שאלה בקשר להוט 200 מגה ומהירות WIFI - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר להוט 200 מגה ומהירות WIFI

ori24

Recommended Posts

עדכנתי תמהירות בהוט ל200 מגה,בבדיקת מהירות בspeedtest בחיבור קווי אני מקבל 150-180 מגה אבל המהירות בווי פיי גם בטלפון וגם בסטרימר לא השתנתה.
בסטרימר של אני לא מצליח לעבור את ה40 מגה ובטלפון לא את ה50 , אותו דבר בדיוק מה שקיבלתי שהיה לי 100 מגה.
עדיין לא עדכנתי אצל הספק כי שירות הלקוחות סגור אבל זה קשור לזה? אם אעדכן בספק הווי פי ישתפר?

ואיך המהירות עודכנה לי בלי הספק?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של ori24

עדכנתי תמהירות בהוט ל200 מגה,בבדיקת מהירות בspeedtest בחיבור קווי אני מקבל 150-180 מגה אבל המהירות בווי פיי גם בטלפון וגם בסטרימר לא השתנתה.
בסטרימר של שיאומי אני לא מצליח לעבור את ה40 מגה ובטלפון לא את ה50 , אותו דבר בדיוק מה שקיבלתי שהיה לי 100 מגה.
עדיין לא עדכנתי אצל הספק כי שירות הלקוחות סגור אבל זה קשור לזה? אם אעדכן בספק הווי פי ישתפר?

ואיך המהירות עודכנה לי בלי הספק?

תודה!

קודם כל, טיפ לגבי השדרוג אצל הספק: בד"כ אם מתעקשים מספיק משדרגים בחינם, ואם לא אל תסכים ליותר מ-35 ש"ח (בזק בינלאומי)

דבר שני, הספקים שעובדים עם בחיבור הראשוני פעולה

שנקראת "שיוך" כך כשהספק לא שולט על תעבורת הנתונים כי אתה נמצא ללא חייגן.

כל עוד אין בעיה במהירות ואתה לא חווה ניתוקים, לא הייתי ממהר לשדרג את הספק כרגע :P

עכשיו, לגבי המהירות ב-WIFI. רוב הסיכויים שאתה גולש על תדר 2.4ghz שדי מוגבל מבחינת מהירות

ולכן לא רואה שיפור. על מנת לחוות שיפור במהירות אתה צריך או לשדרג לנתב אצל HOT שתומך בתקן AC 5GHZ (לא בטוח שיש להם כזה מעבר להוטבוקס 3 שהוא לעסקי בלבד)

או, ולדעתי זה עדיף, לרכוש אחד בנפרד ולהפוך את הנתב של למודם ואחריו לחבר את הנתב החדש שכן ישדר בתצורה המתקדמת יותר,

ואז תשים לב להבדל במהירות. אבל לכל הטוב הזה יש חסרונות. 5Ghz לרוב הוא לטווחים קצרים יותר לעומת ה-2.4.

נתב לדוגמא: https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_497233.html

אופציה יותר יקרה מהארץ: https://ksp.co.il/?uin=28427

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lalamor123

קודם כל, טיפ לגבי השדרוג אצל הספק: בד"כ אם מתעקשים מספיק משדרגים בחינם, ואם לא אל תסכים ליותר מ-35 ש"ח (בזק בינלאומי)

דבר שני, הספקים שעובדים עם הוט בחיבור הראשוני מבצעים פעולה

שנקראת "שיוך" כך כשהספק לא שולט על תעבורת הנתונים כי אתה נמצא ללא חייגן.

כל עוד אין בעיה במהירות ואתה לא חווה ניתוקים, לא הייתי ממהר לשדרג את הספק כרגע :P

עכשיו, לגבי המהירות ב-WIFI. רוב הסיכויים שאתה גולש על תדר 2.4ghz שדי מוגבל מבחינת מהירות

ולכן לא רואה שיפור. על מנת לחוות שיפור במהירות אתה צריך או לשדרג לנתב אצל HOT שתומך בתקן AC 5GHZ (לא בטוח שיש להם כזה מעבר להוטבוקס 3 שהוא לעסקי בלבד)

או, ולדעתי זה עדיף, לרכוש אחד בנפרד ולהפוך את הנתב של הוט למודם ואחריו לחבר את הנתב החדש שכן ישדר בתצורה המתקדמת יותר,

ואז תשים לב להבדל במהירות. אבל לכל הטוב הזה יש חסרונות. 5Ghz לרוב הוא לטווחים קצרים יותר לעומת ה-2.4.

נתב לדוגמא: https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_497233.html

אופציה יותר יקרה מהארץ: https://ksp.co.il/?uin=28427

קודם כל תודה על התשובה המפורטת,

למה לא כדאי לשדרג אצל הספק גם? זה לא יכול לשפר לי עוד את המהירות בקווי ובwifi בפרט? 

למה אבל לא רואים שיפור בכלל בwifi? הרי הכפלתי את המהירות אחרי הכל, הבנתי שזה בגלל הראוטר של אבל בכל זאת..

ואני בהוטנט,שם כל המהירויות ב20 שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ori24

קודם כל תודה על התשובה המפורטת,

למה לא כדאי לשדרג אצל הספק גם? זה לא יכול לשפר לי עוד את המהירות בקווי ובwifi בפרט? 

למה אבל לא רואים שיפור בכלל בwifi? הרי הכפלתי את המהירות אחרי הכל, הבנתי שזה בגלל הראוטר של הוט אבל בכל זאת..

הכוונה שלי שאין לך מה למהר. (אם תיתקל בבעיות מחיר וכו') תשדרג.

שים לב שהשדרוג לא יוסיף לך במהירות כלל ב-WIFI (כנראה גם בקווי). הייתי עובד של אחת הספקיות בשוק בעבר.

אמנם הכפלת את המהירות, אבל תחשוב על זה כך:

הברז היה פתוח בזרם חלש, אבל עדיין פתוח. כששודרגה המהירות בתשתית לחץ המים בברז גבר וכך גם המהירות שמגיעה לנתב.

עד כאן יש לך 200 מגה בנתב. WIFI עובד על גלים: כלומר הוא משדר על תדרים מסוימים. הנתב של מסוגל לשדר על תדר

מוגבל שנקרא 2.4GHz, שבד"כ מקבלים איתו 60-70 מגה במקרה הטוב גם אם יהיה לך 1000 מגה.

היום בשוק ישנם נתבים שמסוגלים לשדר ב-2 ערוצים, כלומר Dual Band, גם ב-2.4 המוגבל וגם ב-5GHz החדש. תקן AC.

תדר ה-5GHz מאפשר העברת נתונים הרבה יותר גבוה בגלישה דרך WIFI. אפילו יכולת להגיע למהירות מקס' של 200 מגה בתנאים המתאימים (מרחק והפרעות). ולכן אתה לא רואה שיפור כי הנתב עצמו אמנם מקבל את מלוא המהירות אבל לא מסוגל להוציא החוצה ב-WIFI את המקס'.

לכן הומלץ לרכוש נתב שמתאים לתקן החדש יותר ולחבר אותו לאחר הנתב של שיהפוך למודם (מצב ברידג' בשפה מקצועית).

מקווה שעכשיו ההסבר יותר מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lalamor123

הכוונה שלי שאין לך מה למהר. (אם תיתקל בבעיות מחיר וכו') תשדרג.

שים לב שהשדרוג לא יוסיף לך במהירות כלל ב-WIFI (כנראה גם בקווי). הייתי עובד של אחת הספקיות בשוק בעבר.

אמנם הכפלת את המהירות, אבל תחשוב על זה כך:

הברז היה פתוח בזרם חלש, אבל עדיין פתוח. כששודרגה המהירות בתשתית לחץ המים בברז גבר וכך גם המהירות שמגיעה לנתב.

עד כאן יש לך 200 מגה בנתב. WIFI עובד על גלים: כלומר הוא משדר על תדרים מסוימים. הנתב של הוט מסוגל לשדר על תדר

מוגבל שנקרא 2.4GHz, שבד"כ מקבלים איתו 60-70 מגה במקרה הטוב גם אם יהיה לך 1000 מגה.

היום בשוק ישנם נתבים שמסוגלים לשדר ב-2 ערוצים, כלומר Dual Band, גם ב-2.4 המוגבל וגם ב-5GHz החדש. תקן AC.

תדר ה-5GHz מאפשר העברת נתונים הרבה יותר גבוה בגלישה דרך WIFI. אפילו יכולת להגיע למהירות מקס' של 200 מגה בתנאים המתאימים (מרחק והפרעות). ולכן אתה לא רואה שיפור כי הנתב עצמו אמנם מקבל את מלוא המהירות אבל לא מסוגל להוציא החוצה ב-WIFI את המקס'.

לכן הומלץ לרכוש נתב שמתאים לתקן החדש יותר ולחבר אותו לאחר הנתב של הוט שיהפוך למודם (מצב ברידג' בשפה מקצועית).

מקווה שעכשיו ההסבר יותר מובן.

הלוואי והייתי מקבל 60-70 מגה,המהירות בוויפי של הפייברבוקס לא יציבה בכלל,פעם אני מקבל 60 ופעם 30.

האמת ששדרגתי רק בגלל הwifi כי קניתי סטרימר של שיואמי וחשבתי שזה באמת יכפיל לי שם תמהירות אבל איזה בדיוק אותו דבר,מקבל בו 20-40 מגה.

בקווי אין שום הבדל בגלישה בין 100 ל200.

בבדיקת מהירות בקווי ב100 תמיד קיבלתי 100 וכרגע מקבל 150-180 מגה במהירות 200 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ori24

הלוואי והייתי מקבל 60-70 מגה,המהירות בוויפי של הפייברבוקס לא יציבה בכלל,פעם אני מקבל 60 ופעם 30.

האמת ששדרגתי רק בגלל הwifi כי קניתי סטרימר של שיואמי וחשבתי שזה באמת יכפיל לי שם תמהירות אבל איזה בדיוק אותו דבר,מקבל בו 20-40 מגה.

בקווי אין שום הבדל בגלישה בין 100 ל200.

אם כך אני לא רואה מנוס מרכישת נתב AC כפי שהצעתי ולחבר אותו אחרי הנתב של לאחר הפיכתו למצב מודם.

(מלבד חיבור ישיר של הסטרימר בכבל כמובן)

מה הדגם המלא של הסטרימר? יכול להיות שהוא לא תומך ב-5GHz ואז חבל על המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום יצא עדכון לMi Box ואחד מהשיפורים הוא שיפור ביצועי הWiFi.

אם הMi Box נמצא קרוב לפייברבוקס אתה יכול לרכוש מתאם שכולל גם חיבור רשת(RJ45) ולחבר אותו ישירות.

מהירות בגלישה לאתר לא באמת תורגש גם בין 50 ל100 או 200 אתה כי את השינוי האמיתי אתה תרגיש בהורדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lalamor123

אם כך אני לא רואה מנוס מרכישת נתב AC כפי שהצעתי ולחבר אותו אחרי הנתב של הוט לאחר הפיכתו למצב מודם.

(מלבד חיבור ישיר של הסטרימר בכבל כמובן)

מה הדגם המלא של הסטרימר? יכול להיות שהוא לא תומך ב-5GHz ואז חבל על המאמץ.

המי בוקס תומך ב5ghz הבעיה אבל שאני לא רוצה להוסיף עוד קופסא לחדר בנוסף למיני פייברבוקס כי אני רוצה כמה שפחות קרינה בחדר.

בכללי הwifi מעולה שגולשים בטלפון בבית שוב עשיתי תשדרוג רק בגלל הסטרימר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

היום יצא עדכון לMi Box ואחד מהשיפורים הוא שיפור ביצועי הWiFi.

אם הMi Box נמצא קרוב לפייברבוקס אתה יכול לרכוש מתאם USB לרשת(RJ45) ולחבר אותו ישירות.

מהירות אינטרנט בגלישה לאתר אינטרנט לא באמת תורגש גם בין 50 ל100 או 200 אתה כי את השינוי האמיתי אתה תרגיש בהורדות.

יש לי גרסה 6 ולא קיבלתי שום עדכון.המי בוקס צמוד למיני פייברבוקס.

אני יודע שההבדל רק בהורדות,הורדתי קצת טורנטים היום והגעתי ל16 מגה,בטורנט פתוח לא פרטי. רחוק מ200 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כפי ש-Spaghet הציע: לרכוש מתאם USB לרשת(RJ45) ולחבר אותו ישירות למיני פייברבוקס.

אגב, בד"כ בטורנטים לא מגיעים למקס' של 25 מגה עם . אני הגעתי למהירות כזאת רק דרך הורדה ישירה ומנהל הורדות (idm).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממזמן הוא קיבל עדכון ל8.0 Oreo תעדכן והיום עדכון נוסף לשיפור ביצועי הWiFi.

אחרי העדכון מ6.0 ל8.0 תאפס אותו.

תבצע בדיקה ידנית לעדכון מאחר וב6.0 הוא לא מציע לך אבל ב8.0 הוא אתה מקבל הודעה גם מבלי שבדקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lalamor123

אגב, בד"כ בטורנטים לא מגיעים למקס' של 25 מגה עם הוט. אני הגעתי למהירות כזאת רק דרך הורדה ישירה ומנהל הורדות (idm).

אני חולק עלייך אני בהוט והוטנט.

גם תלוי מאיפה מורידים כמובן.

אצל גם ל100 לא מגיעים ממה שאני מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lalamor123

אז כפי ש-Spaghet הציע: לרכוש מתאם USB לרשת(RJ45) ולחבר אותו ישירות למיני פייברבוקס.

אגב, בד"כ בטורנטים לא מגיעים למקס' של 25 מגה עם הוט. אני הגעתי למהירות כזאת רק דרך הורדה ישירה ומנהל הורדות (idm).

דרך מתאם אוכל להגיע קרוב ל200 מגה?

ובבדיקת מהירות כאמור אני מקבל 150-180 זה תקין האי יציבות הזו? ב100 היה מהירות 100 כמו ברזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

ממזמן הוא קיבל עדכון ל8.0 Oreo תעדכן והיום עדכון נוסף לשיפור ביצועי הWiFi.

אחרי העדכון מ6.0 ל8.0 תאפס אותו.

שיואמי משכו לא מזמן תעדכון כי הוא גרם לחלק צרות צרורות ולחק עבד מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...