צניחה דרמטית במחירי כונני SSD - עמוד 30 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צניחה דרמטית במחירי כונני SSD

nec_000
 Share

Recommended Posts

למערכת מקצועית שאין אפשרות לעצור את עבודתה,

או להקים מערך raid במחשב רגיל, או לעבוד עם תחנת עבודה מקצועית שיש לה raid ושני ספקי כח...

הנזק הכספי בשל אבדן העבודה במקרה קריסת המחשב, עולה לעין שעור לעומת עלותו של המחשב המקצועי,

שמגיע טיפוסית ל- 2500-4000$ בימנו. זה לא כזה יקר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 468
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

עקבתי אחרי הכונני SSD של כי שלי התקלקל (המחשב נתקע כל כמה דקות למספר שניות). איך אני יודע שזה ה SSD? עשיתי פרמוט ולא עזר. התקנתי חדש על כונן ה HDD ורץ חלק. 

דיברתי עם , אמרו לי לשלוח אליהם את המוצר. בדקתי בדואר ועלות המשלוח היא סביב ה 50 ש"ח. עם כל הטרטור הזה ולחכות עד שישלחו בחזרה עדיף לקנות כונן חדש (240gb). שמתי לב שהמחירים עלו סביב ה 9-10 דולר, לא משנה באיזה נפח. איך זה שהמחיר פתאום עלה והאם צפויה להיות ירידה שוב בקרוב? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את נתוני ה-SMART וכל נתון דיאגנוסטיקה אחר ב-Srorage Executive. תבדוק על הדרך אם יש עדכון קושחה.

שלח את הנתונים האלה אל ואם יש איזה משהו שמעיד שהכונן לא בסדר אולי יחסך ממך המשלוח אליהם.

לא הייתי קונה היום כונן 256GB. ממד לא משתלם כשיש כונני 500GB באזור ה-60 דולר כמו ה-WD Blue.

המחירים ירדו בעונת החגים. לפעמים הם עולים קצת בחזרה ולפעמים נשארים קבועים. לא יודע מתי תהיה ירידת המחיר הבאה. על פי השמועות היצרניות דווקא זוממות מגמה הפוכה (אחרי שנתיים של ירידות מחירים) וכבר צצים דיווחים על תקלות, חוסרים בשבבי איכותיים וכו'.

לא יודע מה צופנת בח7בה השנה הקרובה מבחינת מחיר, אבל הגישה שלי היא לקנות כשצריך.

כשמחכים לירידת מחיר, עד שהיא מגיעה, אם בכלל, לפעמים הרכיב כבר לא כזה משתלם באותה תקופה.

תשווה עלות של כונן חדש לעלות המשלוח (לדעתי יעלה פחות מ-50 ₪. יותר לכיוון של 25–30 ₪ אם אתה שולח באריזה המקורית בתוך מעטפה מרופדת) + עוגמת הנפש/אובדן תפוקה בתקופה שתהיה בלי הכונן ותקבע לאן נוטה הכף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

תבדוק את נתוני ה-SMART וכל נתון דיאגנוסטיקה אחר ב-Srorage Executive. תבדוק על הדרך אם יש עדכון קושחה.

שלח את הנתונים האלה אל Crucial ואם יש איזה משהו שמעיד שהכונן לא בסדר אולי יחסך ממך המשלוח אליהם.

לא הייתי קונה היום כונן 256GB. ממד לא משתלם כשיש כונני 500GB באזור ה-60 דולר כמו ה-WD Blue.

המחירים ירדו בעונת החגים. לפעמים הם עולים קצת בחזרה ולפעמים נשארים קבועים. לא יודע מתי תהיה ירידת המחיר הבאה. על פי השמועות היצרניות דווקא זוממות מגמה הפוכה (אחרי שנתיים של ירידות מחירים) וכבר צצים דיווחים על תקלות, חוסרים בשבבי NAND איכותיים וכו'.

לא יודע מה צופנת בח7בה השנה הקרובה מבחינת מחיר, אבל הגישה שלי היא לקנות כשצריך.

כשמחכים לירידת מחיר, עד שהיא מגיעה, אם בכלל, לפעמים הרכיב כבר לא כזה משתלם באותה תקופה.

תשווה עלות של כונן חדש לעלות המשלוח (לדעתי יעלה פחות מ-50 ₪. יותר לכיוון של 25–30 ₪ אם אתה שולח באריזה המקורית בתוך מעטפה מרופדת) + עוגמת הנפש/אובדן תפוקה בתקופה שתהיה בלי הכונן ותקבע לאן נוטה הכף.

קניתי כבר 480 ג'יגה של kingstone במחיר של 53 דולר עם משלוח חינם. 500 ג'יגה של עלה באיזור ה 70 ש"ח יותר ומביקורות באמזון או ברחבי הרשת ראיתי שאין כזה הבדל משמעותי ולכן הלכתי על האופציה הזולה. מה גם שלא בא לי לתת שוב מכספי ל אחרי שהכונן הנוכחי כשל אחרי פחות משנתיים של שימוש ואכן נגרמה לי עגמת נפש עד שהבנתי שהבעיה בכונן הקשיח כי בבדיקה הכל יצא תקין. דיברתי עם התמיכה שלהם ושאלתי האם יש אופציה להוסיף כסף ולקחת כונן גדול יותר ואמרו לי שלא. כמו שאמרת, עשיתי את השיקולים שלי והבנתי שלא שווה לי הטרטור של השליחה בדואר והלחכות שישלחו לי כונן אחר וכו ולכן החלטתי ללכת על כונן חדש. השאלה עכשיו היא האם שווה להוסיף את ה 70 שקלים בשביל כונן של ועוד 20 גיגה או שה kingstone  מספיק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עוד 20GB. כל כונני חצי הטרה הם בנפח של 480GB ב- בגלל הדרך שבה סופרים קילו-בתים. יש כאלה שקוראים לזה על האריזה 512, 500 או 480, אבל בכולם הנפח זהה בפועל.

כל יהיה טוב באותה מידה לשימושים ביתיים/משרדיים. לא תרגיש שום הבדל.

ההבדל היחיד הוא באחריות, 5 שנים לעומת 3. האם זה מצדיק תוספת של 70 ₪? אין על זה תשובה חד-משמעית. מכיוון שלא היה לך ממש כוח להתעסק עם אחריות הפעם, הייתי אומר שעבורך האחריות הארוכה יותר לא מצדיקות כנראה את תוספת המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

לגבי זה שקטלתם את Silicon Power, אני עובד עם כונן שלהם מ-2018.

אחלה כונן, 0 בעיות.

קבצים נטענים במהירות רבה, ומי שלא מחפש מהירויות כתיבה/קריאה מטורפות, כונן כזה יכול להתאים. 

למשתמש הביתי הממוצע שבסך הכל עושה עבודה משרדית פשוטה או למערכת , וגם אפילו למערכת גיימינג צנועה. 

יכול להיות שהיום יש אופציות עדיפות כיוון שהמחירים באמת ירדו, 

אבל אז בנקודת הרכישה (איפשהו ב-2018) זה היה מקסימום GB במינימום $. 

ואני חושב שהביקורות ב- מדברות בעד עצמן - 

https://www.amazon.com/Silicon-Power-Performance-Internal-SP512GBSS3A55S25/dp/B07997QV4Z/ref=sr_1_1?keywords=SILICON+POWER+512GB&qid=1580463474&sr=8-1

2,128 דירוגים, 82% של 5 כוכבים

רק 5% של 1 כוכבים

אז אני כותב את זה למקרה שמישהו אי פעם אולי יתעניין בכונן שלהם, כדי שלא יקבל את הרושם שזה חרא טהור. כי זה לא. 

נערך על-ידי NAND
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

היי, אחרי שהחלפתי למחשב אחד את הכונן שלו, אני רוצה להחליף למחשב נוסף את הדיסק הקשיח שלו ל .

הפעם 500GB.

אני מתלבט בין ל Crucial.

נערך על-ידי ModChiP
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישש לי את שניהם באותה מערכת, היום הייתי מעדיף , כמעט אותם ביצועים בדיוק (סמסונג טיפונת מהיר יותר, אם לא הייתי עושה בנצ' לא הייתי שם לב) אבל הCrucial ע"פ רוב זול יותר, ומצד האמינות הם דיי שקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...