המלצה למצלמה שתיקח את התמונות שאני מוציא מה-S8+ שני צעדים קדימה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה שתיקח את התמונות שאני מוציא מה-S8+ שני צעדים קדימה

Roy.T

Recommended Posts

מטרת המצלמה היא יחידה ופשוטה - לצלם דברים בתוך אוהל אור בגודל 80X80 ס"מ. זה הכל.

התמונות שאני מוציא מה-S8 פלוס די טובות הייתי אומר, במיוחד אחרי מעט עריכה, אבל 

עדיין ישנו ניחוח שמדובר בטלפון שמצלם בסופו של דבר, ואני מרגיש שאפשר להוציא לפחות עוד

קצת מהתמונות.

צירפתי תמונה שצילמתי בעזרת הטלפון וערכתי מעט, אני מניח שהרוב יסכימו איתי שמדובר בתמונה

לא רעה בכלל, השאלה שלי אם אפשר לקחת את איכות התמונה צעד או שניים קדימה עם יעודית

במחיר סביר, שכאמור זו מטרתה האחת ויחידה. 

אני גם לא מעוניין בטופ-אוף-דה-ליין, כמו שציינתי, צעד או שניים קדימה לעומת מה שאני מסוגל להוציא מה-S8

פלוס יעשה את העבודה. בהנחה שלא מדובר בהשקעה גדולה מאוד וסבירה ביחס לתמורה, כלומר אין לי רצון

להוציא הון בעבור עלייה של שני מדרגות מהטלפון.

דבר נוסף שמעט מפריע גם כן הוא שהפוקוס של הטלפון לא עושה עבודה מדהימה ולא כ"כ נוח לי  לעבוד איתו בצילום שכזה.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה טובה... 1000, 2000, 3000? 

התקציב גמיש אבל צריך לקחת בחשבון כאמור את השימושים שאני מניח שנחשבים לדי בסיסיים...? 

אין לי עניין להוציא יותר כסף ממה שצריך, אני לא חובב צילום בעליל ולא זקוק ליותר מידי פיצ'רים. תמונה טובה יותר באופן מורגש מהסלולר בתנאי תאורה של אוהל אור, פוקוס איכותי.. זהו. 

מה העלות המינימלית של שתיקח את איכות התמונה שני צעדים קדימה? 

או לחלופין איכותית עם תמורה מאוד טובה למחיר בלי לשבור את הבנק? 

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מאלו אולי? 

https://www.digitalcameraworld.com/buying-guides/best-cameras-under-500-in-2017

יש באדורמה מבחר נאה כפי שזה נראה לי: 

https://www.adorama.com/l/Cameras/Digital-SLR-Cameras

משהו עד 600 דולר יהיה אופטימלי מבחינת מחיר, אם יש משהו זול יותר שיענה על הדרישות.. תיסלם.. 

אם צריך להשקיע יותר מזה - גם בסדר. 

חודש הבא זה BF.. כנראה הזדמנות טובה לחטוף אחת מאמזון\חנות אחרת במחיר מוזל... אבל איזו מהן :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק להבהיר שאני לא מקצוען בצילום. 

יחד עם זאת, בקניית חדשה פרט חשוב מאד הוא העדשה.

אם אתה מצלם דברים קטנים או מוצרים אולי כדאי לך לשקול עדשת מקרו ייעודית.

אני מצלם עם קאנון אז אני יודע שיש להם עדשת 100 מ"מ מאקרו מצויינת.

קח בחשבון שככול שהמרחק של האובייקט מהעדשה קטן, כך עומק השדה (האיזור שבפוקוס) רדוד יותר.

אפשר לפתור את זה ע"י צילום כמה עם פוקוס שונה ושילובם אח"כ במחשב (חפש "הערמת פוקוס").

הייתרון של צילום בטלפון הוא לטלפון עומק שדה גדול "בזכות" חיישן קטן. מצד שני חיישן קטן אוסף פחות אור.

עוד שיקול הוא הטווח הדינאמי של המצלמה שאתה בוחר (הטווח בין הנקודה החשוכה ביותר למוארת ביותר בתמונה). למצלמות חדשות יותר בד"כ יש טווח דינאמי טוב יותר, אבל יש הבדל בין החברות והדגמים.

בקיצור, כשאתה בוחר , אל תשכח את העדשה.

עדיף זולה עם עדשה טובה מאשר ההיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על האינפורמציה. 

ישנו דגם שקופץ כמעט בכל חיפוש שנקרא - NIKON D5300 שאם אני מבין נכון ישנו

גם דגם חדש יותר ה-D3400, (תקנו אותי אם אני טועה) שדי מתאים מבחינת התקציב.

יוצא 2000+ וקצת שקלים.

האם לדעתכם זו אופציה טובה למחיר? והאם העדשה שמגיע איתה 18-55 טובה ותתאים 

לצילומים שהזכרתי? (אוהל אור 80X80 וישנו גם אחד בגודל 60X60).

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שעדשות 18-55 הן לא הכי חדות והצילומים איתן לא נראים "מקצועיים".

הן גם לא מצלמות מקרוב מי יודע מה.

אמנם העדשה הבסיסית של ניקון יותר איכותית מזו  של קאנון, אבל לא משנה מה תבחר, את העדשה הבסיסית תרצה להחליף.

https://photophique.com/best-nikon-lenses-to-replace-kit-lens/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מתחיל להבין את זה..

כנראה שאלך רק על הגוף ואקנה עדשה בנפרד.

קיבלתי המלצה חמה לעדשה הזו:

https://www.bhphotovideo.com/c/product/606792-USA/Nikon_2183_AF_S_Nikkor_35mm_f_1_8G.html

דעתך?

אני מניח שלמצוא גוף ללא שום קיט נוסף באיזור ה-400 דולר זו שיעשה את העבודה בצירוף 

העדשה הזו זה לא סיפור בלתי אפשרי... המלצות?

מבדיקה שערכתי הדגם הכי מודרני של ניקון (אם זה בכלל משנה משהו) בעלות של כ-400 דולר הוא ה-D3500:

https://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d3500/

ז"א 600 דולר בדיוק לסט הזה.. בהנחה שהם בכלל מתאימים אחד לשני.

אשמח לדעת מה דעתכם? אני לא סגור על כלום ושום דבר ולגמרי פתוח להצעות במידה ויש

אופציות אחרות שנותנות תמורה טובה יותר לכסף או ביצועים טובים יותר באותו הכסף.

אני יודע שאין לזה סוף כמו לכל דבר, אבל אם צריך להשקיע עוד 100 דולר לפה או לשם, אני

מעדיף להשקיע אותן ולא להתפשר שכבר מושקעים 600 דולרים בעניין. 

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק מאיזה מרחק אתה מצלם אם האובייקטים שלך.

אחד הדברים שצריך להסתכל עליהם זה מרחק פוקוס מינימאלי ופקטור ההגדלה.

במקרה של עדשת 35 מ"מ הזו מרחק הפוקוס הוא 30 ס"מ (המרחק נמדד מהחיישן של המצלמה) וההגדלה המקסימלית היא 0.16.

זה אומר שממרחק 30 ס"מ, הגודל של האובייקט יוקרן על העדשה ב-16% מגודלו האמיתי.

בעדשות מקרו יעודיות לרוב פקטור ההגדלה מגיע ל-100%.

אבל זה קריטי רק כשמצלמים דברים קטנים בגודל של סנטימטרים בודדים או פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מחפש קח בחשבון שאתה לא חייב להתקבע רק על הדגם האחרון, התחום הזה לא מתקדם כל כך מהר וגם דגמים שיצאו לפני שנתיים-שלוש בדרך כלל יש להם את אותו חיישן ויתנו את אותה איכות תמונה.

מבחינת איכות תמונה במחיר נמוך עדשת פריים בטח שתיתן את התמורה הכי טובה אבל אם אתה רגיל להשתמש במצלמה של הטלפון אני לא יודע כמה נוח לך יהיה לצלם בלי זום בכלל. אם מחליט שאתה רוצה קצת יותר גמישות ומסתכל בכיוון של עדשות זום לא יקרות (יחסית) אז זאת די מומלצת: 

https://www.erlich.co.il/items/1397431-עדשה-Sigma-17-50mm-f-2-8-EX-DC-OS-HSM-למצלמות-Niko

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^טוב לדעת.. 

אני לא משתמש בזום בכלל בטלפון, אוהל האור שאני מצלם בעזרתו יושב על שידה ונמצא בגובה 180 בערך. שזה בדיוק הגובה שנוח לי לצלם בו מקרוב. 

שאני מצלם למעשה הטלפון הוא במרחק של כ10 ס"מ מתחילתו של האובייקט וכ-30~35 ס"מ מהחלקו הרחוק ביותר. 

מלבד הרצון שלי לשפר את איכות התמונה הכללית אחת הבעיות שלי הגדולות שלי עם צילום דרך הטלפון היא שהטלפון מתקשה לעשות פוקוס מקרוב, ובכלל לא מצליח לעשות פוקוס על כל האובייקט. הדרך היחידה לתפוס פוקוס מלא היא להתרחק, ואז כשאני מתרחק מהאוהל אור, גם התאורה משתבשת לי לגמרי, אני גם צריך לחתוך בעריכה חלק מהתמונה כי כבר רואים את דפנות האוהל, וגם ישנו הצורך לעשות זום לתמונה מה שמוריד מאיכותה כמובן.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרחק המינימלי שבו אפשר לעשות פוקוס בעדשות האלו הוא 30 ס"מ בערך אבל קח בחשבון שמודדים את זה מהחיישן שבמצלמה ולא מקצה העדשה שב-SLR בולטת הרבה מעבר לחיישן. אם אתה מחפש עדשה שתאפשר לך לעשות פוקוס מקרוב יותר יש את ה-Nikon AF-S DX Micro-NIKKOR 40mm f/2.8G שמאפשרת לעשות פוקוס מ-16 ס"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מאוד, ולשימושים שלי נראה לי שאתה צודק בהחלט , תודה!

אני חושב שאני קרוב להחלטה. 

לגבי הגוף - מבין הדגמים - D3400/D3500/D5400/D5300 שנעים באותו אזור המחיר, האם ישנה עדיפות ברורה למישהו מהם?

או שפשוט לבחור במה שיוצא הכי זול ב-BF? (אני מניח שהעדשה שהצעת מתאימה לכל הדגמים הנ"ל?)

side note: שקלתי ללכת על גוף מדגם מעט יותר גבוה, אבל לפי הבנתי אני לא ממש מאתגר את המצלמה עם השימושים

הבסיסיים שלי, ואני אקבל תוצאה די קרובה לגוף יותר יקר שמדובר בצילום סטטי פשוט, באוהל אור עם תאורה אופטימלית

ואותה העדשה כמובן.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד הערה לדיון. העדשות שרשומות כאן הן יקרות יותר בגלל שהן יכולות לעבוד בצמצם מאד פתוח (1.8, 2.8). אם אתה רוצה פוקוס על כל התמונה, אז תעבוד בד"כ בצמצם די סגור ואז אין לך סיבה להוציא על עדשה יקרה למטרה הזו (כמובן זה יכול להתאים למטרות אחרות בהם אתה מעוניין בעומק שדה רדוד).
עוד משהו, אם אתה מתקשה לפקס את הסלולרי בצורה אוטומטית, נסה לעבור למצב צילום pro, וכוון את הפוקוס בצורה ידנית. יכול להיות שיעזור לך ליצב את הסלולרי עם חצובה קטנה או להשעין אותה על משהו יציב, כי כשאתה קרוב, כל שינוי מיקום יהיה משמעותי בפוקוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...