מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 54 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

ציטוט של lompy

היא תיתן מענה כשיהיה לה מספיק חשוב לתת לזה מענה , כמו שאמרתי לא על זה יקום ויפול הריזן.

נראה לך? יש מישהו היום שלא עורך על פרמייר, ריסולב, אפטר... מה עם כל יוצרי התוכן ביוטיוב, ולא לקחתי בחשבון את התעשייה.

בטח שזה חשוב לAMD להצליח בתחום הזה.

ועוד משהו...

"חברות המשחקים חושבות קודם על הקונסולות ורק אחר על ה PC. חברות המשחקים יעשו אופטמזציה לריבוי ליבות הרבה לפני שהם יתחילו לחשוב על RT."

נראה לי שחברות המשחקים דווקא מתלהבים מהיכולות שיש במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של urib

נראה לך? יש מישהו היום שלא עורך על פרמייר, ריסולב, אפטר... מה עם כל יוצרי התוכן ביוטיוב, ולא לקחתי בחשבון את התעשייה.

בטח שזה חשוב לAMD להצליח בתחום הזה.

כנראה שלא מספיק חשוב. הם די הצילחו להשתלט על שוק ה בלי זה וזה עוד לפני הדור האחרון.

ציטוט של urib

נראה לי שחברות המשחקים דווקא מתלהבים מהיכולות שיש במחשב.

הם כל כך מתלהבים שכמעט ששנה אחרי שהכרטיסים יצאו יש 2 משחקים שתומכים ב RT ועוד אחד שיצא מתי מתישהו שנה הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

כנראה שלא מספיק חשוב. הם די הצילחו להשתלט על שוק ה PC בלי זה וזה עוד לפני הדור האחרון.

הם כל כך מתלהבים שכמעט ששנה אחרי שהכרטיסים יצאו יש 2 משחקים שתומכים ב RT ועוד אחד שיצא מתי מתישהו שנה הבאה.

משחק כמו CP2077 שתומך בRT זה Game changer, ויש עוד רשימה יפה של משחקים בדרך...

בכל מקרה אם המחירים של יהיו זהים לסדרת מה תקנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחירים יהיו זהים אז אני אקנה RTX אבל זה לא היה נושא הדיון הנושא היה VS , יותר ליבות לעומת פחות ליבות.

הטענה שלי שאופטמיזיה לריבוי ליבות במשחקים תבוא הרבה לפני RT בגלל שהחומרה בקונסולות הדור הבא היא בעצם זהה לריזן.

כל עוד לא יתמכו ב RT זה יהיה פיצ'ר שמוגבל למספר מצוצמצם של כותרי טריפל A בשנה במקרה הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

משחק כמו CP2077 שתומך בRT זה Game changer, ויש עוד רשימה יפה של משחקים בדרך...

בכל מקרה אם המחירים של Navi יהיו זהים לסדרת RTX מה תקנה?

אמת.
בראייה לעתיד NV הימרה\השקיע המון משאבים וספגה לא מעט בדור הנוכחי בתקווה שזה ישתלם לה בהמשך.
AMD לא מסוגלת לאתגר הזה, לפחות בשלב הנוכחי, והם יאלצו לתת מענה כלשהו אם RT יתפוס חזק ועלולים להיות בנחיתות קבועה אם לא יתנו פיצוי ראוי.
מצד שני, אם תוך שנה-שנתיים כל עניין RT במשחקים יפול, כמו שקרה עם לא מעט טכנולוגיות מבטיחות שלא המריאו לבסוף, בהחלט יוכלו לתפוס נתח יותר משמעותי מהשוק במידה וימשיכו להשקיע בארכיטקטורה שלהם כי הם עדין מפגרים לא מעט גם בלי להתחשב ביכולות RT או ייעודיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אם המחירים יהיו זהים אז אני אקנה RTX אבל זה לא היה נושא הדיון הנושא היה AMD VS Intel , יותר ליבות לעומת פחות ליבות.

הטענה שלי שאופטמיזיה לריבוי ליבות במשחקים תבוא הרבה לפני RT בגלל שהחומרה בקונסולות הדור הבא היא בעצם זהה לריזן.

משחקים לא צריכים כל כך הרבה ליבות, 6-8 ליבות זה כבר אוברקיל למשחקים.

גם ככה ברזולוציה מעל 1080P הנטל נופל על GPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שנה-שנים משחקים לא היו צריכים יותר מ 4 ליבות , היום זה כבר 6-8 וזה רק ילך ויגבר.

שוב חוזר לטענה המרכזית ,אם לקונסולות הדור הבא יהיו 8 ליבות וסה"כ 16 נימים אז המשחקים ינצלו אותם , מפתחות המשחקים כבר ידאגו לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

RT לא יפול , זה העתיד , זה פשוט לא ההווה.

המזל של AMD זה שהיא בעצם שולטת בשוק הקונסולות , מה שכנראה יתן לה מספיק זמן לתת את התשובה שלה ל RT.

השליטה זו גם החולשה שלה כשזה נוגע לשוק ה-PC: כל הפיתוחים שלה נעולים להשקת הקונסולות שמתרחשות כל 4-5 שנים. זה קצב מאוד מאוד איטי.

זו סיבה משמעותית למה NV עוקפים אותם בסיבוב כל הזמן. NV מפתחים וממציאים מחדש בכל דור ולא מבצעים 3-4 ריפרש לאותו מוצר ללא כל שינוי כמו ש- עושים המון (כי פשוט לא שווה להם להשקיע מאחר ועיצוב הקונסולה הסתיים וכל שינוי  לא יהיה רלוונטי להן).
גם החידוש הנוכחי בארכיטקטורה (סופסוף) RDNA בא רק לקראת יציאת PS5 והוא המוטיבציה שלהם. לא שוק ה- GPU שנמצא עבורם בעדיפות שלישית.
אם יחכו עד להשקת PS6 כדי לטפל ב- והוא יתפוס חזק הם יחזרו לנתח שוק מצומצם של 20-25 אחוז כמו שהיה עד לאחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לפני שנה-שנים משחקים לא היו צריכים יותר מ 4 ליבות , היום זה כבר 6-8 וזה רק ילך ויגבר.

שוב חוזר לטענה המרכזית ,אם לקונסולות הדור הבא יהיו 8 ליבות וסה"כ 16 נימים אז המשחקים ינצלו אותם , מפתחות המשחקים כבר ידאגו לזה.

אבל גם לריבוי ליבות יש חסרונות, לא שמעת על "חוק אמדל", הזיכרונות לא יעמדו בקצב ויווצר צוואר בקבוק רציני מול הקאש והזיכרונות.

אני רואה את זה כבר היום, שחלק מהמשימות שלי בפוטושופ על 7700K הותיק בהרבה יותר מהירות מאשר 9900K החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא מושלם , בשורה תחתונה היתרונות עולים על החסרונות ואך אחד לא יחליף את ה 9900K ב 7700K בגלל כמה USECASE ספציפים.

גם תחום הזיכרונות מתקדם ואם בלוחות אם יש היום זיכרונות אז כנראה שלרוב הם מספקים כרגע את הסחורה.

כשזה יהפוך לבעיה יש את ,DDR6 יש HBM ,מהירות הזיכרונות עולה כל זמן , זה לא משהוא שמדאיג אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לחומרה גם למערכת ההפעלה חשיבות רבה. מערכות ההפעלה משתמשות במנעולים (lock(  כדי למנוע גישה

לרשומה אם היא מתעדכנת ע"י מעבד אחר. ואז המעבד ממתין  שהרשומה תשתחרר. במקרה קיצון כולם מחכים לכולם

וזה מצב שנקרא dead lock

וככל שיש יותר יהיהו יותר מנעולים,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לפקודת write, לא רלוונטי ל read.

ברוב הישומים המקביליים מה שחשוב זה read. 

**write לרוב עושה פרוסס בודד במכונה פר סגמנט, בדיוק בשל הסיבה הזו של נעילת רשומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתכם, אבל אם ההדלפה הזאת נכונה... הרייזן 3800X לא כזה מרשים, אפילו מאכזב-

לראות מעבד דור חדש ב7 ננו"מ לא מצליח להביס את 9900K ב-14 ננו"מ.

מה יהיה שאינטל יגיעו ל 7ננו או רק 10 ננו...

מקור גורו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העולם מזיל ריר על המעבד זה ורק אתה לא מתרשם. המעבד הזה סופר מרשים. אתה סתם תקוע באיזה אנטי שלא מחובר למציאות.

לפי מה שיצא עד עכשיו , ביצועי בודת זהים פחות או יותר ,ביצועי מולטי יותר טובים וזה ב 500 שקל פחות.

וזה אפילו לא המעבד שמתמודד מולו מבחינת ביצועים , 3700X הוא זה שמתמודד מולו ב 700 שקל פחות.

מבחינת מחיר המעבד שמתמודד מולו זה ה 3900X עם 12 ליבות שלא רואה אותו ממטר בביצועי מולטי.

מה יהיה בעתיד חזון למועד. כבר עכשיו ברור שאינטל לפחות במרחק של שנה ממעבד מתחרה ב 10 נונמטר וגם לא ברור כמה ליבות יהיו להם.

ומה תיהיה התגובה של של 10 ננומטר גם עוד נראה.

מה שברור כרגע מספר 1 בתחום המעבדים השולחנים ושום דבר שתגיד לא ישנה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...