כיצד בוחרים לוח אם? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד בוחרים לוח אם?

eitan1980

Recommended Posts

אנחנו בפתחו של דור חדש - דור 9 באינטל. 

ידוע שיעבוד עם צ'יפ Z370  אך הכי מעודכן זה הZ390 . 
בהנחה שארצה לקנות 9900 i9 , וארצה ,
יש מגוון גדול של לוחות אם מכמה חברות ובכמה גדלים.

הדרישות שלי בסך הכל הם :
א. שיהיו 4 חריצים לזכרונות - כך שאוכל לשדרג בעתיד במידת הצורך.
ב. לא מאמין שאי פעם אקנה ואשים 2 בSLI ,  אזי בטח לא רואה שום סיכוי שאצטרך 3 או 4 חריצים  של PCI .  (כלומר מקסימום 2 זה נראה לי מספק).

ג. שיהיה M.2  על , נראה לי שגם ככה בלוחות החדשים יש איזה 3 חריצים עבורם.

העדפה לחברה מסויימת? כרגע אין לי את הידע מהו החברה המובילה והאמינה ביותר.אשמח לשמוע ממכם. 
מבין שיש:
gigabyte

ASUS

MSI

ASROCK

אבל מ4 מי הכי מוביל והכי טוב?

אם יש שאלות כדי לכוון אותי ללוח אם המתאים -אשמח לשמוע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASUS - חברה שכנראה הכי גדולה בסגמנט הזה. איכותית מאוד.

ASROCK - שמעתי שמועות שהיא מתבססת על , לרוב הלוחות שלה במחירים טובים עם דגש על ייצוב מתח.

GIGABYTE - גם חברה טובה. אבל צריך לשים לב לדגמים מסויימים, הלוחות הפשוטים שלה לרוב יותר טובים מהמתחרים. תלוי.

MSI - פחות נכנסת לעלות-תועלת נכונה עם המוצרים שלה לדעתי.

אז אם הייתי צריך לבחור - הייתי בוחר ב-, מבחינת פיצ'רים ואיכות.

ואם הייתי צריך לחסוך הייתי הולך על .

אם מעדיפים איכות על מחיר אז .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@eitan1980

א. הדרישות שלך מלוח האם הן דיי סטנדרטיות.

ב. רצוי לציין את גודל הלוח המקסימלי התנמך ע"י המארז שלך או לחילופין - האם יש לך דרישה ללוח אם קטן מסיבה כלשהי.

ג. לא ציינת תקציב. טווח לוחות האם יכול לנוע מכ-300 ש"ח ועד אלפי שקלים. זהו הפרמטר שכנראה יקבע איזה תקנה בסופו של דבר.

ד. באופן כללי, לוחות אם בגודל ATX כוללים יותר רכיבים (בעיקר מערכת ייצוב מתח עדיפה) לעומת לוחות אם קטנים יותר, ולכן לדעתי עדיף לקנות בגודל ATX אם ניתן.

ה. לכל חברה יש לוחות אם טובים יותר וטובים פחות. צריך לבחור לפי הדגם הספציפי שלו ולא (רק) לפי היצרן.

ו. היות ולוחות אם המבוססים על ערכת השבבים הם חדשים בשוק, הייתי ממליץ לך להמתין קצת לביקורות ואז יהיה קל יותר לדעת האם יש לוחות אם מומלצים או כאלו שכדאי להימנע מהם (אם כי אני בספק שיהיו לוחות אם המבוססים על ערכת השבבים היקרה שלא יהיו מספיק "איכותיים").

אגב, אל תשכח שעוד כחודש וחצי (ב-23 בנובמבר) יגיע שוב "יום שישי השחור" ואיתו בד"כ גם והנחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון בעבר - על מוצרים ממש חדשים  (אבל ממש - בקושי חודשיים על המדף) - היו הנחות משמעותיות?

כי למיטב זכרוני - לא היו הנחות מפליגות ,אולי במקרה הטוב10 אחוז (וכאמור -אולי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברים נוספים שהייתי בודק בלוח אם הם מיקום החיבורים השונים, בעיקר דברים כמו - שכרטיסי מסך ארוכים ורחבים לא יחסמו חיבורי SATA או front panel, שתהיה גישה נוחה לחריצי M.2, שמיקום חיבורי החשמל על הלוח יאפשר חיווט נוח לספק שנמצא בתחתית המארז, כפי שמקובל ברוב המוחלט של המארזים בימינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...