הגיע הזמן להחליף - מתלבט בין 2600 לבין i5 8400 - והאם אפשר לסמוך על AMD? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיע הזמן להחליף - מתלבט בין 2600 לבין i5 8400 - והאם אפשר לסמוך על AMD?

Eli236

Recommended Posts

בס"ד

היי,

אני מניח שזאת שאלה שהולכת וחוזרת די הרבה כשזה מגיע לתחום השדרוג, בעיקר בין 2 המעבדים האלה. אבל בכל זאת המידע באינטרנט כל כך גדול שזה כבר נהיה בלאגן. עיקר ההתעניינות שלי היא לגבי האמינות של בתחום המעבדים בשנים האחרונות.

בזמן האחרון הייתי בקבוצה האדומה בתחום כרטיסי המסך, ואפשר להגיד שאני לא הכי מרוצה מזה, בעיקר יש הרבה בעיות סביב הדרייברים שלהם, ככשדוגמה שלילית מאוד מבחינתי לAMD היא שלקח להם 4 חודשים לתקן באג בדרייבר שלא אפשר למשתמשים עם 2 מסכים להשתמש במחשב שלהם בצורה סדירה. https://community.amd.com/thread/228886 שזה הפך אותי ללא מרוצה מהRX 580 שלי. וזה אחרי בעיית התחממות בR9 290 הקודם שהיה לי שלהם, שלצערי גם לא האריך ימים, שרד 3 שנים ומת.

ככה ש... לתמוך בקבוצה האדומה זאת משימה די קשה.

ועכשיו הלוח אם שלי התחיל לעשות בעיות ולקרטע והגיע הזמן להחליף אותו, ועל הדרך כבר להחליף מעבד, ופה חוזרת שאלת האמינות של , לפני 4 וחצי שנים כשהחלפתי מעבד בפעם האחרונה היה ברור שזה רק INTEL כי המעבדים של היו לא אמינים בלשון המעטה, אבל הדברים השתנו(?), והיום אני רואה הרבה ביקורות חיביות על . והשאלה העיקרית שלי, היא האם אפשר באמת לסמוך עליהם עם מעבד, שהוא כמובן חלק יותר חשוב לתפקוד של המחשב מהכרטיס מסך, כשהכרטיסי מסך שלהם עשו לי בעיות, אז בלעתי רוק ועברתי לכרטיס של הלוח עד שהצלחתי לפתור את הבעיה, עם מעבד, בעיות שכאלה משביטות לי לגמרי את המחשב.

אז דבר ראשון אני רוצה לשאול את המשתמשים שמשתמשים במעבדי לאורך זמן, האם חוויתם איזשהן תקלות והאם אתם ממליצים עליהם?

ולשאלה השנייה, והעיקרית, על איזה מעבד הייתם ממליצים לי ללכת? עיקר ההתלבטות שלי ממבט קטן באינטרנט, מבחינת תקציבית אני פחות או יותר באזור של ה i5 8400 או המתחרה שלו במחיר ה 2600.

אני לא מעונין לבצע OC, והתקציב שלי להחלפת + מעבד היא בסביבות ה1000 שקלים עם אופציה לחריגה קלה.

המפרט הנוכחי שלי הוא:

i5 4590

Gigabyte H81M-HD3 rev 1.0

Saphire Nitro RX580 8GB

Corsair VS650 - ספק כוח

Antec P100 - מארז ATX

16GB Kingston HyperX 1600hz - סטיקים של 8x2

על איזה מהמעבדים הייתם ממליצים לי? או שבכלל עדיף משהו אחר ממה שציינתי? אני מתכנן להישאר עם המעבד הרבה זמן, אבל לשדרג את הכרטיס מסך בקרוב, אז גם זה משהו שיהווה פקטור.

עיקר השימושים שלי זה גיימינג, המחשב משמש גם כמדיה סטרימר לבית באמצעות Plex אם זה מהווה פרמטר.

ובאותה הזדמנות אני גם רוצה לקנות לוח אם, אז אם יש משהו שהייתם ממליצים לי בשילוב עם המעבד אני אשמח, מעדיף לוח ATX מלא הפעם ולא מיני, כדי שיהיה יותר נוח לעבוד איתו ובכללי אוורור יותר טוב, ומעדיף לא של כי לא הייתי מרוצה מהלוח הזה בכלל.

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

הפלטפורמות החדשות של אינטל ו-AMD משתמשות ב-DDR4 כולן. התקציב שלך יאלץ לכלול גם זיכרון

עוד שאלה - מה כוונה ב"לוח אם מקרטע"? ומאיפה הסברה הזאת באה בעצם?

חשבתי בתור התחלה, כדי להקל על ההוצאה הכבדה להעביר את הזיכרון , זה לא אפשרי?

והכוונה בלוח אם מקרטע זה שהBIOS שלו עשה לי הרבה צרות לאורך השנים, יכול להיות שחלק מזה כתוצאה מהספק כוח התקול שהשתמשתי בו כמה זמן.

אבל הBIOS בכל זאת לאורך הזמן הרבה פעמים נכשל בטעינה וחוזר לBIOS הישן אוטומתית אחרי מספר הפעלות לא מוצלחות ככה שבסוף נשארתי עם הBIOS הלא עדכני, מה גם שהדרייברים באתר שלהם לא עדכניים מבחינת כרטיס קול ומאיץ גרפי מובנים. וגם מהכרטיס מסך R9 290 שהיה לי, שגם הוא היה תוצר של לא הכי הייתי מרוצה, הוא היה מתחמם ומרעיש, למרות שזה עניין של הליבה אבל עדיין בחוויה הכוללת לא הייתי מרוצה מהמוצרים שלהם אז לכן כרגע הייתי מעדיף להימנע.

ראיתי שכרגע יש מבצע באמאזון על Ryzen 2600 ב720 שקלים אחרי משלוח לארץ, אבל השאלה הנותרת היא אם אפשר לסמוך על מבחינת המעבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eli236

חשבתי בתור התחלה, כדי להקל על ההוצאה הכבדה להעביר את הזיכרון DDR3, זה לא אפשרי?

לא.

ציטוט של Eli236

והכוונה בלוח אם מקרטע זה שהBIOS שלו עשה לי הרבה צרות לאורך השנים, יכול להיות שחלק מזה כתוצאה מהספק כוח התקול שהשתמשתי בו כמה זמן.

הלוח אם הזה הוא בסגמנט הנמוך, פחות משקיעים בו מבחינת פיצ'רים ועדכוני ביוס.

ציטוט של Eli236

ראיתי שכרגע יש מבצע באמאזון על Ryzen 2600 ב720 שקלים אחרי משלוח לארץ, אבל השאלה הנותרת היא אם אפשר לסמוך על AMD מבחינת המעבדים.

שאלה קצת מוזרה. אבל אנסה לענות עליה. מבחינת הדגם הזה הספציפי, העלות-תועלת שלו נהדרת.

הקירור הסטוק שבא איתו קצת מרעיש לכן הייתי מחליף אותו.

הבנתי שיש קצת בעיתיות במשחק BF V על הרייזנים אבל המשחק  עדיין בבטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון אז שמעתי על הבעיה שאתה מתאר בלוחות בעלי ביוס כפול וללא אפשרות בחירה בין המצבים, כשיש נפילות (בדרך כלל במהלך ביצוע OC לא יציב) הלוח מחליט באופן אוטומטי לצרוב את הביוס הישן כביוס הראשי ואז חוזרים לנקודת ההתחלה. יכול להיות שאצלך בעקבות הבעיות בספק שאתה מתאר, קרה מקרה דומה (עדיין קצת מוזר שקיים בכלל ביוס כפול בלוחות H81).

gigabyte תיקנה זאת בלוחות X470 מסויימים ומאפשרת את הבחירה בין SB לDB אבל אני מאמין שבתקציב שלך לא תרצה לוח X470 בכל מקרה.

ראשית, עליך לחשוב מחדש על התקציב ולראות איך אתה מכניס גם בתקציב.

שנית, לדעתי ה2600 מעבד מעולה ועדיף על ה8400 מכיוון שבכל הנוגע למשחקים, הם פחות או יותר שווים כרגע (הבעיה בBFV כנראה תפתר במשחק המלא או עם עדכון) ובכל תחום אחר ה2600 טוב יותר, זול יותר, מגיע עם חמוד מאוד ואני לא חושב שהוא מרעיש (יש לי אותו על 2400G) אבל לפחות יש לך את האופציה לבדוק אם הקירור מתאים לך ולא ישר לקנות נפרד.

לוח אם כנראה תלך על B450. יש לmsi או הצעות טובות במחירים טובים במידה ואתה בכלל לא מעוניין בgigabyte.

AMD לדעתי הוכיחו את עצמם בגדול עם ומציעים ביצועים מעולים במחירים נוחים

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שryzen אוהבים מהירים ותזמונים הדוקים ויש שיפור משמעותי בFPS במשחקים ובעיקר ב1% low ולדעתי כדאי לשלם עוד קצת על טובים יותר (ולא לשכוח להגדיר את הזכרונות בביוס כמו שצריך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חסיד של intel אבל אני באמת חושב על סמך ביקורות ברחבי הרשת ותגובות בפורומים ש חזרה לשוק הזה ובגדול.

בעיקר בפן של עלות תועלת.

השיקול שלך הוא האם להסתמך על העבר או לתת הזדמנות, לדעתי תן הזדמנות בייחוד שאתה מכוון לתקציב נמוך לדעתי עדיפים לך.

ואכן תצטרך לקנות שילוש ולא רק מעבד ולוח (מעבד+לוח+זכרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ithamar22

אני אישית חסיד של intel אבל אני באמת חושב על סמך ביקורות ברחבי הרשת ותגובות בפורומים ש AMD חזרה לשוק הזה ובגדול.

בעיקר בפן של עלות תועלת.

השיקול שלך הוא האם להסתמך על העבר או לתת הזדמנות, לדעתי תן הזדמנות בייחוד שאתה מכוון לתקציב נמוך לדעתי AMD עדיפים לך.

ואכן תצטרך לקנות שילוש ולא רק מעבד ולוח (מעבד+לוח+זכרון).

תאלכס מבחינת עלות ~ תועלת אז עוקפים את בענק.

יש להם גם עכשיו מעולה על 2600 מאמאזון ב680 שקל.

אבל הקטע עם הRAM די הוריד אותי, כי עכשיו גם גיליתי שהמחירי עלו מאוד מאז הפעם האחרונה שאני זוכר.

אני קניתי את הRAM למחשב שלי בזמנו ב180 שקל לסטיק אחד של 8 ג'יגה, ואחרי שנה עוד אחד ב120 שקל.

עכשיו אני רואה שהמחיר של סטיק של 8 ג'יגה הוא סביב אזור ה300 שקל...

ונניח שלוח אני עוד יוכל למצוא במחיר סביר של עד 300 שקלים. עדיין ההוצאה הופכת להיות הרבה יותר גבוהה משתכננתי.

ועם הקלפים על השולחן, אתה יכול להעריך כמה שיפור ביצועים אני יכול לצפות משדרוג של i5-4590 + 16GB RAM 1600 לשדרוג ל Ryzen ?2600 + 8/16GB 3000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eli236

תאלכס מבחינת עלות ~ תועלת אז AMD עוקפים את Intel בענק.

יש להם גם עכשיו מבצע מעולה על 2600 מאמאזון ב680 שקל.

אבל הקטע עם הRAM די הוריד אותי, כי עכשיו גם גיליתי שהמחירי RAM עלו מאוד מאז הפעם האחרונה שאני זוכר.

אני קניתי את הRAM למחשב שלי בזמנו ב180 שקל לסטיק אחד של 8 ג'יגה, ואחרי שנה עוד אחד ב120 שקל.

עכשיו אני רואה שהמחיר של סטיק RAM של 8 ג'יגה הוא סביב אזור ה300 שקל...

ונניח שלוח אני עוד יוכל למצוא במחיר סביר של עד 300 שקלים. עדיין ההוצאה הופכת להיות הרבה יותר גבוהה משתכננתי.

ועם הקלפים על השולחן, אתה יכול להעריך כמה שיפור ביצועים אני יכול לצפות משדרוג של i5-4590 + 16GB RAM DDR3 1600 לשדרוג ל Ryzen ?2600 + 8/16GB DDR4 3000

זה תלוי בשימושים שלך, אני יכול להעריך שהשיפור בביצועים יכול להיות גדול.

אני לא בטוח כמה אמין הבאנצמרק הזה אבל זה נראה שהשיפור מכובד:

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4590-vs-AMD-Ryzen-5-2600/2604vs3955

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא למה משמש המחשב בתכלס.

אם זה אינו למשהו קונקרטי ספציפי, כזה שיהנה מהעוד שתי ליבות והעוד קצת IPC, לא הייתי טורח.

מעבר לפלטפורמת היא כאובה ויקרה, נקודה מוכרת בתחום.

זו אחת הסיבות מדוע רבים נשארים עדיין עם הישן, או משדרגים אותו בזכרון, , ומאיץ מסך...

אך נשארים עם המעבד ולוח האם.

אפשרות נוספת היא שדרוג למשומש אך חזק/מודרני יותר מהקיים, כדי לצמצם פערי עלויות בפרויקט.

הקטע הזה של לקנות משומש חזק במקום חדש, זה משהו שבהחלט מתחיל לעניין אותי עת למדתי,

שהמשומשים זה הכוון הנכון והיעיל בתחום זה.

להערכתי יש כאלו שמשדרגים מחשב בן 1-2 סתם כי הם סתומים ונפטרים מהמשומש (די חדש) שלהם 

במחיר דרמטית זול יותר ממה שקנו אותו ממש לא מזמן. אפילו חצי או פחות. כאלו שקונים צרכנית פסיכולוגית

בכל דור תמיד את המילה האחרונה, ומשחררים לשוק "מרצדס דנדשה עם ריח ניילונים עדיין על המושבים" במחיר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...