אינטל מכריזה על הדור התשיעי של מעבדי ה-Core - בניצוחו של i9 9900K - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל מכריזה על הדור התשיעי של מעבדי ה-Core - בניצוחו של i9 9900K

djelectric

Recommended Posts

ציטוט של daveleo

לא חושב שיש קשר למלחמת סחר. יצור מוגבל? אין לך מושג, אינטל לא עומדים בביקוש, הם משקיעים כסף בהגדלת כושר היצור של 14NM, מעבירים חלק מהשבבים של לוחות האם חזרה ל22NM כי אין להם מקום פנוי בפס יצור של 14NM. אנשים אוהבים לברבר כשאין להם מושג.

יש לי מושג כי המידע שלי מגיע ישירות מהמקור, וברוך הבא לHWzone, איש מסתורי.

סה"כ הזיזו את יצור H310 מ-14 ל-22 ננומטר.

בהתיחסות של צוין כי כן ישנה חשיבות מסוימת למלחמת הסחר.

אפשר להגיד שהם לא עומדים בכמויות, על אף שאין אינדיקציה שהביקוש גדול מהממוצע כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה. המידע שלך מגיע ישירות מאינטל? H310 מהווה חלק נכבד ביותר מלוחות האם הביתיים. מבחינה לוגית אתה צודק רק אם יש ביקוש ממש גבוהה בתחום הארגוני. ההתייחסות של למלחמת סחר? זה די מגוכח ונועד לאוזנים של משקיעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק גדול מחומרי האריזה והדבקים שאינטל משתמשים בהם מגיע מסין לארה"ב, ויש השפעות ישירות על כך.

המגשים, קופסאות הקרטון, המדבקות, ספרי ההדרכה ועוד מלא דברים זה הכל .

יש לך מידע סטטיסטי מוכח ש-H310 מהווה חלק נכבד ביותר מלוחות האם הביתיים? לפחות בשוק הריטייל יגידו לך כמה דווקא B360 לקח את נתח השוק הזה. אפילו שוק ה-OEM של יצרניות המותג פוזל מאוד לכיוון B360 ו-H370 גם בדגמים משרדיים.

גופי הקירור זה מתכת ועליה חלים מיסים. המאווררים? כנל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הידעם שאינטל היא הבעלים של הבנצ'מארק SYSmark?  מאמר די מעניין שנוגע גם בבנצ'מארק שאינטל הזמינה ושדיברו עליו פה בת'רד (למי שאין סבלנות, מסתבר שהסוקרים הפעילו GAME MODE על מעבד 2700X, אופציה שאמורה להיות מופעלת רק על הת'רדריפר, מה שגרם למעבד לעבוד ב 4 ליבות במקום 8 ליבות):

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

הידעם שאינטל היא הבעלים של הבנצ'מארק SYSmark?  מאמר די מעניין:

כבר שנים שאף אתר נחשב לא לוקח את סיסמארק ברצינות. אבל הי, אפשר לדחוף עוד סרטון פרופגנדה ולעשות כסף ביוטיוב אז היידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

כבר שנים שאף אתר נחשב לא לוקח את סיסמארק ברצינות. אבל הי, אפשר לדחוף עוד סרטון פרופגנדה ולעשות כסף ביוטיוב אז היידה. 

גם Hardware Unboxed מדברים על זה פה: https://www.patreon.com/posts/21950120

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר את הסיפור עם PT, שמח שהוא עלה. מאז הוא קצת נטחן יותר מדי לדעתי. בסדר, חברה צד ג' עשתה בחינות שגויות וזה הכל.

לא חושב שנעשה נזק גדול מדי כתוצאה מזה. חשיפת המקרה הראתה שיש להסתמך רק על בחינות מקצועיות בלתי תלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מומחה וגם אין לי קשרים באינטל, אבל אני חושב שחלק מהעומסים על אינטל גם נגררים מהעובדה שהם "נאלצים" (ותודה לAMD שהוציאו אותנו מעידן 4 ליבות) לייצר מעבדים עם מספר ליבות כפול על אותו פס ייצור של 14 ננומטר, ככה נדרש יותר סיליקון פר מעבד ויותר שטח מאותה כמות סובסטרט. קשים חיים, מקסימום נקנה כשהמחשב הנוכחי ימות. הi5 3450 עוד כוחו במותניו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

א. רב האנשים לא מבינים ולא מודעים לכך, כולל אני עד לעכשיו, מה שאומר שזה כן משפיע על שיקול הדעת שלהם.

ב. אם "אף אתר נחשב לא לוקח..." איך תסביר שברב האתרים הגדולים והמוכרים עדיין משתמשים בה? לא בדיוק הפוך ממה שאתה טוען?

לגבי פרופאגאנדה, נכון שלא ראית את כל הוידאו? הוא מדבר שם בעיקר על העובדה שהסוקרים בחרו לשים את המעבד על GAME MODE ובכך חתכו כחצי מהליבות/ביצועים שלו - מה פרופגאנדה בזה? לבחור הנ"ל יש הרבה תובנות די מדויקות, אני כל פעם נהנה מחדש ללמוד ממנו על התחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

מכיר את הסיפור עם PT, שמח שהוא עלה. מאז הוא קצת נטחן יותר מדי לדעתי. בסדר, חברה צד ג' עשתה בחינות שגויות וזה הכל.

לא חושב שנעשה נזק גדול מדי כתוצאה מזה. חשיפת המקרה הראתה שיש להסתמך רק על בחינות מקצועיות בלתי תלויות.

הפוך גוטה הפוך. זה בדיוק העבודה של העיתונות, לחשוף מקרים כאלו. יישר כח לבחור שעלה על זה, ולכל מי שהוסיף מידע בתחום ועשה FOLLOW UP. בזכות מאמרים כאלו אנשים מבינים באמת שיש להסתמך על מגוון ביקורות מאתרים גדולים, מוכרים ואובייקטיבים ככל הניתן ולכן טוב שהוא "נטחן" ככל האפשר (יש המון אנשים שלא ממש עוקבים אחרי התחום ולא היו יודעים שזו סקירה מוטית ושאסור להתייחס אליה ברצינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

ב. אם "אף אתר נחשב לא לוקח..." איך תסביר שברב האתרים הגדולים והמוכרים עדיין משתמשים בה? לא בדיוק הפוך ממה שאתה טוען?

רוב האתרים הגדולים? אני לא רואה רוב. אם מישהו מאתר נחשב הלך לישון ופספס את החדשות על סיסמארק ב-6 השנים האחרונות, זו בעיה. עוד אז הודיעה שהיא פורשת מהסיפור הזה.

ונכון שלא ראיתי את כל הוידאו, גם אם הדברים שנאמרים שם נכון, מרגיש לי מגעיל לצפות בערוץ ש-75%+ מהתוכן שלו זה יצירת שנאה אצל הצופים אל אנוידיה ואינטל, והשתייכות ל-AMD, כמו כת מעוותת קורפרטיבית כלשהי. "הובסת, אינטל" , יאינטל\אנודיה - אנטי תחרותי, אנטי צרכני, אנטי טכנולוגי" ידה ידה ידה. זה נהיה ישן מאוד מהר.

איפשהו צריך לעבור הגבול לביקורת חד צדדית. אצל חברך הסקוטי הוא לעולם לא יעבור, כי תזרים המזומנים, ותזרים העוקבים הוא מאוד יפה כשזה קורה. וכל וידאו? אני לא צריך להגיד לך, פורומים מתמלאים בקישורים בכל פעם שעובד אינטל או אנוידיה מפליץ בכיוון הלא נכון. להחזיק כזאת כמות של עוקבים זה לקחת אחריות על התוכן שלך, ועם מסרים כמו "אנוידיה בקרוב תפסיק לייצר למחשב, אינטל תקרוס, ו- תהיה המובילה בשוק" שממשיכים להופיע בכותרות ובתמונות הסרטונים - יש לכך משמעות. האיש הסקוטי צריך לקחת כמה שיעורים באיזון תוכן מאנשים כמו סטיב וסטיב מ-GN ו-HU

לגבי PT, שוב, מסכים שזה חשוב שהעלו את זה, אבל יש סיכוי גם ליצירת אפקט נגדי של מתן חשיפה שהרבה אנשים גם במדיה לא היו מודעים לאותם מבחנים. המבחנים שהוצגו למדיה מאינטל הופנו בעיקר לסוקרים שהם עצמם צריכים לבצע בחינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.anandtech.com/show/13124/the-amd-threadripper-2990wx-and-2950x-review/6

SYSmark 2018: Recently released by BAPCo, currently automating it into our suite (new)

https://www.pcper.com/reviews/Processors/AMD-Ryzen-Threadripper-2950X-and-2990WX-Review-Moving-Forward/SYSMark-2014-SE

SYSMark 2014 SE

כפי שאתה רואה יש מספיק אתרים וחלקם גדולים ומוכרים שעדיין משתמשים בבנץ המוטה והמטעה הזה.

לגבי "חברי הסקוטי" (אהבתי איך הפכת אותנו לחברים) - הוא אכן לא אוהב גדול של אינטל/נווידיה, אבל זה לא הופך את הרב המוחלט של מה שהוא אומר ללא נכון ויש לו תובנות על גבול המבריקות על התחום (הוא חזה לפני מעל שנה שהמניה של תתרומם וזה אכן קרה - בין היתר). יש לו ראייה ארוכת טווח של השוק והמאמרים ההשוואתיים שלו לאורך זמן פשוט מרתקים.

לא צריך לשנוא חברה כלשהי בשביל להבין שהם אנטי צרכניים. לי כבר כמה דורות יש אינטל/נווידיה במחשב - זה לא אומר שאני מסכים עם ההתנהלות הביריונית והאנטי צרכנית שלהם (מצד שני זה גם לא אומר שיש לי שינאה כלפיהם, אלו סה"כ חברות שמנסות להרוויח כל סנט בכל צורה אפשרית, אפילו מלוכלכלת ואנטי צרכנית).

בנוסף הטענה שלך שהוא עושה את זה בשביל "תזרים המזומנים" כהגדרתך לא עומדת בקנה מידה אחד עם העובדה שיש לו רק כ 68K רשומים לערוץ, בקנה מידה של זה כמות קטנה ולא משהו שאשר להתפרנס ממנו.

בכל מקרה, אני לא פה לשכנע אותך או מישהו אחר לצפות בתוכן שלו, אני אישית אמשיך לצפות בגלל שאני אישית מקבל משם לא מעט מידע חשוב (שוב - כמו במקרה הזה ש SYSMARK הוא בנץ של אינטל) ומכיוון שאני יודע לעשות את ההפרדה בין מידע רלוונטי לכזה שאינו (ושוב, למרות הכל חלק גדול ממה שיש לו להגיד הוא מידע רלוונטי ונכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עידכון למבחני הביצועים של PT, כעת ללא מצב הGAME MODE ל2700X התמונה הישתנתה מאוד:

לגבי הקירור- עדיין לא בסדר כי לאחר שאני שידרגתי את הקירור המקורי של ה2700X לקירור מים זול של אנטק שאמור ליהיות דיי דומה לקירור המשובח שהרכיבו על -אני ראיתי עלייה של 100MHZ בתדר הטורבו כי XFR ממש יודע לנצל את ההטורבו בהתאם לטמפ' במארז.

אז יוצא שבשביל 100% הבדל במחיר לעומת 2700X - הצרכנים יקבלו כ15% תוספת ביצועים במישחקים - עכשיו אפשר להבין מדוע היו מרוצים מהתוצאות הראשונות של PT לזירור ההזמנות המוקדמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעצוב בכל הסיפור הוא שכמו שסטיב מציין, התואר שאינטל נתנו ל9900K הוא נכון, זה המעבד הכי מהיר לגיימינג. הבעיה היא שהטייטל הזה לא סיפק אותם וזה בהחלט עצוב.

הקירור ל-2700X היה סטוקי במקום מתקדם, וכמות הליבות הפכה אותו אפקטיבית כמעט ל-2400G.

לא מבין למה באינטל מתעקשים לעשות דברים כל כך מטופשים כמו לפנות ל-TP בשביל לשחרר מבחני ביצועים מוקדמים. אם היו שומרים על שקט עד תאריך עליית הביקורות הבלתי תלויות המשקיעים היו מרוצים גם ככה. קהל היעד של ה-9900K הוא גם ככה בעל הממון וזה לא הולך להשתנות. הטיפוס במחיר אמנם לא כפול, אך לא רחוק מכך, סביב 1400 שקלים לעומת סביב 2300 שקלים ברגע שהמעבד יכנס למלאים בעולם.

מוזר, לא מובן, ומטופש עבור מוצר שגם ככה פוליטיקלי קורקט מקבל טבעית את טייטל "הכי חזק" אפילו עבור אחוזי הבדל שיכולים להיות בין אפסיים למקסימום 15-20%.

הבעיה היא שכן יש שוק שמסתכל המון בתמורה עבור המחיר, ובכמות העיבוד הכללית שהוא יכול לקבל תמורת X כסף, ואני לא מדבר על תושבת LGA1151. שם, בהמשך השנה הזאת נמצאת במסלול התרסקות מדאיג מאוד. אני חושב שברגע שצפיתי בכנס העיתונאים שלחתי הודעה לאינטל בנוגע למה שהולך לקרות בסוף השנה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...