צניחה דרמטית במחירי כונני SSD - עמוד 24 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צניחה דרמטית במחירי כונני SSD

nec_000
 Share

Recommended Posts

• תגובות 468
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

השאלה היא איזה כוננים יגיעו למחיר כזה. אני גם מחכה להזדמנות טובה להגיד שלום ותודה לכוננים קשיחים במחשב שלי ולקנות SSD של 1 טרה לצורך אחסון (בתור boot drive יש לי כבר 860 evo קטן).  מתחת ל75 דולר לכונן 1TB אני מניח שבשנים הקרובות יגיעו רק כוננים זולים מאוד, וכאלה. נראה מה יהיה בבלאק פריידי.

שווה לשים עין על הכונן הזה -

https://www.amazon.com/Sabrent-Rocket-Internal-Performance-SB-ROCKET-1TB/dp/B07LGF54XR?th=1

NVME זול מאוד עם ביקורות נהדרות שהפך קצת ללהיט בארה"ב. ה500 גיגה ב60 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים בחיל האוויר האמריקאי החליטו לעבור מ8" FLOPPY  (כן, זה שהיה במחשב של מי שהיה לו פעם קומדור\386 עם דייב וכו')

סוף סוף גם לSSD לאחסנת מידע בנושא מפציצים גרעיניים\טילים בין יבשתיים וכו'. בהחלט קפיצת דרך טכנולוגית של כמה עשורים.

https://www.c4isrnet.com/air/2019/10/17/the-us-nuclear-forces-dr-strangelove-era-messaging-system-finally-got-rid-of-its-floppy-disks/

נערך על-ידי No-One
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב זה לא הייתי בוחר בכונן עם שבבי ככה שבגזרת כונני ה-SATA (עם 5 שנות אחריות) עדיין הייתי בוחר ב-860 Evo או ב-MX500.

עם זאת, בהינתן מחיר משכנע מספיק אין איזו מניעה ללכת על ה-QVO. מבחינה מעשית לשימושים ביתיים/משרדיים כל כונן יתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שבכמה שרשורים ממליצים לקנות כוננים שבבים בחו"ל אם שם מחיר יותר טוב.

השאלה היא לגבי אחריות. נגיד אני רוצה לקנות את זה, מה יהיה עם אחריות של יצרן?

הייתה למישהו חוויה לגבי מימוש אחריות של יצרן אם הזמין מחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל הטיפול באחריות במקרים כאלה נעשה מול היצרן. אתה פונה ל- (במקרה הזה) והם כבר ינחו אותך כיצד להמשיך. ייתכן (ואף סביר) שתצטרך לשלוח להם דוח דיאגנוסטיקה של הכונן, אלא אם הכונן מת לגמרי, ואז את הכונן עצמו. ייתכן גם שהם ישלחו כונן חלופי עם חברת שליחויות ואז תידרש לשלם עמלות ולבקש החזר מ- (כדאי לברר את כל זה לפני שליחת הכונן).

בדרך כלל מעורבת קצת יותר לוגיסטיקה לעומת מימוש אחריות בארץ ואתה נשאר בלי כונן לאיזה שבועיים-שלושה, אבל מצב דומה יכול להיווצר גם מול נותן השירות בארץ (שלח בדואר או תשאיר במרכז שירות, אנחנו נבדוק ונחזור אליך) ומניסיוני לפחות היצרן לא מערים בדרך כלל קשיים כשיש הוכחה ברורה שהכונן תקול ובארץ קצת קשה לפעמים לדעת איזה יחס תקבל.

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

בשלב זה לא הייתי בוחר בכונן עם שבבי QLC ככה שבגזרת כונני ה-SATA (עם 5 שנות אחריות) עדיין הייתי בוחר ב-860 Evo או ב-MX500.

עם זאת, בהינתן מחיר משכנע מספיק אין איזו מניעה ללכת על ה-QVO. מבחינה מעשית לשימושים ביתיים/משרדיים כל כונן יתאים.

אתה יכול לתת כלל אצבע?

אם כונן  QVO נגיד 70% ממחיר של כונן לא QVO, האם זה משתלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי לענות על זה.

לשבבי QLC ערך כתיבה מוצהר קטן יותר משבבי TLC, מה שגם מתבטא בתקופת אחריות קצרה יותר על הכונן כולו. אני לא לגמרי בטוח איך השבבים האלה הוטמעו עם בקר SATA אבל החסרון שיש להם עם בקרי גם ככה לא משמעותי בשימוש ביתי/משרדי וגם פה זה בטח המצב.

לדעתי האישית 30% לא בהכרח מקזזים את תקופת האחריות הקצרה יותר ואני הייתי בוחר בכונן עם תקופת האחריות הארוכה יותר, אבל יש מי שחושב אחרת.

אם התקציב מוגבל, יש כונני TLC שזולים מה-860 Evo וה-MX500 (או כונני במחיר דומה לנפח נתון) וצריך לראות מה מחירם לעומת ה-QVO.

אין מניעה לקנות QVO אבל לדעתי רק בתנאי שהוא עולה מחיר דומה לכונני ה-TLC התקציביים של Sandisk, WD או BX500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדי להצדיק את , המחיר צריך לגלם הפחתה סבירה כמותית.

היה ומחירו אינו זול יותר מכונן TLC, זו שטות לרכוש פחותת איכות, אבל לשלם אותו דבר.
זה א' ב', לא קשה להבין זאת.

כלל האצבע שלי הוא הפחתה של לפחות 30% במחיר ליחידת נפח. 

היות ועדיין לא הגענו לשם, אינו רלוונטי (עדיין) להערכתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...