צניחה דרמטית במחירי כונני SSD - עמוד 27 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צניחה דרמטית במחירי כונני SSD

nec_000
 Share

Recommended Posts

• תגובות 468
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של djelectric

מה עכשיו? ממתינים, מי שסופר מטבעות כנראה יכול להמתין עד לרגע שהוא יכול לחסוך את ה-50-70 שקלים האלה. גם אם זה יהיה עוד שנה.

משפט חכם 👍

כי מי שסופר מטבעות, הוא למעשה אדם עשיר. או בדרכו לשם...

העושר מגיע מחסכון. זהו התנאי הראשון (וההכרחי) שבלעדיו אין עושר.

ספר טוב (וחדש עבורי) שהיום אמליצה לחברים הוא The richest man in Babylon.

ספר נהדר שנכתב לפני 100 שנה (1926) והוא מתאר את ההסטוריה והחוכמתם של הבבלים מלפני 4000-8000 שנים.

מסתבר לאחר מחקרים וממצאים ארכיאולוגיים, כי הידע אודות עושר היה טמון כבר אז. מזמן מזמן.

מאד נהנתי לקרוא ולמדתי עוד כמה דברים על הדרך, שכן כל ספר מוסיף עוד משהו למגדל. אל תפספסו:

https://www.amazon.com/Richest-Man-Babylon-George-Clason-dp-1939438551/dp/1939438551/ref=mt_hardcover?_encoding=UTF8&me=&qid=

**מי שרוצה מצאתי את הספר ברשת גרסא מלאה בקובץ PDF שיבקש ואעביר לו ... או שיגגל לבד וימצא תוך 5 דקות.

מהות הספר:

"The Richest Man in Babylon, based on “Babylonian parables”, has been hailed as the greatest of all inspirational works on the subject of thrift, financial planning, and personal wealth. In simple language, these fascinating and informative stories set you on a sure path to prosperity and its accompanying joys. A celebrated bestseller, it offers an understanding and a solution to your personal financial problem. Revealed inside are the secrets to acquiring money, keeping money, and making money earn more money."

הכותב:

GEORGE SAMUEL CLASON was born in Louisiana,
Missouri, in November 1847. He attended the
University of Nebraska and served in the United States
Army during the Spanish-American War. A successful
businessman, he founded the Clason Map Company of
Denver, Colorado, and published the first road atlas of
the United States and Canada. In 1926, he issued the
first of a famous series of pamphlets on thrift and
financial success, using parables set in ancient Babylon
to make each of his points. These were distributed in
large quantities by banks and insurance companies and
became familiar to millions, the most famous being
"The Richest Man in Babylon," the parable from which
the present volume takes its title. These "Babylonian
parables have become a modern inspirational classic.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שלקראת חג המולד (עוד שבועיים וקצת) יהיו עוד קצת שיורידו כל מיני דגמים למחיר סביר של סביב ה־100 ואולי 90 דולר (אבל לא יודע מה יהיה על המשלוח חינם עד אז). לרף המס לא נראה לי שיגיעו השנה כונני 1TB (לפחות לא בלי איזה קופון שחילקו כל מיני בנקים וחברות אשראי) אבל למי שצריך נפח כזה - יש כמה וכמה כוננים טובים בפחות מ־400 ₪. לדעתי זה כבר מחיר טוב. אם לא צריך את הנפח עכשיו או בטווח הזמן המיידי, כמובן שאין טעם לקנות גם אם יגיע לרף המס.

יש את ה־860 QVO ב־90 דולר (ואת ה־WD Blue שדומה מאוד ל־Sandisk Ultra אלא אם כן בוצעו כל מיני שינויים ואני לא מודע להם). ככונן ביתי הוא בסדר גמור. גם ה־Crucial P1 באזור 100 דולר הוא בסדר גמור.

באותו מחיר יש גם את ה-Sabrent Rocket Q עם שבבי TLC של טושיבה ובקר Phison E12 המפתיע לטובה. העניין היחיד איתו הוא שהוא מגיע "מפורמט" לסקטורים בגודל ולא תומך משום מה ב־512e (אמולציה של סקטורים בגודל 512b). זה לא ממש משנה אם אתה מתקין עליו מחדש או סתם משתמש בו לאחסון. זה כן עלול לשנות אם אתה רוצה לשחזר אליו קובץ Image מכונן אחר שגודל הסקטורים שלו היה 512e. במקרה כזה צריך להוריד כלי שמציא היצרן "ולפרמט" את הכונן לגודל הסקטורים המתאים ככה שגם לזה יש פתרון.

לדעתי כל אלה הם אפשרויות לא רעות בכלל באזור ה־400 ש"ח למי שצריך את הנפח כבר עכשיו

בעונת החגים לפני שנה בדיוק כונני 1TB SATA עלו משהו כמו 550-650 ₪ ככה שאם רוצים להסתכל על חצי הכוס המלאה, יש כאן בכל זאת הוזלה יפה.

עריכה: ה־Sabrnet Q מגיע כמובן גם הוא עם שבבי . דגם ה־Rocket עם שבבי ה־TLC נמכר באותו מחיר עם שני קופונים (אחד בדף המוצר ועוד אחד שהיה אפשר למצאו ברשת) עד לאחרונה אבל אני רואה שהם כבר לא ממש קיימים אז כל מה שכתבתי לעיל לא רלוונטי. מרוב שהתמקדתי במחיר לא שמתי לב בכלל שאני לא מסתכל על אותו דגם כונן. עמכם הסליחה.

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת לא ברור איך הקופונים המדוברים של הבנקים עובדים, זו הבעיה. אני קיבלתי מלאומי קארד הטבה של 20 דולר הנחה על הזמנה מעל 60 דולר, אך אם שווי ההזמנה הוא מעל 75 דולר לפני ההנחה המדוברת, עדיין מצמיד לי import fees & deposit למחיר. אני כבר שבוע וקצת מנסה למצוא מה להזמין כדי שיצא מצד אחד פחות מ75 דולר לפני ההנחה ומצד שני יותר מ50 אחריה כדי לקבל משלוח חינם. בסוף לא הזמנתי כלום ואין לי מושג אם ההטבה אפילו עדיין תקפה...

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק. יש כל מיני עניינים וסוגיות לוגיסטיים/חשבונאים סביב שילוח בינלאומי וכל עניין הקופונים.

מה שקורה בפועל לפי ניסיון של אנשים אחרים הוא שאתה משלם את כל המיסים והעמלות במועד ביצוע ההזמנה, וברגע שהחבילה נשלחת (בהנחה ששווייה לאחר הקופון הוא עד ל־75 דולר) מוחזרים לך כל המיסים והעמלות ששילמת. לפעמים ההחזר מתבצע עם שילוח החבילה ולפעמים רק אחרי ההגעה לארץ והמעבר במכס, אבל את העמלות אתה אמור לקבל בחזרה (רק שזה לוקח כמה שבועות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, הושגה עסקה. ביקשתי שישלחו לי את ה 500 גיגה של מאמזון, הם אמרו שזה לא אפשרי, ואז הציעו לי לקנות את ה1 טרה בייט במחיר של 109 דולר כולל משלוח ומיסים, 

133 היה המחיר הרגיל, הם הסכימו לוותר על המיסים.

שילמתי מחיר מלא, ולטענתם אני אקבל את ההחזר לא יותר מ 60 ימים.

מבחינתי זה ניצחון מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

אתה צודק. יש כל מיני עניינים וסוגיות לוגיסטיים/חשבונאים סביב שילוח בינלאומי וכל עניין הקופונים.

מה שקורה בפועל לפי ניסיון של אנשים אחרים הוא שאתה משלם את כל המיסים והעמלות במועד ביצוע ההזמנה, וברגע שהחבילה נשלחת (בהנחה ששווייה לאחר הקופון הוא עד ל־75 דולר) מוחזרים לך כל המיסים והעמלות ששילמת. לפעמים ההחזר מתבצע עם שילוח החבילה ולפעמים רק אחרי ההגעה לארץ והמעבר במכס, אבל את העמלות אתה אמור לקבל בחזרה (רק שזה לוקח כמה שבועות).

אם כך אני יכול להביא את הWD Blue 1TB החביב הזה -

https://www.amazon.com/gp/product/B073SB2MXT/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

ב240 שח עד הבית... וואו. לקפוץ על זה או לחכות שכונן טוב יגיע למתחת ל95 דולר ולקוות שהקופון הזה שהפעלתי עדיין יהיה בתוקף... החלטות. יש עצות?

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התאפקתי והזמנתי.

https://www.amazon.com/gp/product/B073SBQMCX/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

אחרי הקופון שקיבלתי ובהנחה שבאמת יוחזרו לי העמלות מכס, יוצא 68 דולר שהם 236 שקלים. לכונן שנחשב בערך ברמה של ה860 EVO והMX500 עם 5 שנות אחריות, 1 טרה. לא יכולתי להעלים עין.

מה אומרים? יש לי כמה ימים עוד להתחרט עד שיגיע מלאי אבל רציתי לשריין כל עוד הוא במחיר הזה. לא רציתי עוד כונן 2.5 אינץ' אבל אני מעדיף לשמור את חיבור הPCIE X4 לכונן בעתיד.

יש למישהו נסיון עם cloning אגב? איך עושים את זה, האם באמת עובד כמו שצריך וכו'. כרגע יושבת לי על 860 EVO של 250GB, המטרה פה היא להגיד שלום לכוננים מכניים ולהחליף את ההארד דיסק (גם WD Blue של 1 טרה) בזה. 

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה־WD Blue הזה שווה ערך ל־MX500 ול־860 EVO כך שאם המטרה הייתה להשיג מקסימום נפח במינימום מחיר בלי להתפשר על "איכות", היא בהחלט הושגה.
המחיר הסופי לאחר הקופון הופך אותו בהחלט לכונן הכי משתלם עכשיו מבין כל החלופות.

אם קנית רק את הכונן ומחיר המוצרים שנשלחו לא עולה על 75 דולר, אתה תקבל את כל המיסים והעמלות בחזרה. אם תהליך ההחזר לא מתחיל מעצמו שבוע לערך לאחר קבלת החבילה, תעלה מול בצ'אט ותברר מהם לוחות הזמנים.

שכפול דיסק הוא תהליך שהופך למורכב יותר בעידן ה־UEFI, אבל יש כלים שהופכים אותו לפשוט ודי שקוף מבחינת המשתמש.
Western Digital מספקים גרסה מוגבלת של Acronis True Image שאותה אתה יכול להוריד מהאתר שלהם בחינם (אחרי שהשכפול מסתיים בהצלחה אל תשכח להוריד גם את SSD Dashboard ולבדוק אם יש עדכוני קושחה לכונן). חבר את הכונן החדש לצד הכונן הישן, התקן את התוכנה ובצע שכפול מהכונן הישן לחדש (חיבור הכוננים זה לצד זה גם מבטיח שיש כונן אחד של WD במערכת שהיא דרישה מקדימה להתקנת התוכנה).

אפשרות נוספת היא ליצור קובץ Image של כונן המערכת הנוכחי (בעזרת הכלי של WD או Macrium Reflect Free, לאחסן אותו על כונן שלישי ואז לשחזר אותו לכונן החדש. זאת שיטה טובה למקרה שאין אפשרות לחבר את הכונן החדש והישן זה לצד זה.

באופן כללי עדיף ליצור את קובץ ה־Image ולשחזר אותו מחוץ למערכת ההפעלה (כל התוכנות האלו יכולות ליצור החסן , קרי דיסק און קי, שממנו אפשר להעלות את התוכנה מחוץ ל־Windows וזה אפילו הכרחי במקרה שלא מחברים את הכוננים זה לצד זה) אבל במקרה הזה אם אתה לא ממש בטוח מה צריך לעשות, נסה קודם את הכלי של WD ורוב הסיכויים שבזה יסתכם העניין.

בכל מקרה, שני כונני מערכת זהים יכולים ליצור בעיה ב-Boot הראשוני לאחר השכפול (וגם אחר כך) ולכן בסיום השכפול נתק את הכונן הישן (ניתוק כבל חשמל ו/או SATA כשהמחשב כבוי) ובדוק שהכל עולה ועובד כמו שצריך מהכונן החדש. אם יש כוונה להמשיך להשתמש בכונן הישן בתור כונן משני במערכת או להעבירו למערכת חדשה, הייתי מנתק אותו ליום־יומיים רק כדי לוודא שהכל באמת עובד מהכונן החדש (מה שקשה לעשות בבדיקה ראשונית קצרה) לפני שהייתי מוחק את תוכנו.

תיקון שגיאות הקלדה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

לא התאפקתי והזמנתי.

https://www.amazon.com/gp/product/B073SBQMCX/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

אחרי הקופון שקיבלתי ובהנחה שבאמת יוחזרו לי העמלות מכס, יוצא 68 דולר שהם 236 שקלים. לכונן שנחשב בערך ברמה של ה860 EVO והMX500 עם 5 שנות אחריות, 1 טרה. לא יכולתי להעלים עין.

מה אומרים? יש לי כמה ימים עוד להתחרט עד שיגיע מלאי אבל רציתי לשריין כל עוד הוא במחיר הזה. לא רציתי עוד כונן 2.5 אינץ' אבל אני מעדיף לשמור את חיבור הPCIE X4 לכונן NVMe בעתיד.

יש למישהו נסיון עם cloning אגב? איך עושים את זה, האם באמת עובד כמו שצריך וכו'. כרגע מערכת הפעלה יושבת לי על 860 EVO של 250GB, המטרה פה היא להגיד שלום לכוננים מכניים ולהחליף את ההארד דיסק (גם WD Blue של 1 טרה) בזה. 

מנסיוני האישי, מה שעובד זה התוכנה הזו: https://www.aomeitech.com/ab/professional.html

בהצלחה! (ניסיתי עם אקרוניס ותוכנות אחרות. השכפול לא עובד כמו שצריך כי מערכת ההפעלה מתרסקת בעלייה עם מסכים כחולים - זה כמובן מ-HDD ל-SSD/NVME)

נערך על-ידי ClassMulder
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...