צניחה דרמטית במחירי כונני SSD - עמוד 28 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צניחה דרמטית במחירי כונני SSD

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של About:blank

ה־WD Blue הזה שווה ערך ל־MX500 ול־860 EVO כך שאם המטרה הייתה להשיג מקסימום נפח במינימום מחיר בלי להתפשר על "איכות", היא בהחלט הושגה.
המחיר הסופי לאחר הקופון הופך אותו בהחלט לכונן הכי משתלם עכשיו מבין כל החלופות.

אם קנית רק את הכונן ומחיר המוצרים שנשלחו לא עולה על 75 דולר, אתה תקבל את כל המיסים והעמלות בחזרה. אם תהליך ההחזר לא מתחיל מעצמו שבוע לערך לאחר קבלת החבילה, תעלה מול אמאזון בצ'אט ותברר מהם לוחות הזמנים.

שכפול דיסק הוא תהליך שהופך למורכב יותר בעידן ה־UEFI, אבל יש כלים שהופכים אותו לפשוט ודי שקוף מבחינת המשתמש.
Western Digital מספקים גרסה מוגבלת של Acronis True Image שאותה אתה יכול להוריד מהאתר שלהם בחינם (אחרי שהשכפול מסתיים בהצלחה אל תשכח להוריד גם את SSD Dashboard ולבדוק אם יש עדכוני קושחה לכונן). חבר את הכונן החדש לצד הכונן הישן, התקן את התוכנה ובצע שכפול מהכונן הישן לחדש (חיבור הכוננים זה לצד זה גם מבטיח שיש כונן אחד של WD במערכת שהיא דרישה מקדימה להתקנת התוכנה).

אפשרות נוספת היא ליצור קובץ Image של כונן המערכת הנוכחי (בעזרת הכלי של WD או Macrium Reflect Free, לאחסן אותו על כונן שלישי ואז לשחזר אותו לכונן החדש. זאת שיטה טובה למקרה שאין אפשרות לחבר את הכונן החדש והישן זה לצד זה.

באופן כללי עדיף ליצור את קובץ ה־Image ולשחזר אותו מחוץ למערכת ההפעלה (כל התוכנות האלו יכולות ליצור החסן נייד, קרי דיסק און קי, שממנו אפשר להעלות את התוכנה מחוץ ל־Windows וזה אפילו הכרחי במקרה שלא מחברים את הכוננים זה לצד זה) אבל במקרה הזה אם אתה לא ממש בטוח מה צריך לעשות, נסה קודם את הכלי של WD ורוב הסיכויים שבזה יסתכם העניין.

בכל מקרה, שני כונני מערכת זהים יכולים ליצור בעיה ב-Boot הראשוני לאחר השכפול (וגם אחר כך) ולכן בסיום השכפול נתק את הכונן הישן (ניתוק כבל חשמל ו/או SATA כשהמחשב כבוי) ובדוק שהכל עולה ועובד כמו שצריך מהכונן החדש. אם יש כוונה להמשיך להשתמש בכונן הישן בתור כונן משני במערכת או להעבירו למערכת חדשה, הייתי מנתק אותו ליום־יומיים רק כדי לוודא שהכל באמת עובד מהכונן החדש (מה שקשה לעשות בבדיקה ראשונית קצרה) לפני שהייתי מוחק את תוכנו.

תודה רבה!

רק להבהיר, לא מדובר על הכונן עם מערכת ההפעלה. הכונן boot שלי הוא 860 EVO קטן והוא נשאר במחשב, אני לא משכפל אותו. אני מעוניין רק להעתיק את כל התוכן (תוכנות, משחקים וכו') שיושב על ההארד דיסק לכונן החדש. למען האמת אני אפילו לא בטוח אם צריך לבצע cloning בשביל זה או שמספיק איזה קופי פייסט ענקי, אבל אני מניח שקופי פייסט יגרום לכל מני בעיות לא צפויות, לכן שאלתי על cloning.

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 468
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אם מדובר רק בהעברת מידע כמו משחקים, תמונות, מסמכים וכאלה, אתה יכול פשוט להעתיק הכל לכונן החדש (למרות שגם שכפול יעבוד, רק שאחרי שכפול מקשיח ל- צריך לבדוק את הגאומטריה של הסקטורים ולוודא שתוכנת השכפול באמת יישרה אותם. זה לא מסובך אבל העתקה מכונן לכונן כנראה פשוטה עוד יותר). רק תקפיד לאחר ההעתקת המידע שמוקצית לכונן החדש אותה אות במערכת ההפעלה מתשהייתה מוקצית לכונן הישן כי תוכנות, משחקים וכדומה ימשיכו לחפש שם את המידע שלהם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכפול דיסק הוא תהליך שהופך למורכב יותר בעידן ה־UEFI, אבל יש כלים שהופכים אותו לפשוט ודי שקוף מבחינת המשתמש.

כל תוכנת IMAGE מעודכנת עושה CLONE לGPT בלי שום בעיה.

אם secure boot מופעל זה קצת מציק אבל לא יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר רק בהעברת מידע כמו משחקים, תמונות, מסמכים וכאלה, אתה יכול פשוט להעתיק הכל לכונן החדש (למרות שגם שכפול יעבוד, רק שאחרי שכפול מקשיח ל-SSD צריך לבדוק את הגאומטריה של הסקטורים ולוודא שתוכנת השכפול באמת יישרה אותם. זה לא מסובך אבל העתקה מכונן לכונן כנראה פשוטה עוד יותר). רק תקפיד לאחר ההעתקת המידע שמוקצית לכונן החדש אותה אות במערכת ההפעלה מתשהייתה מוקצית לכונן הישן כי תוכנות, משחקים וכדומה ימשיכו לחפש שם את המידע שלהם. 

אז באמת פשוט קופי פייסט. אני מפחד לגלות כמה זמן ייקח להארד דיסק הזה להעביר 500 ג'יגה של מידע, הוא גם ככה עושה סימנים של גסיסה.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אין על ,

אני כבר קונה משם כמעט הכל. בטח כל מה שלא חייבים לקבל מקומי בארץ....

אפילו נעליים נגיד, כן, מותג שיש בארץ. אז אני הולך לחנות בארץ, מודד מה המידה שאני צריך כדי להיות סגור על זה,

שלא יהיו פאשלות כמו שאומרים, ואז מזמין מאמזון בדיוק את המידה הנכונה.

למשל חיפשתי רק הסופ"ש הזה נעליים של Columbia. בארץ המחירים נעים באזור חיוג 400-600 ש"ח. באמזון המחיר חצי.

לא יאמן איזה פער. אז קופץ שניה לחנות הסמוכה אלי, יש להם וסניפים כמעט בכל מקום בארץ,

מודד מה המידה של מותג זה ושל דגם ספציפי שהנני מעוניין בו, ואז מזמין מאמזון את המוצר המדויק והמידה הנכונה שלי.

לפעמים פה בארץ "מעז להתחצף" - להראות לחנות מה המחיר שאני מזמין מאמזון, ומציע להם (אם הם רוצים זאת אומרת)

להשוות מחיר כדי שאקנה מהם. או להתקרב מספיק למחיר , על מנת שלא יהיה אכפת לי לקנות מקומית מהם

ולקבל את הסחורה על המקום.  לשיקולם כמו שאומרים. שהרי גם אם הם מרוויחים גרושים במקרה שכזה, שווה לבית

עסק למכור ולהרוויח מעט, מאשר לא למכור ולכן לא להרוויח כלום.

יש בתי עסק עם האף למעלה, כאלו אשר מעדיפים לשמור על "הכבוד" והמחיר הגבוה - לא יורדים במחיר.

ויש בתי עסק שרוצים לשרוד ולעבוד. כל אחד ושקוליו. לנסות ולשאול הרי לא עולה כסף, אז למי אכפת.

מקסימום מקבלים תשובה שלילית - ועוד  אפשר לחשוב מה קרה לנו.... אענה לכם, לא קרה לנו כלום.

אבל הכי מצחיק אלו בתי העסק שמנסים להתווכח ולשכנע, מדוע המחיר באמזון זה לא הדבר הנכון, מקשקשים

כל מני דברים על שזה לא אותו המוצר, או שנצטרך להמתין הרבה זמן עד שיגיע, שהחבילה יכולה ללכת לאבוד,

שהמיסים עוד יגיעו בהמשך ואמזון מפספס פה בחישוב, או שנדרש לשירות עבור המוצר ואז אנחנו בבעיה וכדומה...

לא חסרים תרוצים.  במקרה שכזה אינני מתווכח עם בית העסק, אומר לו תודה בנימוס על ההסבר וממשיך הלאה.

הכי מצחיקים באמת אלו בתי העסק שבשנת 2019 עדיין תקועים במנטליות של שנות ה- 70 וה- 80 של המאה הקודמת

ואני זוכר אותה יותר מדי טוב (לצערי), כאלו שאינם מוכנים לתת מחיר בטלפון ואומרים לבוא עד אליהם - שהם נותנים מחיר

רק פנים מול פנים. במקרה שכזה הנני משיבם מה המחיר שיש באמזון, שהוא מחיר שזמין עבורי להזמנה מידית ואספקה

עד הבית תוך 10 ימים עם שליח, ומציע להם במקום שיספרו לי בטלפון מה המחיר שלהם, שיחליטו אם הם רוצים להתמודד

מול מחיר . יש גם מקרים כאלו. 

חוקי הרכישה בישראל השתנו מקצה לקצה בשנים האחרונות, לבתי העסק בארץ יש עוד מה ללמוד ולאן להתקדם.

חלקם כבר עושים את ההסבה ומתקדמים למאה ה- 21. חלקם נשאר מאחור כך שהימים שנותרו להם עד לסגירת החנות

ופשיטת הרגל, מתרוקנים מהר כגרגרי שעון החול.

ואמזון זהו רק מקור אחד מני רבים, יש אינספור ספקים וחנויות בינלאומיות עם מבחר אינסופי, שילוח עד הבית,

שירות, מעקב, ומה לא. כאשר קונים מתחת ל- 75$ אז גם מע"מ לא משלמים. זהו אחד מהערוצים המודרניים להורדת יוקר

המחיה המקומי, ומי מאיתו לא רוצה גם.

רק על זה אני נותן לכחלון חיזוק אמיתי וחיבוק ממשי. אפשר לומר עליו הרבה דברים, יש כאלו שלא אוהבים את דרכו,

בעיקר כל מני בעלי אינטרסים שהוא מפריע להם.

בכל מה שנוגע לרצון כנה ואמיתי שלו, בבחינת הבנה שזה מהותי לנו,  להוריד את יוקר המחיה לאזרחי ,

הוא פועל ועושה, לא רק מדבר. המדינה בת 70 שנה, לא זכור לי עוד שר אוצר שהיה כאן בהסטוריה של מדינתנו,

ששאף לבצע הפחתות בעלויות המחיה לאזרחים. הוא עשה זאת עוד בתפקידו כשר תקשורת - פתח את שוק הסלולר

לתחרות וכולנו יודעים מה התוצאה = ריסק את מחירי הסלולר לרצפה וגמר על הטריאופול פלאפון--פרטנר...

ממחיר של 700 שח לחודש חשבון , ירדנו ל- 29.90 שח בלי הגבלה.

והנה הוא חזר לקדנציה נוספת, קדנציה שבה יש לו יותר יכולת להשפיע - הפעם כשר אוצר, ועשה כל מני מהלכים

שאחד מהם הוא פתיחת חסמי יבוא על כל מני סוגים שונים של סחורות ומוצרים (מה שהיה יכול לעשות זאת אומרת)

מוצרים שהיו מוגבלים ברגולציה שמפריעה להביאם. בנוסף העלה את רף הפטור ממע"מ מ- 50 דולר ל- 75$ , ושינה

פה בישראל סדרי עולם.

לא היה כזה מבול של יבוא פרטי מצד אזרחים, מאמזון ודומיו לפני עשור או בכלל. יתרה על כך, גם כאשר הספקים המקומיים

נלחמים בשיניים - עושים כל מה שהם יכולים לרבות הפעלת בתי משפט ולובי פוליטי אסרטיבי עם שיניים במטרה לבטל את

הגזרה ולהחזיר להם הספקים המקומיים את הכח המונופוליסטי באמצעות הגבלת היבוא, כחלון אינו מוותר ולא רואה אף

אחד ממטר - הוא לא נותן שיבלבלו אותו. 

הוא עומד על רגליו האחוריות וסופג לעיתים אף איומים אלימים בסגנון של מאפיה תרתי משמע, ופועל להבטיח שכל הפטורים

והמגבלות שהוא הסיר, יוותרו על כנם. כל מה שיש לו תחרות ביבוא מחו"ל, ראינו כי מחיריו בארץ יורדים מספקים

מקומיים גם. ומה שעדיין מוגבל ביבוא בגלל כל מני חסמים של מכון תקנים וכדומה, כאלו שכחלון לא הצליח להסיר עדיין,

מתנהג לצערנו בשוק המקומי כפרה חולה שנותר עדיין לתקנה. לדוגמא מוצרי גריל גז. מחירם בישראל בממוצע גס פי 2

ממחיר MSRP חו"ל. המצחיק הוא שאין בכלל מכסים על המוצר הזה ממזמן. מתח הרווחים של יבואני גרילי הגז בישראל

הם פי 3 ממתח הרווחים המקובל בתעשיית הקמעונאות. דברתי לא מזמן עם אחד מהם כשחפשתי גריל גז חדש.

שאלתי אותו מדוע המחיר כזה גבוה כאשר המחיר בחו"ל חצי - ובמיוחד כשאין מיסים. אתם יודעים מה הוא ענה לי ?

"אני יודע שאתה לא יכול לייבא את זה לבד בלי לעבור שבעה מדורי גהנום ואישורי מכון התקנים, אז אני יכול,

כי אתה לקוח שבוי שלי".....    אין לכם מושג כמה התרגזתי באותו הרגע.

אז סבלנות חברים, גם לזה יגיעו. מהפכת 2011 של הקוטג' עדיין לא סיימה לומר את דברה. וכל עוד כחלון יוכל להשאר

על כסאו ולשרת אותנו אזרחי המדינה הצרכנים, דיינו. הוא באמת עובד בשבילנו באמונה שלמה מכל הלב. זה האני מאמין שלו.

לא ראיתי בפוליטיקה הישראלית הרבה דוגמאות דומות בעבר או בכלל. שר שאכפת לו יותר מכל זה מהצרכן, לפני בעלי

העסקים, ולפני קופת המדינה. אצלו קודם כל האזרח, השאר יעמדו בתור.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הכי מצחיקים באמת אלו בתי העסק שבשנת 2019 עדיין תקועים במנטליות של שנות ה- 70 וה- 80 של המאה הקודמת

כ"כ נכון ועוד רגע אנחנו ב2020.

ציטוט של nec_000

ירדנו ל- 29.90 שח בלי הגבלה.

למען האמת הכי נמוך שראיתי זה 25.90ש"ח ואפשר גם מעט פחות אם מחליטים לעבור חברה ואז פתאום מקבלים מחיר "מיוחד" 😉
מצד שני...
https://www.themarker.com/advertising/.premium-1.7300941
jKninbi.png
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.8314304
GViH67R.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מילים כסלע...

הפורום התייאש, וכנראה גם המנהלים... אין להם כח או סבלנות לרדוף אחרי שלושת היוזרים שלו...

גם להם יש חיים מעבר ללהיות גננת.

**במידה ומעוניינים לתת את "מקל הטרחה", קרי לאפשר מחיקת/עריכת הודעות של האדון המדובר

לגורם נוסף,  אהיה מוכן להתנדב לעזור. רק עריכה/מחיקה לא מעבר.

שהרי הוא מגיב (לרוב) אלי אישית, וכך קל יהיה לי לאתר התנהגות שכזו.

לשיקולם המסור של ליאור/milford.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...