוסף הינו סידור כבלים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, אפשר לפנות לזה ב2 דרכים וזה תלוי בהעדפה שלך.

בנוסף הלכתי פה על כי הביצועים שווים את הכסף, הקירור שמגיע עם המעבד יותר ממספיק ולוחות

האם שלהם יאפשרו לך שדרוג עד 2020: 

1.מפרט עם כרטיס מסך מאד חזק והתפשרות קטנה במעבד(שים לב שיש פה חריגה רצינית יותר): 

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד 

מעבד: 892 ₪ - * מבצע * - AMD Six Core Ryzen 5 2600X 4.2Ghz BOX
לוח אם: 407 ₪ - * חדש * - B450M BAZOOKA RGB
זכרון: 639 ₪ - * מבצע * - G.Skill AEGIS 16GB (2x8GB) 3000Mhz CL16 Black-Red
כרטיס מסך: 3750 ₪ - * במבצע בהרכבת מחשב * - RTX2080 8GB Up To 1830Mhz Triple Fan RGB
דיסק קשיח: 197 ₪ - * מבצע * - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 7200RPM 2 Years Warranty
ספק כוח: 390 ₪ - 650W EA650G PRO 80+ GOLD Modular 
מארז: 262 ₪ - Carbide 270R Solid

מחיר סופי: 6537 ₪ למזומן 
 6667 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 6798 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

מפרט מס' 2, מעבד ולוח אם חזקים יותר, כרטיס מסך בדרגה אחת פחות, אבל יותר מאוזן:

logo-dark.png

מעבד: 1372 ₪ - * מבצע * - AMD Octa Core Ryzen 7 2700X 4.3Ghz BOX
לוח אם: 623 ₪ - * חדש * - X470 GAMING PLUS
זכרון: 723 ₪ - * מבצע * - G.Skill RipJaws V 16GB (2x8GB) 3200Mhz CL16 Black
כרטיס מסך: 2599 ₪ - * בהרכבת מחשב * - Gigabyte RTX2070 8G  WindForce 3X
דיסק קשיח: 294 ₪ - * מבצע * - 2T 3.5'' Sata3 Barracuda 7200RPM 2 Years Warranty

מחיר סופי: 6263 ₪ למזומן 
 6388 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 6513 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

ואם בכל זאת מעוניין באינטל: 

logo-dark.png

מעבד: 1220 ₪ - * בהרכבת מחשב * - Intel Six-Core i5-9600K 3.7Ghz-4.6Ghz Turbo -R S1151
קירור אוויר למעבד: 170 ₪ - CoolerMaster Hyper 212 LED TURBO DUALFAN (2x120mm) - Black
לוח אם: 690 ₪ - * חדש * - GAMING X
זכרון: 690 ₪ - G.Skill RipJaws V 16GB (2x8GB) 3000Mhz CL15 RED

מחיר סופי: 6218 ₪ למזומן 
 6342 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 6466 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

אישית-הייתי הולך על מפרט מס' 2
אני מאמין באמת שהמחירים ירדו ב-bf ואז יהיה לך יותר משתלם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

logo-dark.png

מעבד: 1372 ₪ - * מבצע * - AMD Octa Core Ryzen 7 2700X 4.3Ghz BOX
לוח אם: 340 ₪ - * מבצע * - B450M DS3H
זכרון: 699 ₪ - * בלעדי בסטארט * - T-FORCE 16G (2x8G) 3000Mhz DELTA CL16 Black
כרטיס מסך: 2559 ₪ - * אזל * - MSI RTX2070 8G Up To 1620Mhz ARMOR
ספק כוח: 480 ₪ - * מבצע * - 650W 80+ GOLD RM650X Modular 5 Years Warranty
מארז: 333 ₪ - S340 Windowed BLACK

מחיר סופי: 5980 ₪ למזומן 
 6099 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 6219 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

אין לך צורך ב 2080 עם המסך הנוכחי שלך, וגם אם בעתיד תשדרג למסך 2K ה 2070 יספיק לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה מפרט עם כרטיס מסך שלא אזל במלאי

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 7 2700X Processor Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1441
לוחות אם:
Gigabyte B450M DS3H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 378
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 8G 3000 CL16 Vengeance LPX Black CMK8GX4M1D3000C16
    כמות: 2 - מחיר: ₪ 644
מארזים:
Corsair Carbide 275R Tempered Glass Gaming Black
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 304
ספקי כוח:
ANTEC EA650G-PRO Modular 650W GOLD
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 388
כוננים קשיחים:
Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 201
כרטיסי מסך:
Palit RTX 2070 Dual 8G GDDR6 256bit
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 2574
הרכבת מחשב:
הרכבת כסף (חינם! בהזמנת מחשב חדש)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 0
סה"כ: ₪ 5930
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/38545

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול לקחת את הדגם הזה במידה ואכן לא יהיה מלאי עד שתזמין:

logo-dark.png

מחיר סופי: 2599 ₪ למזומן 
 2650 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 2702 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

או לקבל את ההצעה של קיריל שהיא גם טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ithamar22

logo-dark.png

מעבד: 1372 ₪ - * מבצע * - AMD Octa Core RYZEN 7 2700X 4.3Ghz AM4 BOX
לוח אם: 340 ₪ - * מבצע * - Gigabyte B450M DS3H
זכרון: 699 ₪ - * בלעדי בסטארט * - T-FORCE 16G (2x8G) 3000Mhz DELTA RGB CL16 Black
כרטיס מסך: 2559 ₪ - * אזל * - MSI Geforce RTX2070 8G Up To 1620Mhz ARMOR
דיסק קשיח: 197 ₪ - * מבצע * - Seagate 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 7200RPM 2 Years Warranty
ספק כוח: 480 ₪ - * מבצע * - Corsair 650W 80+ GOLD RM650X Modular 5 Years Warranty
מארז: 333 ₪ - NZXT S340 Windowed BLACK

מחיר סופי: 5980 ₪ למזומן 
 6099 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 6219 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

אין לך צורך ב 2080 עם המסך הנוכחי שלך, וגם אם בעתיד תשדרג למסך 2K ה 2070 יספיק לך.

כרגע יש לי מסך עם 2K אם זה לא היה ברור כרגע ואני כן אשמח שיוכל לתמוך ולעבוד טוב עם (אולי בעתיד אשדרג למסך בהתאם). 

בנוסף, למה אתם ובכללי לא מציעים להשתמש ביותר מGPU אחד אולי שניים חלשים שעובדים במקביל יהיו טובים (וגם זולים) יותר מאחד חזק? הסיבה היא תמיכה של לוחות האם או שאני מפספס משהו?

*אני מודע לזה שלרוב שימוש במספר GPU הוא עבור חישובים קריפטוגרפים (שכמובן זה לא המטרה שלי לפחות כעת).

מה ההבדלים המשמעותיים בין 2070 ל2080 חוץ ממחיר כמובן?

ציטוט של Kirill-TMS

בבקשה מפרט עם כרטיס מסך שלא אזל במלאי

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 7 2700X Processor Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1441
לוחות אם:
Gigabyte B450M DS3H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 378
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 8G 3000 CL16 Vengeance LPX Black CMK8GX4M1D3000C16
    כמות: 2 - מחיר: ₪ 644
מארזים:
Corsair Carbide 275R Tempered Glass Gaming Black
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 304
ספקי כוח:
ANTEC EA650G-PRO Modular 650W GOLD
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 388
כוננים קשיחים:
Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 201
כרטיסי מסך:
Palit RTX 2070 Dual 8G GDDR6 256bit
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 2574
הרכבת מחשב:
הרכבת כסף (חינם! בהזמנת מחשב חדש)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 0
סה"כ: ₪ 5930
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/38545

בשני המפרטים שציינתם לא התייחסתם לקירור המעבד(או שהקירור שמגיע עם המעבד אמור להספיק לOverClocking ) והמחשב? מכיוון שאין צורך? ואם כן עד כמה צריך להשקיע בהתאם למפרט, לעומס וצריכת החשמל של הרכיבים כאשר אני כולל שימוש ב- שצויין לעיל (שיש לי).

קירור נוזלי? או מספר מאוורים ?

במפרט הנוכחי ובסוג המפרטים בטווח המחירים הנ"ל מה הוא צוואר הבקבוק של הביצועים עבור GPU CPU RAM? הספק כוח? לוח אם?

אשמח להסבר 

בנוסף, רציתי לדעת האם יש משמעות או הבדל בין החיבורים של CPU וGPU ללוח אם (כלומר השקעים. Sockets) מבחינת ביצועים או דברים אחרים? לדוגמא 2066 מול 1151.

בנוסף, אני שם לב להסכמה הרווחת על המעבד AMD 7 2700X, לטווח הרחוק הI9 9900K לא אמור להיות יותר פרודקטיבי (בגלל הטורבו של 5Ghz ) או שעד שזה כבר יהיה משמעותי יהיו אחרים לא פחות טובים ובמחירים שפויים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של razor1

כרגע יש לי מסך עם 2K אם זה לא היה ברור כרגע ואני כן אשמח שיוכל לתמוך ולעבוד טוב עם 4k (אולי בעתיד אשדרג למסך בהתאם). 

בנוסף, למה אתם ובכללי לא מציעים להשתמש ביותר מGPU אחד אולי שניים חלשים שעובדים במקביל יהיו טובים (וגם זולים) יותר מאחד חזק? הסיבה היא תמיכה של לוחות האם או שאני מפספס משהו?

*אני מודע לזה שלרוב שימוש במספר GPU הוא עבור חישובים קריפטוגרפים (שכמובן זה לא המטרה שלי לפחות כעת).

מה ההבדלים המשמעותיים בין 2070 ל2080 חוץ ממחיר כמובן?

ראשית מחילה בעניין המסך, בכל מקרה 2070 יספיק, כמובן שאם אתה מתכוון לעבור בעתיד הקרוב (חצי שנה,שנה) למסך 4K 

תצטרך כרטיס חזק יותר ועד אז לבטח היו דגמים טובים וחזקים יותר ממה שקיים בשוק הנוכחי ולא נראה לי שאתה קונה מחשב עכשיו בכדי עוד חצי שנה שנה להחליף כרטיס מסך תקן אותי אם אני טועה?

אגב לא חושב שלגיימינג צריך מסך , מסך 2K רחב כעור עדיף, אישית כבעלים של מסך אני מחפש למכור ולקנות מסך 34-35 רחב ברזולוציית 2K כעור הרבה יותר חוויתי לדעתי.

בעניין (מערך כרטיסים), הרבה אנשים לא מציעים מכיוון שבעיות תאימות במשחקים צריכת חשמל ודרייברים לא אופטימליים לא שווים את ה 10-15 FPS שתקבל במקרה הטוב.

עדיף כרטיס חזק יחיד מאשר שניים, מניסיון של שנים עם מערכי , כיום אני עם כרטיס יחיד חזק והאמן לי זה שווה את הכאב ראש של מציאת אופטימיזציה נכונה לכל משחק עם תוכנות צד שלישי. 

ציטוט של razor1

בשני המפרטים שציינתם לא התייחסתם לקירור המעבד(או שהקירור שמגיע עם המעבד אמור להספיק לOverClocking ) והמחשב? מכיוון שאין צורך? ואם כן עד כמה צריך להשקיע בהתאם למפרט, לעומס וצריכת החשמל של הרכיבים כאשר אני כולל שימוש ב- SSD שצויין לעיל (שיש לי).

קירור נוזלי? או מספר מאוורים ?

במפרט הנוכחי ובסוג המפרטים בטווח המחירים הנ"ל מה הוא צוואר הבקבוק של הביצועים עבור GPU CPU RAM? הספק כוח? לוח אם?

אשמח להסבר 

בנוסף, רציתי לדעת האם יש משמעות או הבדל בין החיבורים של CPU וGPU ללוח אם (כלומר השקעים. Sockets) מבחינת ביצועים או דברים אחרים? לדוגמא 2066 מול 1151.

בנוסף, אני שם לב להסכמה הרווחת על המעבד AMD Ryzen 7 2700X, לטווח הרחוק הI9 9900K לא אמור להיות יותר פרודקטיבי (בגלל הטורבו של 5Ghz ) או שעד שזה כבר יהיה משמעותי יהיו מעבדים אחרים לא פחות טובים ובמחירים שפויים יותר?

המעבדים של בסדרה זו מגיעים עם אחלה של קולר מאסטר ותוכל לבצע אחלה OC איתם ללא זריקת כסף מיותרת על .

כמובן שכל סוקט מייועד לשוק אחר וברוב המקרים מגיע עם פרמטרים שונים.

מבחינת ביצועים ומבחינת הדרישות שציינת קיבלת מפרטים מתאימים לך.

אין לך צורך ביותר מ 2700X שהוא מעולה לגיימינג מגיע במחיר שפוי עם טוב, יחס עלות תועלת גבוהה יותר.

וכך או כך גם אם היה לך את התקציב הדרוש בשביל 9900K עם לוח מינימלי וקירור מתאים אתה תגיע במינימום ל 2300 שח.

כשהלוח מעבד וקירור שהוצעו לך לא מגיעים ל 2000 שח ואם נדייק 1710 שח.

זה עדיין לא מצדיק את הרכישה ותוספת כל כך גבוהה של כסף (600 שח לערך)  בשביל 9900K עבור גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירור סטוק של מספיק בהחלט גם ל-OC קל.

אין לי להביא לך כרגע קישור מדויק, אבל בפורום "מעבדים, לוחות אם וזיכרונות" תוכל למצוא שירשור של nec על OC ב-2700x על כך שלא כדאי כל כך להשקיע בעניין, אז סתם חבל להשקיע המון כסף על יקר תמורת אחוזים עלובים בודדים שתקבל מ-OC.

הסיבה שכולם ממליצים לך לעומת מאוד פשוטה.

כן, חשוב מאוד.

*פסקה ארוכה עד כמה זה חשוב לך*

אינטל לא תוכל לשדרג, תוכל,  מה שנותן לך ביצועים טובים יותר לאורך זמן, וגם יחס המחיר/ביצועים שאתה תקבל מ- משמעותית גדול יותר.
רק בשביל שתבין, במחיר שתקנה עכשיו i9, תוכל לקנות 2600/2700/x, ובהמשך גם לשדרג ל-3700/4700/x, כשמיותר לציין שהמעבדים מהדורות הבאים יהיה יותר חזקים ויעילים יותר (כבר עכשיו מדברים על קפיצה צפויה ומשמעותית בבצועים ב- 2).
חוץ מזה שה-i9 מלבד מקרים מאוד ספציפים בהם אתה יודע שאתה חייב מעבד כזה, לא יצדיק את המחיר שלו, מה גם שהוא דורש מערכת יקרה יותר (קירור יקר בתור התחלה) שתבוא על חשבון רכיבים אחרים שיתנו ביצועים שאתה צריך באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של holyheat

הקירור סטוק של AMD מספיק בהחלט גם ל-OC קל.

אין לי להביא לך כרגע קישור מדויק, אבל בפורום "מעבדים, לוחות אם וזיכרונות" תוכל למצוא שירשור של nec על OC ב-2700x על כך שלא כדאי כל כך להשקיע בעניין, אז סתם חבל להשקיע המון כסף על קירור יקר תמורת אחוזים עלובים בודדים שתקבל מ-OC.

הסיבה שכולם ממליצים לך AMD לעומת אינטל מאוד פשוטה.

כן, חשוב מאוד.

*פסקה ארוכה עד כמה זה חשוב לך*

אינטל לא תוכל לשדרג, AMD תוכל,  מה שנותן לך ביצועים טובים יותר לאורך זמן, וגם יחס המחיר/ביצועים שאתה תקבל מ-AMD משמעותית גדול יותר.
רק בשביל שתבין, במחיר שתקנה עכשיו i9, תוכל לקנות 2600/2700/x, ובהמשך גם לשדרג ל-3700/4700/x, כשמיותר לציין שהמעבדים מהדורות הבאים יהיה יותר חזקים ויעילים יותר (כבר עכשיו מדברים על קפיצה צפויה ומשמעותית בבצועים ב-Zen 2).
חוץ מזה שה-i9 מלבד מקרים מאוד ספציפים בהם אתה יודע שאתה חייב מעבד כזה, לא יצדיק את המחיר שלו, מה גם שהוא דורש מערכת יקרה יותר (קירור יקר בתור התחלה) שתבוא על חשבון רכיבים אחרים שיתנו ביצועים שאתה צריך באמת.

למה לא תוכל לשדרג בעתיד וAMD כן? נגיד ואני ירצה בעוד שנה/שנתיים לשדרג את המחשב כמה זה פשוט/ מסובך להחליף את המעבד (בגלל המאורר, דבק תרמי, פגיעה בסוקט אולי) וכמה זה סביר שזה יצריך ממנו להחליף לוח אם?

באותו נושא, גודל הלוח אם, אם אני רוצה כמו שציינתי אופק שדרוג מחשב עדיף גדול (יש שלושה גדלים) כי יש לו הרבה חיבורים ואופק שדרוג/החלפה פשוט יותר?

ציטוט של ithamar22

ראשית מחילה בעניין המסך, בכל מקרה 2070 יספיק, כמובן שאם אתה מתכוון לעבור בעתיד הקרוב (חצי שנה,שנה) למסך 4K 

תצטרך כרטיס חזק יותר ועד אז לבטח היו דגמים טובים וחזקים יותר ממה שקיים בשוק הנוכחי ולא נראה לי שאתה קונה מחשב עכשיו בכדי עוד חצי שנה שנה להחליף כרטיס מסך תקן אותי אם אני טועה?

אגב לא חושב שלגיימינג צריך מסך 4k, מסך 2K רחב כעור עדיף, אישית כבעלים של מסך 4k אני מחפש למכור ולקנות מסך 34-35 רחב ברזולוציית 2K כעור הרבה יותר חוויתי לדעתי.

בעניין SLI (מערך כרטיסים), הרבה אנשים לא מציעים מכיוון שבעיות תאימות במשחקים צריכת חשמל ודרייברים לא אופטימליים לא שווים את ה 10-15 FPS שתקבל במקרה הטוב.

עדיף כרטיס חזק יחיד מאשר שניים, מניסיון של שנים עם מערכי SLI, כיום אני עם כרטיס יחיד חזק והאמן לי זה שווה את הכאב ראש של מציאת אופטימיזציה נכונה לכל משחק עם תוכנות צד שלישי. 

המעבדים של AMD בסדרה זו מגיעים עם אחלה קירור של קולר מאסטר ותוכל לבצע אחלה OC איתם ללא זריקת כסף מיותרת על קירור.

כמובן שכל סוקט מייועד לשוק אחר וברוב המקרים מגיע עם פרמטרים שונים.

מבחינת ביצועים ומבחינת הדרישות שציינת קיבלת מפרטים מתאימים לך.

אין לך צורך ביותר מ 2700X שהוא מעולה לגיימינג מגיע במחיר שפוי עם קירור טוב, יחס עלות תועלת גבוהה יותר.

וכך או כך גם אם היה לך את התקציב הדרוש בשביל 9900K עם לוח מינימלי Z390 וקירור מתאים אתה תגיע במינימום ל 2300 שח.

כשהלוח מעבד וקירור שהוצעו לך לא מגיעים ל 2000 שח ואם נדייק 1710 שח.

זה עדיין לא מצדיק את הרכישה ותוספת כל כך גבוהה של כסף (600 שח לערך)  בשביל 9900K עבור גיימינג.

אני כמובן שאעדיף לא להחליף את הכרטיס מסך בהמשך רק בגלל שאני ארצה לנצל מסך , אז נגיד ואני ארצה תמיכה ב4K אז אתה כן חושב שצריך 2080?

הכוונה בעתיד היא לקנות אולי מסך קעור של אבל לדבריך כנראה שזה לא יהיה אפקטיבי.

בהמשך לנושא עם , אז בהינתן ויהיה לי כרטיס מסך אחד האם זה משנה שהוא תומך בSLI? נשמע שבכלל לא.

השאלה לגבי הסוקטים היא האם הם נותנים לי שיפורים/ ביצועים שונים או שזה חסר משמעות מעבר לזה שצריך מתאים?

בהמשך לנושא הקירור (מופנה לשניכם), אז למיטב הבנתי אין צורך במאורר/ים נוספ/ים בתוך הקייס וכמה הרכיבים שכעת הצעתם במפרטים מרעישים מ1-10 (בערך)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד, אינטל כל דור מחליפים סוקט ו- לא, ולכן אם תרצה לשדרג למעבד מדור חדש יותר, תהיה חייב לרכוש גם חדש.

בנוסף, אם בזמן הזה יצא DDR5, אינטל יחייבו אותך לקנות זכרונות חדשים, כאשר אצל משום שלא תהיה חייב לשדרג חדש, תוכל לחסוך הרבה מאוד כסף בשדרוג המעבד בלבד.
ובמקומך לא הייתי חושב בכלל על SLI/NvLink, כי זה פשוט לא שווה את הכסף הזה. עדיף לקנות כרטיס מסך בודד שתנצל את כולו, מאשר שני כרטיסים שלא תוכל לממש ב-100% מהביצועים של שניהם ביחד.
סיבה יחידה ללכת על שני כרטיסים היא אם אתה מחפש ביצועים מקסימאלים שאפשר להשיג היום, ולא אכפת לך לשפוך כמות מטורפת של כסף בשביל זה.

בנוגע לשאלה על הסוקט, זה לא נושא שאמור להדאיג אותך מבחינת ביצועים כי אין לו השפעה על כך, אבל מבחינת תאימות למעבדים עתידיים זה מה שמעניין, במיוחד כשאתה מציין שחשוב לך שידרוגים עתידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של razor1

למה אינטל לא תוכל לשדרג בעתיד וAMD כן? נגיד ואני ירצה בעוד שנה/שנתיים לשדרג את המחשב כמה זה פשוט/ מסובך להחליף את המעבד (בגלל המאורר, דבק תרמי, פגיעה בסוקט אולי) וכמה זה סביר שזה יצריך ממנו להחליף לוח אם?

באותו נושא, גודל הלוח אם, אם אני רוצה כמו שציינתי אופק שדרוג מחשב עדיף לוח אם גדול (יש שלושה גדלים) כי יש לו הרבה חיבורים ואופק שדרוג/החלפה פשוט יותר?

אופק שדרוג יש בשני החברות וזה תלוי מה תרצה להחליף ומתי.

ציטוט של razor1

אני כמובן שאעדיף לא להחליף את הכרטיס מסך בהמשך רק בגלל שאני ארצה לנצל מסך 4k, אז נגיד ואני ארצה תמיכה ב4K אז אתה כן חושב שצריך 2080?

הכוונה בעתיד היא לקנות אולי מסך קעור של 4k אבל לדבריך כנראה שזה לא יהיה אפקטיבי.

בהמשך לנושא עם SLI, אז בהינתן ויהיה לי כרטיס מסך אחד האם זה משנה שהוא תומך בSLI? נשמע שבכלל לא.

השאלה לגבי הסוקטים היא האם הם נותנים לי שיפורים/ ביצועים שונים או שזה חסר משמעות מעבר לזה שצריך לוח אם מתאים?

בהמשך לנושא הקירור (מופנה לשניכם), אז למיטב הבנתי אין צורך במאורר/ים נוספ/ים בתוך הקייס וכמה הרכיבים שכעת הצעתם במפרטים מרעישים מ1-10 (בערך)?

בעניין אם בכל זאת למרות שציינתי בפנייך שבשנים הקרובות אני לא חושב שכדאי לרכוש מסך עבור גיימינג אתה רוצה לרכוש אחד.

אז קח בחשבון שמסך כעור סביר להניח יעלה לך בין 4000-8000 שח תלוי בגודל ובקצב הרענון שלו, ואני מדבר על החלפת מסך בשנים הקרובות.

ושוב אני אומר בעניין הזה אם קניית המסך היא בטווח הקרוב בשביל נכון להיום בקצב פריימים טוב תצטרך 2080TI שעולה 6000 שח.

וזה יהיה הדבר הכי מיותר שתעשה.

קבל דוגמא עכשיו אני רוצה לקנות מדגם הכי מהיר שיש היום בשוק כי אני רוצה לשבור שיא במסלול המירוצים, אבל מה אני יגיע למסלול מירוצים הזה רק בעוד שנה, עד אז סביר להניח שיצא מהיר יותר משלי לא?

אז למה לי לעשות את זה?

אם אתה רוצה לקנות עכשיו את הכרטיס הטוב בשוק בשביל שבעוד שנה אולי תקנה מסך 4K זו טעות כי עד אז היו בוודאות כרטיסים טובים יותר ואולי גם מחירים משתלמים יותר, וכמובן גם מסכים חדשים ואולי מחירים זולים יותר.

בדרך כלל אדם סטנדרטי שרוכש מחשב חדש רוצה שהמחשב הזה ימשיך איתו במינימום שנתיים שלוש מבלי הצורך לשדרג אותו.

מאמין שגם אתה כמו שכבר אמרת מעוניין בזה.

ולכן מציע לך לרדת מעניין ה 4K שכבר הסברתי לך גם שאין לך צורך בו בשביל גיימניג לא כרגע לפחות.

"תסחוב" שנתיים שלוש עם המסך שיש לך שהוא אחלה אגב, עם כרטיס 2070 ותצא במחיר שפוי מהמפרט הזה ועם אחלה ביצועים.

ובעוד שנתיים שלוש תחשוב על התקדמות עד אז ה' גדול.

בעניין תמיכה ב או לחלופין CF היום כל כרטיס שתרכוש תומך בהן כך או כך.

בעניין הסוקט עניתי לך בהודעה הקודמת ואחזור שוב אין כל סיבה לקחת סוקט שונה ממה שהוצע לך של .

בעניין הקירור אתה לא צריך משהו אחר ולא יודוע לי על בעיות רעש כאלו ואחרות.

יותר מפורט מזה אין לי, תעשה את השיקולים שלך חבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ithamar22

אופק שדרוג יש בשני החברות וזה תלוי מה תרצה להחליף ומתי.

בעניין 4k אם בכל זאת למרות שציינתי בפנייך שבשנים הקרובות אני לא חושב שכדאי לרכוש מסך 4k עבור גיימינג אתה רוצה לרכוש אחד.

אז קח בחשבון שמסך 4k כעור סביר להניח יעלה לך בין 4000-8000 שח תלוי בגודל ובקצב הרענון שלו, ואני מדבר על החלפת מסך בשנים הקרובות.

ושוב אני אומר בעניין הזה אם קניית המסך היא בטווח הקרוב בשביל 4k נכון להיום בקצב פריימים טוב תצטרך 2080TI שעולה 6000 שח.

וזה יהיה הדבר הכי מיותר שתעשה.

קבל דוגמא עכשיו אני רוצה לקנות רכב מדגם הכי מהיר שיש היום בשוק כי אני רוצה לשבור שיא במסלול המירוצים, אבל מה אני יגיע למסלול מירוצים הזה רק בעוד שנה, עד אז סביר להניח שיצא רכב מהיר יותר משלי לא?

אז למה לי לעשות את זה?

אם אתה רוצה לקנות עכשיו את הכרטיס הטוב בשוק בשביל שבעוד שנה אולי תקנה מסך זו טעות כי עד אז היו בוודאות כרטיסים טובים יותר ואולי גם מחירים משתלמים יותר, וכמובן גם מסכים חדשים ואולי מחירים זולים יותר.

בדרך כלל אדם סטנדרטי שרוכש מחשב חדש רוצה שהמחשב הזה ימשיך איתו במינימום שנתיים שלוש מבלי הצורך לשדרג אותו.

מאמין שגם אתה כמו שכבר אמרת מעוניין בזה.

ולכן מציע לך לרדת מעניין ה שכבר הסברתי לך גם שאין לך צורך בו בשביל גיימניג לא כרגע לפחות.

"תסחוב" שנתיים שלוש עם המסך שיש לך שהוא אחלה אגב, עם כרטיס 2070 ותצא במחיר שפוי מהמפרט הזה ועם אחלה ביצועים.

ובעוד שנתיים שלוש תחשוב על התקדמות עד אז ה' גדול.

בעניין תמיכה ב SLI או לחלופין CF היום כל כרטיס שתרכוש תומך בהן כך או כך.

בעניין הסוקט עניתי לך בהודעה הקודמת ואחזור שוב אין כל סיבה לקחת סוקט שונה ממה שהוצע לך של AMD.

בעניין הקירור אתה לא צריך משהו אחר ולא יודוע לי על בעיות רעש כאלו ואחרות.

יותר מפורט מזה אין לי, תעשה את השיקולים שלך חבר

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הולך על הייתי ממליץ לקחת זיכרונות בתדר של 3200 לפחות, המעבדים נהנים מתוספת ביצועים יפה.( יש אחלה בnewegg). 

לגבי - מכיוון שהOC ניתן לביצוע בקלות על כל לוח זה קצת אוברקיל, אבל לשדרוג עתידי אולי שווה ללכת על לוח X470. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...