המלצה לכונן ssd למחשב חדש - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לכונן ssd למחשב חדש

Eldad5550

Recommended Posts

לפני שאני קונה מחשב עם מעבד i9 9900k בערך בסוף החודש, אני לא סגור רק על 3 -4 חלקים בין כל הרכיבים ביניהם ה ssd

אני מתלבט אם לקחת כונן של 250gb אבל שהוא בממשק pcle ולכן הוא מהיר וכדאי יותר, או שלנצל את ירידת המחירים ולקחת 500gb בכמעט אותו מחיר אבל רגיל.

ולכן אני מתייעץ איתכם איזה כדאי או שזה שיקול לגמרי שלי לדעתכם וזה לא משנה?

אני מציין שאת המחשב אני צריך לגרפיקה וריבוי עומס ופעילות של תוכנות ונוסף לזה גם הרצת משחקים כבדים.

הכונן הנוסף שאני קונה זה 3TB, כך שסרטים ושלל משחקים יהיו בו ואילו שאר התוכנות ומערכת ההפעלה ב ssd

לגבי קבצי ותוכנות גרפיקה זה משנה איפה לשים? 

חשוב לי כונן טוב ואמין בתקציב של עד 500 שח , ואם זה כדאי בדגם מסויים אז אפשר קצת לחרוג ל550.

אלה הדגמים המדוברים:

כונן Samsung 970 EVO V- PCIE M.2 MZ-V7E250BW 250GB SSD

מחיר 430 שח

כונן MX500 CT500MX500SSD1 500GB SSD

מחיר 450 שח

ויש גם את

כונן 860 PRO 256GB MZ-76P256BW אבל זה רק 256gb. בכמעט 500 שח ולכן נראה לי שהוא לא משתלם לא ?

איזה מהם עדיף יותר ואולי יש המלצה לדגם אחר שלא ציינתי ?  למרות שנראה לי שאלה שאמרתי הכי מומלץ לבחור ביניהם ( ידוע לי שיצאו גם לפני כמה זמן של 

Kingston Fury   ו- Western Digital )

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתלבט מה כדאי .לא יודע מה לבחור.

בערך אם מדברים מבחינת אחוזים בכמה מהיר כונן בממשק   SATA  לעומת כונן PCle ?

וכמו כן ההבדל הזה אכן בא לידי ביטוי במחשב ובפעילות בו ( תוכנות גרפיקה , משחקים, ועוד) ? כמדובר על ושלל תוכנות הפעלה שמותקנות על הכונן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי פה שמישהו רשם למישהו שמתלבט בין ה MX500  לסמסונג 860 500gb שעדיף לו את הסמסונג.

ידוע לי שהם אותו דבר וזה לא משנה , אבל מצד שני ראיתי שגם מישהו רשם שה MX500 מעט מהיר יותר, אז מה נכון ?

ראיתי עכשיו גם עוד דגם , מה לגביו?

Crucial P1 CT500P1SSD8 500GB SSD PCIe M.2 2280 ?
דגם CT500P1SSD8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Eldad5550

לדעתי השיקולים שלך צריכים להיות, בסדר הבא: נפח, אחריות ומהירות.

אם באותו טווח מחירים כונן אחד הוא בנפח של 500GB ואחר הוא של 250GB לדעתי אין פה ספק בכלל - יש לבחור בכונן בעל הנפח הגדול יותר.

לכוננים של בד"כ יש 5 שנות אחריות, אז בהינתן תכונות דומות (מחיר ונפח) ברור שעדיף לרכוש כונן בעל תקופת אחריות ארוכה יותר.

בנוגע ל"מהירות" - כונן SSD "מהיר" יותר לעומת כונן מכני וכונן SSD העושה שימוש בחיבורי אמור להיות מהיר יותר מכזה העושה שימוש בחיבור SATA. במקרה הראשון השיפור יהיה מורגש. במקרה השני - אני לא בטוח עד כמה השיפור באמת יהיה מורגש בעבודה "רגילה" כמו גלישה באינטרנט וצפייה בסרטים.

* אני מתייחס פה לכונני ה SSD של סמסונג ו בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eldad5550

אז מה נכון ?

הם דיי דומים במהירות.

בנפח של חצי טרה ה- טיפה יותר מהיר ובנפח של הטרה הסמסונג.

למעשה לא תרגיש בהבדל בניהם.

שים לב שיש כוננים בממשק SATA ויש M.2 שעושים שימוש בעורקי PCI-E.

וזה כבר סיפור אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...