שילוש למכונה משרדית חדשה -אשמח לייעוץ עם המומחים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוש למכונה משרדית חדשה -אשמח לייעוץ עם המומחים

ssib

Recommended Posts

היי חברים

בקצרה - האם 5 2400g מתאים כמעבד (ללא כרטיס גרפי נוסף) למכונה משרדית +מולטימדיה שתחובר למסך 22"-24" FHD? (יספיק ללפחות 3 שנים). מטרה -עבודה איכותית ונעימה אבל ללא בזבוז כספי מיותר.
.
באריכות..

נראה לי שזו הולכת להיות חפירה. מקווה שתקראו בכל אופן ותעזרו לי :)

אז אני בונה מחשב נייח (חשוב שיהיה נייח) עבור אדם קרוב שמת לו המחשב ואינו רוצה או מוכן להמתין. 

אני מתחילה בשילוש (וספציפית במעבד) ואשמח לשמוע וללמוד מהמומחים.

** מטרת המכונה- מחשב משרדי לשימוש לא כבד, עריכה גרפית ביתית קלה, , מעט מוסיקה ומשחקים ברמת הסוליטר ופאזלים ברשת (כלומר אין משחקים ;) ).

** המכונה תחובר למסך 22-24" בFHD. 

** המטרה שהשילוש יחזיק לפחות 3 שנים. אם יותר, נשמח. 

* אם יתאפשר שידרוג, יהיה נחמד.

** אם אבנה בחנות (ייתכן ואבנה בבית) ויציעו קלה ובטוחה באחריות, היא תתקבל בשמחה.

** אין תקציב סופי. אבל אני מנסה לבנות עבורו מכונה שתענה לצרכיו ותיתן לו ללפחות 3 שנים חוויה טובה בלי לבזבז כסף מיותר על דברים שאינו צריך או שהתועלת השולית מהם קטנה והעלות השולית גדולה בהרבה.

** קראתי קצת ואם הבנתי נכון (תקנו אותי אם אני טועה)  ש AMD  דיי משחקים אותה עם סדרת רייזן ואולי במקרה של מכונה כזו כדאי לשקול מעבד מסדרה זו. האם נבנתי נכון והאם אכן זה אמור להיות הפתרון המתאים למטרות?

>>> מעבד- חשבתי על 5 2400g שמכיל כם מעבד גרפי שאם הבנתי נכון נותן פייט לא רע לכרטיסים גרפים נמוכים וכאלה שממה שאני זוכרת, נטו באופן מבורתי להצמיד למפרט בעל דרישות כאלה.

עדיין, אני תוהה אם הוא אכן אמור להספיק ולעשות את העבודה בחעילות או שאם בוחרים ב יש צורך במעבד חזק ויקר יותר כמו 5 2600x או מעבר. שממה שראיתי אינם מגיעים עם מעבד גרפי ולכן עולה הצורך לרכוש בנוסף כרטיס גרפי (דבר שמגדיל משמעותית את ההוצאה). 

>> אותו אדם גולש דיי הרבה באינטרנט. תהיתי אם כיום כאשר עיבוד רב עובר לצד הלקוח, אותם גרפים נמוכים אמורים להספיק לצרכיו (וכאמור גם לפחות ל 3 השנים הקרובות) או יהיה צורך במשהו מעבר (בין אן עם המעבד הזה או אחרים).

>> תהיה נוספת שעלתה היא האם אכן היה נכון לרכוש מעבד כזה ומקסימום בעוד 3 שנים אם המעבד הגרפי המובנה בו לא יספיק, לרכוש אז כרטיס כרפי מעודכן. 

.

>>ברגע שיוחלט המעבד נמשיך ללוח. רק בינתיים מחשבה, האם amd ממשיכים ליטות לשנות תושבות בקצב גבוה או שיש סיכוי והיה ובעוד 3 שנים נצטרך לשדרג, אוכל לעשות זאת מהלוח הנוכחי? 

>>אגב, מעניין שבמגור מפרטים מומלצים מציינים את המפרט המשרדי עם I3 כמפרטי חזק שיתאים לשידרוג. :)

.

זכרון גם אח"כ :)

תודה מראש למי שקרא ועוד יותר למי שיעזור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אין שאלה ביכלל.

הרייזן 2400G יותר טוב מ-i3 8100 באותה הרמת מחיר.

גם אתה מרוויח 47% יותר ביצועים מהמעבד וגם המעבד הגראפי המובנה יותר חזק.

וגם מגיע עם סטוק סביר.

שים לב שאם אתה בוחר בלוח אם דור קודם בשביל לחסוך בעלויות, החנות צריכה לבצע עדכון ביוס ללוח אם כדי שיתמוך במעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה 

ואתה אומר שהרייזן 2400g יספיק לשימושים שלו כולל השימושים הגרפיים (כפי שהגדרתי ב א ר י כ ו ת בפוסט) וזאת ללפחות ל- 3 שנים?

אם אני בוחרת בו ולא צריכה להוסיף כרטיס גרפי בנוסף זה יחסוך לפחות כ- 500 שח.

לגבי הלוח, המחשבה היא אכן לבחור בלוח כלשהו המצ'ופר לפי הצרכים ולבקש מהם עדכון ביוס. אם כן אז לחפור בקשר לזה מחר.

מעריכה שבגלל שהלוח מדור קודם הוא לא ישאר פה לשדרוג המעבד בעוד כ 3 שנים (או יותר? :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ssib

האם ממשיכים ליטות לשנות תושבות בקצב גבוה או שיש סיכוי והיה ובעוד 3 שנים נצטרך לשדרג, אוכל לעשות זאת מהלוח הנוכחי? 

א. אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד בתחום המחשבים, ובמיוחד לא בעוד 3 שנים.

ב. נוטה להחליף תושבות בקצב איטי יותר לעומת , אבל חשוב מכך - בעבר היא שמרה על תאימות (במידת האפשר - בדקי את תושבות AM2, AM2+, AM3 ו +AM3), כך שבחלק מהמקרים ניתן היה להשתמש במעבד מהדור הקודם גם בלוח אם מתקדם יותר ולהיפך. האם כך יהיה גם בעתיד? ראי נקודה א'.

ג. גם אם הדור הבא של מעבדי AMD יתאים לתושבת הנוכחית, אין הדבר בהכרח אומר שמעבדים אלו לא ידרשו ערכות שבבים אחרות או שינוי אחר בלוח האם (וכבר היו מקרים בעבר שבהם דור מעבדים חדש השתמש באותה תושבת כמו הדור הקודם אך הוא דרש עם מערכת חשמל שונה).

ציטוט של ssib

האם AMD RYZEN 5 2400g מתאים כמעבד (ללא כרטיס גרפי נוסף) למכונה משרדית +מולטימדיה שתחובר למסך 22"-24" FHD?

לדעתי - כן, במיוחד עבור השימושים שצויינו.

ציטוט של ssib

אם אני בוחרת בו ולא צריכה להוסיף כרטיס גרפי בנוסף זה יחסוך לפחות כ- 500 שח.

א. גם אם תבחרי ב i3-8100 לא תצטרכי להוסיף כרטיס מסך.

ב. יש סבירים שיספיקו לשימושים הנ"ל שעולים גם פחות (למשל ה GT 1030).

ג. אם ממש יעלה הצורך בכרטיס מסך ייעודי אפשר לנסות ולקנות אחד משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה שמלול.
1. נשמע שמצאתי מעבד מתאים ואין צורך במעבר.  :)
.
לוח -
2. לגבי תושבות, התכנון הוא ללכת על לוח AM4  האם לבד מפיצ'רים שונים (ובהתייחס לזה אבחר לפי הצרכיים הנכחיים שלו תוך התייחסות לצרכים עתידים הרלוונטים למשתמש המכונה + התייחסות לעלות תועלת) האם אתה סבור שיש ייתרון בערכת שבבים חדשה יותר כמו B450  ו- 370X על פני B350 ואף B320? זאת כולל בהתייחסות לשדרוג עתידי כלשהו. חשוב להדגיש שהאדם אינו . בהחלט ייתכן שבעתיד יהיה צורך להוסיף לו כרטיס מסך לשימושים שציינתי.  איני רואה סיבה להוציא במיוחד על קרוס פייר וכו.
3. מנסיוני בעבר היתה בעיה עם לוחות של ג'גבייט. אכשהו הם נטו  לעשות בעיוץת (פעם אחר פעם פעם נתקלתי בבעיה אחרת אפילו באמת בעיה בכרטיס הקול המובנה) אם בתקופת האחריות ואם לא. האם ידוע לך אם הם עדיין נוטים לכך או שפחות. בכלל, האם לבד מבדיקת פיצ'רים ומחיר יש ייתכן או חסרון ללוחות מחברה מסוימת (ולכן כדאי לחשוב או להמנע מהם)?

4. .
בעבר חלק מהחנויות הציעו OC קל ובאחריות למי שבנה אצלהם מחשב. הבנתי שהמעבד הזה ירוויח רבות מ-OC. לי אין כוונה להתעסק עם זה כעת. האם עדיין הצעות כאלה קיימות? אם כן, על מה עלי לשים דגש חומרתית כדי שהמערך יתאים לכך (אחרת, אני נוטה לקחת למשל סטוק).

5. ,
הבנתי שמכונה מבוססת רייזן נוטה להיות מושפעת לטובה אם דואגים לזכרונות בדואל צ'אנל ובמהירויות גבוהות (מעל3000Mhz). + כתמיד כדאי מחברה מוכרת ואחריות טובה. האם יש משהו נוסף רלונטי שעלי לשים אליו לב? אם מעריכה שאם יהיה OC עליהם להיות בעלי צלעות . האם אחרת זה פחות קריטי (כאמור לשימושים שלו) כמו במקרים רבים אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

א. אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד בתחום המחשבים, ובמיוחד לא בעוד 3 שנים.

ב. AMD נוטה להחליף תושבות בקצב איטי יותר לעומת אינטל, אבל חשוב מכך - בעבר היא שמרה על תאימות (במידת האפשר - בדקי את תושבות AM2, AM2+, AM3 ו +AM3), כך שבחלק מהמקרים ניתן היה להשתמש במעבד מהדור הקודם גם בלוח אם מתקדם יותר ולהיפך. האם כך יהיה גם בעתיד? ראי נקודה א'.

ג. גם אם הדור הבא של מעבדי AMD יתאים לתושבת AM4 הנוכחית, אין הדבר בהכרח אומר שמעבדים אלו לא ידרשו ערכות שבבים אחרות או שינוי אחר בלוח האם (וכבר היו מקרים בעבר שבהם דור מעבדים חדש השתמש באותה תושבת כמו הדור הקודם אך הוא דרש לוח אם עם מערכת חשמל שונה).

לדעתי - כן, במיוחד עבור השימושים שצויינו.

א. גם אם תבחרי ב Core i3-8100 לא תצטרכי להוסיף כרטיס מסך.

ב. יש כרטיסי מסך סבירים שיספיקו לשימושים הנ"ל שעולים גם פחות (למשל ה GT 1030).

ג. אם ממש יעלה הצורך בכרטיס מסך ייעודי אפשר לנסות ולקנות אחד משומש.

תודה שמלול
A נשמע שמצאתי מעבד. :)
B. לגבי הלוח. הדרישות לפני הן הבאות:
1. 4 סוקטים ל  DIMM
2. min 5-6 sata  ports. צפויים להיות מחוברים HDD \ SDD כרגע איני רואה צפי לחיבור M.2 ואלא אם ניתן להמיר חיבור זה למשהו אחר (אשמח למדריך \ הסבר) איני רואה כיצד ישמש פה.
3. 1* 1  PCIe  x16
4. לפחות עוד 3 סוקטי הרחבה (אינו רוצה לוח מיני)
5. יציאות גרפיות - HDMI/DVI-D\

בנוסף לדעתי כדאי שיהיה   3.1 gen2 +   יהיה נחמד אם תהיה יציאת USBC אבל איני סבורה שהכרחי.
המכונה תהיה מחוברת לרמקולים. כרגל הרמקולים נמצאים במסך ולכן החיבור יהיה דרך ה- .

הבטתי על הלוח הבא - . TUF B450-PLUS שנראה לי נחמד ועונה על דרישות רבות
1. מה דעתך עליו? (והאם לדעתך יש לוח אחר שמתאים יותר)
2. הבטתי על הלוח ואני רואה שהקול מעובד כאן באופן דיגיטלי + מהפאנל האחורי אין יציאת סטריאו ולא בטוחה שראיתי אילו חיבורי  קול יש למארז.
מה באמת קורה לגבי חיבור הקול למארז?
מה קורה במקרה בו המכונה לא תחובר למסך בעל רמקולים? איך אז יוציאו ממנו סטריאו לרמקולים?

https://www.asus.com/Motherboards/TUF-B450-PLUS-GAMING/
.
ב. לגבי .
1. קראתי שברייזן כדי להגיע לביצועים מירביים מהמעבד
- חשוב מאוד להקפיד על המהירות. במקרה זה רצוי 3200 MHz .
- להקפיד על בדואל צ'אנל
- רצוי גם להקפיד על תזמון נמוך.
דיי מבאס שכעת הזכרונות יקרים במיוחד במהירות
3200 MHz . האם אני צודקת ולמרות המחיר ממש רצוי לא לרדת ל- 3000 MHz? מה לגבי תזמונים?
אם אני בוחרת 3200 MHz , הזולים ביותר שראיתי בפלונטר (שם ככל הנראה ירכש המחשב ואם הזכרונות שם אינם יקרים משמעותית ממקום אחר, גם הם)
Corsair - CMK16GX4M2B3200C16R - 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 - Red -  783/799 Vengeance® LPX Series
HyperX - HX432C18FR2K2-16 - 16GB (2x8GB) 3200Mhz DDR4 CL18 DIMM HyperX FURY Red Series - CL18 - 1.2V - HX432C18FR2K2/16 762/778
תזמון גבוה יותר אבל אחריות לכל חי המוצר

ראיתי גם את זה HyperX - HX432C16PB3K2-8 - 8GB (2x4GB) 3200MHz DDR4 CL16 DIMM XMP HyperX Predator - HX432C16PB3K2/8  396/404
אבל תוהה אם לשים לו רק 8 יהיה מעט מידי.

אגב הוא אינו רוצה לרכוש מחול, אבל אם ניתן למצא בארץ טובים ומומלצים במחיר זול משמעותית, או בכלל למצא שישו שרלוונטי במחיר זול משמעותית, אשמח לשמוע. לא נסגרתי על חנות כלשהי.
שוב תודה על העזרה

TUF B450-PLUS GAMING
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...