סבירות גוברת ש- ryzen 3700x מעבד 16 ליבות - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סבירות גוברת ש- ryzen 3700x מעבד 16 ליבות

nec_000

Recommended Posts

אינטל ממש לא בצרות ההכנסות שלהם בשיא ואם אני לא טועה גם המניה בשיא, ההפך מ עם מניה שעדיין מדשדשת ואף חוותה או עדיין חווה צניחה.

אבל מבחינת טכנולוגיה נמצאת במקום מעולה עם מעבד שמהווה תחרות אמיתית, אמנם טכנולגית המעבד של אינטל עדיף עליו אך עם זאת נותנת תחרות ראויה ולראשונה מזה שנים ניתן להמליץ על המוצרים שלה.

בנוגע לאינטל גם שלאינטל היו מוצרים נחותים משמעותית pentium 4/pentium D הם עדיין ידעו איך למכור את המוצרים, אינטל בסוף תבוא עם תשובה נקווה שלא מוחצת ו מדה את הלקח מדור ה c2d ולא נראה את פיאסקו בולדזור.

ועם כל הכבוד צריך לשנות את כותרת האשכול לתחזית\פנטזייה אופטימית מאוד, אני בספק רב ש amd תעלה את מספר הליבות ל 16, 10-12 סביר בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אף אחד לא התכוון שאינטל בצרות מבחינה פיננסית והכנסות שיא ברבעון האחרון או מחיר מניה לא אומרות שום דבר על מכירות עתידיות.

אין לי שום ספק שאם ZEN 2 יהיה חזק כמו שמצפים , תמשיך לאכול נתח שוק משמעותי מאינטל כמו שהיא עושה כבר כמה רבעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*Consumer Technology Association™ names Ryzen™ Threadripper™ 2990WX CES 2019 Innovation Awards Honoree

*Trusted Reviews awards Ryzen 7 2700X “CPU of the Year” and 5 2600 “Value CPU of the Year”

https://finance.yahoo.com/news/2nd-generation-amd-ryzen-processors-220000791.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלתי במשהו מעניין, אפילו אומר שמאד מעניין ותיכף נראה עד כמה 😉

משווק חומרה גדול ומוכר בגרמניה הידוע בשמו mindfactory.de 

מפרסם את המכירות שלו לציבור הרחב, ובזכות אותו מידע משותף, ניתן לקבל אזימוט עקרוני לנתחי השוק שהולכים

שם באירופה. הם כנראה מייצגים משהו עקרוני בשוק ה- retail העולמי, שכן לא סביר להניח שישנה שונות גדולה מדי בין

גרמניה לארה"ב למשל, וגם אם ישנה שונות היא לבטח באחוזים קטנים.

העולם שלנו הרי נעשה לגלובלי כיום, הלך רוח במקום אחד די תופס גם ביתר המקומות.

עכשיו,

מישהו עוקב ואוסף את הממצאים שלהם TechEpiphany ומייצר סרטון-מצגת קצר מדי שבוע ומעלה ליוטיוב.

לפנינו מוצגים שלושת השבועות האחרונים, שהם השבוע 42, 43, ו- 44 לשנה זו 2018. 

השבועות האחרונים מטבע הדברים מראים לנו את המגמה הכי עדכנית וטריה לעת הזו, ולכן מיצגים נאמנה.

שבוע 42 - מכירות mindfactory גרמניה - דווח 22.10.2018

https://youtu.be/JDix9xem0CY

שבוע 43 - מכירות mindfactory גרמניה - דווח 29.10.2018

https://youtu.be/M_c842LU5t0

שבוע 44 - מכירות mindfactory גרמניה - דווח 5.11.2018

https://youtu.be/tyQSuNUrT3M

מטה תלוי שקף מכל שבוע שכזה, כתקציר מנהלים למצגות דלעיל.

אינני רואה לנכון לתת פרשנות משלי או הסבר כלשהו לממצאים, שכן ה- top 10 שנמכרים בסגמנט המעבדים (לפי דגם פרטני)

מספרים תמונה (וסיפור) מספיק ברורים בעצמם אודות מה שהולך בשוק המעבדים בימים אלו. ניתן להבין מהטבלה מיד - אילו

מעבדים הכי פופולאריים כרגע על ידי ציבור הצרכנים.

הדברים הללו מתקשרים לשרשור זה שלנו, ומראים לנו מה קהל הציבור הרחב עושה עם כספו - זה שהורווח ביזע רב.

או למעשה מראה לנו מה הציבור הרחב סובר, שהוא המוצר המועדף במכלול השקולים.

המידע טרי וכולל כבר את התחלת שווקו של דור 9 של (אתם תראו במצגת פירוט נרחב יותר גם אודות מכירות במקומות

הנמוכים יותר בטבלה שמתחת ל- top 10, אלו שכוללים את מעבדי דור 9) אז כדאי ללחוץ ולצפות. כל סרטון זה 2 דקות בלבד.

אך מה שהטבלה הזו אינה כוללת - זה כמובן את ריזן 2 שטרם נולד ואשר יגיע אלינו (כנראה) במרץ-אפריל 2019.

מעניין עוד יותר איך הטבלה תראה אז. נמשיך לעקוב ולשתף את הקהילה - אז השארו בהאזנה כמו שאומרים.

שבוע 42

image.png.c581531dfe17cfe97fffbe02c357209c.png

שבוע 43

image.png.1300a1378174f8333c52c1b581e7495f.png

שבוע 44

image.png.f696cd38427a64d0c16272847384626f.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי ש I5 8400 להיט מכירות גם...

בכל מיקרה אפשר להבין מדוע לא עומדים בעומס ויש מחסור במעבדים, הרי בזמן שהם שקועים עד הצוואר במעבר ל10NM פיתאום קמה לה תחרות והם מאז נאלצים לימכור סיליקונים בגודל כפול+, לכן בבת אחת כמות המעבדים שמייצרים נפלה לחצי או שליש תלוי בYIELDS.

לא לישכות שגם בניידים i7/i5 הפכו למרובעי ליבות , אז יחי המהפכה!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

https://wccftech.com/amd-zen-2-7nm-cpu-architecture-epyc-rome-and-ryzen-official/

היתה שמועה לכך שרצה בחודשים החולפים, אבל זו פעם ראשונה שיש שחרור מידע רשמי של AMD.

שוב, בהנחה שלא מדובר בטעות או אי הבנת המידע, אז זה זה.

ולכן מי שנמצא כרגע לפני רכישת מחשב, יעשה לעצמו טובה:

שידחה אותה לפחות לתחילת 2019 עת תתבהר התמונה בנושא.

שכן לקנות היום סוף 2018 מחדש חדש מבוסס 6/8 ליבות, כשכבר מחר בבוקר יהיה הסטנדרט החדש 16,

תראה שטות במחשבה לאחור וזריקת כסף לפח.

כל עכבה לטובה משפט כל כך נכון אבל!!!!...מי שצריך שדרוג דחוף המלצה שלי לקנות את הדור הראשון של הרייזן הוא לא יתאכזב ....יש לי כרגע את ה1600X המחשב שלי רק לגיימינג ואני בטוח שמי שעובד בעריכה או/וגם בגיימינג יתענג על הדור במיוחד שהמחיר שלו כרגע פשוט מדהים....ובטח אתם שואלים למה לקנות את הדור הראשון שאוטוטו יוצא השלישי? ואני עונה...הרייזן עדיין מבשיל לפי הבנתי סדרה 3000 תעבור שינוי מטורף אבל בואו לא נעוף רחוק ונחזור למה שרציתי להגיד חכו לדור האחרון בתושבת לא מאמין שתצטרכו יותר מזה (גם לא את הPCI 4.0 שכולם מפמפמים ...שוב זו ההמלצה שלי, הבחירה...שלכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

חשבתי ש I5 8400 להיט מכירות גם...

אח שלי עם כל הכבוד לאינטל ותאמין לי גם אני הייתי שם...אתה היום בעידן חדש מי שקונה זה מחוסר הבנה ומודעות לא שום דבר אחר ...כרגע פאסה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^סבורני כי פילוח היקפי המכירות כפי שראינו בממצאים שהובאו כאן לפורום (מגרמניה), מעידים שהמשפט שלך הוא מדויק 👍

כיום מי שעדיין קונה מעבד במחירו הדולרי והלא יעיל במשוואת התמורה למחיר, למעשה הוא צרכן שברוב

המקרים אינו מועדכן, או אינו מבין מספיק את התחום. מחירי מעבדי כרגע, מנופחים כדי פי 2 סדר גודל מערך סביר ותחרותי.

יתרה על כך, גם כל תעשיית הסוקרים טוענת זאת, לא רק אנחנו פה בפורום, או הטוקבקים שברחבי הרשת האינטרנטית.

ךהערכתי הזהירה אפשר לומר שהקערה כבר התהפכה, בשל חוסר הרלוונטיות בשוק למעבדי .

היא עדיין בשלה אינה מורידה מחירים. יתכן אגב שאין לה ברירה וזה משהו שאנחנו מתעלמים ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

עוד אנו מדווחים בשבוע החולף (בזכות CES 2019) כי אכן סדרת ריזן 3000 ל- mainstream הולכת להיות בשיאה מעבד 16 ליבות, 

ולא מספיק שדברנו על כך - שבחו"ל יש ממצאים חזקים המעידים כי כבר מזמן עברה את במכירות המעבדים (למגזר הפרטי והבייתי),

אז הנה לנו עדכון נוסף (משלשום) אשר מחזק זאת הלאה, עדכון אשר מגיע מאחד השווקים בהם AMD מסורתית חלשה לעומת ,

וזה השוק הישראלי.

משתף כי בעת בקורי ב- TMS השבוע (לאסוף את ספק הכח שרכשתי שם) בצעתי בירור זריז מול קיריל, במטרה לקבל דגימה מחלוקת

המכירות אצלם בין מעבדי לאינטל. זאת על מנת להתרשם מעוד מקור מקומי מוכר (TMS), אודות מה הולך בשוק הישראלי בימים אלו.

בעוד שדווחתי לכם כאן בפורום ביום 13.12.2018 כי אצל startpc (חנות ישראלית אחרת) מסרו לנו שיחס המכירות עומד על בערך

חצי חצי (והנה לינק לתזכורת):

https://hwzone.co.il/community/topic/588551-amd-תציג-כרטיסי-מסך-חדשים-מבוססי-7nm-ב-ces-2019/?page=9&tab=comments#comment-5133776

הרי שקיריל מסר כי אצלם מוכרים באופן מובהק יותר מעבדי מאשר מעבדי .

משמע,

שגם אצלנו בשוק הישראלי - שוק שהוא מסורתית מוטה אינטל, גם בו מוכרת יותר. קרי שזו אינה רק תופעה שהיא מעבר לים כמו שאומרים.

נתונים אלו מחזקים מאד את מה שכבר ליקטנו מנתוני השוק העולמי באמצעות ה- etailer המוכר Mindfactory.

עכשיו,

בואו נשים לב ש- AMD מוכרת יותר מאינטל כשהיא עדיין מצויה בתקופה בה יש לה רק את סדרה 2000 לתקוף עימה את האינטלים.

אפשר רק לדמיין (ולשער) מה יקרה לחלוקת נתחי השוק, כאשר באמצע 2019 תצא לשווקים סדרה 3000, סדרה אשר הולכת לבצע קפיצת

ביצועים דרמטית כלפי מעלה, בד בבד עם שיפור גדול בהספק המעבד למחירו.

למעשה למדנו בשבוע החולף,

כי מעבד ריזן 5 (בסדרה 3000) הולך לעמוד ברמת ביצועים מקבילה לאינטל 9900k.

וזה מעבד ביניים כן, במחיר מסדר גודל 200$ (שלא נתבלבל פה לרגע).

כאשר אליו יצטרפו הריזן 7 (וכנראה גם 9) עם 12 ו- 16 ליבות בהתאמה, במחירים של נגיד משהו כמו 300-400 דולר סדר גודל גס עקרוני,

אינטל תהיה בברוך ענק, הרבה יותר גדול ממה שהיא נמצאת בו היום.

אם חלילה לא תציג עד אז מענה מנגד, היא כנראה תישאר יצרן שמוכר מעבדים רק לתעשיית השרתים.

מישהו זוכר בהסטוריה תקופה כזו מוזרה, בה AMD ואינטל מחליפות מקומות בקרב הצרכן הפרטי/בייתי ?

כמדומני אפילו בימיו העליזים של ה- K7 (סוף שנות ה- 90) אשר ריסק לפנטיום 3 את הצורה (למי שזוכר), לא היתה כזו

חלוקת נתח שוק של AMD מול אינטל במגזר הפרטי.

אז אינטל הצליחה בכל זאת למכור כמויות יפות (למגזר הפרטי), משהו שעכשיו היא לא מצליחה בכלל (וזה understatement),

בשעה שבחו"ל AMD מוכרת ביחס 2 ל- 1 מול אינטל (לפי mind factory).

it is what it is

עריכה:

עכשיו כשאני חושב על זה, כאשר עד שנת 2017 נתח השוק של AMD בסגמנט החשוב והצומח ביותר (וזה סגמנט השרתים וה datacenters)

היה 0% אחד ענק, אזי שכיום היא כבר מקבלת פירורים מהשוק הזה כמדומני 1-2% .

כאשר בשנה הקרובה מעבד single socket של AMD מציג לנו 64 ליבות,

בשעה שה- single socket הכי חזק של אינטל הוא רק 28 ליבות,

יש לפנינו קטליזטור לפריצה חזקה קדימה גם בשוק זה (ולא רק בשוק הבייתי פרטי).

הרי שאם בתחילה AMD סימנה את סגמנט השרתים - כמשהו שהיא תגיד תודה ענקית אם תצליח לתפוס בו רק 5% נתח שוק,

אזי באם קצב ההתפתחות של AMD ימשך, ובמידה והתמונה לא תשתנה - קרי אינטל לא תתן מענה נגדי בזמן,

אזי שתוך זמן לא רב אינטל תהיה זו שמתחילה לשאול שאלות קשות - אודות כמה נתח שוק היא מאבדת בסגמנט הכי חשוב

כיום בתחום (שרתים ו- datacenters).

הסיבה להצלחה היא משום ש- AMD פשוט ככה:

נותנת הרבה יותר כח חישובי (פי 2), בנפח קטן יותר (פי 2 לסוקט), תוך פחות צריכת חשמל (בערך חצי)

ומעל הכל מחיר ששם ללעג את מחירי מעבדי .

נראה (לי) שמה שקרה פה בשנה האחרונה בשוק המעבדים למגזר הפרטי/בייתי, עוד עשוי להעתיק את עצמו אל שוק השרתים.

ואם התחושה שלי נכונה, מדובר ברעידת אדמה.

אני מקווה שבאינטל עובדים כרגע מיטב הגורואים העולמיים על מנת לסגור את המענה שלהם לא בעוד 3 שנים,

אלא עד 2020 גג. כי זה כבר לא מצחיק בכלל מה שקורה לנגד עיננו, ובמיוחד לא עבורנו (ישראל) שנענת חזק מאד

על תשתיות היצור של אינטל. שחלילה לא יהיו השלכות עסקיות שעוד ישפיעו עלינו, חלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך גם ליזכור שיש עדיין אחוז גדול מאוד מהשוק הביתי שעדיין תקוע על מעבדי ישנים, בוא נאמר עד 7700K שלא מצא סיבה מספקת לשדרג, ורוב המחשבים הנ"ל הולכים בוודאות כניראה להישתדרג לAMD עם הסידרה החדשה/סידרת 2000 תלוי במחירי החיסול מלאי, וכל הלקוחות הנ"ל כבר לא יקנו חדשים לשנתיים~שלוש לפחות כי כבר אין סיבה לשדרג מחשבי 6~16 ליבות.

וכל זה הולך להשפיע היטב על הדוחות הכספיים של בשנה~שנתיים הקרובות בתוספת איבוד נתח השוק בשרתים וכו'.

אגב, יש מצב שאינטל אגרה את המעבדים עם הליבות הגרפיות הפגומות ובסוף החליטה לשווק אותם בשביל השוק הביתי/פרטי כי לנו פחות משנה הליבה הגרפית? כי לשוק העיסקי רוב המחשבים ללא כרטיס גרפי ניפרד.

ככה היא מנסה למלא את המחסור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזכיר לנו שוב,

מה (כנראה) הולך לצאת בסדרה 3000 מבחינת סגמנטציה ורמות מחיר.

עכשיו,

גם אם בפועל יהיו סטיות קלות ימינה או שמאלה אין הדבר משנה לנו, שכן מה שחשוב אלו סדרי הגודל,

בכללם כמות הליבות בכל מדרגה של מעבדים ואזור חיוג של המחיר המשוער.

משמע שאפשר (כנראה) לתכנן כבר עתה איזה מעבד רוצים לרכוש בסבב הבא עלינו לטובה (זאת אומרת אם רוצים),

בהתאם לצרכים ולתכנון התקציבי שלנו בנושא. שכן אפשר כבר די בבירור להיות סגורים על כך,

שהביצועים פר ליבה יהיו לפחות ברמה של 9900k הרץ בתדר עבודה דיפולטי שלו.

משמע שניתן להסתכל כבר היום ולפני שהסדרה יוצאת לאויר העולם, בכל מני סקירות ובנצ'ים באינטרנט על מנת להבין

איפה הם עומדים ומה צפויים לקבל ממעבד שכזה. אם בפועל הביצועים יהיו מעל לכך, זהו רווח נוסף כמובן.

יחד עם זאת אמליצה להיות זהירים ולכן להניח לחומרה, שזה יהיה רק ברמה של 9900k בדיפולט ולא מעבר.

זה בריא לעשות הנחות לחומרא. ועדיין 9900k בדיפולט זו כבר נקודת מוצא מצוינת (לטעמי) שקשה לראות מישהו מתלונן עליה.

Image result for ryzen 3000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו - זה שווה (טרי מלפני 4 ימים):

השוואה מעמיקה אודות ההבדלים ומשמעותם בין ארכיטקטורת אינטל העדכנית (skylake)

לבין ארכיטקטורת zen העדכנית (ריזן דור ראשון), כמו שאף פעם לא ראינו. מלמד הרבה ומומלץ לצפיה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...