שידרוג מעבד i7-6700K ל i7-9700K - כדאי? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מעבד i7-6700K ל i7-9700K - כדאי?

huber

Recommended Posts

8700K 9700K פוטייטו פוטאטו. מדובר בשני מאוד מאוד דומים ביכולת העיבוד שלהם, המישרית והמקבילית גם כן.

האצת המעבד שלך ב-OC לא הולכת לשפר שום דבר כי האצה גם מעבר לא תשפר הרבה. התשובה לשאלה בכותרת כבר נמצאת באחת התגובות שלך.

חוץ מזה, שווה לחכות לשלב ב' של מה שקורה עכשיו בשנה הבאה. אולי סדרת ריזן 3000 פתאום תהפך לאפשרות סבירה לשדרוג

יש לי מערכת עם 6700K וגם אחת עם 9700K. אם יש השוואה מסויימת שאתה רוצה שאערוך לך, אין לי בעיה לעשות ג'סטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

djelectric - תודה על ההצעה, מעריך מאוד, אבל ראיתי כבר השוואות (גם ל 6700 ישירות וגם ל 7700 שתיאורטית כמעט זהה לחלוטין ל 6700) ודי הגעתי למסקנה, רק רציתי חיזוק. גם אני ממתין לדור הבא של רייזן שנשמע די מבטיח (אם כי אמתין כמובן שאמתן לביקורות מסודרות), או אולי ל 10NM של שיגיע אלוהים יודע מתי, כרגע אני מסופק עם המערכת הנוכחית :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א - התשובה לשאלה בכותרת היא לדעתי תעודת עניות להתקדמות של המעבדים בדורות האחרונים (כמובן למעט למי שבהחלט זקוק לריבוי ליבות, רק שם רואים איזשהו שיפור מהותי, וזאת בעיקר בזכות הרייזן שדחף את התחום קדימה בשנים האחרונות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח?

אני חושב שזאת תעודת עניות לדברים אחרים לגמרי, כמו התפתחות הגרפיקה הממוחשבת ועולם כרטיסי המסך בד בבד.

אפשר להגיד ובצדק שמעבדים כמו 6700K אומרים "עשינו את שלנו, אנחנו לא צוואר הבקבוק בעניין הזה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כמובן יודע שהבעיה נובעת מהקונסולות - נכון? שם המעבד הוא צוואר בקבוק רציני כיום והמפתחות "מיישרות קו" עם מה שיש שם בשביל שיוכלו למכור גירסאות לכל הפלטפורמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כי בין היתר יש שם שימוש בשבבים כמו היגואר המעוות בעל 8 ליבות בעוצמה עלובה, שעושה כאב ראש אדיר למתכנתים המסכנים שצריכים להתאים את המשחקים שלהם לערמת האשפה הזאת.

וגם כי זה עושה להם כסף. משחקים כמו Red dead redemption 2 מדגימים בצורה נהדרת איך לחלוב לחלוטין את השוק הזה, עם השקה ראשונה לדור XB\PS4 ורק אחרי זה XBO\PS4P ואז אולי בסוף אם ירצו , אבל לא חייב.

אז מה עושה שוק הקונסולות ההזוי? מתחיל להוציא ברזלים חדשים כל שנתיים רק בשביל לעמוד בסטנדרטים שה- מציב להם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים, אבל זה כבר נושא לדיון שלם ואחר לחלוטין 😎

אני מצד אחד שמח שאין לי צורך לשדרג כל 2-3 שנים (למעט המאית הגרפי ו הSSD כמובן), ומצד שני באותה מידה עצוב עקב הסטגנציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסכר אמור... אמור לפרוץ איפשהו עד 2020. אני לא יודע מה היכולת של חטיבת Graphics כרגע. אני יודע שיש תקציב אדיר שם לפיתוח ארכיטקטורה גרפית חדשה. אני יודע שמוחות אדירים עומדים מאחורי מה שאינטל תתחיל לעשות בשנת 2020 גם במעבדים וגם בליבות גרפיות, יתכן מאוד שגם בשילוב בניהם. אסור לשכוח שאלו האנשים שעמדו מאחורי רייזן ו- שעושים זאת באינטל, ועכשיו יש להם צ'ק פתוח. נראה.

אני יודע שRTG של עובדת על הארכיטקטורה שאחרי ל-2020, וזה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני אף אחד לא יודע מה קורה שם באינטל. מי מבטיח לך שאינטל בכלל תיצור כרטיסים לשוק הגיימרים? אני די בטוח שהם מנסים להתחרות ב AMD/NVIDIA דווקא בשוק המוסדי (קרי כל תחום ה Quadro/firepro ושוק ה AI), ויש לי תחושת בטן שאני ואתה לא בדיוק קהל היעד שלהם. בנוסף נקח בחשבון שבעבר הם ניסו להיכנס לתחום לא ממש בהצלחה - ואני אישית לא אופטימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שלא הבנת את הקטע של OC.

אמנם ספציפית בדור הנוכחי התווספו ליבות למעבד. על זה אני לא אתווכח.

אתה רוצה מעבד טוב יותר. OC יהפוך את המעבד שלך לטוב יותר.

הרבה אנשים חוששים משחיקה;

א. זה לא נכון,

ב. כולנו נחליף בעוד שנה כשאינטל יוציאו את הסדרה החדשה, דור 10 חארטה כלשהי על 10nm, ככה שאין סיבה להמנע מלקרוע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC כשלעצמו אינו מזיק לשבב asic ובתנאי, שלא בוצע העלאת מתח בכדי להשיגו, לפחות לא העלאה דרסטית,

ולא יצאו ממסגרת מהמעטפת התרמית שלו.

לגבי המעטפת התרמית ממילא השבב מכיל (למיטב זכרוני המהיר) מאז 4 הגנה עצמית שמונעת זאת.

כך שנשארו רק עם סוגיית המתח, שעבורו המעבד אינו מוגן. יש איפה להמהירו תמיד בתוך מסגרת המעטפת

voltage שהיצרן קבע עבור אותו , כך אני נוהג לבצע מאז ומתמיד.

בהקפדה שכזו אורך חייו יהיה ארוך מעבר לכל שמוש פרקטי רלוונטי, שכן הוא יהיה בלתי שמושי (גיל ישן)

עוד הרבה לפני שימות חשמלית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשפוש בלתי פוסק בגרפים, סרטוני יוטיוב וכל מיני השוואות בסופו של דבר מביא לשדרוג ממניעים פסיכולוגיים. 6700k מספיק חזק ל- 60hz, הבעיה היא בגזרת כרטיסי המסך, שכן אפילו כרטיס ב-5000 ש"ח לא יכול להבטיח חוויה אופטימלית לטווח ארוך יחסית על הגדרות מקסימליות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או להפך,

דווקא "אותו פשפוש" כאשר מבוצע מצד משתמש מתקדם, מבין, מנוסה בתחום, המבין את פרשנותם של הגרפים,

מביאו להסיק ההפך. הוא מבין שישנה זחילה של ממש בהתקדמות שבתחום המעבדים (מזה כעשור), ועל כן בכל פעם

מחדש אומר תודה,  על שנמנע ממנו הצורך לשדרג. 

הוא מבין למשל, שכל מה שהוא צריך זה להבטיח min 60fps בסביבת העבודה שלו, כי זה המסך שלו ממילא. 

ואז כשהו רואה שהמחשב הנוכחי שלו מלפני המון שנים ממילא מספק אפילו 100, אז לא צריך להסביר לו הרבה,

שמחשב חדש המספק אפילו 150 - בתכלס אינו מניב לו שום ערך מוסף, כי היותר FPS כלל לא יצאו החוצה מן המסך שלו.

יש כאן חרב פיפיות לשני הצדדים, תלוי מי הוא המתבונן בגרפים. חשוב לנו להבין נקודה שורשתית בכל העסק הזה

והייתי רוצה להתמקד בה. האינטרנס של היצרנים אינטל ו- ברור והוא למכור ולעשות כסף, זה טבעי, מצופה, ולא היינו

לרגע סוברים אחרת. יש להם אינטרס לטובת בעלי הבית (שהם האוחזים במניות החברה). 

לכן יש לקחת בערבון מוגבל חלק ניכר מן המצגות שהם מנפנפים ודוחפים לצבור הרחב. חלקו מוסתר ומתוחכם והוא נעשה

באמצעות אתרי סקירה של חומרה, לכאורה תמימים וניטרליים למראית עיין (או מתחזים לכאלו), אך אין כך הדבר.

ברמת העקרון הבסיסי, הנני נוטה בכל תחום להקשיב לגורמים שאין להם נגוד עניינים, לרוב כהנחת עבודה מותנת, שאם מישהו

בכותרת שלו בא ומבקש לכוון אותי דווקא שלא להוציא כסף, אלא להוציא אפס, האוזן שלי נוטה לפני הכל לשמוע את משנתו.

שכן "לא להוציא כסף" ברוב רובו המכריע של המקרים, לא יכול להיות מבוסס על נגוד ענינים. שכן אם אין הוצאה כספית

אז גם אף אחד לא יכול לגזור קופון.

ומן הצד השני המלצה שגורסת דווקא כן להוציא כסף, אמנם מחד יכולה להיות אכן המלצה הגונה וניטרלית וכזו שבאה ללא משוא פנים,

שהיא נכונה מקצועית והוגנת... אך יכולה מן הצד השני להיות מוטה משקולים זרים, שכן כשממליצים לנו להוציא כסף, מישהו גוזר קופון.

עולה רק שאלה אחת - האם גזירת הקופון מעורבת איכשהו ולו בעקיפין, בהמלצה שאנו מקבלים. זה א' ב' בתורת המשחקים והמסחר.

ותמיד המלצה על להוציא כסף, הינה בחזקת חשודה עד שלא תוכח אחרת, והיא מדליקה אצלי את נורת החשדנות הבוגרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

פשפוש בלתי פוסק בגרפים, סרטוני יוטיוב וכל מיני השוואות בסופו של דבר מביא לשדרוג ממניעים פסיכולוגיים. 6700k מספיק חזק ל-4k 60hz, הבעיה היא בגזרת כרטיסי המסך, שכן אפילו כרטיס ב-5000 ש"ח לא יכול להבטיח חוויה אופטימלית לטווח ארוך יחסית על הגדרות מקסימליות. 

מה זה "טווח ארוך יחסית"? אני מסתכל תמיד על מה שיש כרגע, הנבואה ניתנה לשוטים, וכרגע לצרכים שלי 2080 ל נותן מענה הרבה יותר מסביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...