אינטל מכריזה על הדור התשיעי של מעבדי ה-Core - בניצוחו של i9 9900K - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל מכריזה על הדור התשיעי של מעבדי ה-Core - בניצוחו של i9 9900K

djelectric

Recommended Posts

וכמה עולה היום מעבד 4 ליבות עם HT ?  

מה זה... ?  מה אני שומע שם .... ?

100$ ?

הזעתי לרגע....

חשבתי שמצאתם חלילה בעיה עם המעבדים הזולים כיום חדשים מהחנות....

אז צפירת הרגעה, BF1 ירוץ היטב אנו להבין באמצעות מעבד 4 ליבות הכי זול שיש בשוק, כך או אחרת כי יש לו HT

כמו ל- 2400G העדכני מ .

משמע שממצאי TPU תקפים והבעיה שתארת כי BF1 סובל ממעבדים חלשים, רלוונטית לעבר לא להווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנחנו מדברים פה על הבדלים בין במשחק BF1 כאשר בMP המצב שונה משמעותית.

לכן, גרף בו מופיע G4560 לצד מעבד בעל 8 ליבות הוא לא גרף שמייצג את המצב בשלמותו. זה כל הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, אבל g4560 הוא לא הספור בכלל והגרף שם הוא עוד משנה שעברה. היום המצב עוד יותר טוב בשוק המעבדים

כידוע לכולנו.

AMD הסוציאליטית פתרה לנו את בעיה מזמן, 

שהרי יש כבר 4 ליבות עם HT (שהוא המקבילה ל i7 בספור שלנו) במחיר בסיס. זה הספור למעשה.

לכן הטענה שהעלאת בעמוד הקודם, אודות כך שיש לכאורה בעיה מסוימת עם העבודה של TPU בגרף שזו הראתה לנו,

כי TPU לא לקחה בחשבון איזה כותר ספציפי של BF תחת מוד MP, שטענת כמחייב i7 (קרי 4 ליבות עם HT)

היא טענה שכבר אינה רלוונטית עוד להיום.

הגרף של TPU מתחיל מהמעבד הכי זול שכיום יש לו כבר 4 ליבות עם HT. זה מה שאני נסיתי להגיד. 

לא נראה לי שבסיפור שהבאתי על "אבא בעמוד הקודם, זה שקונה לילדו מחשב גיימינג",

כוונת המשורר היתה חלילה וחס לקנות עבורו מעבד 2 ליבות כמו g4560 בשנת 2018 (בעלות 50 דולר).

הכוונה בהחלט היתה - לרכוש עבורו מעבד מינימום בן 4 ליבות עם HT בעלות 100$. כמו הריזן הבסיסי.

ולמעבד הזה (גם לפי שיטתך) אין בעיה ב- BF1 במוד MP.

כך שהסוגיה הוסרה מהשולחן נראה לי.

ראינו כי אין שום ערך ביצועי פרקטי או מורגש שמקבלים בגיימינג, כפועל יוצא ממעבר מרכש מעבד 4 ליבות עם HT ב 100$,

אל עבר מעבד יקר 6 ליבות עם HT ב- 400$. שכן כפי שלמדנו, 10% אינם מורגשים על ידי משתמש אנושי.

אך מצד שני ה- 300$ שינותבו למקום הנכון, יעשו פלאים כתוספת לשדרוג כרטיס המסך ועל זה אין חולקים לא פה

אצלנו ולא מחוצה לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש עוד נקודה שאולי כדאי לשים לב אליה, בזמנו תמיד אמרו (וזה סיפור שמספרים גם היום) שאין צורך ביותר מi5 למשחקים אבל אם בזמנו הייתי קונה 4770 או 4790 יתכן והיום לא הייתי חושב כלל על שדרוג כי מבחינתי כל עוד אני לא מרגיש את התיישנות החומרה (עבורי זה דרופים מורגשים במשחקים) אין טעם לשדרג.

והמצב שתיארתי נכון לעוד כמה כותרים ולא רק לbf1 במצב MP.

אז השאלה היא האם כדאי בכל זאת להשקיע קצת יותר במעבד חזק יותר בשביל האופציה לדחות את השדרוג הבא בשנה או שנתיים?

אם אני מסתכל על העבר זו השקעה שבהחלט הייתה כדאית לי אבל מי יודע מה יהיה בעתיד ואיך מעבדי 4 ליבות חדשים יתיישנו (כלומר איך הם יתפקדו בעתיד במשחקים עתידיים).

ד"א, גם עם 2400g הייתי cpu bound בחלק מהסיטואציות פשוט זה לא היה משהו שהייתי יכול להבחין בו ללא כלי ניטור

אבל זו בדיוק הנקודה, אולי בעוד שנתיים בbf6 כן יהיה ניתן להבחין בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו נקודה מאד חשובה שהעלת והיא תמיד הדילמה - שבין:

א. מחד להוציא היום יותר על מנת להיות מוכן טוב יותר לעתיד

לבין

ב. מאידך לא להוציא כיום את העודף ולשים את הכסף שחסכנו בצד (שבנתיים תופח וצובר ריבית בבנק),

ורק כשיגיעה הצורך לכך בפועל, מי יודע עוד שנתיים... ואולי עוד 5 שנים, 

רק אז לשדרג למעבד חזק יותר ולכשנדרש לכך.  לא לפני.

משתף כי בשנת 2011 רכשתי i5 מסדרת k בדיוק בשל השיקול הזה, שאורך החיים שלו לעתיד יהיה רב יותר.

זאת במקום לרכוש מעבד 2 ליבות שאז הספיק תכלס להכל.

בדיעבד יתכן שעשיתי נכון, אך אינני בטוח. קשה לחשב זאת, בואו נראה.

אולי אילו הייתי מצטייד במחשב 4 ליבות רק כמה שנים מאוחר יותר, לא היה בהכרח יוצא לי הספור יקר יותר.

במיוחד לא באם הרכש היה מתבצע בשוק המשומשים, שם כדי לסוור האוזן, השגתי עסקאות מטמטמות כמו מחשב i5 שלם

שחסרים לו רק דיסק קשיח וספק כח, ב- 200 שח. לא צוחק בכלל. תארתי את הרכישה בשרשור יעודי נפרד פה בפורום.

עוד דוגמא: רק לפני שבועיים השגתי מעבד i5 4460 עם 8GB וספק כח טוב 500w - שלושתם ביחד ב 150 שח.

קרי שאם יש לי בבית מחשב בעל לוח אם סדרת שקניתי בעבר ועליו מעבד ישן 2 ליבות, אני משדרג אותו למכונה

4 ליבות בכלום כסף היום, משהטכנולוגיה הזו נעשתה מאד זולה ורבים נפטרים ממנה במשומשים.

והיי, זה בדיוק מה שעשיתי:  היה לי עם מעבד G3220 והחלפתי אותו ב- i5 הזה. מחשב של הבן שלי.

בהנחה ששלושת החלקים בעסקה הטריה המדוברת זה עתה - עלו ביחד 150 שח, אז נשערך בעסקה זו רק את עלות

המעבד לבדו ב- 50 שח. משמע שאילו הייתי קונה את ה- i5 הזה עוד ב- 2015 כשהיה חדש, הוא היה עולה לי כמעט

1000 ש"ח מהחנות. והנה עמדה לנו הסבלנות להמתין את ה- 3 שנים כך שהיום אנחנו קונים אותו ב- 50 ש"ח.

אז ב- 2015 לא הייתי צריך 4 ליבות, והיום כן.

רוצה לומר:

שטקטיקה שמציע והיא לרכוש בכל רגע נתון רק את רמת הביצוע בסף הנכון לאותה עת, יתכן ויוצאת זולה יותר בסה"כ הכללי

לאורך הזמן. שכן כשדוחים רכש חומרה עד לדקה ה- 90, קרי עד למועד שחייבים אותה ממש ולא דקה לפני, הרי שבעתיד

תמיד נקבל את החומרה הזו בפחות כסף ממה שהיא עולה לנו היום. על אחת כמה וכמה אם נשיגה בשוק יד 2.

מועבר כנקודה אסטרטגית למחשבה ברכש חומרת מחשבים - לדחות רכש חומרה רק למועד שהיא הכרחית,

כי אז סך ההוצאה הוא המינימאלי.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

משתף להרחבה שכבר שתי מערכות ישנות מסדרות סנדי ברידג' האחת ו- השניה, אשר נולדו במקור עם מעבד 2

ליבות G בסיסי - שדרגתי למעבדי i5 ביד שניה בכסף ממש ממש קטן. כסף כיס אפילו אם יותר לומר.

על אותו מישור, אינני רואה סיבה אקוטית מדוע לא לקנות כיום לוח ולשים בו מעבד G2400, שמוסכם - כי עונה לצרכי

גיימינג מלאים (נכון להיום). ורק בעוד כמה שנים לשדרגו למעבד ריזן 6-8 ליבות במשומשים (בכסף קטן).

שהרי בעת שכל העולם ואחותו ישדרגו ל- 12-16 ליבות וישחררו בהתאם את המערכות הישנות שלהם לשוק המשומשים,

מעבד 6-8 ליבות יעלה לנו גרושים. היום אני לא צריך 8 ליבות, בעוד 3 שנים (אולי) כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי אני נוטה להסכים איתך אבל בקניית המחשב הנוכחי שלי הייתי משוחרר טרי מהצבא עם מענק ומשכורת חודשית קבועה ביד (אמנם מועדפת אבל עדיין משכורת) ותוספת של 600 - 700 שקל למעבד (אם אני זוכר נכון) לא הייתה מזיזה לי לעומת היום, סטודנט עני שמתחיל את שנתו השלישית בהנדסת חשמל בבן גוריון, אחרי שנת מכינה (או בקיצור, 3 שנים ללא הכנסה קבועה).

זו כמובן הסיטואציה הספציפית שלי ולא משהו שרלוונטי לרוב האוכלוסיה ולכן אני כן מסכים עם הטקטיקה שהצעת.

אני נמצא בפורום די הרבה (קורא בעיקר) ואכן נתקלתי במציאות שלך בשוק היד השניה ומאז אני מחפש i7 4770/90k (לנצל גם את העבודה שברשותי לוח z97 ולהוציא את המירב מהמעבדים) במחיר סביר ומה שאני מוצא הוא סביב 800 ש"ח כלומר קצת יותר  מהסכום שהיה עליי להוסיף בזמן קניית המחשב. אמנם כאן אני נשאר עם I5 על המדף אבל שוב למקרה הספציפי שלי, אין לי מה לעשות איתו ואם רכשת מעבד, וספק ב150 ש"ח הרי שבמחיר שאני אוכל למכור אותו עדיף לי כבר להשאיר אותו כאן רק ליתר בטחון.

עד כמה שאני מבין מהקריאה כאן אתה בקיא בשוק ולכן אשמח אם תמצא מעבד בסגנון במחיר סביר או לחלופין, משרת סטודנט אצלכם גם תתקבל בברכה 😁

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב עידן,

התיחסות בנקודות (למה שמעניין אותי) בדברים המעניינים שהעלאת אתה:

א. אינני יודע אם ישנה אפשרות להתקנת מעבד בתושבת של לוח כשלך, כפי שניתן בלוחות של סוקט 775 ושל 

פלטפורמות i הראשונות. זהו תחום שספציפית אין לי מומחיות בו, אז לכן מציעה שתחקור את הנושא.

או תתיעץ עם חבר הפורום אור כהן שהוא גורו בתחום הזה.

שכן אם יש נתיב לשדרוג מתאים, אזי אלו זולים ביד שניה להזמנה מחו"ל ואפשר להשתמש בהם

במקום ב- i7 יקר.

ב. להערכתי הזהירה יהיה קשה מאד לשחזר את ההצלחות רכש של מעבדי i5 כפי שמצאתי, בסדרת i7. ומדוע ?

משום שמדובר במעבדים שעלו על הכביש בכמויות קטנות יותר, בטח סדרות k, והבקוש להם הוא הגבוה ביותר - משום

שאלו מהווים נתיב שדרוג ברור לחובבי התחום, שיש להם כבר לוח מתאים עם מעבד נחות מ- i7 סדרת k,

וחושקים למקסם את הפלטפורמה שכבר יש להם עד למקסימום הניתן, לפני שמחליפים את כל המחשב כולו.

לכן תמיד מעבד i7 מסדרת k יהיה קשה להשגה ויקר, הרבה מעבר לשווי הביצועי האמיתי שלו - כפי שראית:

מחיר 800 ש"ח בלתי רלוונטי בעליל. שכן זהו כבר מחיר של מעבד חדש מהחנות מדור עדכני וחזק הרבה יותר.

בקצור אלו שמשלמים על מעבד כזה כמו i7 מסדרת 4000 סך של כ- 800 ש"ח כיום, אינם מי יודע מה העפרון הכי

מחודד בקלמר (ככה בנסיון להתנסח עדין על מנת שלא להעליבם יותר מדי).

ג. לגבי היכולת למכור מעבד i5 מסדרה 4000, זה ש- nec קונה אותם בשקל תשעים... אינו גוזר שזה השווי שוק התוחלתי

שלהם. יתכן שאם תנסה למכור את ה- i5 4000 שברשותך, תשיג עליו יותר מ- 50 ש"ח, אולי (וכרגע זה נחוש בלבד) תוכל

למכור גם ב- 200, למישהו שמחפש בדיוק כמוני איך לשדרג מעבד 2 ליבות ל- 4 ליבות בכסף קטן, אך בשביל

המישהו הזה 200 שקל זה כסף מספיק קטן.

כידוע לבדוק הרי לא עולה כסף, אז פשוט פרסם וראה איך השוק מגיב לך.

שתף אותנו בממצאים לאחר מכן, זה תמיד טוב ונעים ללמוד ביחד זה על נסיונו של החבר.

רוצה לומר:

שעצם המחשבה הדיפולטית להשאיר את המעבד על המדף, רק בגלל הנחת היסוד אודות המחיר ש- nec השיג כזה (50 ש"ח)

היא מחשבה שגויה להערכתי. יתכן (וסביר) שהמחיר ש- nec השיג הוא מתחת לשווי שוק התוחלתי שאתה תוכל להשיג

(כמוכר). אז אל תוותר כל כך מהר על רעיון המכירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סגירת מעגל על הנושא,

עוד כמה התיחסויות קטנות גם לאחר התיקון ש- PT עשו (כי עדיין נותרו אלמנטים לא מאוזנים)

בפרק שלישי ואחרון לפני הסקירות הבלתי אמצעיות הרלוונטיות בעוד 5 ימים:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וקצת צחוקים לבוקר וחדשות פחות טובות למי שציפה ל28 ליבות ב5GHZ: מיתברר שהמיפלצת החדשה מגיעה עם מישחת שיניים כמו בעבר, אז בהצלחה בניסיון לקרר אותו עם OC או אפילו בלי עם 300W+ בטורבו.

https://www.techpowerup.com/248567/intel-xeon-w-3175x-to-lack-stim-retain-thermal-paste-for-ihs🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שחשבנו- וכולות הOC לא ירשימו אף אחד הפעם:

https://www.techpowerup.com/248595/gigabyte-z390-oc-guide-suggests-intel-9000-series-processors-will-run-hot-even-with-custom-watercooling#comments

מידע רישמי ממדריך הOC של GB, המעבדים החדשים מתחממים מאוד, בטח שיתחממו מעבר לרגיל- עשתה להם שוב OC מהמיפעל!.

ממליצים על קירור מים מקוסטם בשביל 5GHZ ALL .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "מעבר לרגיל"? כמה קר אנשים מצפים שמעבד 8 ליבות 16 נימים יהיה בפאקינג 5Ghz?

מה מבחינתך יהיה מרשים למעבד 14 ננומטר בעל 8 ליבות המבוסס על קיימת. 6Ghz? אולי 7Ghz?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה כניראה לזה שרשום שאפילו הרבה מערכות AIO לא יצליחו להיתמודד עם פליטת החום של המעבד הזה ב5GHZ בזמן שימוש בAVX.

לפחות לפי המצגת רואים כ240W ב5GHZ, אולי פיתרון ההלחמה שלהם לא יעיל באותה צורה כמו של AMD? בינתיים אף אחד לא יודע מה סוג ההלחמה שהשתמשו ונחכה לדבאואר שיעשה DELID :-).

ציטוט

מה מבחינתך יהיה מרשים למעבד 14 ננומטר בעל 8 ליבות המבוסס על ארכיטקטורה קיימת. 6Ghz? אולי 7Ghz?

מבחינתי זה כבר מרשים כמו שהו, הבעיה שאנשים יתרגלו ליכולות OC מרשימות באחוזים ובטח חושבים לעצמם שכעת שיש STIM הם יעשו בקלות OC של 5.5GHZ+ וחיים באשליות כי יש גבול כמה אפשר לימתוח את הסיליקון הקיים.

הבעיה עם המעבד הזה הוא שכניראה בOC נורמאלי(קירור אוויר /AIO 240) לא יעברו את ה5.0/5.1 ולכן לא יהיה שום שיפור משמעותי לעומת 8700K עם OC בגיימינג, אבל כאשר לא מסתכלים על גיימינג- בשביל עבודות עם ריבוי ליבות- 2700X נימכר בחצי המחיר ואולי פחות בהתחשב בדרישות הקירור של 9900K, וזה כבר לא מצדיק קניית 9900K, ואם רוצים ביצועים גבוהים יותר- אז ביגלל המחיר של 9900K קופצים כבר לליגה של ושם לAMD יש פיתרונות טובים בהרבה מבחינת המחיר וביצועים.

אז לדעתי 9900K הוא DOA, ורק האחים הזולים שלו כניראה יזכו לתהילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני הולך לקנות קונסולה מהדור החדש. המשחקים הכי שווים נמצאים שם גם ככה, כמות הליבות והנימים כבר לא יעזרו לי.

PC תמיד יישאר אבל הגיעה העת לקחת בנוסף* קונסולת משחקים לזמנים קשים שכאלה. שכל הבלעדיים לא רואים ממטר

כל מה שיוצא ל .

אני מאמין ש 2020 זו השנה שפלייסטיישן 5 יוצא, אם העולם לא יתפוצץ עד אז ( סתם כי אין לי מה להגיד.. ).

מתפוצץ לי המוח מכל שינויי החומרה האלה, נשמע לי עדיף קונסולה ומסך גדול כזה.. פינוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחכות למה? הרב כבר ידוע. הוא יהיה יותר חזק מה 2700X בטוח, אבל המחיר, אויש המחיר. מה עוד יש לחדש?

הדבר היחיד שמעניין אותי האמת הוא איך ה 9700 מתמוד מול מ 8700 (בעיקר בגלל השינוי של 6 ליבות ו 12 נימים לעומת 8 ליבות ו 0 נימים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...