מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

כבר שנים עם (בהתחלה עם 4x290X ועכשיו 2x1080) ורוב משחקי ה-AAA בהם חשוב eye candy, תומכים יופי ב- ונותנים לי 50+ FPS על הגדרות גבוהות.

לא רואה את עצמי עובר לרזולוציה נמוכה יותר.

לגבי נושא הדיון, נראה ש- בערך 3-4 שנים מאחורי , ואין הרבה סיבות לחשוב שהם ידביקו את הפער הזה בקרוב. זה לא הסיפור עם שהיתה כל כך הרבה שנים מקדימה שקצת ״נרדמה בשמירה״.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של captaincaveman

כבר שנים עם 4k (בהתחלה עם 4x290X ועכשיו 2x1080) ורוב משחקי ה-AAA בהם חשוב eye candy, תומכים יופי ב-SLI ונותנים לי 50+ FPS על הגדרות גבוהות.

לא רואה את עצמי עובר לרזולוציה נמוכה יותר.

לגבי נושא הדיון, נראה ש-AMD בערך 3-4 שנים מאחורי NVIDIA, ואין הרבה סיבות לחשוב שהם ידביקו את הפער הזה בקרוב. זה לא הסיפור עם אינטל שהיתה כל כך הרבה שנים מקדימה שקצת ״נרדמה בשמירה״.

AMD עדיפים בפער עצום ברוב השוק, שזה אומר עד ה-1060 6GB, שחלש מה-580 ונמכר בכמה עשרות דולרים יותר, עם ה-680 הפער הזה יגדל משמעותית וסיכוי טוב שגם ינצחו את ה-1070 עם ביצועים קרובים יחסית ומחיר נמוך משמעותית.
ה-High-end הוא נתח קטנטן לעומת שוק הביניים וכמות האנשים שמספיק משוגעים לקנות של 1080 או CFX של 4 (?!) כרטיסי 290X היא אפסית. 

AMD בסופו של דבר נותנת פייט רציני ומנצחת את נוידיה איפה שהקהל הרציני נמצא, והיא כנראה גם תדביק את הפער באופן רשמי עם כרטיסי ה-7nm שהם שיפור משמעותי בהרבה מ- שלא נתמך באף משחק וגם אם כן עולה 1200$ בשביל 40FPS ב-1080P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ronik56

AMD עדיפים בפער עצום ברוב השוק, שזה אומר עד ה-1060 6GB, שחלש מה-580 ונמכר בכמה עשרות דולרים יותר, עם ה-680 הפער הזה יגדל משמעותית וסיכוי טוב שגם ינצחו את ה-1070 עם ביצועים קרובים יחסית ומחיר נמוך משמעותית.
ה-High-end הוא נתח קטנטן לעומת שוק הביניים וכמות האנשים שמספיק משוגעים לקנות SLI של 1080 או CFX של 4 (?!) כרטיסי 290X היא אפסית. 

AMD בסופו של דבר נותנת פייט רציני ומנצחת את נוידיה איפה שהקהל הרציני נמצא, והיא כנראה גם תדביק את הפער באופן רשמי עם כרטיסי ה-7nm שהם שיפור משמעותי בהרבה מ-RTX שלא נתמך באף משחק וגם אם כן עולה 1200$ בשביל 40FPS ב-1080P.

1. הפיגור אליו התכוונתי הוא טכנולוגי. לא היכולת שלהם להתחרות בסגמנט זה או אחר של השוק.

2. אני בספק רב אם ה-680 ידגדג את ה-1070.

3. לא חוזה את העתיד. כשיגיעו כרטיסי 7nm לשוק הפרטי נוכל לדבר עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

2. אני בספק רב אם ה-680 ידגדג את ה-1070.

לצערי - אני נוטה לחשוב אותו דבר לגבי הריפרש המתקרב.

לא חושב שהכרטיס יהיה שווה ערך בביצועים ל 1070 בסטוק. הלוואי ויהיה איזה נס ונקבל כרטיס כזה,

במחיר ריצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר כיום הוא יותר טוב מה 1060 ברב המיקרים, אז גם אם נקבל רק קרוב ל 1070 במחיר של 1060, מה רע? הרבה יותר קונים כרטיסים ברמה של ה 1060 (שמספיק לחלוטין לרב האנשים ב 1080P) ולא 1070:

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

כבר כיום הוא יותר טוב מה 1060 ברב המיקרים, אז גם אם נקבל רק קרוב ל 1070 במחיר של 1060, מה רע? הרבה יותר גיימרים קונים כרטיסים ברמה של ה 1060 (שמספיק לחלוטין לרב האנשים ב 1080P) ולא 1070:

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

לא רע בכלל. ככל שתהיה יותר תחרות במחירים טובים ב 1080P - זה טוב לרוב האנשים.

תיקח בחשבון שהיום 1070 כרטיס פחות רלוונטי, כי יש את ה 1070Ti. זה לא קשור ל , זה פשוט המצב.

מצד שני כאשר יוציאו את ה "680" הזה, אפשרי מאוד ש יגלחו מעט את מחירי 1070 אם הוא באמת יהיה כרטיס

שככה מגרד מלמטה את ה 1070.

הריפרש הזה לא יהיה שובר רגליים, הם ימכרו עוד.. אבל עד שלא יצא כרטיס שייתן ל 1080Ti מלמטה תחרות קשה ומחיר אגרסיבי,

AMD מוגבלת בתחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ronik56

AMD בסופו של דבר נותנת פייט רציני ומנצחת את נוידיה איפה שהקהל הרציני נמצא, והיא כנראה גם תדביק את הפער באופן רשמי עם כרטיסי ה-7nm שהם שיפור משמעותי בהרבה מ-RTX שלא נתמך באף משחק וגם אם כן עולה 1200$ בשביל 40FPS ב-1080P.

אם זה היה נכון המצב הכלכלי שלהם היה שונה לחלוטין.
ואין טעם להראות לי גרפים של כמה שהמנייה שלהם זינקה בשנה האחרונה- זה רק מראה כמה נמוך הם היו ביחס לנתח השוק והערך שלהם שהם צריכים להיות בו ביחס לקו המוצרים שלהם. הם פשוט היו בקנטים בשנים האחרונות בין השאר בגלל נחיתות הארכיטקטורה של GCN.
פשוט לאחרונה, ובעיקר בעיקר בזכות ריזן המוצלח ולא כרטיסי המסך, הם מתחילים להתאושש ולהראות מספרים חיוביים.

אין שום דבר בין 7נ"מ לבין . בלבול מושגים ותחומים לא קשורים..
ברגש שיהיה 7נ"מ הוא יהיה זמין ל-2 החברות ולכן אין מה להיתלות בנתון החיצוני הזה שבכלל לא קשור ליכולות ויעילות הכרטיס מבחינה ארכיטקטונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

@huber, לא מתווכח. אבל זה לא מה ש @ronik56 אמר - "סיכוי טוב שגם ינצחו את ה-1070 עם ביצועים קרובים יחסית". הם לא יהיו קרובים (לצערי, כן? אני מאוד בעד תחרות).

ינצחו עם ביצועים קרובים ומחיר נמוך משמעותית, הוצאת את החלק העיקרי. אפשר לצפות ל-15-20 אחוזים לפי הדיווחים וכשאתה מוכר 15-20 אחוזים פחות ביצועים במחיר של 240$ לעומת 350$, זה הרבה הרבה יותר משתלם ואף אחד לא יוציא כל כך הרבה אקסטרה על אחוזים ספורים. 

צפויים לצאת שיפורים ל- או לפחות הורדת מחיר ככה שגם כאן תתווסף תחרות.

ציטוט של coch

לא רע בכלל. ככל שתהיה יותר תחרות במחירים טובים ב 1080P - זה טוב לרוב האנשים.

תיקח בחשבון שהיום 1070 כרטיס פחות רלוונטי, כי יש את ה 1070Ti. זה לא קשור ל AMD, זה פשוט המצב.

מצד שני כאשר AMD יוציאו את ה "680" הזה, אפשרי מאוד ש NVIDIA יגלחו מעט את מחירי 1070 אם הוא באמת יהיה כרטיס

שככה מגרד מלמטה את ה 1070.

הריפרש הזה לא יהיה שובר רגליים, הם ימכרו עוד.. אבל עד שלא יצא כרטיס שייתן ל 1080Ti מלמטה תחרות קשה ומחיר אגרסיבי,

AMD מוגבלת בתחרות.

1070Ti ומעלה זה שוק גבוה, הוא שווה ערך ל-1080 (כמעט). 1070 זה עוד הגבול בין בינוני לגבוה. 

שוב, אפשר לצפות לריפרש גם ל-.

AMD מוגבלת בתחרות באחוזונים העליונים של השוק, הכסף נמצא ב-1070 ומטה. ב-1070 הם מפסידים, אבל ב-570/580 ומטה הם מרוויחים ובגדול. נוידיה פחות טובה ויותר יקרה, זה נוקאאוט מבחינת איכות.

ציטוט של omertgm

אם זה היה נכון המצב הכלכלי שלהם היה שונה לחלוטין.
ואין טעם להראות לי גרפים של כמה שהמנייה שלהם זינקה בשנה האחרונה- זה רק מראה כמה נמוך הם היו ביחס לנתח השוק והערך שלהם שהם צריכים להיות בו ביחס לקו המוצרים שלהם. הם פשוט היו בקנטים בשנים האחרונות בין השאר בגלל נחיתות הארכיטקטורה של GCN.
פשוט לאחרונה, ובעיקר בעיקר בזכות ריזן המוצלח ולא כרטיסי המסך, הם מתחילים להתאושש ולהראות מספרים חיוביים.

אין שום דבר בין 7נ"מ לבין RTX. בלבול מושגים ותחומים לא קשורים..
ברגש שיהיה 7נ"מ הוא יהיה זמין ל-2 החברות ולכן אין מה להיתלות בנתון החיצוני הזה שבכלל לא קשור ליכולות ויעילות הכרטיס מבחינה ארכיטקטונית.

RTX זה בזבוז זמן שנוידיה זרקו לאוויר כשהוא עוד לא מוכן, הוא נראה פחות טוב ומוקצן הרבה מהסצינות, קשה לראות ולהבין איתו לפעמים, זה פשוט over complication שלא שווה את זה, מורידים כרטיס שנותן כמעט 4K@60FPS לזחילה ב-30-40FPS@1080P, זה כל כך כבד, לא רלוונטי ורחוק שזה פשוט הזוי. זה משהו שלפחות ב-4-5 שנים הקרובות ישאר, כמו גם המחירים שלו ושל ה-1080 TI, רלוונטי רק לאחוזונים העליונים.

לגבי המצב הכלכלי? כן, הם התאוששו לא מזמן. סדרות 4XX ו-5XX באו אחרי ניצחונות של נוידיה ולוקח זמן להתאושש. נותנת נוקאאוט גם לאינטל מבחינת מחיר וביצועים ועדיין לוקח זמן להתרגל, לשיווק יש חלק חשוב. דוגרי מבחינת עלות + תועלת, שולטת בשוק מלבד הקצוות העליונים שהם פחות רווחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ronik56

1070Ti ומעלה זה שוק גבוה, הוא שווה ערך ל-1080 (כמעט). 1070 זה עוד הגבול בין בינוני לגבוה. 

שוב, אפשר לצפות לריפרש גם ל-vega.

זה לא שייך, אתה מדבר על כרטיסים בני שנתיים ומעלה. שנכנסים לתוך שנת 2019 - התכנון של NV זה למכור עוד לתוך השנה החדשה.

אם יתנו ריפרש, NV יכולים* להוריד מחירים גם כדי "לשחרר" עוד קצת מלאי במידה והם יראו מגמה כלשהי של עלייה ברכישות.

קשה לי להאמין שהריפרש של פולאריס יתחרה ב 1070. 

אני אישית לא צופה ריפרש לווגה. אולי אני טועה.

ציטוט

RTX זה בזבוז זמן שנוידיה זרקו לאוויר כשהוא עוד לא מוכן, הוא נראה פחות טוב ומוקצן הרבה מהסצינות, קשה לראות ולהבין איתו לפעמים, זה פשוט over complication שלא שווה את זה,

לא יודע אם לקרוא לשנים של מחקר ופיתוח בזבוז זמן, זה לא בשל לגיימינג וזה נראה מצוין ממה שראיתי. מרשים ביותר, רק שאין אפשרות

ליישם את זה היום במחירים שפויים. אפילו מחירים יקרים זה לא אופציה.

המחירים ל היום קיצוניים לגמרי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברס סליחה שמרענן את פרצופנו בזריקת מים קרים אך היא בלתי נמנעת:

GCN היא עדיין אותה ארכיקטורה שרצה החל מ- 7970 המקורי של דצמבר 2011 שהיווה את ההשקה הבתולית שלה,

דרך R9 290, דרך פולריס (כן כן, זה אותו דבר בדיוק עם כמה טוויקים נוספים, אבל בבסיס אלגוריתמית אותו הדבר),

וכלה ב- . אותו מוצר ללא שינוי ארכיטקטוני מאומה.

כל ההבדל הוא שם חדש, ומעבר ללטוגרפיה מתקדמת יותר.

להערכתי הזהירה גם המוצר הבא שלהם ב- 7nm יהיה GCN , רק שוב כבעבר, עם שם חדש (הפעם navi)

במטרה להסוות את המציאות שמאחורי מכסה המנוע.

לא שזה משנה יותר מדי, אותנו מעניין בשורה התחתונה ההספק הביצועי ליחידת מחיר. זה הכל.

אם זה יותר טוב במחיר שלו מהמתחרה אז זה מוצר טוב, ואם לא, אז לא.

כמה פשוט.

זו הסיבה להצלחתה היחסית של סדרת RX580 לעומת gtx1060, הוא עושה הכל אותו הדבר וזול בכ- 10%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לא שזה משנה יותר מדי, אותנו מעניין בשורה התחתונה ההספק הביצועי ליחידת מחיר. זה הכל.

אם זה יותר טוב במחיר שלו מהמתחרה אז זה מוצר טוב, ואם לא, אז לא.

כמה פשוט.

זו הסיבה להצלחתה היחסית של סדרת RX580 לעומת gtx1060, הוא עושה הכל אותו הדבר וזול בכ- 10%.

בדיוק. אותי כלקוח סופי לא מעניין אם זו חדשה, ישנה או חייזר, אותי מעניין אם המשחקים שלי ירוצו ברזולוציה שאני רוצה בפריימרייט נורמלי.

ואם כבר מדברים על 580 VS 1060:

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-10-22-geforce-gtx-1060-vs-rx-580-7001

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה משהו מעניין. Lisa Su (המנכ"לית של AMD) הצהירה כי הכרטיסים החדשים יהוו תחרות ישירה ל HIGH END. האם זה אומר שבתחילת השנה נראה את חוזרת לשוק לא רק ב MID RANGE? מה דעתכם?

https://www.dsogaming.com/news/amd-chief-lisa-su-confirms-new-high-end-gpu-we-will-be-competitive-in-high-end-graphics/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...