צניחה דרמטית במחירי כונני SSD - עמוד 9 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צניחה דרמטית במחירי כונני SSD

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

^דברים נאים ונבונים 

אגב למרות המחיר הסביר לכל הדעות כ- 270 שח לכונן חצי טרה,

אני עדיין לא הרמתי את הפקק על נושא ה- SSD.

משום מה למחשב בבית לא מרגיש לי עדיין צורך והמכאני HDD מספק (אותי) היטב,

יש לי סבלנות להמתין כמה שניות נוספות בקריאת קבצים כבדים.

פה איבדת אותי. להמשיך לחיות עם כונ מכני כש עולה כ"כ מעט זה פשוט סיכלות. השיפור במעבר לכונן הוא פשוט מהותי (כיום צוואר הבקבוק הכי גדול בכל מחשב הוא הדיסק הקשיח המכני). אני כבר לפני 3-4 שנים עברתי ל בכל המחשבים שלי ככונן ראשי למערכת הפעלה ותוכנות ומאז איכות חיי בתחום המחשוב השתפרה פלאים.

אין שדירוג יותר מהותי כיום ל מאשר מעבר ממכני ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 468
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אתה צודק ברמה התאורטית והעקרונית,

אבל וזה אבל חשוב,

הטרחה עבורי אישית בלהסב את המחשב מכונן HDD לכונן , לא שווה לטעמי את התמורה.

שכן לא מפריע לי ביצועי המחשב כמו שהם כרגע. זה עניין אינדיווידואלי (לא ניתן להסביר).

כמובן שאם אבנה מחשב מחדש, כיום, ברור שאבנה אותו על בסיס כונן מערכת ראשי .

כי אז הטרחה היא אותה טרחה ממילא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שכל מי שהיה צריך כבר קנה כונן SSD, ועם ההסתייגות המסוימת מקניית כונניםצבאתרים סיניים, יש עכשיו ב-JoyBuy את הכונן Crucial BX500 בנפח 480GB במחיר של 170 ₪ לערך (עם קוד הקופון Ext7Off).

זה כונן SATA תקציבי, אבל מבחינה מעשית יתן אותם ביצועים בשימוש ביתי/משרדי שוטף כמו כל כונן אחר.

הוא לא משתמש בזיכרון DRAM,אלא מטמון SLC, מה שהופך אותו לקצת יותר חסכוני באנרגיה וזה בונוס נחמד למשתמשים במחשב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה קונים ב-JoyBuy והרושם הכללי עד כמה שידוע לי הוא שזה בדיוק כמו גירבסט או כל אתר סיני אחר.

אין לי ניסיון אישי איתו, אבל מי שנניח היה כונן מגירבסט ודומיו לא צריך לחשוש לקנות כאן.

מתוך סקרנות (וצורך), קניתי ב-JoyBuy עבור קרוב משפחה את ה860 EVO 500GB שהיה במבצע לפני שבוע. נקודת ההנחה הייתה שגם אם מדובר בזיוף והאתר יתנער מאחריות (כי זאת הנקודה החלשה בדרך כלל באתרים האלה) אז לא מדובר בהפסד כספי גדול מדי. מצד שני, אם יגיע כונן מקורי אז יש לפעמים באתרים האלה מבצעים לא רעים על אמצעי ממותגים מערביים.

אני אעדכן לגבי המקוריות והכול כשיגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי סיבה לחשוד שמשהו לא כשר כאן מלבד המוניטין ההיסטורי של קניית אמצעי מהמזרח.ץ (המחיר הוא מחיר בלאק פרידיי אופייני לקטגוריה רק שהמשלוח חינם. למעשה בבלאק פרידיי באמזון החה אפשר להשיג כונן שווה ערך בעשרה דולר פחות).

הרושם של אנשים שקונים שם ובגירבסט באופן די תדיר הוא שהסיכון לזיופים או רמאויות דומות הוא לא מאוד גבוה. דברים השתנו מהימים שרק איביי פתחה צוהר למזרח.

עם זאת, אין לי ניסיון אישי והחלטתי הפעם לנסות.

לא היה שום דבר במכירה הזאת שהדליק נורה אדומה מלבד הנטאי שלי לגבי קניות של אלקטרוניקה מהמזרח. אם הייתה סיבה לחשוד שמשהו כאן לא כשר (כמו עסקה יותר מדי טובה) לא הייתי מנסה אפילו. לא הייתי גם קונה אם היה מדובר בכונן קריטי שנחוץ בהקדם ואין מקום לקחת איתו סיכונים.

עד כמה שכולם פה מהללים את , ולרוב בצדק, הם לא עובדים לשם שמיים וכל תחרות שתהיה להם ברמה הגלובלית היא מבורכת. מונופולים לא טובים לאף אחד. השאלה רק מהי איכות התחרות ובשביל לנסות לעמוד על טיבה צריך להתנסות בפועל עם ספקים שונים.

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייתכן. תמיד צריך להפעיל שיקול דעת ולעבור על תיאור המוצר וכל תנאי המכירה ולא להסתכל רק על המחיר.

לדעתי, יש יותר סיכוי שמדובר בטעות סופר מאשר באיזו כוונה למכור מוצר פגום בזדון, בדיוק כמו שקורה לפעמים באמזון (שלעתים מכבדים את המכירה ולעתים מבטלים אותה בסופו של דבר) ולא הייתי פוסל נקודתי אמיתי על כונן שיש ממנו מלאי וכרגע אחיו הגדול נמכר במחיר שקצת נמוך ממנו.

בכל מקרה, ההערה שלך על כך שצריך לבדוק ולקבל החלטות מושכלות ולא להתפתות רק לשורה התחתונה בהחלט נכונה.

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אז לך על SATA סטנדרטי, בעדיפות ל-860 EVO שמסוגל לעשות קצת יותר IOPS

הבקר בדגם 500GB משודרג מעט על זה שב250GB שלהם בין כה וכה

עשיתי עכשיו כמה טסטים.

התוצאה: אין שיפור.

לא מובן לי איך זה יכול להיות.

רק במחשב הנייד התוצאה היא כפולה ושם יש SSD וגם הגבלה מהמעבד שמגיע ל-100% שימוש.

וכדי להזכיר השידרוג שעשיתי הוא מ-

MX100 256GB

ל-

Samsung EVO 860 1TB

מוזר. לפחות הגדלתי נפח אבל זה באמת מוזר.

מה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ההרגשה" הכללית במעבר בין אחד לאחר לא צריכה להיות דרמתית בכלל. היא יכולה לקרות בצב קיצון של מעבר בין איטי במיוחד מהדור הראשון ל- מודרני.

מה שמשלמים עליו הוא בעיקר נפח, אמינות, עמידות ויכולת להתעסק עם מערכות קבצים שמנות יותר בטעינה ופריקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...