התלבטות לגבי החלפת מעבד ולוח - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי החלפת מעבד ולוח

ithamar22

Recommended Posts

ערב טוב איתמר,

ראשית תודה על המחמאות.

שנית אם הרגשת חלילה וחס זלזול, לא היתה כוונה כזו מאומה והטעות מצידי אם כך.

זה יצא כך (כנראה) בשל שיטת הסרקזם בה נקטתי - שיטה תאטרלית משהו להציג את הנושא - זה משעשע יותר לקריאה.

שלישית האמת היא, שדי מציתי (בדיון הזה) את ההסבר בהקשר הרלוונטי של גיימינג. כמדומני הדברים היו ברורים

ולראיה הבנת אותם בקלות רבה. מה שמעבר לגיימינג (בשלב הזה), נשאיר לאחרים להתייחסות.

רביעית ולקינוח אודות שווי מוצרים ביד 2 - בזה ארצה להתמקדם בפוסט הנוכחי.

ושוב - סרקזם מכוון אז זרום איתי וקבל בהבנה:

א. הערך כמה קנה וכמה מכר חבר הפורום nec (רק בספטמבר האחרון) בישראל ביד שניה ? 

זרוק ככה מספר בוא נראה כמה תצא קרוב. לא ציני - בשיא הרצינות מחכה לניחוש.

רמז:

התשובה נמצאת היכן שהוא פה בפורום, שכן ספרתי על הנושא ושתפתי את החברים בשרשור יעודי לכך.

כנראה שאינך קורא כאן מספיק לאחרונה וצריך להשלים פערים 😉

ב. עכשיו תרגיל מחשבתי:

נגיד שאני צרכן המתעניין בכרטיס מסך, נגיד בדגם שאיתמר מפרסם - gtx1080,

איתמר יסביר מדוע כדאי (לי - הקונה הפוטנציאלי) לרכוש דווקא ממנו משומש ב- 1800ש"ח, 

כשכרטיס gtx1080 חדש בניילונים עם אחריות עולה לנו מאמזון 592$ כולל מע"מ ודמי משלוח,

שהם רק 2150 ש"ח ומגיע אלינו עם שליח עד דלת הבית ?

האם בשביל לחסוך 15% זוטה ממחיר של חדש, אטריח עצמי ואסתכן במשומש מאיתמר ?

https://www.amazon.com/Gigabyte-GeForce-Windforce-GV-N1080WF3OC-8GD-Graphics/dp/B01IR6LMLO/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1539365374&sr=1-1&keywords=gtx1080&dpID=51bpp6rWCmL&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=srch

Untitled.thumb.jpg.64b6501c8800d7a9cc4b4490d88fdbb7.jpg

ג. חבר פורום ("user_name") שיתף אותנו על כך שהוא קנה כרטיס gtx1080 ב- 1100 ש"ח, ממש השבוע האחרון.

זו איזו שהיא אינדיקציה שמראה לנו שאפשר גם במחיר ש- nec דיבר עליו:

https://hwzone.co.il/community/topic/578349-מיחזור-בתקופה-בה-הטכנולוגיה-המחשובית-כמעט-עומדת-במקום/?page=18&tab=comments#comment-5124744

ד. עכשיו נגיד שאני כבר כן החלטתי להוציא משהו כמו 1800 ש"ח - קרי שזה בתקציב שלי אבל עדיין רוצה משומש,

מדוע לי שלא לפנות ללקט המציעים הבאים ביד 2 גם כן (כפי שפניתי לאיתמר) אבל לקבל מהם אם כבר אז כרטיס מקטגוריה

מעל, משהו כמו  1080Ti ? 

(סביר שבמשא ומתן נוריד אותם 10% בשקט, יש לנו נסיון)

image.png.fbe83d403e72df5cb77d311109effd3a.png

ה. טענת אודות רמת המחירים שבהם עובר כרטיס 1070 יד בעת הזו בישראל,  עוד מבלי שהבנת עד כמה העומד מולך בקיא

ספציפית במחיר השוק של דגם זה (אחרי שסחר בכמה עשרות רבות של כרטיסי 1070 רק החודש - בקשתי ממך לנחש קודם).

בוא נראה שני דברים:

הראשון הוא כמה מוכרים מבקשים על הכרטיס מהדגם הזה, ונזכור שוב, שהמחירים לפני משא ומתן טיפוסי מולם כן,

זה אשר מוריד בשקט 10% טיפוסי (אם לא יותר):

image.png.55d0791c263897dbb7fc4fcf897f1541.png

ושנית, בירור קצר שערכתי זה עתה ב- , מצא שעסקאות sold על דגם 1070 נסגרות במחיר תוחלתי של 860 ש"ח.

ו. עכשיו אני מתעניין גם ברכש מעבד ולוח אם.

ראיתי ביד 2 הצעה של איתמר לרכוש מעבד 5820k (דור haswell) ביחד עם בכ- 2800-3000 ש"ח (ככה הוא ביקש) 

ובדקתי מה כסף כזה קונה לי בכלל חדש. גיליתי שאני קונה מעבד 8700k ולוח אם איכותי ונשאר אפילו עם קצת עודף.

אנחנו מדברים על חדשים מהחנות עם אחריות כן.

אז למה לי לקנות משומש 5820k שנחות משמעותית מ- 8700k תסביר לי ?

ז. יתרה על כך:

לא צריך להרחיק לכת. הרי איתמר עצמו אמר לנו בשרשור הזה ממש,

שעוד 200-400 שח הוא קונה סט חדש 9900k לעצמו לא ככה ?

אז מדוע שלא נעשה כמו איתמר ונלמד ממנו - נקנה כמוהו בעוד 200-400 שח מעבד 9900k ,

ולא נקנה את המשומש, שהרי זה כמעט אותו מחיר כבר לא ? בוא נראה שוב:

2800-3000 ש"ח מצד אחד לסט + 5820k משומש ?

או 3200 ש"ח ל- 9900k פלוס חדש - דילמה נכון ? 🤔

ח. למען הסקרנות ולשם בדיקת שפיות, ערכתי בירור קצר ב- לראות בכמה באמת מעבד 5820k ולוח אם תואם

נמכרים (תחת sold deals). גיליתי שהממוצע נע סביב המחיר ש- nec הזכיר קודם ולא קרוב למשהו שמזכיר 3000 ש"ח. 

לרגע נבהלתי אבל אחרי שראיתי התאפסתי על עצמי.

הנה שתי דוגמאות עדכניות שנסגרו על 200 אירו שזה בערך 840 ש"ח ו- 200 פאונד שזה 940:

image.png.d844ba32c558d9190679abe3bce1aa65.png

image.png.fbe92d9dcd8873adfcdd74c406df3364.png

ט. חבר טוב מבין בתחום הראה לנו מדידות בנץ (כי אנו סתומים הרי - מה לעשות, לא מבינים מספיק בתחום אז נעזרנו בו... )

שמצאו כי בצועי 5820k אפילו פחות חזקים מ- ryzen 2600. אך לא משנה כרגע - עשינו ל- 5820k הנחה מקלה בהשוואה

הזו, חפשנו הרי מעבד אקטואלי 6 ליבות להשוות אחד נגד השני, רק על מנת לקבל רפרנס השוואתי למחירו של חדש.

אז בררתי אם כבר אז כבר, כמה בכלל עולה סט של 2600 ולוח אם לא רע ביחד איתו, ומצאתי שאלו עולים

לנו 1500 שח. חדשים כן שלא נתבלבל פה.

ושוב הסתכלתי על המודעה של איתמר על 5820k עם לוח משומש ב- 2800-3000 ש"ח, וגרדתי קצת את הראש:

נסיתי לעמוד על קנקנו של המוכר במטרה להבין, מה הוא חשב לעצמו, מה עבר לו בראש באותה עת.... עד כדי שהגדיל

לבקש כפליים על משומש ממחיר של רפרנס ביצועי חדש מהחנות ?

באמת שלא הצלחתי להבינו, אז הסקתי שהוא כנראה נתקע איפה שהוא על שנת 2015 ועברתי הלאה למודעה הבאה.

הנה להתרשמותנו הציון ביצועי סינטטי של 5820k - זה בקושי עובר 1000 נקודות, בקושי:

image.png.84f8a113e0e94bf5a3360249ecaedf35.png

ולשם השוואה ryzen 2600 כבר עובר 1250 נקודות - משמע חזק ממעבד 5820k בכ- 25%:

image.thumb.png.5058925ff82d3df8cca6f84037ddd939.png

ואותו שקול שיעשה קונה משומש, זה השקול שראית זה עתה מוסבר יפה בסעיפים א' עד ט'.

איתמר - שייהיה בהצלחה במכירה זה קודם כל :beerchug: שלא יהיה ספק בכך.

אך חבל לי שתדרש ללמוד את רזי יד 2 דרך הרגליים ועל בשרך, באמת שניסינו (באהבה ומכל הלב) לחסוך לך דרך ולקצר

עבורך תהליכי למידה ארוכים, כן, גם אם עשינו זאת קצת בסרקזם וקצת בהומור בריא.

בברכת ערב שבת שלום לכל החברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשמע אני חייב לציין את רמת ההשקעה שלך בתגובות שהיא יוצאת מגדר הרגיל זה אחד.

שתיים,בכל מקרה יכול להיות שאצטרך להוריד במחיר ולהחליט אם להחליף באנדל, אבל זה לא משנה כי חרגת לגמרי מנושא הדיון.

ובמקום לעזור לי לבחור נכון נתקעת על יד 2 ועל כמות FPS.

ולכן אני לא מבין מה הייתה כוונתך מלכתחילה כי מלבד זלזול והתעסקות בנושאים עקפים לא ענית על נושא הדיון.

ולכן אשאל שוב:

השאלה העיקרית שלי היא האם שדרוג למעבד 9900 עם לוח מתאים יביא שיפור ביצועים כללי ששווה את ההחלפה?

עזבו את הכסף עכשיו בואו תצאו מנקודת הנחה שמכרתי את הבאנדל ויש ברשותי את הכסף שצפיתי לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר אור שוב איתמר,

מה היא המילה כדאי , בו ננסה רגע לעמוד על משמעותה.

כדאי זה...

שמשתלם לנו להתקדם תמורת הטרחה והעלות שהדבר מצריך מאיתנו.

לגבי טירחה שמצריכה פירוק הישן, הרכבת החדש, מכירת הסט הישן, וקנית הסט החדש....

זה משהו שרק אתה יכול להשיב עבור עצמך. יש פה כמה וכמה שעות רבות וטובות שידרשו לפרויקט.

מנסיוני לרוב כשאדם מאד רוצה משהו, הוא מוכן לשאת את הטרחה שהדבר גוזר עבורו, כגון לנסוע רחוק, כמו לכלות

לא מעט שעות עבור השגת הנושא. הנני מניח מתוך נסיון לפרשנך מהצד (על בסיס מה שכתבת) שכנראה הנך כן מוכן

לבצע את הטרחה, כך שזו אינה השאלה כרגע.

נשארנו עם החלק השני של "כדאי". הכדאי השני הוא "מה מקבלים תמורת מה מכניסים לקערה".

שהיא כמה הדבר יעלה לנו.

אז גידרנו את העלות במשהו כמו תוספת של 3000 שח סדר גודל עקרוני גס.

עתה ננתח את הצרכים כפי שתארת:

ככל שהנני מבין (ממה שכתבת), במשחקים, בעבודת עיבוד גראפי/וידאו, ובעבודת סייבר...

לא יהיה הבדל מהותי/ממשי/משמעותי במעבר מהמערכת הישנה 5820k לחדשה. 

למעשה המקום היחיד שתוכל אולי לראות הבדל, זה בבנצ'ים לכשאתה יושב בצד ומסתכל על כלי מדידה אלקטרוני

שרץ בצד, זה שבלעדיו לא היית ער לשינוי, או בשעון עצר המודד עבורך את משך זמן העבוד של המשימה.

קרי שבחושיך האנושיים, המתורגמים לזמן ההמתנה לעיבוד התמונה/וידאו, ובטח שבמשחקים ובעבודת אבטחת

מידע בה הינך עוסק, לא תרגיש הבדל בר אבחנה. שכן אם לעיבוד המשימה יקחו 2 דקות במקום 2 וחצי להשלמתה,

הדבר לא ממש מורגש.  **בני אנוש מתקשים לחוש בפערי זמנים מגודל 20% - זהו פער קטן מדי.

לכן לשאלתך את דעתי/המלצתי אותה בקשת,

אזי השדרוג וללא תלות בעלותו (כפי שבקשת לשאול), אינו מצדיק זאת.  

וכן עם התייחסות לעלותו (נגיד שכן רצית לשאול), אז על אחת כמה וכמה שאינו מצדיק זאת.

בנעליך הייתי ממתין עד שביצועי ומערכות העתיד, יורידו את זמן העיבוד של התוכנות שבהן הנך עובד,

ללפחות חצי, אם לא לרבע ממש. זאת בכדי שבאמת נחוש שזמן המתנה של 2 דקות, התקצר לדקה אחת או אפילו

לחצי דקה. על פחות מכך לא הייתי מטריח עצמי. 

בנסיון לאמוד מתי המועד הזה כן יגיע:

כיום למעבד 5820k יש IPC של כ- 170 נקודות לליבה אחרי תחת cinebench, ולמעבד יש 6 ליבות.

אזי שעד שלא נראה IPC לליבה שעולה מעל 350 (Not likely in any time soon), נשארנו רק עם כמות ליבות לרוחב.   

היות וכרגע יש במעבד 6 ליבות כאמור, המינימום שבמינימום זה לבקש לראות 12 ליבות, וכמה שניתן יותר לכוון

16-24 ליבות. משהו שיתכן ויגיע לשוק ה- mainstream כבר בתוך 2-3 שנים הקרובות, דוחפת לשם חזק.

זה יהיה המועד שבו (לטעמי) יהיה כדאי לך לשקול את השדרוג, ובתנאי כמובן שהתוכנות עמם הנך עובד

גם מנצלות את הליבות הללו והן לא יושבות שם סתם לקישוט.

מסגרת השדרוג הרלוונטית איפה עבורך, היא בחלון הזמנים 2021 וצפונה ומתוך נסיון גס לנחש את העתיד לבוא.

שלא יהיה שום חשש מקנן בליבך להשאר עם המערכת 5820k (מאז 2014) ולמשוך עימה הלאה. עצם זה שעבר הרבה

זמן (במונחים יחסיים), אינו אומר שהשדרוג נדרש. שכן בתקופה בה טכנולוגיית העיבוד המחשובית מתקדמת בצעדי צב

של ממש, תרתי משמע, זה אפילו צפוי.

לשם השוואה אני כאן עדיין עובד באמצעות 2500k משנת 2011, ואיני מסוגל לראות את הכורח לשדרג המכונה למשך

עוד זמן רב קדימה.  מצבך אינו שונה משלי.  

אז מה בנתיים לבטח תשאל ?

מחלת השדרגטיטיס המקננת בלב כל אחת ואחד מאיתנו היא מחלה קשה, ידוע הדבר.... 

מה עושים בנתיים - איך מתמודדים ?

הצעתי היא שאם כבר כן רוצים לשדרג, אז לעשות זאת במקום שבו השיפור יורגש ויהיה מעשי/פרקטי. שנרוויח ממנו משהו.

שקול למשל את שדרוג נפח ה- , הדבר מאד משפיע על ביצועי המערכת ככלל, על התגובתיות שלה, ועל ביצוע מטלות

עיבוד כבדות בתחום הגראפי. גדול מאפשר אחזקת רוב הפעולות ב- cache עליו והמחשב טס. ואין תקרה - כמה שיותר

ככה עדיף. אצלי 2500k מהיר וריספונסיבי יותר מאשר מכונה 7700k חדישה שאצל החבר, שחסר לו לעומת אצלי. מדהים.

ככל שהמחשב אצלי דולק יותר ימים ברציפות מאז אתחולו האחרון, יותר ויותר מהפעולות שאני עושה עימו נמצאות ב cache

ולמעשה כל פעולה מופיע על המסך מיידית, ואינה נוגעת כלל בדיסק הקשיח.

מה עם כונן ? האם יש לך ?  האם הוא מספיק מהיר מודרני וגדול נפח ?  זה עוד מקום לשדרג.

אנחנו בתקופה שבה מחירי כונני ירדו דרמטית, וכנראה בנובמבר הקרוב הבא עלינו לטובה, נוכל להצטייד בכוננים

איכותיים של סמסונג ו- בנפח חצי טרה בפחות מ- 75$ מאמזון (מתחת ל- 300 ש"ח עלות הבאה עד לארץ כי מתחת

ל- 75$ אין מע"מ ברכש משם). כידוע ל- ישנה תרומה חשובה ואקוטית לעבודות כמו שהנך מתאר - עיבוד תמונה/וידאו.

לגבי מאיץ גראפי גם פה יש מה לשפר, דבר ראשון תוציא כרטיס 1080 אחד החוצה מהמערכת וגלגל את שוויו בחזרה לכיס.

תרומתו לחווית השמוש במכונה מוטלת בספק רב, ולמעשה הוא אף פוגע - נושא ה- latency.

כוון עצמך לאזור קיץ 2019 להצטיידות במאיץ גראפי מסדרה 3000, שיגיע ב- 7 ננו מטר ויכפיל את ביצועיו של 1080ti מהיום.

זה יהיה שפור משמעותי ברובד המשחקים, במיוחד אם יש אצלך מסך 1440p או שיוכל לנצל זאת עד הסוף.

**אגב רכש למחשבך, הייתי ממליץ לחפש עסקאות יעילות במונחי עלות-תועלת בשוק המשומשים, שכן משומש

עולה חצי (ולעיתים פחות מחצי) לעומת מחירו של חדש. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ithamar22

תשמע אני חייב לציין את רמת ההשקעה שלך בתגובות שהיא יוצאת מגדר הרגיל זה אחד.

שתיים,בכל מקרה יכול להיות שאצטרך להוריד במחיר ולהחליט אם להחליף באנדל, אבל זה לא משנה כי חרגת לגמרי מנושא הדיון.

ובמקום לעזור לי לבחור נכון נתקעת על יד 2 ועל כמות FPS.

ולכן אני לא מבין מה הייתה כוונתך מלכתחילה כי מלבד זלזול והתעסקות בנושאים עקפים לא ענית על נושא הדיון.

ולכן אשאל שוב:

השאלה העיקרית שלי היא האם שדרוג למעבד 9900 עם לוח מתאים Z390 יביא שיפור ביצועים כללי ששווה את ההחלפה?

עזבו את הכסף עכשיו בואו תצאו מנקודת הנחה שמכרתי את הבאנדל ויש ברשותי את הכסף שצפיתי לקבל.

לא עקבתי אחרי כל השרשור.

ניתן להמהיר הרבה את המעבד הזה.

ההבדל העיקרי שיכול להיות זה ב production.

ז"א מאמץ רציף על כל הליבות, למשל רינדור,חישובים, לימוד מכונה וכו'.

אם זה יכול לזרז עבודה ללקוח כדאי.

לכל שאר השימושים לא כדאי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

לא עכבתי אחרי כל השרשור.

ניתן להמהיר הרבה את המעבד הזה.

ההבדל העיקרי שיכול להיות זה ב production.

ז"א מאמץ רציף על כל הליבות, למשל רינדור,חישובים, לימוד מכונה וכו'.

אם זה יכול לזרז עבודה ללקוח כדאי.

לכל שאר השימושים לא כדאי לדעתי.

אוקיי תוד רבה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ב. עכשיו תרגיל מחשבתי:

נגיד שאני צרכן המתעניין בכרטיס מסך, נגיד בדגם שאיתמר מפרסם - gtx1080,

איתמר יסביר מדוע כדאי (לי - הקונה הפוטנציאלי) לרכוש דווקא ממנו משומש ב- 1800ש"ח, 

כשכרטיס gtx1080 חדש בניילונים עם אחריות עולה לנו מאמזון 592$ כולל מע"מ ודמי משלוח,

שהם רק 2150 ש"ח ומגיע אלינו עם שליח עד דלת הבית ?

האם בשביל לחסוך 15% זוטה ממחיר של חדש, אטריח עצמי ואסתכן במשומש מאיתמר ?

סתם ככה בשביל הספורט, מכרתי הרגע את 2 הכרטיסים כל אחד ב 1700שח 

עכשיו תאשים את הקונים חסרי הניסיון כמו שכבר שמתי לב שאתה עושה אבל זו העבודה שאנשים קונים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר אור איתמר,

אז מה, נמכרו ב 1700 ש"ח ליחידה...   סנסציה - אין שמח ממני בשבילך על ההצלחה 👍

אבל.... עדיין דבק בהצהרתך זו ?

בנתיים נשאיר בידך את ההזדמנות (והכבוד) לעדכן ביוזמתך או להסביר את עצמך.

מגיע להחברים שישמעו את האמת ממך ולא ממני 😉

הרי חשוב שהחברים תמיד יקבלו דווח אמין אודות הצלחה של עסקאות מכר ביד 2, מהן הם למדים אודות מחירי השוק

המעשיים בתקופה נידונה. שזו הרי כל המטרה מלכתחילה - ככלי עזר לחברים להשתמש בו עת הם מוכרים

(לזרז ולקצר תהליכי למידה) והן כקונים (כדי לשלם מחיר סביר וראלי לאותה עת).

**עריכה - אין לי סבלנות למען האמת - לא מחכה לעדכונו של איתמר את החברים.

לטובת הקהילה נשתף, כי בנגוד "להצהרתו" מעלה מיום שבת ה- 13.10.2018 בשעה 18:19 (שלשום) של איתמר,

אודות הצלחת המכירה של הכרטיסים ולא פחות מכך, אלא תוך בוקר אחד ועוד בסך סנסציוני של 1700 ש"ח עבור כל אחד

מהם בנפרד:

ציטוט של ithamar22

סתם ככה בשביל הספורט, מכרתי הרגע את 2 הכרטיסים כל אחד ב 1700שח 

עכשיו תאשים את הקונים חסרי הניסיון כמו שכבר שמתי לב שאתה עושה אבל זו העבודה שאנשים קונים 

סך שאינו עומד בשום כללי הגיון כלשהם לאור מחירי השוק וכפי שהוסברו לפרוטרוט קודם לכן בשרשור,

אלו הדליקו נורה מחשידה אצלנו. אז יצאנו לחקור את העניין:

בפועל יומיים לאחר מכן ומודעתו של איתמר עדיין בלוח יד 2 ממשיכה לעבור הקפצות יומיות (ראו מטה) ואני יודע

כמי שעוקב על הלוח ברמה יומיומית.

על מנת להיות יסודיים וכפי שמצופה מכל אדם רציני, חבר הפורום nec בתחקיר קצר שביצע הגדיל הלאה, ובשיחת טלפון מול

איתמר משעה 10:30 היום בוקר יום שני ה- 15.10.2018 (בדיוק על הדקה 10:30 - הכל מתועד ומגובה ראייתית בתמונות

והקלטת שיחה) וזאת כיומיים לאחר "דווח אודות המכירה ביום שבת לכאורה", לא הופתע nec לשמוע כי הכרטיסים אצל איתמר עדיין זמינים למכירה, ממתינים בשמחה להתרשמות מתקינותם עת מורכבים אצלו במחשב ועובדים.

לא סתם נדלקה אצל nec נורה, כשמשהו מריח לא סביר או לא הגיוני, לרוב הוא כזה.

220030771_1080-.jpg.a07db5a938746b5d33516b4c298cb34e.jpg

איתמר - כחבר לחבר, 

הפק לקחים מהמקרה ולהבא הבא מידע אמין בלבד בפני החברים: את הכסף סופרים כידוע במדרגות, רק אחרי

שמישהו באמת קנה ושילם לנו. כמו כן השתדל לגבות המידע שהנך מביא בראיות (במידת הצורך),

היות והאמון של החברים (ולמען האמת גם שלי) קצת התערער... עימך ההבנה והסליחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בוקר אור איתמר,

אז מה, נמכרו ב 1700 ש"ח ליחידה...   סנסציה - אין שמח ממני בשבילך על ההצלחה 👍

אבל.... עדיין דבק בהצהרתך זו ?

בנתיים נשאיר בידך את ההזדמנות (והכבוד) לעדכן ביוזמתך או להסביר את עצמך.

מגיע להחברים שישמעו את האמת ממך ולא ממני 😉

הרי חשוב שהחברים תמיד יקבלו דווח אמין אודות הצלחה של עסקאות מכר ביד 2, מהן הם למדים אודות מחירי השוק

המעשיים בתקופה נידונה. שזו הרי כל המטרה מלכתחילה - ככלי עזר לחברים להשתמש בו עת הם מוכרים

(לזרז ולקצר תהליכי למידה) והן כקונים (כדי לשלם מחיר סביר וראלי לאותה עת).

**עריכה - אין לי סבלנות למען האמת - לא מחכה לעדכונו של איתמר את החברים.

לטובת הקהילה נשתף, כי בנגוד "להצהרתו" מעלה מיום שבת ה- 13.10.2018 בשעה 18:19 (שלשום) של איתמר,

אודות הצלחת המכירה של הכרטיסים ולא פחות מכך, אלא תוך בוקר אחד ועוד בסך סנסציוני של 1700 שח שניהם גם יחד:

סך שאינו עומד בשום כללי הגיון כלשהם לאור מחירי השוק וכפי שהוסברו לפרוטרוט קודם לכן בשרשור,

אלו הדליקו נורה מחשידה אצלנו. אז יצאנו לחקור את העניין:

בפועל יומיים לאחר מכן ומודעתו של איתמר עדיין בלוח יד 2 ממשיכה לעבור הקפצות יומיות (ראו מטה) ואני יודע

כמי שעוקב על הלוח ברמה יומיומית.

על מנת להיות יסודיים וכפי שמצופה מכל אדם רציני, חבר הפורום nec בתחקיר קצר שביצע הגדיל הלאה, ובשיחת טלפון מול

איתמר משעה 10:30 היום בוקר יום שני ה- 15.10.2018 (בדיוק על הדקה 10:30 - הכל מתועד ומגובה ראייתית בתמונות

והקלטת השיחה) וזאת כיומיים לאחר "דווח אודות המכירה ביום שבת לכאורה", לא הופתע nec לשמוע כי הכרטיסים אצל איתמר עדיין זמינים למכירה, ממתינים בשמחה להתרשמות מתקינותם עת מותקנים אצלו במחשב ועובדים.

לא סתם נדלקה אצל nec נורה, כשמשהו מריח לא סביר או לא הגיוני, לרוב הוא כזה.

220030771_1080-.jpg.a07db5a938746b5d33516b4c298cb34e.jpg

איתמר - כחבר לחבר, 

הסק מסקנות מהמקרה ולהבא הבא מידע אמין בלבד בפני החברים. את הכסף סופרים כידוע במדרגות, רק אחרי

שמישהו באמת קנה ושילם לנו. כמו כן השתדל לגבות המידע שהנך מביא בראיות (במידת הצורך),

היות והאמון של החברים (ולמען האמת גם שלי) קצת התערער... עימך ההבנה והסליחה.

תשמע אתה אחד האנשים הכי אומללים וחסרי מעש שפגשתי.

יש לי יותר מקונה אחד לכרטיסים אך הם עוד אצלי 

אמנם סגרתי עם בחור שיקח אותם מחר אבל הודעתי לו שאם יהיה מישהו אחר שיבוא לפני לקחת אז אמכור

אז תעשה לי טובה במקום להתעסק בשטויות תעשה עם עצמך קצת משהו נראה לי משעמם לך.

וחברים אנחנו לא זה תהיה בטוח!

ואגב לא מכרתי תוך יום אחד הם מוצעים למכירה כבר כמה ימים בפורום ובעוד הרבה מקומות.

אני מקפיץ את המודעות כי כל עוד לא הגיע הבחור לקחת אז אני אקפיץ....אני לא חייב לך דבר וחצי דבר אבל מחר הוא אמור להגיע התקשרת הבוקר מחסום אתה יודע שאני לא מפגר או שאתה חושב שכן אבל לא משנה בכל מקרה גם אם היית קונה פוטנציאלי שרוצה להגיע היום הייתי מוכר.

אבל לא משנה כנראה אתה מתעסק בלהכפיש אנשים ובאמת נוצר רושם שאין לך יותר מידי מה לעשות בחיים מלבד לכתוב מגילות בפורום הזה.

אני לא רוצה לרדת נמוך אבל אתה כבר ירדת.

אגב כל כך מפחיד להתקשר ללא חסום?

תתקשר נדבר או שאתה מעדיף לשחק את תפקיד תחקירן כושל של כולבוטק.

בכל מקרה כזה או אחר הם ימכרו בסכום הנקוב ואני אוכיח לך את זה מחר רק כי הכפשת את שמי ועשית מעשה שאנשים לא עושים.

וחבל כי אתה טועה.

עצתי אליך תפסיק להתעסק בהכפשה זלזול או כל דבר כזה או אחר ותמצא לעצמך חיים

אני כבר לא ילד ולא בא לי להכנס לדברים האלו ולרדת לרמות שאליהם אתה מגיע

בהצלחה ויום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי חוק המכר,

מרגע שנסגרה (גם בע"פ) עסקה בין קונה מרצון למוכר מרצון, ונקבעו תנאיה ובכללם הסחורה המסופקת והתמורה, כמו גם מועד ביצועה,

לך אסור יותר להציע את המוצר הנדון לקונה אחר, מתוך אינטרס לנצל מישהו שישלם לך יותר בנתיים, עד שיגיע הקונה שמולו סוכמה העסקה המקורית.

במידה ותמכור לאחר ובמקביל יופיע הקונה המקורי שמולו סוכמה המכירה, ותאמר לו "מצטער מישהו הקדים אותך",

זוהי הפרת חוזה מצידך ותהיה צפוי למשמעות.

במקרה שכזה היה והקונה המיועד יעמוד על זכותו החוקית כפועל יוצא מהחוזה שסוכם עליו, או שתדרש להגיע להסכמה מולו על גובה הפיצוי,

או שבית המשפט יפסוק כנגדך את שיחליט, היה והקונה יחליט לגרור אותך עד לשם.

לכן והיות ועדיין לא מכרת, ואתה ממשיך לספר סיפורי בובמייסס שאינם משכנעים אף בר דעת - ובוודאי שלא חמור זקן עם שערות לבנות,

ואתה עדיין תקוע כבר זמן רב עם המכירה (לאור התוספת שהוספת זה עתה),

תואיל בטובך להפסיק להטעות את חברי הפורם הנכבדים בבדיות אודות מכירה ואוטוטו שמישהו יבוא לקנות ממך במחיר דמיוני.

מהצד שלי הנני ממילא עוקב כמו בכל יום אחר הלוחות (תחביב שלי מהצד שאינו קשור אליך), כך שאוכל להתחקות אחר התקדמותך.

תמיד אהיה לרשות הקהילה, אעדכן, אלמד, אחלוק ואשתף מנסיוני את החברים בתחום המשומשים,

וגם אדע להזהירם כאשר לנגד עינם מוצגת תמונה שגויה או מעוותת, שכן רק האינטרס של החברים מעניין אותי, לא אתה אישית כמובן. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לפי חוק המכר,

מרגע שנסגרה (גם בע"פ) עסקה בין קונה מרצון למוכר מרצון, ונקבעו תנאיה ובכללם הסחורה המסופקת והתמורה, כמו גם מועד ביצועה,

לך אסור יותר להציע את המוצר הנדון לקונה אחר, מתוך אינטרס לנצל מישהו שישלם לך יותר בנתיים, עד שיגיע הקונה שמולו סוכמה העסקה המקורית.

במידה ותמכור לאחר ובמקביל יופיע הקונה המקורי שמולו תוכננה המכירה, ותגיד לו "מצטער מישהו הקדים אותך",

זוהי הפרת חוזה מצידך ותהיה צפוי למשמעות.

במקרה שכזה היה והקונה המיועד יעמוד על זכותו החוקית כפועל יוצא מהחוזה שסוכם עליו, או שתדרש להגיע להסכמה מולו על גובה הפיצוי,

או שבית המשפט יפסוק כנגדך את שיחליט, היה והקונה יחליט לגרור אותך עד לשם.

ולכן והיות ועדיין לא מכרת, ואתה ממשיך לספר סיפורי בובמייסס שאינם משכנעים אף בר דעת - ובוודאי שלא חמור זקן עם שערות לבנות,

ואתה עדיין תקוע כבר זמן רב עם המכירה (לאור התוספת שהוספת זה עתה),

תואיל בטובך להפסיק להטעות את חברי הפורם הנכבדים, בבדיות אודות מכירה ואוטוטו שמישהו יבוא לקנות ממך במחיר דמיוני.

מהצד שלי הנני ממילא עוקב כמו בכל יום על הלוחות (זה תחביב שלי שאינו קשור אליך), כך שאוכל להתחקות אחר התקדמותך.

תמיד אהיה לרשות הקהילה, אעדכן, אלמד, אחלוק ואשתף מנסיוני את החברים בתחום המשומשים,

וגם אדע להזהירם כאשר לנגד עינם מוצגת תמונה שגויה או מעוותת, שכן רק האינטרס של החברים מעניין אותי, לא אתה אישית כמובן. 

אין ספק שלכתוב יפה אתה יודע.

בעניין החוק והחוזה וכל שאר הדברים שכתבת אלא נוגעים למכירה של מוצרים יד שניה ובטח כשלא נחתם שום חוזה גם לא בע"פ.

כמו שכתבתי כך נאמר לקונים ומה שאתה עושה זה פשוט מאוד עיוות הדברים שנכתבו על ידי.

שום חוזה לא תקף גם לא בע"פ במקרה שיידעתי את הקונה המעוניין שבמידה ואדם אחר ירצה לקנות ויגיע לפניו אז אמכור לאותו אדם וכמו כן אמרתי לו שיוודא איתי לפני זמינות.

כך שגם האדם שמגיע מחר וגם זה שמגיע ברביעי יודעים שבמידה ונניח מישהו היום ירכוש את הכרטיסים זה לגיטימי ומוסכם על ידם

ובאשר לך, זה קצת עצוב שאדם בגילך כמו שאתה אומר "שיער לבן" מתעסק בדברים כאלה ובנוסף לזה אתה גם טועה ומתנהג בצורה לא נעימה ומכפיש ומזלזל באחרים וזה דבר שנראה בכל תגובה שלך מתחילת הדיון ועד סופו.

עכשיו במקום לעזור לי או לתת לאחרים לעזור לי אני מתעסק פה בתגובות שלך ובהכפשות שלך ובכל מיני אמירות מנותקות מהמציאות כמו עניין ה"חוזה".

ככל הנראה הגיל לא עשה את שלו במקרה שלך וא' לא התבגרת וב' לא השכלת, להוציא ציטוטים מויקיפדיה או משהו ולהדביק פה ללא כל בדיקה ע"פ דין אם זה אכן נכון וקשור למצב שאני תיארתי.

עכשיו באמת תעשה לי טובה שלחתי לך הודעה פרטית שאם אתה מעוניין לדבר תתקשר וגם אמרתי שאתה יכול מחסום אם אתה ממש רוצה לשמור על כך שלא אדע מי אתה או מה המספר שלך.

כך שתפסיק להגיב כאן ולהוציא את הדיון מהקשרו כי אני מחפש עצות מאנשים שבאמת באים לתת מהידע והניסיון שלהם בכדי לעזור לי לגבש החלטה.

כי זה כבר איבד לגמרי מהכיוון והפרופורציה ואני חודל מלרדת לרמה שאתה מגיע אליה, אם יש לך מה להגיד תתקשר 0549253676 (למרות שכבר יש לך את המספר).

תודה וערב טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

10 שנים אני מנהל בפורום ואני חושב שזאת הפעם הראשונה שאני קצת מבולבל עם עתידו של דיון.

לא כל כך יודע מה להגיד...

אני יודע שאני צריך לעשות משהו... אבל...

אין לי בעיה שתסגור אותו גם ככה אני לא מקבל פה שום תשובה רלוונטית מכייון שהמשתמש הזה גורר את הדיון למקומות שלא קשורים לדיון, מכפיש את שמי ועם כל המוניטין שלו והזמן שהוא נמצא פה בפורום זה לא שווה דבר מכייון שהוא טועה ומטעה אנשים ופשוט מתעסק באיך להוציא אותי לא בסדר.

למרות שאני מסביר ומסביר הדברים נכנסים ויוצאים מצד שני.

ביקשתי וגם שלחתי לו הודעה פרטית שאם רוצה שידבר איתי ולא יגרור את הדיון.

מכיוון שזה אכן איבד כל כיוון אבקש או שתסגור אותו או שהמשתמש nec שבטח אתה מכיר אותו יפסיק להתעסק בזה ואת הדברים ה"חכמים" שיש לו לומר שיגיד לי בשיחת טלפון או התכתבות בפרטי אני בסך הכל רוצה לקבל החלטה האם לשדרג את המערכת.

ובמקום זה הגעתי למצב שאני בכלל מתעסק בשם שלי ובדברים אחרים לגמרי.

אני אוהב את הפורום מאוד ואת התכנים האיכותיים והדיונים הטובים שבו אבל כשמגיע משתמש שיוצר פרובוקציות כאלו ואחרות ובמקום לעזור הוא מתחיל להקניט לזלזל ולהכפיש שם של אדם אחר בלא כל היכרות איתו או הבנה של עומק הדברים זה משהו שמוציא את החשק.

תעשה עם זה מה שתרצה אני אמרתי את שלי והאמת כבר בזבזתי לא מעט זמן בתגובות לאותו אדם כי אני לא אשאר חייב ואתן שיעשו ממני צחוק או יכפישו אותי לשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא דיון מעניין ומלמד מאד.הרעש מסביב אפשר לפלטר אותו בקריאה זה לא מפריע.איתמר לא נראה שנק בכלל תוקף או כועס עליך אז אל תתגונן על מה שלא צריך.תלמד את סגנונו הסרקסטי מליצי לעיתים.כולה בקש אותך לדווח על מכירה אחרי שתחתם בפועל ולא כשהיא עדיין באויר כדי שתחשב דווח אמין ולמניין.מה גם שאינך עוקב אחרי פועלו במשומשים הוא משתף בהכל כולל מחירים ולא מתבייש או מסתיר כלום ואחרי זה מחנך ומעביר ידע שנלמד באותן עסקאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוקב אחרי הדיון הזה ואני מאמין שכך גם אחרים. אבקש לא לנעול את הדיון!

כמובן שיש פה ושם דברים שהוצאו מהקשרם אבל זה לא מפריע.

איתמר, האם תוכל לאשר את המכירה של הכרטיסים במחיר הנקוב הקודם?

יוצא לי למכור חלקי מחשב אבל עם הפסד כספי... לא יודע איזה מילות קסם אתה אומר לקונים לכן אשמח להחכים.

אכן הדברים של ניק אולי נראו אישיים, אבל אני רוצה להאמין שהמטרה היתה ללמד אחרים. שוב, זה יכול להתפרש אישי, אבל המטרה היא לראות מחירי סגירת עסקאות במשומשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...