עזרה בבחירת חבילת אינטרנט+ראוטר - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת חבילת אינטרנט+ראוטר

Yuval Levy

Recommended Posts

שלום חברים,

מניח שהשאלות כאן רלוונטיות למספר פורומים, אך מפרט את הכל כדי שתהיה לכם את התמונה הכוללת ותוכלו אולי לעזור לי בחלק שכן רלוונטי לפורום הזה.

המטרות של החלפת החבילה ושדרוג החומרה הן לצפות מהאינטרנט בתכני באופן חלק, להיפטר מהוט ולהוזיל עלויות.

גודל דירה: 100 מ"ר.
כיום בחבילת טריפל של בעלות של 245 ש"ח בחודש הכוללת:
תשתית: 100 מגה
ספק: הוטנט 100 מגה
חבילת ערוצים של הוט

הראוטר/מודם הוא דגם ישן שקיבלנו מהוט ב-2013 (Hotbox).
הראוטר מחובר פיזית רק למגבר (שתומך בספוטיפיי) אך ברשת הביתית האלחוטית 9 מכשירים נוספים:
3 טלפונים
2 מצלמות רשת
2 מחשבים ניידים
1 מחשב שולחני
1. שואב אבק שיאומי

המחשב השולחני מחובר ל-WIFI באמצעות מתאם רשת USB ישן NETGEAR wn111 ומחובר למגבר באמצעות .
המגבר מחובר ב-HDMI לטלוויזיה "טיפשה" FHD שתוחלף שנה הבאה בטלוויזיה חכמה של עם WebOS 4.0 שתתחבר לראוטר באופן קווי/ישיר.

אנחנו לא מרוצים מהאינטרנט של שכן יש המון ניתוקים. להבנתי האופציות החלופיות המובילות הן:
1. תשתית: + ספק: בינלאומי - מהירות 100/3 בעלות של 100 ש"ח בחודש
2. תשתית: הוט + ספק: בינלאומי - מהירות 200/2 בעלות של 110 ש"ח בחודש
3. תשתית: + ספק: הוטנט - מהירות 200/2 + נקסט בעלות של 89 ש"ח בחודש

כמו כן, החבילה של הוט יקרה לנו (וחייבו אותנו על VOD שלא צפינו) ולכן הייתי רוצה לעבור לעידן פלוס + נטפליקס + + נקסט (או שירות אחר אך אשתי אוהבת את ערוצי הבידור של הוט).

להבנתי, עד שתהיה לנו חכמה, אוכל להשתמש בארבעת השירותים שציינתי מעלה גם דרך המחשב.

אני מניח שעבור תכני עם DTS עדיף לשמור מקומית את התוכן מנטפליקס ואז זה כנראה רק על המחשב.

השאלות:
1. איזו חבילת הכי מומלצת (גרים בת"א אך לא בפריסה של אנלימיטד)?

2. איזה ראוטר הכי מומלץ כדי לתמוך במה שכתבתי?

3. האם כדי לשפר את מהירות הגלישה במחשב כדאי שאחליף את מתאם הרשת למשהו חדש יותר ואם כן למה בדיוק?

תודה רבה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני באקספון 70 ש"ח לחודש ל100 מגה כבר כמה שנים.

מרוצה מהם. כל שנה צריך להתקשר לבקש להישאר בחבילה (לפעמים הם מבקשים משהו כמו 50 שקל וכנראה שאפשר להתמקח איתם על זה)

2. אני עם VR600. החלפתי אליו לפני כשנה שהצטרפתי לפרטנר TV בשביל לתמוך בהרבה מתשמשים בו"ז. עובד מעולה.

מה שכן, כשהטכנאי בא להתקין נאלצנו להזיז את הראוטר שיהיה קרוב יחסית לטלויזה. אצלנו זה לא נורא כי יש נקודת טלפון קרובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TATA BOX

1. אני באקספון 70 ש"ח לחודש ל100 מגה כבר כמה שנים.

מרוצה מהם. כל שנה צריך להתקשר לבקש להישאר בחבילה (לפעמים הם מבקשים משהו כמו 50 שקל וכנראה שאפשר להתמקח איתם על זה)

2. אני עם VR600. החלפתי אליו לפני כשנה שהצטרפתי לפרטנר TV בשביל לתמוך בהרבה מתשמשים בו"ז. עובד מעולה.

מה שכן, כשהטכנאי בא להתקין נאלצנו להזיז את הראוטר שיהיה קרוב יחסית לטלויזה. אצלנו זה לא נורא כי יש נקודת טלפון קרובה.

אקספון כספק?

מי התשתית שלך?

עד כמה השפעה אם בכלל יש לאזור המגורים? כלומר, האם ייתכן שחיבור שלהם טוב יותר באזור אחד בארץ מאשר באחר?

לגבי ה-VR600. כרגע הראוטר גם ככה לא רחוק מהטלוויזיה ויחובר לטלוויזיה החדשה בכבל של 5 מטרים.

אבל הסתכלתי על ה-VR600 וראיתי שאין לו כניסה לכבל של (קואקסיאלי מוברג) אלא רק כניסה של DSL מה שיחייב אותי להחליף תשתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אקספון ספק + תשתית ב-70 (בפועל הם רוכבים על התשתית של בזק).

נכון, אפשר לחבר את ההוטבוקס כמודם ואת ה-VR600 כראוטר. לא יודע להגיד אם הקנייה של מודם נפרד במקרה זה כדאית. אולי ההוטבוקס יכול להתמודד עם כמות כזו של משתמשים? מעולם לא הייתי בהוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, העסקת חבילה של אקספון נשמעת בהחלט מעניינת אך תוהה אם החבילה של הוט+הוטנט במהירות של 200/5 לא עדיפה לצרכים שלי שהם סטרימינג של .

לאחר שקראתי קצת בנושא, נראה שהרוב אכן ממליצים לקנות ראוטר בחו"ל ולהשתמש במודם שמקבלים מהספק.

על ה-VR600 קראתי ביקורות מעורבות. דגמים מומלצים יותר שקפצו בפוסטים הם:

tplink archer c7 
 tplink archer c9 
 netgear R7800  
 asus rt-ac88u  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מסתכל על כל העניין לא נכון.

יש חיבור של המכשירים לראוטר ויש את החיבור של הראוטר לאינטרנט.

אני סבור שהניתוקים הרבים שאתם חווים הם של המכשירים מרשת ה-WIFI (או יותר נכון, אתם חווים בעיות תקשורת ברשת האלחוטית).

הפתרון הפשוט ביותר יהיה לקנות ראוטר בכ-200-300 שקל. לבקש מהוט להגדיר את ההוטבוקס כמודם בלבד ולחבר את הראוטר להוטבוקס ולהשתמש ברשת האלחוטית דרך הראוטר החדש.

כדי לוודא את זה, אתם צריכים לחבר מחשב/לפטופ או כל דבר אחרת באמצעות כבל ולהריץ בדיקת פינג ולבדוק אם בזמן הניתוקים הפינג הפסיק לעבוד (או שפשוט לעבוד עם אותו מכשיר ולראות אם חווים גם שם את אותן הבעיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Illectronic

אני חושב שאתה מסתכל על כל העניין לא נכון.

יש חיבור אלחוטי של המכשירים לראוטר ויש את החיבור של הראוטר לאינטרנט.

אני סבור שהניתוקים הרבים שאתם חווים הם של המכשירים מרשת ה-WIFI (או יותר נכון, אתם חווים בעיות תקשורת ברשת האלחוטית).

הפתרון הפשוט ביותר יהיה לקנות ראוטר בכ-200-300 שקל. לבקש מהוט להגדיר את ההוטבוקס כמודם בלבד ולחבר את הראוטר להוטבוקס ולהשתמש ברשת האלחוטית דרך הראוטר החדש.

כדי לוודא את זה, אתם צריכים לחבר מחשב/לפטופ או כל דבר אחרת באמצעות כבל ולהריץ בדיקת פינג ולבדוק אם בזמן הניתוקים הפינג הפסיק לעבוד (או שפשוט לעבוד עם אותו מכשיר ולראות אם חווים גם שם את אותן הבעיות).

היי,

אתה טועה וצודק.

אתה טועה לגבי כך שהניתוקים הם של המכשירים מרשת ה-WIFI. שכן גם מכשירים המחוברים באופן קווי לראוטר מפסיקים לעבוד כאשר יש ניתוקים ובכל המכשירים האלחוטיים ניתן לראות בבירור שהם עדיין מחוברים היטב ל-WIFI, אבל שום מידע לא מגיע או יוצא.

אתה צודק לגבי כך שיהיה יותר נכון לקנות ראוטר איכותי יותר ולהשתמש בהוטבוקס כמודם בלבד.

אני אשמח:

1. לחוות דעת לגבי איזו חבילה עדיפה:

בזק+בזק בינלאומי 100/3

או

הוט + הוטנט 200/5

2.  להמלצה על ראוטר איכותי שיהיה רלוונטי גם ביום המיוחל שהסיב האופטי יגיע לאזור המגורים שלי

3. להבין האם מתאם הרשת ישן NETGEAR wn111 מגביל את מהירות הגלישה של המחשב ולמה כדאי להחליף אם בכלל.

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

1. על ספק אקספון לא הייתי ממליץ.

2. אם זה מחשב נייח אז מתאם אלחוטי זה יהיה עדיף: https://www.tms.co.il/dwa582

3. Archer C7 תהיה בחירה נחמדה.

אולי מעבר ל-HOTBOX2 יעזור בניתוקים.

1. אוקיי, אז אני חוזר לבחירה שבין 

בזק+בזק בינלאומי 100/3 או + הוטנט 200/5.

2. למה מתאם PCIE עדיף על USB3 נניח?

3. תודה ! יש לך מושג אם הראוטר תומך גם בספק הוט / ספק / סיב אופטי?

4. לא ידעתי בכלל שיש הוטבוקס 2, יש לך מושג האם יש עלות שדרוג? באתר של לא מצאתי.

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jabberwock לא כתבת למה לא היית ממליץ על אקספון

אני איתם כבר יותר מ6 שנים והם מצויינים. אין תקלות, חשבונית ברורה ונוחה, הם תמיד השוו את מהירות החיבור לזו שאני מקבל בתשתית בלי להעלות תעריף.

כשנכנסו לסלולר מייד בדקתי אותם כאופציה ולבסוף גם עברתי אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אותי מעניין למה לא אקספון.

מעולם לא היו לי בעיות איתם ולא הייתי צריך מהם אפילו תמיכה טכנית.

בנוסף, אני לא ממליץ על ה-dwa582.

יש לי אותו במחשב הנייח ואני חווה איתו מהירות לא ייציבה וניתוקים, במיוחד כשהדלת סגורה.

אמנם המחשב נמצא בממ"ד (קיר 1 מהראוטר), אבל בסלולרי ובנייד שלי אין כלל בעיות כאלו, למרות שבאים עם אנטנות קטנות בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי עם אקספון הרבה שנים אבל בתקופה האחרונה לפני הניתוק שמתי לב לבעיות של PACKET LOSS במשחקי ופינגים לא יציבים. עשיתי קצת מחקר, וב-TRACERT היו לי 19 הופים וכשעברתי לבזק בינלאומי הפינג היה יותר נמוך ורק 9 הופים. מתברר ש-018 משתמשים ב-NAT. ולכן יש יותר הופים.

למרות שהיום אני כבר בהוט נט. אין איבוד נתונים, פינגים לפעמים נמוכים ולפעמים גבוהים (הבדל של 10-15ms) תלוי ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yuvalkosh

2. למה מתאם אלחוטי PCIE עדיף על USB3 נניח? 

3. תודה ! יש לך מושג אם הראוטר תומך גם בספק הוט / ספק בזק / סיב אופטי?

4. לא ידעתי בכלל שיש הוטבוקס 2, יש לך מושג האם יש עלות שדרוג? באתר של הוט לא מצאתי.

2. לא קשור, תלוי בדגמים.

3. זה ראוטר, לא כולל מודם.

4. אני בבזק אבל משער שאם תגיד להם שיש לך בעיות ניתוקים הם יחליפו לך להוטבוקס 2 בלי לשלם.

ציטוט של TATA BOX

יש לי אותו במחשב הנייח ואני חווה איתו מהירות לא ייציבה וניתוקים, במיוחד כשהדלת סגורה.

האנטנות יושבות בצורה אנכית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...