מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 56 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

ה3600 ישמח לענות על הבקשה הזו, מה גם שהוא מספיק חסכוני שגם עם PBO מופעל הוא לא יעשה בעיות גם על לוחות B450 זולים.

ומדברים על ביצועים של 8700K (בטוח שלפחות עם PBO ).

נ.ב: תגידו שלום לRADEON VII ותחזיקו אצבעות לRDNA שיהיה גרוע במינינג :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

המעבד יכנס לבעיה של מרובעי הליבות של היום, מאד מהר. ב- 2021 הוא יזעק גוועלד אצל גיימרים רציניים.

אולי יותר מוקדם משחושבים. כמה זמן יקח ל-8 ליבות להפוך למיינסטרים?

כבר 6 ליבות מתחת ל-600₪.

ה-i5 8600 יתחיל להשתעל ולהפליץ במשחקים מהר מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

מעבד של 6 ליבות 12 נימים ירד אל מתחת ל-600₪ בארץ הקודש!

האם נראה 8 ליבות 16 נימים ב-950₪ ? מה שאומר זה המיינסטרים החדש.

משמעותי בהחלט.

מתומן ליבות (משומש) מ- , להערכתי אחרי השקת דור 3000 שמעבר לסבוב, נוכל לאסוף כבר באזור חיוג 100$ ...

גם ה IPC שלו במהירות 4.0ghz היא לא כזו גרועה כמו שגרמו לנו לחשוב בשטיפת מוח.

שכן בנצ'ים עדכניים של היום 2019, אחרי שבוצעה עבור ריזן לא מעט אופטימיזיה בקוד של תוכנות מודרניות,

מראים תמונה יפה:

גם בפודוקטיביות, ובטח שבמשחקים של 2018 ואליך. תראה איזה יפה הוא למשל עריכת .

תראה איזה יופי הוא מנהל שרת VM או SQL. איפה הוא ואיפה בהיבט הזה.

תראה איך הוא מריץ משחקים ברמה מקבילה פלוס מינוס לאינטל, עם יתרון שולי וזניח בנקודות בלבד, פעם לזה

ופעם למעבד האחר. זה בטל בשישים, אף אחד ממילא אינו מזהה הבדל בין 120 ל- 130FPS (גם במקרים שיש כזה).

וכשבוחנים מערכת עם מעבד יד 2 ב- 100$, השקול הזה נעשה לעוד יותר קטנוני ולא רלוונטי.

אבל יותר מזה,

נזכרתי שכל הסקירות תמיד ידעו לספר לנו, שגם במקרים שבהם ה- FPS של מעבד יצא אמנם גבוה

יותר מאשר ריזן דור 1, בפרקטיקה התחושתית של המשתמש, המשחק היה חלק וזורם יותר דווקה במעבד ריזן.

כי מה שחשוב זה לא המקס' FPS (שמעלה את הממוצע למעלה ומעוות לנו את התמונה) אלא דווקא ריבוי הליבות

שמאפשר לצלוח רגעי עומס ופיקים במערכת הכוללת של המחשב, כזה שמעבד ממועט ליבות מפגין בו

מיקרו stuttering. וזה כן ראו שקורה במרובעי ליבות של פה ושם, ולא ראו קורה במשושי ובמתומני

ליבות של ריזן דור 1. משמע ש- FPS לבדו אינו מצייר את מלוא התמונה ואפילו משקר אותנו מעט.

הנה לנו רק הסקירה האחרונה של סטיב שלנקקתי הבוקר (ראו כמה עמודים אחורה). סטיב הגדיל לתאר לצופה

את תופעת המיקרו stuttering האקראית שכן חש אותה במעבד 7700k, אבל לא היתה קיימת במתומן ליבות ריזן.

מערכת הפעלה מודרנית מריצה משחק, אבל ברקע עוד מאות פרוססים של מערכת ההפעלה כל מני

פעולות תחזוקה ועדכון. ברגע שמי מהן קצת מבקשת התיחסות ממערכת ההפעלה, היא מסיתה אליו משאבים,

או אז מרובע ליבות של (מהיר ככל שיהיה) נאלץ לפנות (או יותר) לטפל בדרישה הזו שנכנסה,

וכאן מרגישים מיקרו גמגומים במשחק.

מנגד כשיש 6 או 8 ליבות (ועם HT פעיל - מה שמעבה רק עוד יותר את יתירות הכח), אף פעם לא חסרות ליבות

זמינות לתת למערכת ההפעלה, ומבלי לגרוע מאלו שמשרתות את המשחק כרגע. לכן החוויה בריזן מרובה

הליבות ובעל ה- HT נעימה יותר, חלקה יותר, וללא שהוקים כפי שהסוקרים הגדילו לתאר.

דומה הדבר קצת לנושא של מנועי בנזין של מכוניות, ההבדל ההתנהגותי בין מנוע קטן עם 4 צילינדרים אבל הספק

גדול (בשל סל"ד רב שהוא מסוגל לו), לעומת מנוע גדול נפח בעל 8 בוכנות העובד בסל"ד נמוך, כמו המנועים

האמריקאיים הקלאסיים.

המנוע הקטן נותן עבודה יפה, אבל אינו גמיש. הוא מסוגל לתפקד נאה ולהמדד בדינמומטטר היטב,

כי שם מעלים אותו לסל"ד מקסימלי וזה נראה על פניו חזק, אלא שבפרקטיקה על הכביש בגלל שהסל"ד

כל הזמן זז ונופל לעיתים, או יש עומסים שנכנסים כמו עליה או עקיפה, המנוע נתקל בהתנגדות גדולה 

שקשה לו להתמודד עימה, הוא לא גמיש.

מנגד המנוע הגדול שעובד בסל"ד נמוך, על פניו בדינמומטר לא מציג יתרון כלשהו לעומת הקטן,

אלא שבפרקטיקה היומיומית בכביש, העליות והעקיפות פחות מזיזות לו, יש למנוע זה גמישות רבה והוא

מסוגל להתמודד עם עומסים רגעיים שנופלים עליו מבלי להפגין חולשה.

במשל הזה המרובע ליבות הזריז והחוצפן של אינטל מתקשה בעומסים - כמו המנוע הקטן עם 4 בוכנות.

המתומן ליבות של ריזן כמו קדילאק V8 אימתני ומיושן, שואל אחרי העליה - "היה פה משהו או שדמיינתי ?"

העומס לא מזיז לו. יש לו 8 בוכנות (סליחה 16 עם HT), שמאפשרים לו לספוג את העומסים בלי כל

קושי, הכל בגלל יתירות המשאבים העומדת לרשותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

ה3600 ישמח לענות על הבקשה הזו, מה גם שהוא מספיק חסכוני שגם עם PBO מופעל הוא לא יעשה בעיות גם על לוחות B450 זולים.

כמה בוסט לכל הליבות? נשמע כמו הפייבוריט החדש

4.0GHZ יהיה כמו ממתק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לצפות מעכשיו שכמות המכירות שלו תהיה גבוהה מאוד.

עם ביצועים שכאלו הוא מלך המשחקים החדש.

ציטוט של nec_000

*עריכה, נזכרתי שכל הסקירות תמיד ידעו לספר שגם במקרים שבהם ה FPS של מעבד אינטל על הנייר יצא

גבוהיורת מאשר ריזן דור 1, בפרטיקה התחושתית המשחק היה חלק וזורם יותר דווקה במעבד ריזן. כי מה שחשוב

זה לא המקס FPS (שמעלה אלה ממוצע למעלה) אלא ריבוי הליבות במאפשר לצלוח רגעי עומס ופיקים,

שמעבד ממועט ליבות מפגין בו מקרו stutering. וזה כן ראו במרובעי ליבות של אינטל פה ושם ולא ראו במשושי

ובמתומני ליבות של ריזן דור 1. משמע ש FPS לבדו לא מצייר את מלוא התמונה.

זה עוד עניין ישן. ביגלל טופולוגיית המטמון של , תחת עומס הוא לא מתפקד.

amd_ryzen_3000_horizon_next__lisa_su_e3_

ד"א ליסה הביאה את הבדיחה הזאת על הבמה.

יש לי הרגשה ש-DX12 יראה שיפור עם הרייזנים החדשים תודות לשינוי המטמון.

AMD יודעים טוב מאוד איפה הם צריכים שיפור וכרגע הם הולכים חזק על שיפור ה-FPS וגיימינג ב-1440P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיטקטורת הליבה הנוכחית של מעבד אינטל בתכנונה היא אצן למרחקים קצרים, מעולה לספרינטים.

כל עוד זה סוג העבודה שבקשו ממנה לבצע היא תצא מלכה.

ברגע שמבקשים ממנה לעשות ריצה איטית יותר אך למרחקים ארוכים, מה שנקרא מרתונים - היא קורסת בהשוואה.

האויר נגמר לה. 

זהו עוד מודל טוב לתפיסת הרעיון, להבין ממנו את היתרון בליבה בודדת שהיתה בעבר על חשבון יתירות משאבית

שיש למתחרה ריזן (ריבוי ליבות ו- cach).

הארכיטקטורה של אינל i (שעשתה עבודה טובה מאד עד כה), סיימה את תפקידה בעת המודרנית בה ריבוי

ליבות ומקבול תהליכים ומשאבים נהיה ערך חשוב יותר. עוברת לארכיטקטורה חדשה.

המשמעות עבור המשתמש (בשוק יד שניה למשל) ברורה - מעבדי ריזן מרובי ליבות יהיו מבוקשים יותר בקרב מי שמבין.

אני היום מחפש מעבד משומש נגיד, אין סיכוי שארצה 7700k על פני 1700. שום סכוי. ה- 1700 עודנו מעבד שמיש וישאר

כזה עוד כמה שנים טובות. בשעה שה- 7700k כבר היום מתחיל להראות סימנים ראשונים אמנם, אך כאלו המראים לנו

לחשוב אוטוטו על למצוא עבורו בית אבות קרוב לבית.

ההספק בודדת של ה- 1700 בהשוואה, הינו חסרון שהולך ונשחק עם הזמן, היות והקוד תוכנה משתנה בתעשיה

ופחות מתייחס לתדר עצמו כמשהו רלוונטי. האלגוריתמאים מחלקים את התהליכים לכמה פרוססים מקבילים,

שכן זהו הסטנדרט החדש שמתומני ליבות הכניסו לזירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כיום וגם בעתיד הקרוב (מספר שנים) עדיף יהיה להשקיע יותר ב-GPU מאשר ב-CPU אם המטרה היא משחקים.
מינימום הליבות הרצוי לא ישתנה משמעותית כמו שאתם מנסים לשכנע את עצמכם, בטח שלא ברמה שעדיף לקחת מעבד מסדרה מעל על פני כרטיס מסך מסדרה מעל.
לא משנה אם זה מעבד אינטל או .
היה והמחיר דומה, מבחינת החבילה כולה של מעבד וקירור, כמובן שעדיף יותר ליבות אבל זה רק בבחירת המעבד עצמו. זה בחשיבות שנייה למאיץ הגרפי.
גם כשמדובר במעבדים ישנים השדרוג העדיף (עלות\תועלת) ישאר החלפת GPU (במידה ולא בונים מחשב מחדש).
למשחקים כמות הליבות תישאר משנית, גם בעתיד הרחוק אם לא יקרה משהו מהותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

למשחקים כמות הליבות תישאר משנית, גם בעתיד הרחוק אם לא יקרה משהו מהותי.

7700k "התיישן" תוך שנתיים וחצי. כלומר שנה וחצי מוקדם מהרגיל אם משדרגים כל 4-5 שנים מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתקרני להזכר קצת מה היו פערי הביצועים בין השניים האלו - הריזן המתומן 1700 למרובע 7700k,

ונתקלתי מיד בסרטון הבא שנראה מיד מטה.

בסרטון הזה מבקשים שלא לנתח עבורנו את הממצאים, מבקשים שכל אחד יסיק לבדו מה הוא חושב אודות התוצרים.

מצד אחד הריזן 7700k בתדר 5.0ghz, ומולו ריזן 1700 בתדר 3.9ghz . זה המקסימום שהצליחו לחלץ מהמעבדים הללו.

הריצו הדגמה של כמה משחקים ב- split screen, כאשר הרזולוציה היא 1080p עם מאיץ גראפי gtx1080 שהיה הכי חזק

בתאריך המדובר מרץ 2017.  ההגדרות הגרפאיות על ultra, או כפי שהמשתמש המצוי צפוי להפעיל במחשבים מסוג זה.

רצו לבחון האם יש כאן איזה שהוא יתרון ברור בגיימינג למעבד אחד על פני השני.

זו היא סקירה נשים לב, ממש מההשקה של ריזן במרץ 2017, עוד לפני שהיתה עבורו כל התיחסות שהיא בקוד תוכנה

או או ביוס. או התחשבות בריבוי ליבות מעבר ל- 4. משמע הריזן טרם נלקח בחשבון מצד המפתחים

של המשחקים באיזו צורה שהיא.

הסרטון בא להראות להמחיש ולהדגים ב- real life scenario מה חווה המשתמש. סבורני שהוא עושה חסד עימנו

ומציג לנו תמונה ראליסטית.  לא נגענו לא ערכנו, it is what it is:

בהתחשב בכך שמאז עברו שנתיים ו- shift שנגרם (אם נגרם) הוא די לטובת מעבד מרובה הליבות, בגלל שתוכנות מודרניות

ומשחקים חדשים למדו מאז לנצל זאת, אזי המוצג בסרטון זה עוד עושה קצת חסד עם המועמדים הנבחנים.

**אחפש לנו סרטון מודרני יותר מהעת הזו 2019 במידה ואמצא - זה קשה.

שכן שני המעבדים הללו לא כל כך נידונים או זוכים להתייחסות עתה.  הם כבר לא שיחת היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בהתחשב בכך שמאז עברו שנתיים ו- shift שנגרם (אם נגרם) הוא די לטובת מעבד מרובה הליבות, בגלל שתוכנות מודרניות

ומשחקים חדשים למדו מאז לנצל זאת, אזי המוצג בסרטון זה עוד עושה קצת חסד עם המועמדים הנבחנים.

שכן שני המעבדים הללו לא כל כך נידונים או זוכים להתייחסות עתה.  הם כבר לא שיחת היום.

שבוע חדש לכולם. אני רואה שהדיון עדיין רץ, אז למען הסר ספק גם i5 2500k היום נותן בראש במידה והוא מומהר, אני יודע כי יש לי אחד

כזה. לגבי ה I7 7700K .. אני גם לא יודע מדוע יש הטעיות מבחינת גיינימג, אבל הוא רלוונטי מתמיד.. שום כותר מודרני לא "סובל" אל מול

רייזנים בעלי ליבות מרובות יותר. המעבד שלי על 4.8 24/7 במחשב הראשי והוא מפליץ ניטרו בכל משחק אפשרי, מודרני כנ"ל משחקים

שעובדים קשה יותר על ה CPU כמו במולטי, GW2 או באטפליד 5. הרבה מאוד השערות נזרקות פה..

התהליך עד לזה שהמרובי ליבות יהיו סטדרנט מינימלי לא יקרה בכלל השנה. אני בספק אם יקרה גם ב 2020.

זה יהיה בהדרגה וגם ההדרגה לוקחת זמן.

לגבי הסרטון - דווקא ההיפך, ה 7700K יותר עקבי בפריימים הגבוהים מהרייזן.

ציטוט של TheHwGeek

ומדברים על ביצועים של 8700K (בטוח שלפחות עם PBO ).

נ.ב: תגידו שלום לRADEON VII ותחזיקו אצבעות לRDNA שיהיה גרוע במינינג :-).

זה בדיוק ( מה שהדגשת ) חלק מהסקפטיות שלי לגבי . כולם מצפים למשהו מ , אני כבר רואה מראש 2070S עולה עליו

בביצועים ובמחיר.

בתקווה שאני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אני כבר רואה מראש 2070S עולה עליו

בביצועים ובמחיר.

בתקווה שאני טועה.

נהפוכו,

דווקא כן בתקווה שאתה צודק.

בואו נזכור:

לנו הצרכנים האינטרס הוא, ש- 2070S כן יהיה מהיר יותר, וכמובן שזול יותר, משום שהדבר יגרור מלחמת מחירים וזה בדיוק הרצון שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

נהפוכו,

דווקא כן בתקווה שאתה צודק.

בואו נזכור:

לנו הצרכנים האינטרס הוא, ש- 2070S כן יהיה מהיר יותר, וכמובן שזול יותר, משום שהדבר יגרור מלחמת מחירים וזה בדיוק הרצון שלנו.

נהפוכו,

נקווה שאני טועה..

חשיבה לטווח קצר, אני רוצה תחרות, לא דשדוש בתחום ה 2070 עם חדשה לגמרי כדי שאולי המחירים של 2060\2070

יהיו נמוכים יותר. כדי שזה יקרה צריכה לתת מענה מעל , כמו שהם נתנו מענה אל מול . מניח שרק אז

NVIDIA יוכלו לרדת קצת מהעץ, שכרגע הוא גבוה.

זה כבר קרוב, שלושה שבועות ויהיו ביקורות ונראה מה יש לכל חברה בשרוול.

אני טס לעשרה ימים לקצת חופש, אז צ'או, שבוע מוצלח לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...