מחשב נייח תקוע בבוטלופ, אין צפצופים ואין תצוגה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח תקוע בבוטלופ, אין צפצופים ואין תצוגה

nitzanj

Recommended Posts

אתמול המחשב לא יצא מסליפ, כפתור ריסט פתר את זה. הבוקר שוב המחשב לא יצא מסליפ - לחצתי על ריסט, המחשב נדלק ונכבה אחרי כמה שניות, ואז עושה את זה שוב ושוב עד שמכבים (לחיצה ארוכה על power).

כל פעם שהוא נדלק כל הלדים והמאווררים עובדים. כולל המאווררים וה- של הכרטיס מסך. אין שום תצוגה במסך ואין שום צפצוף.

מה ניסיתי:

הוצאתי ואיפסתי ביוס.

הוצאתי את כל המודולים של הראם, ניסיתי בלי בכלל ועם כל אחד בנפרד

הוצאתי את הכרטיס מסך וחיברתי מסך ישירות לכרטיס on board - לרגע הופיע הספלאש-סקרין של הביוס, ואז שוב חזר להכבות ולהדלק. זאת הפעם היחידה שראיתי את המסך נדלק בכל הסיפור.

בלי כרטיס מסך שוב חזרתי על הבדיקה עם הזכרון כמו בהתחלה.

תוך כדי התהליך בשלב מסוים המחשב בכלל סירב להדלק - אחרי דקה-שתיים ניסיתי שוב והוא כן נדלק (ונכבה. ונדלק. וכו׳). לא יודע אם יש השהייה או משהו בסגנון.

על פניו נראה שהמעבד או הלוח הלכו. יש סיכוי שזה משהו אחר? יש עוד בדיקה שאפשר להריץ? אין לי פה ריכיבים חליפיים בשביל לנסות, אולי יכול להשיג ספק.

רעיונות?

מדובר על לוח של ג׳יגהבייט אם זה משנה  GA-Z77-D3H

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לקח קצת זמן, אבל בדקתי עם עוד ספק, מתנהג אותו דבר. ניסיתי לאפס ביוס וגם ניסיתי עם חדשה. ככל שיש פחות צרכנים לספק המחשב מחזיק דלוק יותר זמן (שוב, לא באמת דלוק - לדים ומאווררים דולקים אבל המסך שחור).

בשני הספקים - כשהם מחוברים רק ללוח (ראשי+מעבד) לוקח 10-12 שניות לפני שיש בוט. כשהדיסקים והכרטיס מסך מחוברים זה לוקח 4-5 שניות, לפעמים קצת יותר לפעמים קצת פחות.

אני מעביר את זה לפורום עצות לפני קניה, שילוש חדש...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nitzanj

לקח קצת זמן, אבל בדקתי עם עוד ספק, מתנהג אותו דבר. ניסיתי לאפס ביוס וגם ניסיתי עם סוללה חדשה. ככל שיש פחות צרכנים לספק המחשב מחזיק דלוק יותר זמן (שוב, לא באמת דלוק - לדים ומאווררים דולקים אבל המסך שחור).

בשני הספקים - כשהם מחוברים רק ללוח (ראשי+מעבד) לוקח 10-12 שניות לפני שיש בוט. כשהדיסקים והכרטיס מסך מחוברים זה לוקח 4-5 שניות, לפעמים קצת יותר לפעמים קצת פחות.

אני מעביר את זה לפורום עצות לפני קניה, שילוש חדש...?

לפי כל הבדיקות שעשית הדבר היחידי שנשאר הוא שהלוח תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...