צניחה דרמטית במחירי כונני SSD - עמוד 5 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צניחה דרמטית במחירי כונני SSD

nec_000
 Share

Recommended Posts

אני באופן אישי קצת נרתע לקנות כוננים או זכרונות מהמזרח, אבל למי שלא יכול לחכות עד בלאק פריידי יש היום ב-JoyBuy את ה-860 EVO בנפח 500GB במחיר של 78 דולר כשמי שמשלם בפייפאל אמור לקבל הנחה של 5 דולר (לא בדקתי בעצמי עדיין בדקתי עכשיו ואכן מקבלים 5 דולר הנחה כשבוחרים בפייפאל כשיטת תשלום והמחיר הסופי יוצא 73 דולר, או סדר גודל של 270 ש"ח לכונן SATA טוב בנפח 500GB. בהנחה שהכול כשר מדובר במבצע לא רע בכלל) שמורידה את המחיר מתחת לרף המס. המשלוח הוא חינם ככה שהעלות נסופית יוצאת 73 דולר. זה כמובן במסגרת יום הרווקים בסין אז מי שמעוניין צריך למהר עם זה.

הכונן עצמו הוא כידוע בין הטובים ביותר בדור כונני ה-SATA הנוכחי.

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 468
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כונני SATA אחרי הכל. הביצועים מאוד דומים.

הסמסונג מגיע עם תוכנה שמאפשרת לעשות אימג לכונן הנוכחי שלך כך שאם אתה זקוק לה לך על זה (אני מעדיף לפרמט בכל מקרה).

הקרושאל מגיע עם 5 שנות אחריות אבל לא בדקתי אם זה תופס בארץ. וכמובן מגיע מאמזון עד הבית תוך שבוע ולא מאתר סיני שלא בטוח מה יקרה במקרה של צורך לממש אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Animor

איך הביצועים שלו ביחס ל-evo 860 שגם נמכר מתחת לרף המכס? 

מחוץ לבנצ'מרקים סינתטיים בשימוש ממוצע (ביתי/משרדי, כולל גיימינג) דלשמו מיועדים הכוננים בקטגוריה הזאת (לשימושי תחנת עבודה, קרי עריכות וקידודי וידאו, רנדור אנימציות ועל אחת כמה וכמה לשימושי שרת קיימים כוננים אחרים שגם מתומחרים בהתאם) אין שום הבדל מורגש (או לכל היותר הבדל זניח) בין כונני SATA מהדרג הגבוב כמו סדרת ה-EVO של סמסונג או MX של לבין כוננים תקציביים. ההבדל היחיד הוא בתקופת האחריות כשהתקציביים מגיעים בדרך כלל עם 3 שנות אחריות לעומת 5 בכוננים מסדרות הדגל ובתיאוריה בנויים לפחות מחזורי כתיבה מכונני סדרות הדגל. בפועל אין לזה הרבה משמעות. אם הפרש המחיר לא מאוד גדול (נניח אזור ה-100 ₪), אני ממליץ על כונן עם תקופת אחריות ארוכה יותר אבל גם 3 שנים זה די והותר אם המחיר מתאים.

למעשה, בשימוש ביתי/משרדי ממוצע גם אין הבדל מורגש בין כונן SATA לכונן מכיוון שהיתרון הגדול של כונני בא לידי ביטוי בקריאות ובכתיבות רציפות לכונן ובשימוש רגיל זה פחות משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

בפעם האחרונה שבדקתי, לכל מוצר חשמלי מאמזון גרמניה יש שנתיים אחריות מולם, שווה לבדוק. בכל אופן בסכומים הקטנים האלה כבר הייתי מסתכן, סה"כ מוצר אמין מיצרן אמין. 

אני כבר הזמנתי לעצמי בדיוק מהסיבה הזאת.
500GB ב 325 ש"ח (77 אירו כולל הכל) נראה לי שווה את זה .

וגם כי יש לי כונן ישן ואיטי יחסית של 120 ( Kingston SSDNow V300) שנכנס בו וכמה תוכנות בקושי ככה שזה שידרוג משמעותי בשבילי.

ציטוט

מחוץ לבנצ'מרקים סינתטיים בשימוש ממוצע (ביתי/משרדי, כולל גיימינג) דלשמו מיועדים הכוננים בקטגוריה הזאת (לשימושי תחנת עבודה, קרי עריכות וקידודי וידאו, רנדור אנימציות ועל אחת כמה וכמה לשימושי שרת קיימים כוננים אחרים שגם מתומחרים בהתאם) אין שום הבדל מורגש (או לכל היותר הבדל זניח) בין כונני SATA מהדרג הגבוב כמו סדרת ה-EVO של סמסונג או MX של Crucial לבין כוננים תקציביים. ההבדל היחיד הוא בתקופת האחריות כשהתקציביים מגיעים בדרך כלל עם 3 שנות אחריות לעומת 5 בכוננים מסדרות הדגל ובתיאוריה בנויים לפחות מחזורי כתיבה מכונני סדרות הדגל. בפועל אין לזה הרבה משמעות. אם הפרש המחיר לא מאוד גדול (נניח אזור ה-100 ₪), אני ממליץ על כונן עם תקופת אחריות ארוכה יותר אבל גם 3 שנים זה די והותר אם המחיר מתאים.

למעשה, בשימוש ביתי/משרדי ממוצע גם אין הבדל מורגש בין כונן SATA לכונן nvme מכיוון שהיתרון הגדול של כונני nvme בא לידי ביטוי בקריאות ובכתיבות רציפות לכונן ובשימוש רגיל זה פחות משמעותי.

ממה שאני יודע גם בסינטטי אין הבדל משמעותי בין השניים אבל אולי אני לא מעודכן

נערך על-ידי shlomishlomi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשמוש גנרי ביתי נורמטיבי,  אין שום הבדל מורגש בין כונני המתחרים זה בזה בשוק,

וגם הפערים הלא גדולים ממילא שיש בינהם, כאלו שרואים רק בבנץ סינטטי, אינם מוצאים את עצמם באים לידי ביטוי בפרקטיקה השימושית.

עשו הרבה מבחנים לנושא - כמו כמה זמן עולה מערכת ההפעלה, כמה זמן מהר עולה התוכנית, וכמה זמן ישום מסיים לכתוב לכונן.

הפערים היו מגוחכים על גבול טעות הדגימה הסטטיסטת של מדידת שעון עצר.

המקום שבו ההבדל בין הכוננים מרים ראש, הוא בעיקר במעבר מ- SATA ל- m.2,  ובתנאי שהיישום עימו עובדים גם מבצע

כמויות ענק של כתיבה. שכן בלי הצגת מקרה כזה קיצוני על מנת להדגים את הפער ולהוציאו אל פני השטח, שכחו מזה ורכשו את

הכונן שבאותה עת, נותן value for money עדיף. לפעמים כונן evo במצבע, לפעמים mx, ולפעמים אחר. וכמו שכתבו קודמיי, גם

אחריות זה חלק מהתמהיל כדאיות במי לבחור.

דאגו לרכוש מאחת מהחברות המובילות:

סמסונג, מיקרון, kingstone, WD, וסאן דיסק (ואולי עוד מישהו אם פספסתי).

חברות שיש להם מוניטין של איכות יצור וטיב בקרה נאותים. אמינות היא מילת המפתח כאן - במיוחד בכוננים.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Second Edition

איך אתם מזמינים משם, הרי אין משלוח לישראל..

דרך פריים ? חברת שילוח צד ג ?

תתפלא אבל לחלק גדול מהמוצרים יש משלוח לישראל.
מה שלא נשלח לרוב זה חבילות גדולות מבחינת נפח ו/או משקל מהסיבה שעלות השילוח היא גדולה והופכת את הסיפור ללא כדאי לא לך ולא להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המותגים הגדולים מאמאזון ארהב שולחים לארץ. WD\SD, סמסונג, קרושיאל, פטריוט, , קורסייר. בלי יוצא מן הכלל.

בבלאק פריידיי הזה אנשים פשוט הולכים לעוף על כונני 480GB-512GB מתחת לקו המס.

עריכה: הנה כונן חצי טרה בייט בכ-300 שקלים סה"כ

https://www.amazon.com/GIGABYTE-512GB-layer-Flash-Internal/dp/B07D9686LD/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1542359450&sr=8-2&keywords=GIGABYTE+SSD&dpID=41NZCEyI4tL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nvme 240-256 טוב יכול להמצא במחירים נוחים, אבל 480-512 נמצא במקום קצת מוזר כרגע מבחינת מחיר. כונני בנפח 1TB כבר מגרדים את קו 800 השקלים, ככה שהם משתלמים לא פחות מכונני סאטא רגילים באופן כללי.

הנה אחד מתחת ל-900 שקלים:

https://www.newegg.com/global/il-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16820326778&Description=nvme 1TB&cm_re=nvme_1TB-_-20-326-778-_-Product

זה כונן עם מפרט טכני דומה ל-SX8200 \ 760P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וול וול וול, הצלחנו. סוף סוף כונן SATA מהיר באמת נפל מתחת לרף המס.

https://www.amazon.com/Crucial-MX500-500GB-NAND-Internal/dp/B0784SLQM6/ref=sr_1_1_sspa?s=electronics&ie=UTF8&qid=1542367537&sr=1-1-spons&keywords=crucial+MX500&psc=1

MX500 500GB בכ-308 שקלים. 

GG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...