מצבה של AMD חרבנה בהיבט הטכנולוגי של האצה גראפית - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצבה של AMD חרבנה בהיבט הטכנולוגי של האצה גראפית

nec_000

Recommended Posts

מסתבר שווגה, כן, הצעצוע הכי חדש וטרי של משנת 2017,

הוא שווה ערך מתמטי חישובי ל- GCN ולא הביא שום שיפור לזירה בתחום יכולת האצה גראפית לסימולטורים ומשחקי .

חשדות ממשיות שמדובר בהונאה שלמה של "כאילו משהו חדש" שהושק, כשבאמת אין שום דבר מאחורי הקלעים זולת הרבה marketing.

עתה מתברר שביצועי ווגה clock מול clock לעומת GCN שרץ בקנה בואו רגע נזכר, עוד מדצבמר 2011....  לא זז מאומה. WTF ?!

מדובר בממצא עלוב ביותר המציב את בבושת פנים - לא פחות.

מובן עכשיו היטב מדוע נוידיאה - שפתחה פער מאז maxwell ב- 2014 משאירה את עם אבק מאחור.

שהרי זה כה ברור: פשוט אינה מתקדמת קדימה מאומה ברובד האלגוריתמי.

למעשה מבחינה אלגורתמית AMD עם ווגה שלה - שזה הדבר הכי מודרני טרי ואחרון שלה המייצג את קו החזית מבחינתה,

עדיין רוכבת טכנולוגית על ידע בן עוד מעט 8 שנים. 

כל השיפור הביצועי איפה שקבלנו בווגה לעומת קודמו Fury,  מגיע כל כולו רק בשל תדר הריצה הגבוה

יותר ולא בשל שפור טכנולוגי. השיפור בתדר מתאפשר בגלל המעבר לליטוגרפיה 14 ננו מטר (במקום 28),

אך זה אינו קשור ל- AMD בכלל, אלא קשור לתעשיית יצור השבבים של ו- GF, ש- AMD קונה מהן את תשתית היצור גרידא.

https://www.gamersnexus.net/guides/2977-vega-fe-vs-fury-x-at-same-clocks-ipc

כשאני רואה את זה עכשיו בא לי לתת ל- AMD סתירת לחי. מה הם לעזאזל עשו שם 8 שנים אחרונות אפשר להבין ?

גירדו ביצים ?

זו פשיטת רגל אינטלקטואלית רבתי. כל העת הערתי על כך שלהעסיק סינים במשקל במחיר זול, לא מוביל למקום טוב. 

מצטער לראות שצדקתי - אין התקדמות מדעית וטכנולוגית, ללא מדענים מערביים עם ידע השכלה נסיון ומשכורת ראויים,

זה פשוט לא עובד.

בסכום מפושט:

vega ו- אלו שמות מכובסים ל- GCN, תרתי משמע. 

קצת הרחבה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט מרגיז והגרוע מכל, זה לנו הצרכנים. הדבר שאנחנו צריכים יותר מהכל זו תחרות, אופציות מגוונות לבחירה...

אז עדיף ש- תציע משהו זה כן,

גם אם הוא אינו הפנינה חכמה או טובה בעיר, אבל רבאק, 8 שנים בלי להתקדם אפילו ס"מ ?                   

שזה מה שעכשיו מחקר קצר מצא ...  ה- IPC של ווגה זהה לזה של GCN מאז 2011.

זו דרך קלאסית להזרק מהתחום החוצה.

אז מה הפלא שיש פה מנופול המשאיר את נוידיאה להתעלל בצרכנים כרצונה....

(אני אישית) לא קונה כרטיסים גראפים חדשים מאף אחת מהן כבר למעלה מעשור, כך שאת הכסף שלי הן אינן זוכות לקבל.

אפשר לקרוא לזה מצביע עם הרגליים במובן מסוים. רוכב על הדרייברים שלהן (מה שהן כן מוציאות) בחינם, ואת הציודים

המשומשים שמשיג מתחזק במו ידי ובהצלחה יפה יחסית, כאשר כרטיסים ישנים לא מתים אצלי במשמרת.

האמת היא שמגיע להן,

אלו לא הוכיחו לי (שתיהן  גם יחד) שאני הלקוח במרכז התמונה מבחינתן, ועל כן אינן ראויות לכספי ותמשכנה שלא לראותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים מתחרה אחת של בוחרת לייצר לה מקום בשוק תוך כדי שהיא מתחמשת בשקט ובסבבה לנוק אאוט נוסף.

מתחרה אחרת מחליטה שפשוט לא אכפת לה והיא לא מחכה לאף אחד. NVIDIA היא לא רחמנית כמו אינטל כלפי , ואני לא יודע כמה רדאון 2.0 שנבנה עכשיו אצל יהיה רחמני כלפי AMD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

שלום חבר,

בנוגע להערתך שהם מעסיקים סינים שלא תורמים להם מבחינה אקדמית.

אשמח להבין איך הם הצליחו לפתח מעבד שעשה קפיצה ענקית מבחינת IPC והגיע למצב שהוא שקול (כמעט) לזהו של .

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב סתיו,

במחלקת המעבדים לא מעסיקים סינים אלא אמריקאים. החטיבה הסינית זו החטיבה הגראפית.

על ההצלחה הכבירה של ברובד המעבדים אחראי מדען עולמי בעל שם מארה"ב שמו Jim Keler

שנשכר אצלם יעודית עבור המטרה הזו בשנים 2012-2015.  לאחר שסיים את הפרויקט על ארכיטקטורת הוא

סיים אצלם ועבר הלאה לחברה אחרת.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Keller_(engineer)

אגב הוא אותו גאון שהביא בעשורים לפני כן גם כן עבור , את ארכיטקטורת K7 שניצח את 3 ו- 4

ועשה באינטל שמות. ולאחר מכן את ממשיכו K8  ו- 64.

הוא אחד ממתכנני המעבדים הגדול מכולם ברמה הסטורית וככל הנראה קליבר ברמה של גאוני אינטל מישראל,

שהביאו לעולם את core2duo ואת i לימים...

לכן לא מפליא שהוציא תחת ידו תוצר שווה ערך הידוע בשמו architecture.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גזענות או לא, אני מבטיח לך שהסינים עוד ידרסו את כולנו. בדיוק כמו לכל עם וגזע אחר יש להם לא מעט אנשים סופר אינטליגנטים ומגדלים אותם מגיל צעיר לעבוד בחריצות פסיכית ולהתחרות בכולם, כי במדינה עם מיליארד וחצי איש תמיד יהיה מישהו טוב כמוך אם לא יותר. של היום היא לא מה שהיתה לפני עשור או שניים ויש להם מעמד ביניים הולך וגדל, בניגוד לשאר העולם המערבי כרגע, שלומד, מתייר וחי חיים הרבה יותר טובים משל רוב הישראלים. 

רק לשם הבהרה, יש לי חברים סינים, יפנים, גרמנים, איטלקים, הודים, בריטים וממרבית היבשות בעולם. לאוניברסיטת אוקספורד "הדגולה" (ממש לא מה שעושים ממנה) יש גם יתרונות לפעמים.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנסיון של לפחות על הסינים שהחל מאז 2015, לא הצליח להביא להם את התוצאה המיוחלת,

כך שעם מבחן התוצאה נסתפקה. בואו נקווה ש- תשכיל לשנות כוון ולהפוך תקליט, אחרת נשאר פה עם מונופול הרסני

שהוא רע מאד לצרכן. ורע בכלל לתעשיה שעובדת בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

שהוא רע מאד לצרכן. ורע בכלל לתעשיה שעובדת בתחום.

כנראה שתהיה האטה בהתקדמות הגראפיקה במשחקים.

אבל מעבר לזה... לא משהו רציני. כל הקטע של לשדרג הוא ביגלל שיוצאת חומרה חדשה.

המשחקים החדשים שיצאו כנראה "ידפקו", למשל cyberpunk וכאלה ששמעתי שצריכים שני GTX1080 בשביל להריץ.

אולי יתחילו סוף סוף לתת יותר חשיבות לייעול הקוד. ב-FORTNITE יש עבודה מדהימה בייעול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-20 השניםצהאחרונות סובלת גם מניהול בעייתי, קצת חוסר מזל, המשמעויות של המודל העסקי שלה (שמבוסס בגדול על מיקור חוץ) ומלכתחילה היא קטנה בכמה סדרי גודל מבחינת משאבים מהמתחרות הישירות שלה בשוק המעבדים והמעבדיים הגרפיים.

לא מן הנמנע שבחמש השנים האחרונות הרוב המוחלט של המשאבים ותשומת הלב הושקע בהבאת פלטפורמת Zen לשוק ועל החטיבה הגרפית הוטל בעיקר לשמור על הגחלת. אני מאוד מתקשה להאמין שיש בידי את המשאבים להתחרות בעוצמה מלאה בשתי חזיתות במקביל גם אם יתר התנאים מסביב היו אידאליים.

אם מסתכלים על שוק המעבדים כמרתון ולא בראי הרגע, העתיד של גם בתחום המעבדים לוט בערפל. הם כבר היו בסרט הזה והתרסקו במערכה השלישית. ג'ים קלר, אגב, הצטרף עכשיו ל- ואני משער שיתחיל לעבוד על פיתוח האריכטקטורה הבאה שתהווה את קפיצת המדרגה קדימה הראשונה מבחינת מזה עשור וקצת. מלבד סתימת פרצות האבטחה החמורות שהתגלו, אני מניח שהארכיטקטורה החדשה תהיה דמויית Zen, כלומר שילוב יעיל בין תדר, מספר ליבות גבוה וצריכת אנרגיה סבירה. בלי הדבקת מעבדים ושאר השטויות שראינו מ- בעבר ולהם אנחנו עדים שוב היום.

זה בנוסף לכך ש-Intel שכרה גם את ראש החטיבה הגרפית לשעבר ב- (שכחתי את שמו, עמו הסליחה) ומראה שוב שהפתרון שלה לבעיות הוא לזרוק עליהן כסף ולקנות את המתכון לפתרון מן המוכן.

יש מעט מאוד מהנדסי ארכיטקטורה כדוגמת קלר (שניצב בשני הצמתים המרכזיים של שוק המעבדים בעשרים השנה האחרונות – זה השולחני [כולל תרומה ניכרת לפיתוח ערכת הפקודות x86-64] וזה הנייד [ARM/RISC] במסגרת עבודתו ב-Apple) ואין מהם עודף בשוק. להדביק מעבדים יודע כמעט כל מהנדס וזאת לא חדשנות ואפילו לא באמת פתרון. בכלל, התרבות הארגונית בשתי החברות האלו היא לא משהו. היא סמל הבינוניות והדקדנטיות. מי שקצת מכיר את השוק יודע שגם רמת ההון האנושי שם בירידה. ממילא התרבות הארגונית לא מאפשרת לאנשים האלה להתפתח ולבוא לידי ביטוי, אז Intel מעדיפה לתת להם להתפתח בחוץ (סטארט אפים או בחברות אחרות) ואז לזרוק אסטרטגית כסף ולמנף את כוחה בשוק ביבוא הכשרון המוכח ו/או בחיסול התחרות לפי הצורך כדי שהמנייה חלילה לא תיפול. כל עוד המנייה בטוחה, הבינוניות ולמטה מזה חוגגות.

ב-AMD הבעיה שונה ונדמה שכל הארגון שם ניצב על כרעי תרנגולת ומרווח הטעות כמעט לא קיים מעשית, מה עוד שלפחות בעשור האחרון גם לא הוכח ששיקול הדעת שם הוא יוצא דופן לחיוב.

תחרות היא חיונית לנו כצרכנים ולהתקדמות הטכנולוגיה בכלל. אין על זה ויכוח. עם זאת, נדמה שבשנה וחצי האחרונות הנרטיב סביב AMD מצייר תמונה לפיה מדובר באיזה רובין הוד טכנולוגי. זאת טעות. אין לבלבל בין אנדרדוג (שהרבה פעמים גם כיף להיות בעדו) לאלטרואיזם. AMD דואגת בעיקר לאינטרסים שלה וזה שנקודתית עכשיו מעמדה כאנדרדוג עם מוצר תחרותי ביד מתיישב עם טובת הצרכן זה נחמד, אבל זה צירוף נסיבות ולא אידיאולוגיה. כמות ההבטחות ללא כיסוי של AMD לאורך העשור האחרון והשקרים הקטנים מוכיחים בדיוק את זה. Intel חוטפת עכשיו ובצדק על כך שפרסמו בנצ'מרקים פנימיים (ומוטים) ובמקביל אסרו על סוקרים בלתי-תלויים לפרסם את הממצאים שלהם, וזה אכן לא לעניין ומעיד על המצוקה הרגעית שבה נתונה Intel. אבל האם זה לא, בגדול, בדיוק מה שעשתה AMD עם Bulldozer?

עוד בימי הרומאים המליצו כי ייזהר הקונה והעצה הזאת נכונה עד היום. אולי אפילו יותר מתמיד.

תחרות חשובה והצרכן רק מרוויח ממנה. רק שעל הצרכן לזכור כי מדובר בהתגוששות בזירה העסקית ומוטב לו לשבת כצופה מהצד וליהנות מפירותיה מבלי לטעות ולחשוב שמי מהשחקנים פועל ישירות לטובתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בול מה שאני תמיד אומר, גם גם NV אותו דבר רק לכל אחת יש טריק אחר בשרוול. 

לא מפתיע אותי בכלל לגלות את זה רק עכשיו. זה חדש לי וזה לא מפתיע אותי לרגע.

בכלל כל מה שקורה ב בשנים האחרונות, לא בצד המקצועי אלא בצד התחביב ששמו גיימינג רק גורר אותי לשקול בכובד

ראש קונסולה חדשה. 

יש כל כך הרבה כותרים שמתאימים לעידן ה "Post Witcher 3" שמשחקים מחווירים לידו בכללי, שמגיעים אך ורק לסוני למשל. 

גם בהווה וגם בעתיד. 

לפעמים בא לי.. נראה הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שקונה מהרגש ומנסה לבטא את עצמו או איזו אמת פנימית דרך, לדוגמה, כרטיס מסך מכניס שיקולים לא קיימים או לא רלוונטיים של "אופי" החברה. ככה מתחילים לעשות חישובי "מי יותר נחמדה" לצרכן ואחרי שהחליט על זה מחפש איך המתחרה הוא השטן בהתגלמותו. זה מכניזים די הגיוני מבצורת החשיבה הזו שמצידו מצריך תחזוק שוטף "הנה עוד דוגמה שהמתחרה הוא שקרן רמאי" ומצד שני כמה הבחירה שהוא עשה נכונה ואמיתית וראויה עם חברה פילנטרופית. 
הכל מתבסס על עיוות נתונים, חצאי אמיתות ובלבולי מושגים. הכל כדי לתחזק את ההרגשה שעשית את הבחירה הנכונה.

חלק מהשיקולים הלא רלוונטים הללו הם כמה "אנדרדוג" הצד בו בחרת וכמה הבחירה בו תתרום לתחרות ותטיב עם כולם. 
קנייה בה הצרכן מנסה "לחנך" את מי שלדעתו עושה רע לתחרות או קונה מוצר כי החברה שמייצרת אותו נמצאת בקשיים ייתפקח בשלב מסוים כשיבין כמה שגויות היו הבחירות שעשה כשהחברה שבחר בה "תבגוד" בו לראייתו כשיבין (אם בכלל) שהוא ביסס תפיסות שלמות על כלום ושום דבר.
גם בחירה במוצר עקב הבטחה של "הישיג טכנולוגי" ו-"שימוש ראשון ב-X" ושאר ססמאות שנותנות הרגשה של חזק מהיר חדשני הן מאותו אזור שגוי ולא ענייני.
ככל שהפער בין השיקול העינייני לניסיון ההצדקה משיקולים מוטים גדול כך יתאכזב, ידהם ויכעס אותו צרכן ובתקווה גם ילמד לעתיד.

הכל עניין כספי, אינטרס כלכלי וניסיון לעמוד בציפיות המשקיעים. כמו שקרה יפה עם , ברגע שצריך לבחור בין טובת הצרכן לבין אמון המשקיעים- תמיד יבחרו במשקיעים. ככל שהמצב של החברה יותר קשה כך עוצמת של ההטיה לכיוון המשקיעים תהיה יותר חזקה. ידעה שנים קשות מאוד וכך גם נראה מה שהם הציעו לצרכן הפשוט. אל תחשבו שהם חברים שלכם- זה רק ישמש אותם בתכסיסי שיווק זולים, פרסום מוטה ושאר ירקות לשכנע אתכם לאכול את הלוקש. זה נכון לגבי כל חברה גלובלית כה גדולה ומתבטא נהדר בעולם כרטיסי המסך.

AMD טוב להם לדעתי שיישארו בשוק הביניים והתחתון ב-GPU. שוק המשחקים ב-PC נמצא לא גבוה בסדר העדיפויות שלהם כבר כמה שנים טובות.
NV שולטת ותמשיך לשלוט, אולי אולי יאתגרו אותם עוד כמה שנים אך ספק אם תחום המשחקים יהיה מעניינם העיקרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...