מותר לחנויות להצמיד מחיר למחשב שלא מצויינים בו מקטים ורכיבים? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מותר לחנויות להצמיד מחיר למחשב שלא מצויינים בו מקטים ורכיבים?

Sargon

Recommended Posts

רק לכרטיס מסך ו לא מוצמד מק"ט.

חוקי או לא חוקי אני לא יודע, אבל אני מניח שמותר להם למכור מחשב as is, כי בלא מעט חנויות אתה קונה מחשבים ורק יש שם ציון כללי של החומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

גם לזיכרון.

השאלה אם הם באמת מוכרים מחשב AS IS, או שברגע שאתה קונה הם מסתכלים מה יש להם הכי זול במלאי ושמים לך למחשב "במצבע".

אין עם זה שום פסול, חלק מהחלקים הבטיחו לך כולל מקטים. ובשאר זה לפי מלאי קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בזה פסול. אתה צריך לדעת בדיוק מה אתה קונה. או לא לשים מחיר לפני שאתה יודע את כל הפרטים.

גם אם אין בזה פסול, זה לא סוג ההתנהלות של חנות שהייתי מעוניין לקנות בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

יש בזה פסול. אתה צריך לדעת בדיוק מה אתה קונה. או לא לשים מחיר לפני שאתה יודע את כל הפרטים.

גם אם אין בזה פסול, זה לא סוג ההתנהלות של חנות שהייתי מעוניין לקנות בה.

אתה מוזמן להיכנס ללא מעט חנויות שמוכרות מחשבים ושם המפרט כל כך כתוב בצורה כללית.

ואם זה חשוב לך תמיד אפשר להתקשר ולדבר עם החנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

אתה מוזמן להיכנס ללא מעט חנויות שמוכרות מחשבים ושם המפרט כל כך כתוב בצורה כללית.

ואם זה חשוב לך תמיד אפשר להתקשר ולדבר עם החנות.

כן, וגם כשפעם ביקשתי שישימו לי נוסף מאותה חברה, שמו לי סתם מה שבא להם.

מה הסיבה שחלק הרכיבים מציינים לך את החברה, וחלק לא?

זה לדעתי תופעה רק בחנויות ישראליות. בחנויות בחו"ל יש פירוט מלא, ואם לא אז אתה יכול לברר בצורה דיגטלית ולא צריך לדבר בטלפון עם מישהו שיסבן אותך. בדברים האלה צריך הכל צריך להיות כתוב ומפורט כדי שתוכל לברר בדיוק מה אתה מקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

כן, וגם כשפעם ביקשתי שישימו לי זיכרון נוסף מאותה חברה, שמו לי סתם מה שבא להם.

מה הסיבה שחלק הרכיבים מציינים לך את החברה, וחלק לא?

זה לדעתי תופעה רק בחנויות ישראליות. בחנויות בחו"ל יש פירוט מלא, ואם לא אז אתה יכול לברר בצורה דיגטלית ולא צריך לדבר בטלפון עם מישהו שיסבן אותך. בדברים האלה צריך הכל צריך להיות כתוב ומפורט כדי שתוכל לברר בדיוק מה אתה מקבל.

תכנס לסניפים של הרשתות הגדולות ואתה תראה לא מעט מחשבים בלי מפרט מלא ובמחירים מופרזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחו"ל? אני מדבר על הארץ.

באמאזון יש מוכרים צד שלישי. אבל בחנויות הרציניות יש מפרטים.

בגל מקרה, זה לא משנה.

אם אין מפרט מלא, ואין אפשרות להשיג מפרט מלא באמצעות שאלה פשוטה באינטרנט(לא בטלפון) אז אין מה להתעסק עם חנות כזו. היא תדחוף לך רכיבים שאתה לא יודע מאיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה דיי מובן מאליו שאם לא מצויין דגם ספציפי של יצרן ספציפי אז אפשר לצפות למוצר הזול ביותר שמתאים לתיאור (לדוגמה: "זיכרון 8GB"), בהתאם למלאי הזמין של החנות.

לא רואה בזה בעיה, לרוב הלקוחות זה לא באמת משנה אם הזיכרון הוא של X או Y או Z, או אם ה"הרדיסק 1TB" שלהם הוא של חברת A או B.

מה שחשוב ללקוחות האלה זאת השורה התחתונה, המחיר.

מי שחשוב לו הדגם הספציפי, לא יקנה את המחשב המוצע בהצעה הזאת אלא יקנה מחשב אחר (שבסיכוי סביר יעלה לו יותר כסף עבור אותו מפרט בעיקרון, אבל עם דגמים ספציפיים מוגדרים מראש של המותגים הספציפיים שהוא בחר).. מה הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אני חושב שזה דיי מובן מאליו שאם לא מצויין דגם ספציפי של יצרן ספציפי אז אפשר לצפות למוצר הזול ביותר שמתאים לתיאור (לדוגמה: "זיכרון 8GB"), בהתאם למלאי הזמין של החנות.

לא רואה בזה בעיה, לרוב הלקוחות זה לא באמת משנה אם הזיכרון הוא של X או Y או Z, או אם ה"הרדיסק 1TB" שלהם הוא של חברת A או B.

מה שחשוב ללקוחות האלה זאת השורה התחתונה, המחיר.

מי שחשוב לו הדגם הספציפי, לא יקנה את המחשב המוצע בהצעה הזאת אלא יקנה מחשב אחר (שבסיכוי סביר יעלה לו יותר כסף עבור אותו מפרט בעיקרון, אבל עם דגמים ספציפיים מוגדרים מראש של המותגים הספציפיים שהוא בחר).. מה הבעיה?

זה לא מובן מאליו. גם לא יזיק לציין את זה במפורש. מין הסתם יש הבדל בין כרטיס גרפיע של PALIT וכרטיס גרפי של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...