מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 46 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

ציטוט של coch

אני גם צופה שאנשים פה יבכו דמעות ש NV יגיעו עם 7NM ויבינו שהופל'ה... אויש.. הפער חזר... ואז ההסברים ההנדסיים שוב יהיו 

לא רלוונטיים. למה ? כי אנשים יכנסו לביקורת אחת, שתיים, יראו את המספרים ויבינו למי יש יותר גדול. אבל הלוואי ואני טועה !

אני מת להביא רדאון. הלוואי ותהיה לי סיבה טובה.

:funnypost:

אז מה המסקנה של-NV יש את הביצים הכי גדולות? :smiley1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

אני לא מבין - אם יש לך סבסוד, קרי מקבל מתנה בחינם, מעבד,

אפילו שהוא לא האופציה המועדפת (כרגע) מבחינתך, אתה תוותר עליו ותשים כסף מהכיס על מעבד אחר ?! 🤔

נותנים לך אינטל בחינם ?

ברור שכדאי לקחת אותו.

ממתי סבסוד זה בחינם ? מאחר ואני עובד מהבית 30-40 אחוז משעות העבודה שלי בשנה\חודש מזה עוד מעט 5 שנים,

אז אני מקבל מחיר, בערך 50%-55% זול יותר מהמחירים של TMS\KSP אם הייתי הולך לבחור שם.

האם אני ישים כסף על מעבד באופן פרטי ? בוודאי, אם יבוא לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

:funnypost:

אז מה המסקנה של-NV יש את הביצים הכי גדולות? :smiley1:

שבמקום לדבר הרבה, יש לחכות לביקורות. בניגוד אלייך - nec דיבר המוווווווווווווווווווווווווווווווווון,

גם על . היו לי ציפיות עד השמיים. הפלא ופלא.. קרה מה שקרה. ככה שכל ההסברים והמלל לעיתים מתרסקים.

צריך להיות מוכן להפתעה לרעה. אבל כבר אמרתי לך.. למרות שאני טורח לענות לך, אחרי התגובה ההיא שהייתה לך לפני כמה שבועות,

מבחינתי אתה טרול מאחורי מקלדת. שקראת לנו fanboys וכו'.. אז תבורך, תצחק, תהנה מהסופש.

חבר'ה צ'או. תהנו מהדיון. אני פורש עד יולי, שיגיעו הביקורות. שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל חברים תרגיעו, אף אחד לא אויב חלילה של האחר. אז למה לכם להתנסח ככה... במטותא - כבדו.

כמו כן וכדבריו של ידידנו Jabber, אכן אין פה את הדיון למי "יש הכי גדול", כי זו עובדה ידועה ועתיקן יומין (שלי יש) 🤣

עכשיו ברשותכם חזרה לעניננו ולנושאים בוגרים:

דיון מעניין שמצאתי בין בריאן ל- wendel בנושא , מחשבות על משמעות, חשמל, ביצועים, מכירות לפי פלח שוק,

שיפורים בקוד ובמתזמן של מערכת ההפעלה 10 על מנת להתאים לארכיטקטורה של ריזן (כל הדורות מ-1 עד 3)

ועוד. לתמיכה במעבדים אחורה יש משמעות לרכישת ריזן דור 1 או 2 במחיר רצפה היום .

יש דיון מרתק בנושא ליטוגרפיה ומדוע ככל שמתקדמים בה, הציפיה היא לירידה בתדר העבודה - משהו שלא היינו

ערים אליו עד שהגענו לליטוגרפיה של היום, אשר ממנה זה צפוי רק לרדת כנראה. לצערנו.

לומדים שם לא מעט - אל תפספסו:

**אה עוד משהו חשוב, מזכירים שכל המעבדי 8 ליבות ומעלה, כולל ה 3700 הזול של 329$, מגיעים ישר מהקופסא

עם הקיט קירור האיכותי prizm של , אשר מאיין את הצורך לרכוש מערכת בנוסף. מרכיב המשפר את

העלות תועלת במעבדים אלו, על רקע התחרות שלאינטל אין בכלל מאוורר כלול במעבדים המקבילים שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן,  הזכרנו את זה אתמול.

**מחפש לנו סרטון על הארכיטקטורה של החדש, יש מה ללמוד, חלק שונה לחלוטין ממה שידענו או הבנו עד כה.

אחד הדברים ששאלתי אתמול, זה איך ב- CCX אחד מדברת עם ב- CCX אחר. 

שהרי כל עוד הליבה מדברת עם שכנתה באותה CCX , הם מדברים במאצעות L3 cach שזה מהיר מאד.

אבל ברגע שהם נאלצים לדבר עם CCX זר, ב- הקודם הם נאלצו לרדת עד ל- DRAM שזה היה

מאד מאד איטי וגרם לנפילת ביצועים חריפה.

אם אני מבין נכון, ולא בטוח שאני מבין נכון דרושה עוד חקירה ולמידה,

בארכיטקטורה החדשה הם יורדים עד ל- io die והיא זו שמקשרת בינהם. כלומר השיחה בין הליבות

קצרה בהרבה מאשר לרדת ל- dram, ואם כך הרי שהחסרון של חלוקה ל ccx-ים ירדה משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שכן או שלא...

בהחלט יתכן שזה כמו קרחון - שאנו רואים רק את ה- 10% שצפים מעל המים אבל לא את ה- 90% שמתחת לקו.

יתכן שבמעבדות רצים היום אבות טיפוס של משהו מדהים, שנראה אותו רק ב- 2020 או 2021...

אם הייתי צריך להמר כמו בקזינו, אני מאמין שיש סכוי סביר למדי שהם יוציאו בשנה הבאה (גג שנתיים)

משהו תחרותי מרובה ליבות בתצורה כנראה דומה ל- chiplets של AMD (או משהו אחר שאנו

לא מודעים אליו עתה).

הרי ג'ים קלר אצלם בשנתיים האחרונות, הוא נחשב פחות או יותר לגאון CPU מס' 1 בעולם.

לא מאמין שהוא יאכזב. במיוחד כרגע כאשר במצב שבו הכל תלוי בכך. אם הם לא נשארים

חזק בתחרות הדבר יכול לזעזע את החברה מקצה לקצה,  ולגרום לכך שאינטל ו- יחליפו פוזיציות.

מה שכרגע עומד חזק לזכות היא חדירה מרשימה לתחום השרתים וה- data centers.

מה שאנו בעולם ה מדברים עליו זה שטויות. ה- TAM של שרתים הוא בסדר גודל יותר רציני

גם ובעיקר משום שהוא גדל בקצב אקספוננציאלי, משהו שתחום אינו מסוגל לו.

למעשה תחום לא רק שאינו גדל, הוא התכווץ לא מעט בעשור האחרון וזו אחת הסיבות

שהשוק הזה פחות עניין את והרגשנו זאת. מצד שני השקיעה לא מעט בתחום השרתים

ואת זה הרגשנו לחיוב. אני רואה את זה במערכות שאני מזמין השנה - איזה עולם מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן ניראה דברים מעניינים באינטל,יש להם מוחות וגם כסף לזה, כמו שאפשר לישמוע בסירטונים הנ"ל- קיבלה החלטה של להפסיק לכבול את פיתוחי המוצרים לטכנולוגיית הייצור - משמע בעתיד יהיה להם תיכנון מוכן- הם יעבירו אותו הישר לליטוגרפיית הייצור הטובה ביותר שיש להם באותו רגע- ולא ימתינו שנים על גבי שנים כמו שקרה עם הברוך של 10NM.

תחשבו אם הם היו יכולים לייצר כעת מעבדי על 14++++++ לשוק הביתי ולהחליף את הסוקט הביתי וX299 במעבדים עם 18% IPC ויכולות בוסט של 5GHZ.

AMD בעצמם אמרו שהם לא ציפו להיתחרות בדור הנוכחי המיושן של , הZEN2 היה אמור ליהתחרות בדןר החדש והמשודרג של 10nm ואז הם פשוט היו מציעים יחס עלות/ביצועים כמו עם ה2700X.

זה מה שהם חשבו לפני מס' שנים שעבדו על ZEN2 כי זה גם מה שאינטל פירסמה ללא הרף שה10NM אוטוטו מגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...