מעבד I7 haswell ב- 100$ בלבד ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד I7 haswell ב- 100$ בלבד ?

nec_000

Recommended Posts

חמוד מאוד! @nec_000

ראיתי את הסרטון, ואני מסכים עם djelectric, אכן יהיה הרבה יותר נחמד אם יימכר ב50 דולר, או לכל הפחות מתחת לרף של המכס.

בימים אלו אני בכלל לוטש את עיניי בהתפתחויות בכל הנוגע להרצת מעבד ה9700K (בעל 8 הליבות) על לוחות Z170 (כמו הלוח שיש לי). כרגע הכל נראה מוכן, ולמעשה אנו מחכים לזמן בו נוכל להשיג מעבדים אלו במחירים זולים משמעותית (עשוי לקחת עוד 4-5 שנים, תלוי במצב השוק). אז זו תהיה דרך מאוד נחמדה לשדרג את ה6700K שלי ל9700K/9900K ולהישאר עם אותו לוח Z170. מי אמר שצריך להחליף כל 2 דורות? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצורף בפרופיל - הGA-Z170X-Gaming 5

אני יודע, לא שיא היכולות מבחינת מערכת הייצוב, אבל אמור לעשות את העבודה. כאמור, יש עוד זמן רב יחסית עד שיהיה צורך לעשות שדרוג זה, שכן כרגע ה6700K ב4.6Ghz יותר ממספיק עבורי. זה פשוט נחמד לדעת שיש אופציה לשדרג בעתיד, מתי ש4 כבר יהיה מעט מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטווח ארוך דווקא כדאי להמתין ל הבא. ריבוי הליבות ותהליך הייצור החדש שקונים אותו בחיתולים.. יחזיק הרבה מאוד זמן.

אפשר לראות שכבר עכשיו הארכיטקטורה הזו מוצלחת, אז מעבר ל 7nm רק יעשה פלאים בכל הנוגע לתדרים שזה אחד הדברים

שאינטל חזקים בהם. הפער הביצועי ייעלם בתדרים ו תגדיל עוד את הנתח על חשבון , זה לפחות מה שאני צופה

ב CPU's ל 2019-2020.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אני התאכזבתי שלא הצליחו ליבדוק יכולות OC? 

או שרק אני זקן שניזכר בתקופה היפה שהוציאו מתאם להרכבת מעבד של הניידים לתוך סוקט שולחני :

https://www.anandtech.com/show/1650/2

ct479front.jpg

למי שלא יודע אחרי כישלון הפרסקוט המעבדים הניידים עם השמות הישראלים הוציאו את מהבוץ, יונה/דותן/ ועוד שכבר שכחתי, היה אחלה תקופה לOC שלקחו מעבדי והגיעו לתוצאות ממש יפות בזמנו... היו ימים :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

מי אמר שצריך להחליף לוח אם כל 2 דורות?

ואגדיל לטעון,

מי אמר שצריך להחליף לוח אם, או מחשב ככלל.... יותר מאשר פעם בעשור או משהו כזה ? 

בתקופה העדכנית בה לוקח לתעשיית המעבדים כעשור שנים - רק על מנת סוף סוף להראות לשוק מעבד מהיר פי 2 מהקודם, זה נראה בהתאם.

המצב למעשה נעשה לאבסורד של ממש בכל הנוגע לקצב ההתקדמות הביצועי של , מאז 2009 דורכים במקום ממש.

מספר שוב, אני החלפתי את המעבד בפעם האחרונה בשנת 2011, לסנדי ברידג' 2500k.

מעבד זה החליף אצלי מעבד ישן יותר מדגם athlon 2600 plus משנת 2003 (מחשב שהיה בן 8), כאשר השפור הביצועי היה ראוי - פי 20.

היתה אז עליה ל- 4 ליבות לעומת בודדת, הכפלת תדר עבודה מ- 2000mhz ל- 4400mhz, ושפור IPC של פי 2 ומשהו.

וכאשר עברנו למחשב שהוא מהיר פי 20, השפור היה מורגש וברור בכל מה שלא נגענו בו - אפילו ב- desktop גרידא.

זה היה שדרוג בר קיימה, שעשיתי אותו רק כאשר התחילו לראשונה לצוץ ישומים כאלו, שהמעבד הקודם הפגין קושי ממשי לבצעם.

היום אנחנו בסוף 2018, המעבדים הכי חזקים למגזר הביתי-פרטי אלו הם מעבדי 8 הליבות, ואלו נותנים פי 2 סדר גודל גס שיפור לעומת

ה- 4 ליבות הנוכחי שברשותי, אלא שאת הפי 2 הללו מקבלים - רק בתנאי שהתוכנה מסוגלת לנצל בו זמנית את כל 8 הליבות.

כי אם לא מסוגלת, אז השפור הרבה יותר קטן מכך, ולא תמיד בכלל ניתן לראות אותו. כמו למשל משחק שיודע לעבוד עם רק 4

ליבות כך שהליבות שמעבר כלל אינן עמוסות/עובדות במקביל.

ולכן לצרכים הבייתים שלי, שפור הספקי של "עד פי 2" עדיין אינו מהווה שפור מהותי מספיק, במיוחד בהשוואה לשדרוג הקודם

שתואר מעלה (פי 20). בדפוס העבודה הנורמטיבי-פרטי שלי בבית, מעבד 2500k אינו מפגין עדיין קשיי נשימה, או אף מוביל

למצב שרומז לכך.

לעניין זה ועל מנת לסוור האוזן,

העומס הכי כבד במחשבי הפרטי בבית זה גיימינג (לא מבצע עיבודים - לא גראפיים לא ולא אחרים).

ובמעט גיימינג שעושה (בכל זאת כבר לא ילד לצערי) התחלתי עכשיו עם בני הקטן את prey 2017.

תעשו שמיניות באויר ותנסו לשכנע אותי להחליף מעבד, כש- prey 2017 עובד על 1080P , ההגדרות הגראפיות בכותר

מוצבות על המקסימום שניתן (לרבות AA עד הסוף), והחרא הזה למרות הכל מספק בין 200-220 FPS טיפוסי.

זה משחק מודרני כן - לא משהו ישן. כתוב טוב ומאופטמז לעניין באמצעות מנוע crytech האיכותי והוותיק. 

כמו כן בחודשיים האחרונים (שלפני prey הנוכחי) היה זה 2016 עם 200FPS יציב שתקוע ב- cap של הכותר. 

וגם זה משחק מודרני, כך שלא ניתן להאשימם כמשחקים ישנים ולכן לעשות חסד או הקלה עם המעבד. 

נו, 

אז צריך היום לשדרג (7 וחצי שנים אחרי שרכשנו את המעבד 2500k) או שלא צריך ?

תגידו אתם...  :)

הממצאים המוזכרים מעלה מציירים תמונה די ברורה לטעמי בהקשר הזה. וכידוע קשה להתווכח עם מספרים - משום שאלו

אינם משקרים. למעשה הצרכן הביתי היחידי שהייתי חושב שיש לו טעם לשדרג מעבד בעת הזו למי ממעבדי 8 הליבות החדשים,

כשהוא מגיע ממערכת 4 ליבות i (לא משנה איזה), זה רק צרכן שבאופן ספציפי מריץ עיבודים גראפיים או או מכונות

וירטואליות, ולכן צריך את ההספק הזה. בכל יתר המקרים שהם המקרים הנפוצים יותר, לשמוש גנרי ביתי ומשחקי מחשב,

ה- 4 ליבות i עדיין עושה עבודה טובה ולא מצביע על קשיים.

ציטוט של djelectric

רק תוודא שזה לוח סולידי ביכולת אספקה ויצוב, הדור הזה לא מכיר את הבהמיות החשמלית של 8 ליבות. עצם העובדה שאין לו HT בהחלט עוזרת

אם אור לא יבצע למעבד, אלא יפעילו תחת הגדרות היצרן (זו שבוחרים בה בביוס בהתחלת הקנפוג של המערכת) אז

המעבד מקונפג כך שלא לעבור 95 וואט. ואז אין לאור מה לחשוש, משום שכל לוח אם של עומד בהספק ברירת מחדל 

של . כמו כן ממילא ראינו במדידות שעשה סטיב מ- hardware unboxed, שהשפור הביצוע המתקבל כפועל יוצא מחריגה

מהמעטפת החשמלית (והעליה לתדרים גבוהים יותר שהדבר מאפשר), לא ממש תורם לביצועי המחשב. שהרי אף אחד (בטח

אור כהן) אינו סופר 5 עד גג 10% במקרי peak כמשהו שמעניין אותו.

ציטוט של אור כהן

שכן כרגע ה6700K ב4.6Ghz יותר ממספיק עבורי.

להערכתי הזהירה "הכרגע הזה" עוד יפרש על פני שנים רבות מאד. יתכן מעל חצי עשור בשקט. לעניין זה ראה הסברי מעלה

שמתאר מקרה פרטי שלי. אני בספק אם אתה במצב שונה מהותית ממנו. מה גם שאצלך מעבד עם HT מופעל - אז בכלל יש לו

אורך נשימה גדול יותר.

ציטוט של coch

לטווח ארוך דווקא כדאי להמתין ל Zen הבא

אני פה עם coch לחלוטין וזה הדבר הנכון לעשותו. אינני מכיר הרבה מקרים של מישהו שכרגע הלך לו קפוט המחשב ורק בגלל

זה לחוץ לקנות מיד. רוב רובנו לא ממש צריכים שדרוג כרגע, ולא יקרה לנו כלום להמתין עוד כמה חודשים לדור הבא.  סבלנות

הינה מעלה חשובה.

ציטוט של User_Name

אם זה היה באלי אקספרס, מילא. אבל גם עם תרגום של גוגל, הזמנה באתר הזה היא סיוט.

אכן, צריך מאד להזהר. ובדומה לכל יתר הממליצים בשרשור זה, גם אני נגד במחיר הזה. 50$ עוד היה איכשהו רלוונטי, לא מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אם אור לא יבצע המהרה למעבד, אלא יפעילו תחת הגדרות היצרן (זו שבוחרים בה בביוס בהתחלת הקנפוג של המערכת) אז

המעבד מקונפג כך שלא לעבור 95 וואט

ההגדרה של ל-TDP היא לא מה שאתה חושב בפועל המעבד מגיע גם ל-120W תחת הגדרות היצרן. מסתבר שלמעשה כל מגדיר מחדש את "הגדרות היצרן" ככה שאף בדיקה שנעשית היא לא תחת הגדרות היצרן המקוריות ככה שאין ממש משמעות יותר לביטוי הזה. 

https://www.anandtech.com/show/13544/why-intel-processors-draw-more-power-than-expected-tdp-turbo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות אם שעומדים בספסיפיקציות יצרן אינטל, כמו למשל - שמאפשרים להגדיר בביוס את הנושא הזה.

הם יותר מזכירים בהיבט הזה לוחות אם של שרתים.

ויש לוחות שמאפשרים לך להגדיר TDP ידנית, ואתה יכול לשחק עם זה.

אור משתמש מנוסה ומומחה, הוא יידע היטב הכיצד להגדיר בלוח אם שלו, את ההגדרות המתאימות בכדי שלא לחרוג

חלילה מ- ה TDP של המעבד, ולהבטיח שה- VRM בלוח שלו מספק את הזרם הנדרש, מבלי להשרף או להנזק,

זאת היה וה- VRM חלילה לא מעובה מספיק.

לכן כל מעבד שהלוח תומך בו, יאפשר להריצו יפה מאד.

כמו כן, גם אם אור יחליט להמהיר את המעבד, התמורה הביצועית כפי שצוין הינה זניחה למדי כיום:

זה לא כמו פעם - שהמעבד הגיע על 3.3Ghz כמו למשל 2500k, כך שהמהרה הביאה אותו לאזור 4.5 - 5 .

היום כל המעבדים מדור 9 בברירת מחדל שלהם ממילא מגיעים ישר ל- 4.0 (ומעלה - כתלות ביתרת הזרם שנשארה במעטפת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...