צניחה דרמטית במחירי כונני SSD - עמוד 22 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צניחה דרמטית במחירי כונני SSD

nec_000
 Share

Recommended Posts

^בחלק ניכר מהמקרים, רוכש הכונן רוכש אותו בכלל למחשב שמיועד למכירה (מרכיבי מחשבים למינהם)

ומה שמעניין אותם יותר מהכל, זה שהמפרט יראה טוב על הנייר לעייני הרוכש, זה שאינו מבין ממש בתחום חוץ

מנפח - שיהיה כתוב חצי טרה. וכמובן שהכונן יהיה בסדר ותקין לפחות שנה אחת למשך התקופה שהוא נותן

למחשב אחריות של מרכיב מערכות.

וזהו, אחרי זה זו כבר לא בעיה של המרכיב. וכל שקל שעולה הכונן פחות, זה שקל רווח שהולך לכיסו של המרכיב.

וכאן 35 שח ועוד איך משחקים משחק חשוב. כי זה 35 שקל פה, ועוד כמה שקלים שם, והנה הלכו להם להם 100-200

שקל יותר רווח למרכיב המחשב.

שנית, לא מעט מהמחשבים מיועדים למערכות בתקציב דל, לילד קטן, לזוג זקנים, או מחשב לסלון וכדומה...

במערכות 600-1800 שח כל שקל קובע, ועוד 35 שח משנים את התמונה, כי זה כמה אחוזים כבר מכלל עלות המערכת.

למחשב הראשי הפרטי של מבוגרים בעולם המערבי (כמונו), מערכת בתקציב 5000-10000 שח, השקול הזה אכן נעשה

משני ולא חשוב. אלא ש... זהו מעוט המערכות שנרכשות בימנו, ולא הרוב.  ולכן יש לסייג את ההמלצה מה מוטב לקנות, למי.

על כל כונן MX500 שמיקרון מיצרים, הם כנראה מיצרים לפחות 4 אם לא יותר כונני BX500.

בשוק המוסדי קונים BX ולא MX, וקונים במיליוני מחשבים מדי שנה סביב העולם.

מה שמגיע עם דסקטופ, או ... שמורכב למשרד. אני יודע כי זה מה שאנחנו מקבלים בחברה שלנו.

וכאן 35 שח כפול הזמנה של 1000 יחידות מחשב, זה כסף. במכרז זוכה המוצר שהוא זול יותר.

לגבי אחריות 3 או 5 שנים:

בעוד 3 או 5 שנים מחיר כונן כזה ירד לשליש ממה שהוא עולה היום, קרי יעלה משהו כמו 80-100 שח (אם לא פחות מזה).

האחריות במקרה שכזה לא כל כך תעניין אף אחד. אז מקסימום קנית היום ב- 218 והוצאת עוד 80 שח בעוד 4 שנים כדי להחליף 

אחד שנדפק אחרי תום אחריות. משני לחלוטין. שהרי הנזק הגדול הוא לא עלות הכונן בכלל, הנזק הגדול הוא באובדן המידע

והצורך בשעות שיש להשקיע על מנת לשחזר אותו. כמו למשל להתקין מחדש.

לכן לא נראה לי (על פניו) שהשקול 5 שנות אחריות או 3, הוא אלמנט שמשפיע על החלטת רכש מוצר מסוג כונן כאמור

שאורך החיים בטכנולוגיה הזו קצר ממילא - היא הרי רצה קדימה מהר.

סיכום:

למחשב של about blank ב- 10K שח למשרד הביתי שלו, לאדם שהוא מבוגר, ה- 35 שח אינם שיקול בכלל והוא יקנה את היקר.

לכל יתר המערכות בתקציב 600-1800 שח, שזה לא מעט מהשוק, ה- 35 שח בהחלט מהווים שקול רלוונטי.

**משתף כי במחשב המשרדי שלי (במקום העבודה) שמו לי BX500 לפני כשנה בערך. 

עד כה הוא עובד מצוין והנני שבע רצון בהחלט. מאד מהיר, עושה את העבודה היטב.

לא נראה לי שאם בלילה יבוא גמד קטן ויחליפו לדגם MX, שבכלל אשים לב שמשהו השתנה בביצוע של המחשב.

האופיס, האקסל, הבראוזר, ועוד כמה כלים קלים בהחלט בעולם התוכנה, לא יהיו מהירים יותר בגלל זה.

יכולתי לבקש שישמו לי במחיר פי 10, ולא עשיתי כך. בשביל מה.

בכלל אני אחד החמורים היחידים שהתעקש, שלא יחליפו לו את המחשב במשרד מאז 2011. הוא בן 8 שנים פלוס.

יש לי במקרה i5 2500 רגיל (לא K), ואין שום הבדל ביצועי בינו למה שמחליפים לעובדים אחרים היום,

i5 6500 כמדומני או משהו כזה. האופיס הרי עובד אותו הדבר. שזה מה שעושים מחשבי הדסקטופ המשרדיים. 

סתם רכשו אלפי מחשבים מאז 2011 לעובדים, על חשבון כספי משלם המיסים הישראלי, בשעה שיכלו להשאר עם אותו

הציוד מאז בלי כל בעיה או פשרה ביצועית. מטומטמים שחבל על הזמן. ואני חושב על המיליונים שזרקו לפח בשנים מאז,

ישר מתוך הקופה הציבורית ומתעצבן.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 468
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של nec_000

סתם רכשו אלפי מחשבים מאז 2011 לעובדים, על חשבון כספי משלם המיסים הישראלי, בשעה שיכלו להשאר עם אותו

הציוד מאז בלי כל בעיה או פשרה ביצועית. מטומטמים שחבל על הזמן. ואני חושב על המיליונים שזרקו לפח בשנים מאז,

אתה צודק לגמרי במה שאתה עומת

לעומת זאת אני עבדתי לפני שנתיים במקום שעוד היו בו מחשבי P4... כמובן שעשיתי רענון כולל לכל הליין מחשבים, כי איבוד שעות עבודה יותר קריטי מהסכומים הקטנים הללו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ואיך זה קרה ?

היכן נקודת ההתערבות של האחראי על המחשוב בארגון ( שזה אתה, אאל"ט  )  ?

זה יותר עצוב מאשר מעצבון, או אולי גם וגם  ?!

מקלט לנשים מוכות / מתנ"ס בפריפריה / קשישים  / מחשב לכל ילד  ועוד ועוד

יכלו להנות מהסכומים שנזרקו סתם, כי מישהו נרדם בעמידה ועכשיו מזיל דמעות תנין ....  !

חבל ! חבל מאוד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

מקלט לנשים מוכות / מתנ"ס בפריפריה / קשישים  / מחשב לכל ילד  ועוד ועוד

יכלו להנות מהסכומים שנזרקו סתם, כי מישהו נרדם בעמידה ועכשיו מזיל דמעות תנין ....  !

הלוואי, בפועל יש תקציב לכל משרד ממשלתי שמתחלק לכל המחוזות והאגפים לפי העניין, זה לא שמשרד הבטחון יכול להחליט לקנות פחות מטוס קרב ואז יהיה עוד 10,000 כסאות גלגלים חשמליים תרומה ליד שרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

הלוואי, בפועל יש תקציב לכל משרד ממשלתי שמתחלק לכל המחוזות והאגפים לפי העניין, זה לא שמשרד הבטחון יכול להחליט לקנות פחות מטוס קרב ואז יהיה עוד 10,000 כסאות גלגלים חשמליים תרומה ליד שרה...

זה נכון חלקית.

ראשית, משרד הביטחון יכול להחליט דווקא כן לקנות עוד טייסת, ואז תראה שיקחו את התקציב

גם של כסאות הגלגלים .....

ושנית, כל משרד מחזיר את עודפי התקציב למשרד האוצר ( בגלל זה גם בולמוס הרכש

של משרדי הממשלה לקראת סוף השנה התקציבית, קונים מכל הבא ליד ובלבד שלא להחזיר את העודף מהתקציב ),

כך שבסופו של דבר, זה כן יכל ללכת למשהו טוב יותר.

אבל זו בכלל לא הפואנטה .......  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

ראשית, משרד הביטחון יכול להחליט דווקא כן לקנות עוד טייסת, ואז תראה שיקחו את התקציב

גם של כסאות הגלגלים .....

עם זה אני מסכים לגמרי! :) אבל הפוך ממש לא.

ציטוט של napoleon45

כך שבסופו של דבר, זה כן יכל ללכת למשהו טוב יותר.

נכון, באופן תיאורטי לצערנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמדומני התייצבו מאז ההוזלה הגדולה של אשתקד ואנו ממתינים לפעימה הבאה.

יש מחזוריות בנושא. היא מתרחשת בכל פעם שמוקמים/משודרגים כמות גדולה של מטבעות שבבים בעולם.

המטבעות מורידות את הליטוגרפיה לדור הבא, מה שמאפשר מאותה אצווה של נפח ייצור, לייצר בערך כפליים נפח .

היות והפעימה האחרונה היתה במחצית השניה של 2018, להערכתי הזהירה בלבד בשלב הזה, הפעימה הבאה תתרחש

רק במחצית השניה של 2020 סדר גודל גס. ואפילו מאוחר יותר (לצערנו).

כרגע אין אינסנטיב גדול על מנת לעודד את היצרניות לפעול לשדרג טכנולוגיית ייצור שבבים במטבעות, היות והמחירים

זולים למדי עד שהרווחיות שלהם קטנה. צריך להתרחש אירוע של גידול משמעותי בביקושים, מה שבתורו יגרום ליצרניות

לבצע את הקפיצה הבאה, שרק בעקבותיה המחירים ירדו כפעימה נוספת.

אך מהיכן יבוא גל הביקוש הגדול הבא ?

האחרון היה בגלל נושא הסמרטפונים למיטב זכרוני המהיר, ומאז התעשיה של הסמרטפונים די נרגעה.

כוון אפשרי לגידול דרמטי בבקושים הוא מכוון ה- DATA והשרתים, שמרביתם עדיין מאכסנים במכאני, אך ברגע שיעשו הסבה

מסיבית ל- flash, עקומת הבקוש תנסק לשמיים. למעשה תעשיית ה- data העולמית היא הצרכן הכי גדול שיש בנושא.

אם היא תבצע מעבר ל- flash, הבקושים עשויים להכפיל עצמם בסדרי גודל של פי 10 ומעלה. הדבר ישנה סדרי תעשיה

בתחום ה- flash.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חצי נכון.

כי כבר היום יש לך מרכזי מידע שעובדים עם FLASH כדי לגשת לאחסונים שדרושים באופן קבוע.

באחסון לטווח ארוך האם יש יתרון ? לא בטוח, צריך לראות כמה נמוך המחירים יכולים לרדת בשביל שזה יהיה משתלם

מבחינת נפח וקירור אגב זה לגמרי המצב, השאלה היא כמה זמן זה יגיע לשם

אגב לגבי הכוננים העכשווים, אני מתלבט אם לרכוש עוד כונן למערכת ההפעלה שלי

כיום אני עם 3TB לאחסון, 500GB לקבצים השוטפים, ו120SSD לטובת מערכת הפעלה דואלית - וווינדוס

ובזמן האחרון אני על 10-3GB פנוי בראשי

השאלה האם לעבור ל500GB לגמרי או לקנות אחד חדש ולעשות איתו את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של arik100

כיום אני עם 3TB לאחסון, 500GB SSD לקבצים השוטפים, ו120SSD לטובת מערכת הפעלה דואלית - לינוקס וווינדוס

ובזמן האחרון אני על 10-3GB פנוי בראשי

וכשיתמלא ה120 כבר לא יהיה לך מנוס. חכה לBF ותפוס דיל טוב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

מה שכתבת גם נכון...

ולגבי שאלתך, נראה שכפי שאתה מתלבט, לא קל יהיה לאחרים - להציע לך מענה עדיף :)

לגמרי, סתם משתף 😎

ציטוט של No-One

וכשיתמלא ה120 כבר לא יהיה לך מנוס. חכה לBF ותפוס דיל טוב. 

הוא כבר מלא זה מה שאני מסביר...

35 גיגה ללינוקס

5 רזרבת מערכת בערך

80 לווינדוס, מתוכם נשאר כרגע 4 , תלוי מה בדיוק אני עושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...