חוות דעת על מצב כונן קשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מצב כונן קשיח

doomscripter

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום , קרובי משפחה שלי החליטו להפיל עלי את המחשב שלהם לבדיקה לאחר טענה שהמחשב עובד לאט . אז לאחר שראיתי את כל הבלגן במחשב החלטתי לפרמט להם אותו ולעשות קצת סדר . לאחר הפרמוט ולקראת סיום התקנת התוכנות הדרושות שמתי לב שלפעמים המחשב מתקשה לקרוא את הקבצים והמחיצות ולכן עשיתי בדיקה בתוכנות DiskInfo64 וDiskMark64.

עכשיו מכיוון שאני לא כל כך מבין בכל החומרה הפנימית של הכונן קשיח, אשמח לקבל ממכם חוות דעת על מצב הכונן ועד כמה זה קריטי ? .

בנוסף זאת לא פעם ראשונה שאני נתקל בבעיה בסקטורים בכונן קשיח לכן הייתי שמח אם מישהו יכל להסביר לי קצת על הסקטורים, ואיך מנתחים את תוצאות הבדיקה . מה קריטי ומה לא ? .

דבר נוסף קיימים עוד תוכנות שימושיות לבדיקת הכוננים ? מה בעצם בודקות התוכנות DiskInfo64 וDiskMark64.?

תודה מראש 

1.JPG

2.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חילקת את ההארד דיסק לכמה מחיצות?

לפי התמונה רואים שצריך להריץ בדיקת יצרן כדי לסדר את הסקטורים וע"מ לתת לו לתקן לבד.

אם יש סקטורים רזרביים הוא ישתמש בהם כדי להחליף את הפגומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדיסק רגיל עדיף לבדוק עם hd tune.

לגבי הערה 5 הסקטורים כבר הוחלפו.

לא שזה לא מומלץ מה שהציעו, ברגע שהרבה הוחלפו זה יכול להיות אינדיקציה לכשל, אישית יש לי כונן כזה כמה שנים.

יש פה התייחסות

https://www.backblaze.com/blog/what-smart-stats-indicate-hard-drive-failures/

אני בודק גם עם mhdd בדוס.

יש משהו דומה לחלונות

hddscan בדיקת read.

תסתכל בפירוט במהלך הבדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jabberwock. 

עדיין לא חילקתי את הכונן , יש רק מחיצה אחת שעליה מותקן המערכת הפעלה . 150gb מתוך 500gb

איך אני את ההחלפה של הסקטורים למינהם ? ואם אמינות הכונן תשאר טובה , או שעדיף כבר לקנות HD חדש וזהו ? .

אציין שיש במחשב HD נוסף מאותו הדגם שגם לו יש את אותה הבעיה ...

none77 ביצעתי את הסריקות בתוכנות שציינת וצרפתי את הדוחות שהתקבלו . תכל בבקשה לנתח אותם ? (קובץ 1 ו4 זה אותה סריקה רק "1" זה הסריקה הראשונה שבוצעה ו"4" זו הסריקה הרביעית שבוצעה)

אני מופתע מהמענה המהיר פה בפורום .

תודה מראש

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה הראשונה בודקת את מהירות הקריאה בכל שטח הדיסק.

ככל שמתרחקים יותר מהמרכז הרדיוס גדל והמהירות קריאה מישתנה בגלל זה הירידה.

בדיקה 1 נראית גרועה ו4 מצויינת.

בדיקה גרועה לפעמים לא קשורה לדיסק ישירות אלה זה שהוא דיסק של ודברים שעובדים ברקע משפיעים על התוצאה.

תבדוק איזה תהליכים עובדים ברקע, שימוש מעבד, כרטיס, וכו'.

בדיקה 3 בודקת סקטורים לא טובים- טוב אצלך.

בדיקה 5 בודקת מהירות גישה- טוב אצלך.

reallocated  sector count

זה אומר שהיו בעיות בסקטור ורזרבה של הדיסק החליפה אותם בסקטור אחר, ועכשיו הם מוסתרים מהמערכת.

זאת הסיבה שאתה לא רואה סקטורים פגומים.

אני לא נגד מה ש @Jabberwock הציעה, לא בטוח בכלל שיתבצע משהו כי המצב כביכול תקין, יש תוכנות שמתקנות סקטורים פגומים עם הפרעות מגנטיות, לא פגומים פיזית, כרגע כביכול אין לך סקטורים פגומים, בכל מקרה לא מזיק לנסות.

רק היצרן יודע כמה הערך הזה קריטי זה קשור לגודל ורזרבה, הכלל אצבע אומר אם הערך גודל להתחיל לדאוג, יש כאלה שמבחינתם זה ישר לא בסדר, בכללי זה אומר שהדיסק סטטיסטית צפוי להתקלקל יותר מדיסק מקביל אחר, אבל לגבי דיסק בודד יכול להיות שהוא יתקלקל בעוד 12 שנה ממשהו אחר.

הכי חשוב.

**לגבות.

יש יצרנים שיחליפו לך דיסק בגלל זה, לא יודע מי כן ומי לא ובאיזה ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

הבדיקה הראשונה בודקת את מהירות הקריאה בכל שטח הדיסק.

ככל שמתרחקים יותר מהמרכז הרדיוס גדל והמהירות קריאה מישתנה בגלל זה הירידה.

בדיקה 1 נראית גרועה ו4 מצויינת.

בדיקה גרועה לפעמים לא קשורה לדיסק ישירות אלה זה שהוא דיסק של מערכת הפעלה ודברים שעובדים ברקע משפיעים על התוצאה.

תבדוק איזה תהליכים עובדים ברקע, שימוש מעבד, כרטיס, זכרון וכו'.

בדיקה 3 בודקת סקטורים לא טובים- טוב אצלך.

בדיקה 5 בודקת מהירות גישה- טוב אצלך.

reallocated  sector count

זה אומר שהיו בעיות בסקטור ורזרבה של הדיסק החליפה אותם בסקטור אחר, ועכשיו הם מוסתרים מהמערכת.

זאת הסיבה שאתה לא רואה סקטורים פגומים.

אני לא נגד מה ש @Jabberwock הציעה, לא בטוח בכלל שיתבצע משהו כי המצב כביכול תקין, יש תוכנות שמתקנות סקטורים פגומים עם הפרעות מגנטיות, לא פגומים פיזית, כרגע כביכול אין לך סקטורים פגומים, בכל מקרה לא מזיק לנסות.

רק היצרן יודע כמה הערך הזה קריטי זה קשור לגודל ורזרבה, הכלל אצבע אומר אם הערך גודל להתחיל לדאוג, יש כאלה שמבחינתם זה ישר לא בסדר, בכללי זה אומר שהדיסק סטטיסטית צפוי להתקלקל יותר מדיסק מקביל אחר, אבל לגבי דיסק בודד יכול להיות שהוא יתקלקל בעוד 12 שנה ממשהו אחר.

הכי חשוב.

**לגבות.

יש יצרנים שיחליפו לך דיסק בגלל זה, לא יודע מי כן ומי לא ובאיזה ערך.

רציתי לעדכן, מכיוון שבסוף כל הבדיקות הראו שהכל תקין ושני הHDD מאותו הסוג וגם עם אותה הבעיה (אפילו אותו מס' סקטורים) מה שיכול להיות פגם בדגם ובנוסף המחשב הנ"ל משמש בעיקר לצורכי וoffice  (מחשב ילדים) אז לכן הוחלט להישאר עם אותם הכוננים וזהו . 

תודה רבה עזרתם מאוד ואפילו החכמתי קצת בבדיקות עבור HDD.

אפשר לנעול 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...