מעבד אינטל Core i9 9900K בביקורת: עוצמת שמונה ליבות יוקרתית - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד אינטל Core i9 9900K בביקורת: עוצמת שמונה ליבות יוקרתית

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין מלאי, לא כי הצרכנים עטים על המוצר כמוצאי שלל, אלא כי לא יכולה לספק מלאי.

סטטיסטיקת המכירות שקבלנו מגרמניה ואותה ראינו,  מעידה על כך היטב:

פחות מ- 10% מעבדי 9900K לעומת 2700x שנמכרים שם.

וזו דרמה שאומרת המון.

סיפורי והבובמייסס שלה, לצערה, אינם מצליחים לחדור את השכל הישר (והבריא) של החמור אנכי.

אז אולי יש חמורים אחרים שסוברים כי הסיבה אחרת, עד רבה, שיעלו את התאוריה שלהם וינסו למצוא

עבורנו כזו, שגם מניחה את הדעת ועושה לנו שכל.

לי כרגע זה נראה כמו מצב, שכנראה אינטל אינה מסוגלת להעמיד את דור 9900k במספרים ראויים.

כנראה מדובר ב- extremely binned chip

שמסוגל להגיע לאזור 5 גיגה הרץ עם כל 8 ליבותיו, בהספק של סביבות 200 וואט. 

וכנראה שרוב השבבים שיורדים ממכבש היצור אינם מסוגלים לכך,

אז אלו משמשים עבור מעבדים נחותים יותר בסדרה.  משכך אין מלאי מספק לדגם העליון 9900k.

לתפיסתי נרדמה בשאננותה בעשור האחרון ונתנה ל- AMD לעקוף אותה בסיבוב (מבחינת רלוונטיות).

כן, זה עד כדי כך חמור מצבה של כרגע.

צרכנים מעודכנים בתחום כבר אינם קונים כלום ממה שאינטל מייצרת, ובכל הליינים של הדגמים:

מה- entry level הבסיסיים שם סדרת G הכפילה מחירה מאזור 60$ לאזור 100 פלוס ובשל כך גרמה

למעבדים אלו הדו ליבתיים להיות בלתי רלוונטים במחיר שכזה.

זה ממשיך בסגמנט הפרימיום 8 ליבות בהם 2700x מוכר יותר מיחס 1 - 10 לעומת 9900k, בעיקר משום

שעולה חצי המחיר.

והיי, אפילו ב- thread ripper 16-32 ליבות, גם שם סגרה את השוק ומוכרת בחצי מחיר מאינטל.

אז למי אינטל מוכרת כיום ?

רק לצרכנים ההדיוטות.... אלו שאינם באים מתחום המחשוב וקונים "מותג" על עיוור מבלי להבין בזה כלום,

וללקוחות המוסדיים שקונים -ים לפי משקל ?

באמת נישה של כבוד להיות בה, ולהתבסס על המודל העסקי הזה כפול של הלקוחות שעדיין קונים ממך (בסרקזם כמובן).

אינטל חייבת לשנס מותניים ומהר, משום שלא לעד יעמוד לה יתרון המגרש הביתי (בדמות המוניטין של המותג).

המותג יכול לשרתה, אך לזמן קצוב. ואם הוא יגמר בטרם אינטל תתקדם טכנולוגית לדור התחרותי הבא שלה,

היא תמצא עצמה בצרות צרורות.

החדשות של ריזן פרשו כנפיים מזמן, וזו רק שאלה של זמן עד שאחרון הרוכשים כבר גם יידע עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומנם לא מבין גדול בתחום, אני רואה שכולם יורדים על ועל הדור הנוכחי הלא מוצלח.

אבל אם זכרוני לא מטעה אותי, הדור הקודם (8) היה יחסית מוצלח ושם הרוב דוקא התפעל לטובה, לא?

אם באמת כך הדבר אז אולי הזכרון שלנו קצת קצר והדיבור על כמה חברה "גרועה" קצת יצא מפרופורציות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בדיוק 

במדרגת הכניסה מעבדי 2 ליבות, בשעה ש- מוכרת GE200 בעלות 55$, אינטל מציבה G5400 מעל 100$.

נראה למישהו הגיוני ?  

במדרגת הביניים משווקת מעבד 6 ליבות עם HT פעיל, ב- 160$ בלבד - 1600 עם מכפלה פתוחה.

המתחרה הכי קרוב של חונה במחיר 300$ בלי HT, ו- 400$ עם HT פעיל.

נראה למישהו הגיוני גם זה ?

במדרגת הפרימיום משווקת מעבד 8 ליבות עם HT פעיל ב- 300$ בלבד - 2700x.

המתחרה של עולה בשוק כבר 750$ ראינו מעלה :kopfpatsch:

וראינו גם איך זה עובר בקרב הצרכנים, באמצעות טבלת מכירות אחת לדוגמא שקבלנו,

המייצגת פחות או יותר מה שהולך בשוק ה- retail/etail.

בקיצור:

לא ניתן להצליח בשוק תחרותי, עם מוצר מקביל (או טוב בכמה אחוזים בודדים) כאשר המחיר שלו הוא כפול מהתחרות בשוק.

זה לא הלך אף פעם בשום תחום, ובטח שלא הולך בתחום .

כרגע בהחלט חיה על זמן שאול שנותר לה מעידן 2006-2017, בו בנתה מוניטין של "יש רק ולא מכירים שום

דבר אחר."

אבל "הלא מכירים הזה" הולך ואוזל מיום ליום, עת יותר ויותר צרכנים מכירים את המעבד החדש ריזן ומה הוא שווה.

בסוף גם רוכשים מוסדיים, המנמ"ר שלהם ישבר לו הסוס ויבקש מ- HP להזמין חתיכות מבוססות ריזן במשקל.

ומתי שהוא גם ירון הסטודנט לתאטרון, שלא מבין כלום בתחום וקונה מחשב, ישמע מחבר שלו, שעדיף מבוסס ריזן

ולא אינטל, כי זה יותר זול ולא נחות במאומה.

אינטל על זמן שאול תרתי משמע עד שיקרו אחד מהשניים:

א. היא תיישר קו במחירים

ב. היא תצא עם חדשה שתפתח פער מחדש מעל המתחרה.

אינני רואה את שניהם קורים בזמן הקרוב,

אבל הנבואה כידוע ניתנה לשוטים ולא מתחשק לי להיות כזה.

אז נחיה ונראה בסבלנות כמו שאומרים למהלך הבא של אינטל והיא חייבת כזה במהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

^בדיוק 

במדרגת הכניסה מעבדי 2 ליבות, בשעה ש- AMD מוכרת Athlon GE200 בעלות 55$, אינטל מציבה G5400 מעל 100$.

נראה למישהו הגיוני ?  

במדרגת הביניים AMD משווקת מעבד 6 ליבות עם HT פעיל, ב- 160$ בלבד - RYZEN 1600 עם מכפלה פתוחה.

המתחרה הכי קרוב של אינטל חונה במחיר 300$ בלי HT, ו- 400$ עם HT פעיל.

נראה למישהו הגיוני גם זה ?

במדרגת הפרימיום AMD משווקת מעבד 8 ליבות עם HT פעיל ב- 300$ בלבד - RYZEN 2700x.

המתחרה של אינטל עולה בשוק כבר 750$ ראינו מעלה :kopfpatsch:

וראינו גם איך זה עובר בטבלת מכירות אחת לדוגמא שהקבלנו, המייצגת פחות או יותר מה שהולך בשוק ה- retail/etail.

בקיצור:

לא ניתן להצליח בשוק תחרותי, עם מוצר מקביל (או טוב בכמה אחוזים בודדים) כאשר המחיר שלו הוא כפול מהתחרות בשוק.

זה לא הלך אף פעם בשום תחום, ובטח שלא הולך בתחום מעבדים.

כרגע אינטל בהחלט חיה על זמן שאול שנותר לה מעידן 2006-2017, בו בנתה מוניטין של יש רק אינטל ולא מכירים שום דבר אחר.

אבל "הלא מכירים הזה" הולך ואוזל מיום ליום, עת יותר ויותר צרכנים מכירים את המעבד החדש ריזן ומה הוא שווה.

בסוף גם רוכשים מוסדיים, המנמ"ר שלהם ישבר לו הסוס ויבקש מ- HP להזמין חתיכות מבוססות ריזן במשקל.

ומתי שהוא גם ירון הסטודנט לתאטרון, שלא מבין כלום בתחום וקונה מחשב, ישמע מחבר שלו, שעדיף מבוסס ריזן ולא ,

כי זה יותר זול ולא נחות במאומה.

אינטל על זמן שאול תרתי משמע עד שיקרו אחד מהשניים:

א. היא תיישר קו במחירים

ב. היא תצא עם טכנולוגיה חדשה שתפתח פער מחדש מעל המתחרה.

אינני רואה את שניהם קורים בזמן הקרוב,

אבל הנבואה כידוע ניתנה לשוטים ולא מתחשק לי להיות כזה.

אז נחיה ונראה בסבלנות כמו שאומרים למהלך הבא של והיא חייבת כזה במהרה.

תודה על הניתוח.

אני מסכים איתך.

אם הייתי צריך להמר אז הייתי אומר שאינטל תוריד מחירים באופן משמעותי.

אין לה ברירה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שאינטל לא יכולה הלהוריד מחירים, היא שקוע עד הצוואר עם ה10NM שהתעקב ולכן כבר כמה חודשים שלא עומדת בביקושים- לא מדבר עלינו אלא על תחום השרתים/הניידים/חוזי אספקה ליצרני OEM, אז מה יעזור אם תוריד מחירים ולא יהיה מלאי? מה גם שהלקוחות הגדולים יתעצבנו וידרשו גם לחתוך בתשלומים.

אינטל ניתפסה עם המכנסיים למטה,  LISA SU אמרה כבר כמה פעמים רבות , מה שקורה היום זה מה שהימרו עליו ליפני 3~4 שנים, ומה שאתה מחליט היום תקבל אותו בשוק רק בעוד מס'  שנים, זה לא מהרגע להרגע! לכן התשובות היחידות שאתה מקבלים בצורה מהירה מאינטל זה כל הOCים לליין המעבדים הקיים+ "כאילו הלחמה" של המעבדים, זה המקסימום שהם יכלו לעשות בזמן קצר, תשובה אמיתית תבוא רק עם ה10NM.

אינטל עשו הימור שגוי ועכשיו ושנה הבאה הם הולכים לשלם, כמה ? נחייה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדת מחירים ? ההפך הגמור. המחירים למעבדים של רק הולכים לעלות.

רק אתמול התפרסם

https://www.digitimes.com/news/a20181115PD206.html

בגלל כושר היצור המוגבל שלהם , הולכת להקטין ברבעון  הקרוב את המשלוחים של המעבדים לשוק הביתי.

הם מעדיפים (ובצדק) את שוק ה OEM (שרתים , , מערכות מורכבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של taltola

תודה על הניתוח.

אני מסכים איתך.

אם הייתי צריך להמר אז הייתי אומר שאינטל תוריד מחירים באופן משמעותי.

אין לה ברירה אחרת.

מעבר לכל ההסברים הנכונים שכתבו קודמיי מעלה,

גם לא ברור שאינטל יכולה (עתה) כלל לבצע מהלך שכזה, שכן אז "מרווח פר מעבד" היא תעבור "להפסד פר מעבד". 

מצב לא פשוט בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ככה חשבתי גם בהתחלה, עם ה9900K הם שחטו את שוק הHEDT,  פשוט הובילה אותם לצוק ואינטל בעצמה עשתה את הקפיצת ראש, כעת הם ממש חייבים את ה10NM בשביל להחזיר את הרווחיות כי כל הבעיות הללו הם יפסידו חוזים עתידיים, למשל יש שמוע שמיקרוסוט תעביר את הSURFACE למעבדי APU החדשים.

רק לשים לב איזה מעבד נאלצו ליתקוע בSurface Studio 2 שעולה מעל 3500$!-    Intel® Core™ i7-7820HQ.

אינטל הבטיחה ו"שיכנעה" את השוק להמתין למוצרי ה10NM שלה כי עוד רגע הם בחוץ, אז כל מי שסמך עליהם ונישאר- כרגע מפרסם צפי של פגיעה משמעותית במכירות עקב מחסור מצד בחלקים, כל הפורטפוליו של המוצרים שלהם נידפק.

לא חושב שהם (יצרני מוצרי מיחשוב) יסכימו לשים את כל הביצים בסל אחד יותר בעתיד, את הלקח שלהם הם כבר למדו על בשרם!.

לסיכום נאמר שבCES השנה יהיה מצויין, מקנא בכל מי שהולך- אחרי שנים רבות של התקדמות איטית אנחנו לפני קפיצת מדרגה משמעותית במעבדים וכרטיסי המסך, שיהיה לכולנו צפייה מהנה ובטוח שאנחנו הצרכנים והשוק רק נרוויח מהתחרות בין INTEL/AMD/NVIDIA .

ועוד דבר קטן: ביקורת של ANANDTECH ל9900K מוגבל ל95W.

https://www.anandtech.com/show/13591/the-intel-core-i9-9900k-at-95w-fixing-the-power-for-sff

חג חנוכה שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע כל שוק החובבים בתחום מצוי כבר בציפיה ל- 3700x ....

שכן אף אחד אינו מתלהב מאף מעבד נוכחי כשזה החדש רגע מעבר לפינה... כנראה כבר במרץ הקרוב.

זה כלום זמן, זה 4 חודשים

שכן 8, 12, 16 ליבות...?     (ממתינים בכליון עיניים מסקרן בהחלט)

עם IPC משופר, תדר מהיר יותר - ומחיר אטרקטיבי נגיש,

הם כל מה שצריך על מנת לערבב את השוק מקצה לקצה.

ולא שהוא אינו מעורבב כבר עתה כן:

מסוור את האוזן כי ביקור קצר (במקרה) לסטארט מחשבים שבמושב אודים לידי - ביקור שבו על הדרך אני

שואל (כדרך אגב) כמה קונים אצלכם ריזן כיום לעומת , מעלה תשובה שחצי חצי.

וזה בישראל איפה ש- חלשה מאד ברובד מעבדים, אז תבינו מה קורה בשווקים שבהם מוכרת,

ומוכרת בהם שגרתית.

הנני מעריך שלמגזר הפרטי בייתי, כיום, כבר עברה נתח שוק (גלובלי) של 50%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

^בדיוק 

במדרגת הכניסה מעבדי 2 ליבות, בשעה ש- AMD מוכרת Athlon GE200 בעלות 55$, אינטל מציבה G5400 מעל 100$.

נראה למישהו הגיוני ?  

....

יש משהו אחר שאני שוקל כשאני קונה מחשב (בדרך כלל פלטפורמה משרתת אותי לפחות חמש שנים. האחרונה שמונה..) - כמה החומרה מותאמת לתוכנות איתן אני עובד (מעבר למשחקים). ברוב המקרים, גם כיום, התשובה היא שהחומרה של אינטל תעבוד בצורה אופטימלית יותר מאשר זו של .

אז נכון שלמשחקים בלבד, ולוידאו, אפשר וצריך להסתפק ברייזן. אבל במקרה של תוכנות (תלת מימד, פוטושופ, ועוד) - היתרון לטעמי עדיין בידי .

הפלטפורמה הנוכחית שלי מבוססת ערכת שבבים X99, עם מעבד 6 ליבות i7-6850k  ו-32 ג"ב זכרון יחד עם כרטיס מסך GTX1080 ונפח דיסקים כולל של כ-15 ג"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שחשבנו, מיתברר שאינטל מצאה דרך מקורית למזער את המעבדים שלה- ע"י הסרת הליבה הגרפית , ככה היא תוכל לייצר יותר פר וופר סיליקון :-).

https://www.guru3d.com/news_story/intel_is_working_on_core_i9_9900_kf_series_that_lacks_igpualso_b365_chipset_at_22nm.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...