דרוש מפרט גיימינג בסכום של 5700 ש"ח (גמיש) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מפרט גיימינג בסכום של 5700 ש"ח (גמיש)

amia11

Recommended Posts

שלום למומחי הפורום, מעוניין בחוות דעתכם על מפרט על מחשב זה לצרכי גיימינג (והפרדתי לשרשור נפרד גם מחשב נוסף לצרכים משרדיים)

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? תקציב רצוי 5700 ש"ח (גמיש - מחפש sweet-spot של יחס עלות תועלת)

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, ווידאו בסיסיים, ומשרדי כמובן

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? מסך

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 8 מתוך 10

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? כן (Win10/Win7)

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. העדפה לRSM - יש לי נסיון ארוך איתם

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מיידי

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים? שיהיו מספיק יציאות USB

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מצ"ב המפרט שהוצע לי:

image.png.1ed16d65c3b779060210e8b5c1aa1d3c.png

תודה מראש על העזרה,

עמיחי 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד אפשר לרדת ל-i5 8400. אין כמעט הבדל.

כרטיס מסך תחליף ל-RX 580 דוגמת זה - http://www.rsm.co.il/product/כרטיס-מסך-sapphire-radeon-rx-580-nitro-oc-4gb-gddr5-dvi-2xhdmi-2xdp-pci-e

אני ביכלל הייתי מרכיב מערכת . יתן לך 47% יותר ביצועי עבודה מקבילית מה שיתרום לעבודה המשרדית. (מעבד 2600X)

ואם כבר עוברים ל- אז לקנות זיכרונות מהירים, אם כי לא חייב אבל כן יתרום מפני שמעבדי יותר תלותיים במהירות הזיכרונות. כפי שאני רואה הזיכרונות המהירים אצלם מאוד יקרים, תשקול לקנות אותם ממקום אחר.

למשל אלו: https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=TC48G30S815_Kx2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום Jabberwock,

תודה על התגובה. הייתי שמח להבין קצת יותר מה הסיבות לשינויים המוצעים.

1) כרטיס המסך שהצעת זול יותר אך חלש יותר - מדוע אתה ממליץ על ההחלפה הזו?

2) המעבד זול ב70 ש"ח מתוך כ1000 ש"ח אך חלש בערך באותו היחס. לא?

3) העבודה המשרדית היא זו שהכי פחות כבדה בביצועים מכל שאר האפליקציות שציינתי. האם אני בכלל ארגיש שם את ההבדל בביצועים? 

תודה,

עמיחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחס עלות תועלת של RX580 הרבה יותר גדול. 1060GTX ב-1625 ש"ח היום זאת בדיחה, במיוחד כשיש לך את ה-RX580 שזול ממנו ב-500 שקל בחנות הספציפית הזו, ונמצא באותה רמה.

כמה בנצ'ים להמחשה:

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-10-02-geforce-gtx-1060-vs-rx-580-7001

https://www.techspot.com/review/1393-radeon-rx-580-vs-geforce-gtx-1060/

בנוסף אם אני זוכר נכון, מקבלים עם הכרטיס של כמה משחקים.

אם בכל זאת אתה מתעקש על , ממליץ לשקול להזמין לפחות רק את הכרטיס מסך מחנות אחרת. למשל ב-TMS באזור ה-1800 ש"ח יש לך 1070GTX שזה שידרוג משמעותי,, או את 1060GTX במחיר יותר שפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. אני לא נעול על דגם מסוים או חברה מסוימת.

אבל אני רואה שיש כמה דגמים לRX580 עם טווח מחירים רחב - על איזה מהם הייתם ממליצים?

גם לגבי 1060GTX בחנות TMS אני רואה טווח גדול של מחירים.

לגבי המסך עצמו, מה שהציעו לי נראית לכם המלצה טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של amia11

1) כרטיס המסך שהצעת זול יותר אך חלש יותר - מדוע אתה ממליץ על ההחלפה הזו? 

2) המעבד זול ב70 ש"ח מתוך כ1000 ש"ח אך חלש בערך באותו היחס. לא?

3) העבודה המשרדית היא זו שהכי פחות כבדה בביצועים מכל שאר האפליקציות שציינתי. האם אני בכלל ארגיש שם את ההבדל בביצועים?  

1. חלש יותר? זה כרטיס שווה ערך. אולי ב-5% חלש יותר.
  2. לא הייתי מיחס לכך חשיבות. מה שכן כמו שאמרתי קודם הייתי קונה כבר מעבד . אבל... בחירה שלך.
  3. כנראה שלא. זה יותר במחשבה לעתיד. אבל תוכל להעמיס יותר דברים על המעבד.
ציטוט של amia11

אבל אני רואה שיש כמה דגמים לRX580 עם טווח מחירים רחב - על איזה מהם הייתם ממליצים?

גם לגבי 1060GTX בחנות TMS אני רואה טווח גדול של מחירים.

לא כל המחירים ריאלים. שים לב שגירסאות יותר זולות יכולות לבוא עם קיצוץ בזיכרון לחצי. תקנה כרטיס עם שבא עם שני מאווררים לפחות.

ציטוט של amia11

לגבי המסך עצמו, מה שהציעו לי נראית לכם המלצה טובה?

פאנל טוב, סטנד פחות. יחס פיקסלים לגודל פחות טוב מהממוצע מה שכנראה יפגע בחדות התמונה, בדר"כ לרזולוציה הזאת המסך עד 24". עדיף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...