מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 48 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

נדיר כן, אבל גם מצויין למי שיש לוח X370 מהסטוק הראשון יחד עם 1800X ורוצה לשדרג את הלוח עם תיכנון עתידי ל3900X/3950X והוא יכול לשדרג בלי לימכור גם את ה1800X.

אגב- האם אנחנו יודעם עם הביקורת של 3950X תגיע גם ב7/7? או רק בעת המכירה שלו בחנויות בספטמבר?

כי לDER8AUER כבר יש את המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של 243 56

זו בעיה ידועה לנו כבר שנים. AMD לא רוצה או מעוניינת לפתח טכנולוגיות ייעודיות לשוק המחשבים האישיים, ומשתמשת באותו צינור טכנולוגי כמו הקונסולות כי זה הסגמנט שממנו היא עושה הכי הרבה כסף (יחד עם שוק המובייל אליו תיכנס בעקיפין עם סאמסונג). גם נאבי בנויה ככה שתספק compliment ראוי ל-GCN המיושנת והטכנולוגיה שלה בעקבות ה-backwards comparability והרצון של AMD לא להפוך סדרי עולם בשוק הזה. 

ככה או ככה נאבי כארכיטקטורה נראית ממש מעניינת. דיוויד קאנטר הוא איש מבורך, והוא גם דיבר בשעתו על זן בטרום יציאתו לשוק וניתח לעומק את נקודות החוזק שלו (כשהמעבדים דשדשו מול הקייבי לייק ואנשים היו מודאגים) והסביר כמה הטכנולוגיה הזו עליונה על פני הבולדוזרים וכמה פוטנציאל יש לה. כיום אנחנו רואים את הפירות שהרייזן מניבה. אני מתאר לעצמי שדבר דומה יקרה עם נאבי. עבור אמד ורדאון זו תחילה של דרך חדשה, בדיוק כפי שהייתה קפלר לנבידיה בזמנו, ואנחנו עוד פעם נצטרך לחכות ולראות כמה בדיוק היא תפתח את זה קדימה. 

אני לא בטוח במחשבה בתולית ראשונית, עד כמה הבקשה להשיג תאימות אחורה מבחינת קידוד תוכנות העבר,

מפריע או מורידה במשהו בארכיטקטורה של .

שכן לא בהכרח משיגים תאימות אחורה בתעשיה שלפנינו, באמצעות הקרבת יעילות אלגורימית של המוצר החדש.

זה הכל שאלה של איך משיגים את התאימות הזו מלכתחילה.

לפעמים אפשר להתפשר בכוון אחר, וזה באמצעות הקניית תאימות עם API, תוך הקרבת ביצועים עבור מה שישן תוך

ניצול היתירות היחסית של ביצועי דור חדש. זו אחת הסיבות מדוע לא מאפטמזים (לפעמים) במאיצים החדשים

עבור כותרים שיצאו הרבה שנים קודם לכן, ומשאירים את הנצילות ברמה בסיסית, תוך שמסתמכים על כך שהמאיץ החדש

ממילא חזק פי כמה ממה שצריך באפליקציות של פעם, ולכן אפטמוז דרייבר אינו נחוץ או הכרחי.

דוגמא קיצונית יותר תהיה אמולטורים שמבצעים את התאימות באמצעות מידול תוכנתי. הנצילות במקרה שכזה היא

מאד נמוכה, אבל מכונה של היום מסמלצת ברמת תוכנה, את החומרה של לפני 20 שנה ועדיין תהיה חזקה ממנה פי כמה.

**נסו להריץ אמולטור ל- commodore 64 או iic של שנות ה- 80 על מחשבכם של היום, כדי להתרשם שגם אם

הנצילות היא פחותה מ 10%, עד כמה יותר מהיר תצא בכל זאת התוצאה היום לעומת המכונה המקורית של פעם.

לסכום:

צריכים אנו לראות הכיצד התאימות המדוברת מושגת, והאם היא מצריכה פשרה במשהו. במעט שהצליחו להסביר

אודות וזה באמת היה רק נגיעה ככה בבריפ על אפסקט אחד או שניים (סדר הכנסת הפעולות באוגרים  - רוחב מילה

ושיטת buffering אחרת) על פניו, לא זיהיתי פשרה או ויתור על משהו מבחינת יעילות חישובית, אם כבר נהפוכו. מה

שהדגימו נראה בנוי חכם, שוב, ברובד המאד שטחי שנגעו בו. 

בכדי להבין לעומק את הנצילות המלאה מקצה לקצה, חייבים אנו הרי לעבור עבודה יותר רצינית מבחינת שעות לימוד

וגם הסבר מהמדען המפתח, אודות כל מודול וכל שער ברמה טכנית. משהו כמו סמינר סדר גודל.

נידרש גם להחשף בלית ברירה לחומר האבסטרקרטי של כל השבב, שלא סביר שנקבל כגורמים חיצוניים לחברה,

יש סודות שלא חושפים וזה בדיוק מה שנצטרך לראות כדי להבין.

בנתיים נאלץ להסתפק בלמידת נצילות ממבט הציפור הגבוה, עד כמה שזה יכול לעזור לנו.

לכן הדרך האחרת בהינתן מה שכן יש לנו, זה לחשב על סמך הנתונים והמדידות, את ההספק ליחידת שטח שבב

או טרנזיסטור. זה כבר יעיד בקצה של הצינור בסוף, עד כמה כלל המערכת שהיא קופסא שחורה עבורנו, עובדת

טוב או לא.  

ברגע שנקבל 7nm אצל נוידיאה, נוכל להשוות את ה- 7 של אליה, מ"מ למ"מ.זה יהיה המדד המתומצת.

שהרי איך הקופסא השחורה עובדת בבפנים שלה, משהו שלעולם לא נקבל, פחות קריטי לצרכן הסטנדרטי ממילא.

***אגב יש לנו את הנצילות של GCN לעומת פסקל, ששתיהן היו ב 14/16 nm. אותן אפשר להשוות זה שווה ערך.

אנחנו יודעים שפסקל באמצעות 192 מ"מ GTX1060 היתה שוות ערך פלוס מינוס (רק בתחום גיימינג)

לפולריס 232 מ"מ rx480/580. קרי הנצילות של נוידיאה היתה כ 20% יותר טובה בגיימינג. נזכירה שעיקרה הושג

על ידי תדר עבודה גבוה יותר, והוא זה שהסביר את רוב רובם המכריע (אם לא כולם) של הביצועים.

אם היו בוחנים מכונת חישוב float, לא היה יתרון לנוידיאה (חשוב להדגיש זאת). כמחשב ה- GCN חזק יותר.

לא סתם הוא היה המועדף עבור כריית מטבעות וירטואליים כגון ביטקוין או אטריום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד נקודה לגבי האמירה שהדור החדש יזדקן לטובה כמו ה7900 הוא מהסיבה שעקב התאימות לאחור אז הרבה משחקים ישנים ירוצו עליו במצב "תאימות לGCN" ועם הזמן המשחקים והדרייברים יעברו למצב של ניצול הRDNA -תקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, השאלה איך התאימות הזו מושגת. זה לא משהו שנברו פנימה מאד מפורט כדי שנפנים משמעויות. התאימות הזו יכולה להיות  API ותו לא.

יכול להיות marketing גרידא גם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשך ניתוח לעומת הארכיטקטורה העדכנית של , אך הפעם במטרה לעשות משהו יותר מדויק עבורנו:

במקום לקחת את טורינג שכולל תמיכה ב- RT (כרטיס 2070) - אלמנט שמשבש לנו את ההשוואה ולו משום

ש- RT גוזל בחובו שטח נוסף ומעוות לנו את התמונה החישובית הכוללת,

אזי נבחר לקחת את טורינג מהגרסאות שאינן כוללות RT. כדי להשוות תפוזים לתפוזים. 

דוגמא מעולה שתייצג תהיה 1660ti לענין זה, הוא הכי קרוב שיש. ההשוואה דווקא אליו תהיה נכונה יותר לטובת

הניתוח. בואו נראה מה קורה.

קודם כל מבקשים אנו לבין, אודות יחס הביצועים של החדש מול 1660ti - הידוע בכינויו TU116

כדי לבצע נירמול. לפי מבחני הביצועים של techpowerup תחת רזולוציה 1440P, נסתכל בעמוד הבא:

https://www.techpowerup.com/review/zotac-geforce-gtx-1660-ti/28.html

בהנחה שעימה יצאנו לדרך בשרשור זה עד כה, וכל עוד לא קבלנו ראיות אחרות זאת אומרת, 

אנחנו מניחים כי מהיר כדי 5% סדר גודל עקרוני מ 2070.

משמע שלפי האמור בלינק דלעיל, מקבל את הערך 142 + 5% = 149%.

או בקיצור, האינטרפולציה מכוונת אותנו לכך ש- navi מהיר מ- 1660ti בסדר גודל גס מוערך של פי 1.5 .

**טבלה זו גזורה מהלינק דלעיל, השוואת 2070 לעומת 1660TI - על מנת לקבל יחס ביצועי לטובת החישוב:

image.png.d2dc67bb0659187e0fdf51e44fb0f104.png

עכשיו נתבוננה בשבב של gtx1660ti:

Image result for 1660 TI gpu z

אנו למדים כי השבב הוא בגודל 284 מ"מ רבועים תחת ליטוגרפיית 12nm.

בהשוואה אליו navi הוא בגודל 251 מ"מ רבועים בליטוגרפיית 7nm.

התוצאה היא:

251 בליטוגרפיה החדשה - כפי שמצאנו חזק בהספקו פי 1.5 סדר גודל גס מ- 284 מ"מ

בליטוגרפיה היוצאת. הוא יחס מתמטי של 284 חלקי 251 כפול 1.5 = 1.7 .

מצאנו איפה שהשיפור ש- navi מקנה לעומת במעבר מליטוגרפיה יוצאת ללטוגפיה החדשה הוא 70% 

ליחידת שטח . מנסיון עבר זהו בערך היחס המקובל כשעוברים ליטוגרפיה הבאה ללא שינוי ארכיטקטוני.

האמור מחזק לנו את ההערכה, כי הנצילות הביצועית של navi כנראה קרובה (או דומה) סדר גודל גס

לזו של . אם היינו מקבלים שפור הנמוך מ- 50% חיחידת שטח, הייתי מבין שהנצילות של navi כנראה

נחותה מטורינג. ואם היינו מקבלים נצילות העולה על 90% הייתי מניח שהנצילות עדיפה.

בדר"כ (בעבר) היינו רגילים שתחת אותה , אך רק בזכות כווץ לליטוגרפיה חדשה, משיגים שפור

מסדר גודל 70-80% ליחידת שטח. לפחות כך זה היה באיטרציות האחרונות (ככל שזכרוני עומד לי).

אם ימצא בהמשך (אחרי שגם נוידיאה תעבור ל 7nm), שישנה יעילות טובה יותר לטובת "טורינג דור הבא", 
אזי להערכתי הזהירה היא לא תהיהטובה יותר  דרמטית בעוצמתה, כפי שהיינו רגילים מדור קודם.
שכן וכאמור, ה- 70% פוגעים לא רע בצפי המקובל.

עריכה:

אני רוצה לבדוק את השפור הביצועי גם ברובד טרנזיסטורים. זה חשוב.

navi סביבות 10.3 מיליארד, בשעה ש- gtx1660ti הוא בעל 6.6 מיליארד. 

למעשה רואים כי היחס הזה גם הוא מסדר גודל של 10.3 חלקי 6.6 = 56% .

די קרוב ל- 50% שמצאנו באינטרפולציה (עוקף אותו ב 6%). אז פר טרנזיסטור יתרון קל לטורינג של כמה אחוזים (בודדים).

היות והמהירות תדר של שני הכרטיסים דומה/מקבילה, שניהם באזור חיוג 1700-1900mhz, נובע שהתפוקות שקולות

ליחס בכמות הטרנזיסטורים. מה שכן, יש את העניין הזה, שאם נוידיאה תקבל בוסט נוסף בתדר עבודה, כזה שיצליחו להגיע

אליו ב- 7nm מעל פני זה שהגיעו אליו ב- 12nm, אז גם הרווח הזה יצטרף לטובתם, ואז הם יהיו מהירים יותר מ- navi 

טרנזיסטור פר טרנזיסטור (בגלל התדר). בקצור מעניין מה הולך לקרות. זה לא רק חישוב שטחים אלא גם מכפלות תדר עבודה

וצריכים לקחת זאת בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

קודם כל אין לך יכולת להתייחס אם לא קראת מה שנרשם. אחרת איך תבין מה בכלל נאמר שם ?

אלא אם יש לך מומחיות בלהתייחס לדברים שלא ראית, לא קראת ולא עברת עליהם .... ?  🤔

שתף עמנו קצת מהסוד אודות איך עושים זאת.

ועכשיו לכלס:

תזכיר לנו הכותב באתר adoredtv, מה הרקע ההשכלתי והתעסוקתי שלו ?

אל תפגע, קבל זאת כביקורת בונה, אבל לי אישית אין את הזמן והמשאבים לעבור על תגובות כ"כ ארוכות כל הזמן. אם זה היה משהו פרטני שמצריך שפיכת כ"כ הרבה מילים הייתי מבין, אבל שמתי לב שהתגובות שלך ארוכות להחריד באופן קבוע, ולי את את הזמן לזה באופן אישי. מעדיף להשקיע את מעט הזמן פנאי הפנאי הזה בלצפות בווידאו של ADORETV שכבר הוכיח לי שהוא יותר מיודע על מה הוא מדבר שוב ושוב. בעיניי הבחור הפך לסוג של אוטוריתה כי לי הוא כבר הוכיח הרב המכריע של התחזיות של מתגשמות ושהניתוחים שלו על גבול המבריקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

אל תפגע, קבל זאת כביקורת בונה, אבל לי אישית אין את הזמן והמשאבים לעבור על תגובות כ"כ ארוכות כל הזמן. אם זה היה משהו פרטני שמצריך שפיכת כ"כ הרבה מילים הייתי מבין, אבל שמתי לב שהתגובות שלך ארוכות להחריד באופן קבוע, ולי את את הזמן לזה באופן אישי. מעדיף להשקיע את מעט הזמן פנאי הפנאי הזה בלצפות בווידאו של ADORETV שכבר הוכיח לי שהוא יותר מיודע על מה הוא מדבר שוב ושוב. בעיניי הבחור הפך לסוג של אוטוריתה כי לי הוא כבר הוכיח הרב המכריע של התחזיות של מתגשמות ושהניתוחים שלו על גבול המבריקים.

רגע תן לנו להבין:

היה לך את הזמן לצפות בכל הסרטון של adoredTV - באורך 32 דקות שהוא לוקח ? o.O

אבל לקרוא פוסט טקסטואלי בהשוואה - גם אם הוא ארוך, שהיה לוקח לך גג 3 דקות, לא היה לך זמן ?

לגבי להעלב, בבקשה - הסר דאגה מליבך. 

לגבי הסרטונים של adored - אלו מעולים פעם כן ופעם פחות. תלוי באיזה תחום. ותלוי מה הוא אמר באותו ניתוח ספציפי.

במקרה של הוא לא עשה עבודה טובה. תקרא קצת מה נתחתי כאן לפנינו, תלמד הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

רגע תן לנו להבין:

היה לך את הזמן לצפות בכל הסרטון של adoredTV - באורך 32 דקות שהוא לוקח ? o.O

אבל לקרוא פוסט טקסטואלי בהשוואה - גם אם הוא ארוך, שהיה לוקח לך גג 3 דקות, לא היה לך זמן ?

לגבי להעלב, בבקשה - הסר דאגה מליבך. 

לגבי הסרטונים של adored - אלו מעולים פעם כן ופעם פחות. תלוי באיזה תחום. ותלוי מה הוא אמר באותו ניתוח ספציפי.

במקרה של Navi הוא לא עשה עבודה טובה. תקרא קצת מה נתחתי כאן לפנינו, תלמד הרבה יותר.

כן. 32 דקות של מידע טהור וברובו מחכים ומרתק. כ 3 דקות  לכל תגובה שלך, תכפיל את זה במספר התגובות שכתבת פה ביום ממוצע ותראה שההפרש לא רחוק בכלל אם לא יותר (ולא, בבקשה אל תתחיל לחשב לי את זה LOL). שוב - קבל את זה כביקורת בונה או תתעלם, החלטה שלך, אבל תגובות כ"כ ארוכות גורמות לי אישית (ואני מניח שללא מעט אחרים) פשוט להתייאש מקריאתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר גמור, ותודה על הביקורת.

כאיש אקדמיה במקורו, מודעותיי בהחלט לא נועדו למי שבה "לסרט קל עם פופוקרן בצד".  דלג עליהן איפה. 

adored Tv כבודו במקומו מונח, מחכה לקהל המאזינים שלו והנך בהחלט עונה לטיפוס המתאים.

זה לא שאני חלילה מזלזל בו, אל תפרש לא נכון,  יש מקומות שהוא עשה עבודה מעולה - וקיבל קרדיט גם ממני.

אלא מסביר, שגם הוא כמו כל אחד שוגה בניתוח לפעמים - משום שעושה אותו לא מקצועי (כמו במקרה שלפנינו).

הסוקר ההוא לא מבין בגראפיקה. הוא אינו כותב/מדבר במושגים נכונים.

השווה את טענותיו לאיך הוא מסביר נצילות ביצועית של , או בעצם את היעדרה של הסברה שכזו מצידו,

לטכניקה שקבלת היום (כמה פוסטים מעלה). עמוד על ההבדלים.

יחד עם זאת מרשים שהוא יכול לייצר חומר, ואף חומר רב, של חצי שעה לא פחות פר סרטון....

ועדיין מצליח לברבר לדעת לא מעט צופים. רק על זה הוא מקבל שאפו ממני ומרבים אחרים.

הוא תעמולתן דמגוג מעולה ואני רציני לא ציני.

*חבל ש- לא השכילה לשכור את שרותיו בתחום, להערכתי הוא היה עושה עבורה עבודה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

בלעדי לכלכליסט

אינטל לספקים: הקמת המפעל החדש נדחית
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3764352,00.html

אולי בסוף אינטל תזרז את הקמת מפעלי ה7נמ של הדור הבא שפותח במקביל ל10נמ?

אלו בהחלט חדשות לא טובות עבורנו:

המפעל הזה מחזיק תרומה חשובה לתוצר בשנה הקרובה שכרגע נמנע מאיתנו ועימו התוצאות.

היות וההשקעה במפעל המדובר גבוה מאד במונחי השקעה בכלכלה הישראלית, הדבר ישפיע מספרית על אחוז

הצמיחה השנה וגם בשנה הבאה במשק.

גם ב-ynet מדברים על כך:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5526332,00.html#autoplay

"לדברי אחד הספקים נמסר להם מאינטל כי מדובר בעיכוב של חצי שנה עד שנה,

אך ללא התחייבות לתאריך. לפחות בשלב זה אין עדויות לשינויים בתוכנית העבודה עצמה,

אלא רק דחייה משמעותית שלה."

"מענקים והטבות מס

אינטל הכריזה בתחילת 2019 על הרחבת המפעל בקריית גת, שמשמעותו בניית מפעל חדש נוסף.

במסגרת הפרויקט התחייבה יצרנית השבבים להשקיע 10 מיליארד דולר בפעילות החדשה,

בתמורה לשורה של הטבות שקיבלה ממשרד האוצר."

"אינטל אחראית ל־52 אלף משרות ישירות ועקיפות בישראל."

**ככל שזכרוני אינו מטעני, היא החברה העסקית-כלכלית-יצרנית הגדולה ביותר במשק הישראלי

לפחות במונחי תוצר והשפעתה על התוצר הכולל. שלא לדבר על יצוא והכנסת מטבע זר למדינה כמו גם

עשרות אלפי משרות איכות.

לדחיה או לבטול של אותה השקעת עתק בגובה 10 מיליארד דולר (כ- 40 מיליארד שקל) ישנה השפעה

מהותית עלינו, כזו שתשפיע אפילו על המאזן המאקרו כלכלי ועל תקציב האוצר בעקיפין. 

הנני תקווה שמדובר רק בדחיה זמנית ולא מעבר לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

אל תפגע, קבל זאת כביקורת בונה, אבל לי אישית אין את הזמן והמשאבים לעבור על תגובות כ"כ ארוכות כל הזמן. אם זה היה משהו פרטני שמצריך שפיכת כ"כ הרבה מילים הייתי מבין, אבל שמתי לב שהתגובות שלך ארוכות להחריד באופן קבוע, ולי את את הזמן לזה באופן אישי. 

תהייה בטוח שאתה לא היחיד :)

אפרופו "טוב מספיק" - זה עניין סובייקטיבי או תלוי הגדרה.
לאחד זה יגיד שהתחרות האמיתית מול NV חזרה ושיש עליהם איום ממשי בדמות מלך ביצועים חדש- וזה כולם מסכימים שלא יקרה בהשקה הנ"ל.

לאחר מספיק שיש יישור קו ופוטנציאל מבחינת ביצועים\יעלות לשנים הבאות - אז סביר שזה התממש או לפחות בכיוון הנכון (ואם מתעלמים מההפרש האדיר בתהליך הייצור).

יש מי שרוצה לראות ירידת מחירים מעל להכל גם במחיר ביצועים (ואת זה ממש לא מספקת כי היא מיישרת קו עם השחיטה של NV).
מי שבעד מגוון ואופציות לצרכן בלי קשר למחיר או פיצ'רים ישמח מאוד.
ויש את אלו שרוצים לראות את התרסקות הסמי-מונופול של NV "החולבת" ומטפחים ציפיות בשמיים, מספרים לעצמם סיפורים כמה הפעם הכל שונה ולחלוטין וככל הנראה עומדים להתאכזב.
(וכמובן שילובים שונים בנין הנ"ל)
משמעות- כולם צודקים, כולם טועים והכל תלוי מה העמדה. מה שנשאר בסוף זו תרבות הדיון והרלוונטיות של מה שרושמים.

אז תשתו מים קר, חכו עוד חודש עד שיצאו ביקורות ובנוסף עד שתהייה תמונת מחירים וזמינות ריאלית וזכרו ש- נוטה לאכזב בהשקות שלה לאחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל מבין או כך לפחות הרעש והרחש ברשת כיום,

זה שנוידיאה הולכת בשבוע הבא להשיק סדרת ריפרש

במחירים זולים יותר ועם עוד כמה אחוזי ביצוע. זה

יספיק בכדי לאלץ את מחירו של לרדת והנה

ככה בלי מאמץ השגנו את מה שרצינו - הפחתת

מחירים פר רף ביצוע. 

קרי נוידיאה לא נשארה שאננה והגיבה להשקה.

תהיה תגובה על תגובה מהצד השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...