מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 39 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

זה כל כך מרשים מה שהם עשו מאז 2017, שמגיע להם תמונת נצחון:
**השמועה גורסת שלאינטל ברח הבוקר במכנסיים

image.png.da795c9fa9e86f7724e5479262a66b54.png

image.png.5bac43aba8f021d06b6f7e39dd5b23c0.png

image.png.39a3899d3d2c41847478c00bc7455e0c.png

image.png.d5ff468543af999c7a9587e87aecbf3f.png

נחשתי ביומים האחרונים 699$, , יצא קרוב - 749$ :)

מעבד שנועד בעיקר ל- workstations, שיכול לבצע (גם) משחק (וסימולטורים) טוב מאד על אותה מכונה (אם רוצים).

מעניין מה ה- shift שיצרו עם ריזן 3 הולך לעשות לשוק המשומשים ?

אלו הולכים להגיע לשם, ובאיזו רמת מחיר השוק יתייצב מחדש.

**אם צרכנים חולמים להפטר מ- 7700k / 8700k / 9900k "במחירי האתמול" שהם חושבים לקבל עבורם....

אזי שצפויה להם אכזבה קשה.

הליין החדש של ריזן הולך להוריד את מחירי המעבדים של לרצפה, אחרת אף אחד (כמעט) לא יגע בהם.

מה נשאר ל- לבצע עוד על מנת לחזק את הפריצה קדימה, ולא להשאיר מקום לטעם של עוד ?

להוציא ליבה גדולה יותר של (פי 1.5), לקרוא לה RX5800 , לשדך לה בקר 384 סיביות

של GDDR 6 (במקום 256) ועם 12GB (במקום 8). וככה לנסות להתמודד מול 2080/2080Ti.

שישבו להם עוד חצי שנה ויגמרו כבר גם עם זה - לנצל המומנטום שהם על הגל.

הארכיטקטורה הרי כבר קיימת, עכשיו זו רק הגדלה סקלארית של משהו קיים, שזה הרבה יותר קל.

עריכה:

די ניכר שהם בצעו chiplet binning מדוקדק. הליבות 8 הכי טובות הולכות ל- 3950x,

הליבות 6 הכי טובות הולכות ל- 3900x. כל הליבות 8 הבינוניות הולכות ל- 3800x.

הליבות 8 הכי גרועות הולכות ל- 3700x.

אותו הדבר קורה ב- 6 הבינוניות שהולכות ל- 3600x, וה- 6 ליבות הגרועות ל- 3500x.

לכל אחד יהיה מוצר מתאים לכיסו.

הערכתי היא שהפער בין כל מדרגה למדרגה של מיון מאפשרת משהו כמו עוד 100 עד גג 200mhz

לתדר העבודה המקסימלי. הפער בין הקצוות יהיה איפה (כנראה) 300mhz peak to peak בין הליבות הכי

טובות לליבות הכי גרועות.

אל תצעקו את זה בקול רם, אבל לא כזה משנה או משפיע על עבודתו של המחשב, אם הוא מסוגל להגיע

לנגיד 4.9ghz מקסימום, או ל- 4.6ghz. הפער התחושתי (למשתמש) למעשה בלתי קיים. רק בבנצ'ים יראו

עוד 5-7 אחוז פער מדיד בצד המסך. זניח.

הנה לנו להבין מדוע:

שהרי אם לתוכנת עבוד batch-ית יקח 10 דקות לגמור את העיבוד, או 10 דקות וחצי, שמישהו ישמע כן,

זה באמת לא משנה כהו זה. כמו גם שאם במשחק יש 200FPS או 210, הדבר ממילא מתחת לסף האבחנה האנושי.

משמע שהפרמיית מחיר עבור המעבדים שמגיעים לתדרים הגבוהים יותר, אינה מצדיקה את עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ה3950X הולך להימכר כלחמניות חמות, אל תישכחו ש9900K בהתחלה שלא היה מלאי נימכר בקלות גם מעל 800$!
עכשיו עם הPBO החדש שמאפשר תוספת של עד 200MHZ לתדר המקסימאלי- המעבד הנ"ל הולך להגיע עד 4.9GHZ בתור תדר מקסימאלי וזה מתורגם לסביב ה5.6GHZ במונחי , לכן אפילו שאין צורך בכמות הליבות הנ"ל- בכל זאת זה הולך ליהיות המעבד המהיר ביותר לגיימינג!
בחיי - איזה תקופה מדהימה להיות בה, כל השוק היתהפך ואינטל באמת עשו במכנסיים, הם מאבדים את היוקרה האחרונה שנישארה להם, עכשיו הם פשוט מוצר חימום לחורף במחיר יקר  עם ביצועים ירודים- ממש כמו ימי FX 9590, KARMA IS A BITCH!
שימו לב שאפילו ה3600 הזול עוקף את ביצועי הST של 9900K:
spacer.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיות מעניינות שעולות עתה אחרי שכל הליין של המעבדים נחשף בפנינו וגם התדרים שמרמזים, אודות מה נוכל ככל הנראה

להשיג אחרי המהרת המעבדים היותר נמוכים בליין. ערכים שנרמזים לנו בעצם מהערכים של הסדרות הגבוהות (בדיפולט שלהם).

אני צופה שהמעבדים הזולים (6 ליבות ו- 8, אלו שעולים בהתאמה 199$ ו- 329$), יצליחו להגיע עד 4.6ghz .

זו הערכתי השמרנית נכון לעכשיו. *אם יצליחו גבוה יותר דיינו.

תהיה ראשונה שעולה לי, מה יהיה נתח השוק של אינטל לעומת מיולי ואליך ?

אנו הרי כבר יודעים שבשנה האחרונה ריזן סדרה 2000 הצליח (במגזר הפרטי), להביא למצב של כשני שליש נתח שוק ל- AMD

לעומת רק שליש סדר גודל לאינטל. זו סנסציה רבתי, לא היה מצב כזה מאז שנות 90 העליזות ודור ה-  k7, וגם אז

לא בטוח שזה הגיע עד לכך.  אז מה יעשה דור 3000 לנתח השוק הלאה, כאשר וככל שאנו מודעים לו, עם דור 9

תקועה עד 2020 ואינה הולכת להציג משהו חדש עד אז. ולא, ה- 9900ks זה לא משהו חדש - זה 9900k מומהר.

להערכתי הזהירה כרגע לאינטל לא תהיה כל ברירה שהיא:

היתרון שהיה לה ואותו סחטה עד הקצה, והוא ביצועי ליבה בודדת - נמחק ונרמס עד דק. המעבד של לא רק שמשתווה

אליו, אלא כנראה בשל ה- IPC המשופר אפילו מאפיל עליו (גם אם זה רק בנקודות).

AMD פורצת קדימה בכמות הליבות בתמורה למחיר ומשחזרת הלכה למעשה את ההצלחה הענקית של ריזן דור ראשון,

שהכפיל אז ב- 2017 את מספר הליבות שהיו בשוק מ- 4 ל- 8, ועושה זאת הפעם בהכפלה מ- 8 ל- 16.

בכלל, רק ל- יש 16 ליבות (שזה פי 2 מלאינטל הכי גדול שיש בסגמנט).

אינני רואה סיטואציה שאינטל יכולה לחמוק ממנה זולת להוריד את מחירי מעבדיה ודרמטית אם היא רוצה למכור משהו לפרטיים.

ה- 9900k שלהם מתחרה עכשיו על ליבו של הצרכן המתקדם אל מול 3800x שעולה רק 399$.

יש שיחמירו ויגידו, שהתחרות היא בכלל מול ה- 3700x ב- 329$ .... תלוי עד כמה הוא יהיה בר בכדי לסגור פערים.

יש גם את העניין הזה שהריזנים מגיעים עם קירור בקופסא, מה שהצד של מחייב עוד הוצאה כספית נוספת ובמקרה

של 9900k זה בכלל מים... אחרת הוא עולה באש.

בואו לא נשכח את הבעיות ופרצות שהתגלו בארכיטקטורה הישנה של , שנמשכת מ- 2009

למי שצריך תזכורת ולכן לא ידעו עליה אז. זוהי סוגיה שטופלה היטב בריזן המודרני יותר בלא מעט שנים,

הוא הרי נולד ב- 2017 וצעיר בכמעט עשור. הסייבר היה כבר אקטואלי כשהו נולד, זה יתרון לא מועט שעומד לזכותו.

אינטל אכן בברוך, על זה אין ויכוח, הדעה הזו חוצה גלובוס מכל קצוות הסוקרים ולא צריך להרחיק לכת ברשת כדי להבין

את התמונה. נובע מכך שהדבר ישפיע עוד יותר על נתחי השוק (בסקטור הפרטי) הלא פשוטים מבחינתה של כבר

היום. להערכתי המאד זהירה בשלב זה, תחצה לראשונה את רף ה- 75-80% ברבעון האחרון של השנה 2019,

וזו לפחות הזדמנות שתעמוד לה (זמנית) עד שאינטל תגיב איפה שהוא ב- 2020 (לא ידוע מתי), יתכן עם המענה

המחודש פרי מוחו של ג'ים קלר, אשר עובד באינטל מאז 2017 והוא ה- master mind שמאחורי ריזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה מה ש- הולכים להוציא מ- והמצגת היא התרחיש הכי טוב מבחינת הביצועים שלו המצב פקקטה.
עוד שידור חוזר של כל השקה שהייתה להם לאחרונה.
משווים ביצועים עבור מוצר שיצא שנה לפני ולשם כך משתמשים תהליך ייצור מתקדם בהרבה שנותן להם המון יתרונות out of the box.

לכל מי שקיווה ש- יביא שינוי בתמונת השוק שישכח מזה. אולי עוד שנה וחצי שנתיים הכרטיסים האלו יתחילו להיות "מציאה" כמו VEGA56 כיום.
יקח להם הרבה זמן "להשתבח".
הפער בין חטיבת ה-CPU ל-GPU של רק הולך מתרחב.
אותי אישית זה כלל לא מפתיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המפתח הוא ביכולות הOC, מה שאותי מסקרן הוא הGAME CLOCK החדש שהוא מראה את התדר בעת המשחק, אז אם נחשב לפי יכולות הOC של VII אז יש מצב שAMD מחביאים יכולות OC רציניות, למשל ה5700 הרגיל אמור לעבוד בכ1600MHZ בעת מישחק, אם באמת יהיה אפשר לעשות OC לכיוון ה2000MHZ זה שיפור רציני, נחכה לסקירה של GN כי הוא כניראה הולך ליבדוק עם מים מורכב בשביל ליראות את הגבולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומר הנך מפספס את העובדה שהליבה של RX5700  היא רק חצי הגודל מזו של 2070, והמחיר זול ב- 20% לצרכן

(450$ לעומת 550). פרט שולי בעינך, אך אתה מתייחס רק לתאריכי השקה טכניים של הדגם בתור רפרנס למשהו,

שלא מובן למהנדסים או לתעשיינים מדוע הוא בכלל מעניין או למה הוא רלוונטי בטיעון. 

קרי האם אנו בתעשיה זו בתחרות "על התאריך" ? 

או בתחרות על ה- price performance ברגע נתון עבור הצרכן ?

היתרון המכריע שמעניק חצי גודל שבב אצל rx5700 לעומת 2070, הוא בעלות יותר זולה עבור ליצר ולשווק את

המוצר. שהרי אם יכנסו שני המתחרים למלחמת תחרות זה בזו וינסו כל אחד בתורו, להוריד את המחיר ולבצע

leapfrog מעל המתחרה, הרי של- יש יכולת להוריד יותר מאשר לנוידיאה. שוב, בגלל שהשבב עולה להם פחות

מחצי.  *עלות היא ריבועית לשטח גודל שלו (מבחינה עקרונית).

אתן עוד דוגמא:

יצרן אחד הוציא את הדגם הטרי של מכוניתו ב- 2017, המתחרה הוציא את המקבילה שלו ב- 2019.

ראינו מתי שהוא מישהו מבין הסוקרים או החובבים של התחום טוען, שבושה שלקח להם עוד שנתיים ליישר קו

ולהוציא מכונית מתחרה בסגמנט ?

נהפוכו - הסוקרים ברוב רובם המכריע של המקרים אף ימליצו על הדגם החדיש יותר - זה שיצא מאוחר יותר לשוק,

משום שהוא מודרני יותר כמו גם נשען על יותר נסיון, ועל למידת הדגם המתחרה של היריב ולכן נהנה מיתרון אינהרנטי.

ברמת העקרון בין שני מוצרים המתחרים זה בזה ההעדפה הבסיסית היא לחדש יותר מבין השניים.

לרוב הוא עדיף, מודרני יותר, מתקדם יותר, ניצל את פרק הזמן שיצא מאוחר יותר לשוק,

כך הצליח ללמוד את המתחרה לעומק. אותו הדפוס מתרחש למשל גם במערכות בטחון.

וכנראה זה גם מה שמתרחש לפנינו במקרה של 5700 שהוא (קצת יותר חזק?) מ- 2070 ומכיל טכנולוגיות חדישות

לשיפור איכות התמונה ללא תשלום במחיר הביצועי, וגם הפחתה דרמטית של ה- latency בכ- 33% סדר גודל

שזה המון. זה מקביל להעלאת ה- FPS ב- 33% מבחינה תוצאתית בזמן תגובה של המשתמש.

**אך בזהירות הנדרשת - נהיה חכמים בעוד חודש, אחרי הסקירות אודות טיבם של השפורים הטכנולוגיים הללו.

מה שבטוח לא השתנה וכנראה גם לא ישתנה, זו טרוניתך הממשיכה לנגן כמטרונום אשר אינו משנה את טונו

ללא תלות במה הוא נתקל. מה שעוד לא ישתנה וסמוך עלי זה שנמשיך להעיר לך על כך.

שתדל לחלק למותגים/מוצרים/מפתחים/מהנדסים פחות ציוניים באופן צהוב כפי שהנך עושה תדיר.

אתה לא באמת כזה מבין בתחום ומפזר שטויות לכל עבר.

מבחינתך יש רק מדד אחד שהיה מצדיק:

וזה ש- היתה מוציאה מוצר מהיר יותר מהמוצר דגל של נוידאה, שזה 2080ti.

רק אז היית אומר ש- AMD הכי טובים בשוק.

אך זוהי אבן בוחן של אנשים תסלח לי, בורים ונבערים גמורים בטכנולוגיה כלכלה ותעשיה.

נוסף על כך כבר הסברנו לעייפה, שבעבוד מקבילי כתחום ההאצה הגראפית זו אינה "שאלה של יכולת",

זו שאלה של "כדאיות עסקית". ניתן להגדיל את השבב (או למקבל את העבודה) עד אין סוף. זה מה שיפה בה.

הבעיה היא שהמחיר נוסק בקצב אקספוננציאלי ודי מהר יוצאים מכדאיות. כל אחד עוצר איפה שזה משתלם לו עסקית.

אציע לך לגשת לאקדמיה ללמוד את התחום, או לחלופין נבירה בספרות הסטורית להשלמת ידע.

למד איך לא אחת היצרן העליון כלל אינו מנסה להוציא את המוצר "ההכי יקר", או "ההכי מהיר", אלא הוא

"מזיין עסקית" לתחרות את הצורה בכך שהמוצר שלו הוא טוב מאד מחד (נגיד עושה 90% מהעבודה), אך עולה

מאידך הרבה פחות משל המתחרים נגיד חצי ומטה, וגורם לכך שהמתחרים אינם מסוגלים להתחרות מולו על המחיר

לצרכן ולכן איבדו נתח שוק ענק לטובתו.

בתור שעור ראשון למד על טויוטה והמצאת המותג לקסוס, מה הטקטיקה שבצעו שם. למד אודות השמות שהוא עשה

בתעשיית הרכב הגרמנית מרצדס ושות' בשנות ה- 90 עת לימד אותם שעור - שעד היום הם לא מצליחים לצאת ממנו.

שעור מס' 2 למד על מותג השעונים seiko ומה הוא עשה לתעשיית השעונים השוויצרית. 

שעור 3 נשלח אותך ללמוד על תעשיית האוירונאוטיקה והבטחון, שם יש דברים מתוחכמים ומרתקים אודות

עלות תועלת ונצחון כלכלי בתחום, ששינו את פני ההסטוריה הצבאית. המוצר העליון כשל ונעלם מהשוק או הפסיד

את המלחמה. לא היתה למוצר הצדקה בחקר ביצועים ולכן הוא נמחק. דוגמא ידועה היא מלחמת העולם השניה,

ה- T34 הרוסי לעומת ה- panzer הגרמני, איזה שעור העבירה רוסיה לגרמניה הנאצית ומדוע גרמניה הפסידה בקרב

הטנקים בחזית המזרחית. ועוד הפסידה לטנק שהיה זול, נחות, והמוני בהחלט לעומת הפנצ'ר פרימיום עלית שהיה 

בידי הגרמנים (היה נחשב לטנק הטוב והאיכותי ביותר בעולם בתקופתו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא.. שגם לי יש קצת הרגשת חמיצות. מה שאמרתי קודם, שזה כרטיס רפרנס בייצור 7NM, שימו לב שבתמונות רואים שני חיבורי 8 פינים.

זאת אומרת מומהרים מהמפעל \ קירורי צד שלישי למיניהם וכו'.. זה שלושה חיבורי חשמל אפשריים, זה קצת משונה, אבל בסדר - אנחנו יודעים

מגיל 12 שלא החשבון חשמל מה שמדאיג, אלא קצב ההתקדמות אל מול המתחרה.

דבר נוסף.. להגיע ל 2080Ti בלי לשבור כלים נראה כרגע כמשימה קשה בשבילם. אני מקווה לטוב, אבל גם אני חושב ש נופל איפשהו

בין תחושת נוסטלגיה לתחושת meh.

אולי למדו מטעויות העבר ( זה נראה ככה ) והם לא מתמקדים בלשחק ישירות עם אגרופים מול בכל הנוגע לשיווק. הם זהירים,

וזה יותר חכם מבחינתם. מי שזוכר את ההשקה של ואת הסרטונים של "poor voltage" וכו', וכל מיני סימנים ורמזים שגרמו להרבה

עוקבים לחשוב שהולכת להיות איזו רמיסה על ידי , יצא מאוכזב בלי קשר לאיחור האופייני.

אני אומר..... עומר... זו לא הולכת להיות אכזבה כפי ש היה, כי הם שוקלים צעדים ולא נחים לרגע, שזה טוב. אבל בכל הנוגע לפער..

נאיבי מי שעדיין מהרהר אם יש פער או לא. בדגש* גדול על - מה קורה כאשר NV מביאה איתה 7NM ?

הריפרש שלהם זה סתם עוד קצת לסחוט, אבל שנה הבאה התשובה שלהם אמורה להיות הנושא המרכזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראית את הסרטון המלא coch ?

השבב לא חייב את כל הפינים הללו של חיבורי חשמל.

הם הסבירו שלמדו לקח מהפעם הקודמת, ובכוונה יצרו כרטיס over clocker כמו גרסאות custom בהיבט

זה של אספקת זרם חשמל. הם בנו מראש יתירות עבור יכולות OC.

גם לייצר כרטיס ברמה של 2080ti זו אינה בעיה טכנית, הסברתי זאת היטב וכמה פעמים החודש.

נוידאה השתוללה עם בגודל 754 מ"מ רבועים ש - 80 אחוז מהם הולכים לפח ובקושי 20% עובדים תקין.

לכן המחיר האסטרונומי שלו ללקוח.

ב- 7nm ל- יש יכולת להתחרות עם שלהם שיהיה בגודל 400מ"מ (עקרונית סדר גודל) ולספק אותו ביצוע.

ייצא זול יותר. האם הם יהיו שם בהמשך ?

מי יודע. לא סתם ל- rx5700 קוראים 5700. השאירו את 5800 ואת 5900 פנויים כרגע לשמוש בהמשך.

צדקת בכך ש- למדו מהעבר והבינו שלהתחרות על ההכי מהר היתה טעות עסקית שעלתה להם בהרבה כסף

ולא הניבה את התוצאה המבוקשת. חכם לומד מנסיונו ומשנה טקטיקה לכזו טובה יותר.

בעבר טקטיקת קטן הצליחה להם בענק - הם פרקו לנוידאה את הצורה בשנים הללו עת נתנו בהרבה פחות כסף

שווה ערך או קרוב לכך מבחינה ביצועית.

navi ככל שאני רואה אותו ועוד טרם הסקירות, לא רק שאינו אכזבה, אלא תקווה רצינית ש- צמצמה משמעותית

את הפער ברובד האלגורימתי מול נוידיאה, בזכות שינוי מותאמת משחק, ופחות מותאמת חישוב מתמטי

גנרי - שבו התהדרה ארכ'  GCN.

יש כאן התאמה טובה יותר ליישום הנחוץ. ראינו 25% שפור פר קלוק. 50% שפור ביעילות האנרגטית. הצהרה של ליסה.

אם זה אכן יתממש אז מעולה אנחנו בכוון הנכון.  כרגע השבב 7nm שלהם מאד קטן ונוסק לתדרים של אזור חיוג 2Ghz,

במיוחד גרסאת XT 50 edition שזה binned chip והמחירה עולה מ- 450 ל- 500$. 

אנחנו מקבלים קצת יותר מהר מ- 1080 ו- 2070 (ככל שזה נראה כך), עם שני שפורים מעניינים והם post procesing

לתמונה - לטובת שפור איכותה (ללא מחיר ביצועי), וגם מקבלים הפחתה דרמטית ב- latency שזה משהו מאד מורגש

וסופר חשוב במשחקי  fast person shooter מרובי משתתפים. יותר חשוב מעצם ה- FPS עצמו שפחות מורגש בהיבט הזה.

הטריק החדש הספציפי הזה של latency מרתק איך בוצע על ידם - ומעניין אותי מקצועית יותר מכל יתר הגימיקים.

כי הוא באמת משהו רלוונטי ויעד לשאוף אליו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לא ראית את הסרטון המלה coch ?

השבב לא צריך את כל הפינים הללו של חיבורי חשמל.

מי יודע. לא סתם ל- rx5700 קוראים 5700. השאירו את 5800 ואת 5900 פנויים כרגע לשמוש בהמשך.

האמת שלא ראיתי את הכול. אני צריך לראות, היום בערב אולי אראה שאגיע. אני מקווה שאופציה כזו של 5800\5900 - זה רלוונטי,

כמו שאתה צופה. הלוואי.

בכל מקרה שתהיה בעניינים.. במחשב של העבודה ( בעבודה בעבודה, לא בבית-בעבודה ) גרמת לי להתקין quake. אני משחק כמו מפגר

בין האקסלים... כמובן שזה לא גירסאת ה RT כי יש לי פה כ.מסך מובנה בן איזה 6 שנים בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

האמת שלא ראיתי את הכול. אני צריך לראות, היום בערב אולי אראה שאגיע. אני מקווה שאופציה כזו של 5800\5900 - זה רלוונטי,

כמו שאתה צופה. הלוואי.

בכל מקרה שתהיה בעניינים.. במחשב של העבודה ( בעבודה בעבודה, לא בבית-בעבודה ) גרמת לי להתקין quake. אני משחק כמו מפגר

בין האקסלים... כמובן שזה לא גירסאת ה RT כי יש לי פה כ.מסך מובנה בן איזה 6 שנים בערך.

משחק מעולה.... 👍

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של שמואל דקל

אין לי סבלנות להתעמק בפרטים. מעבד ה 16 ליבות החדש יגיע עם תדר 4.7 לכל הליבות?

לא נתנו פרטים מעבר ל- boost 4.7 מבלי להסביר האם זה all או רק single .

את זה נדע בסקירות של 7.7 .

נקווה כמובן שזה all , שכן בתדר כזה הוא מהיר יותר מאינטל ב 5.2ghz,

ונקווה שה- single זה באמצעות xfr עד 4.9.   נחזיק אצבעות 🙏

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי משוגע בכל הדבר הזה, זה שכבר בקיץ הבא 2020 הולכת להיות חגיגה לא פחותה:

גם מוציאה את דור 4000. קרי לוקחים את 3000 - מתקנים בו כמה דברים שלמדו בנתיים, מיקרו עדכונים,

אולי משיגים עוד כמה מגה הרצים שפור בייצור, ומכניסים לו (לפי השמועות) HT של עד 4 נימים פר .

כמו כן אמורה להוציא אז את המענה שלה לארכיטקטורה של ריזן, וליישר קו עם הגישה המהפכנית שלו

לעיבוד מקבילי. אין ספק שג'ים קלר מכין לנו תבשיל מעניין.

אם אכן כך יקרה, פשוט משוגע קצב ההתקדמות. הנה לתוך 3 שנים בלבד דוחסים עבורנו את כל מה שלא עשו במשך

העשור האבוד. ריבעו את כמות הליבות, כנראה יכפילו את כמות ה- thread-ים, הכפילו/ריבעו את כמות הזכרון מטמון,

והיד נטויה....   סוף סוף יש אקשן בתחום ובשעה טובה.

מי שרוצה לחפש בפורום שלנו פוסטים מ- 2016 אשר דברו על כך, שזה הכוון ותהליך הבלתי נמנע בתעשיית המעבדים

שהולך להתרחש, מוזמן. דברנו אז על כך שאין מנוס מאשר לעבור ל- 8 ליבות והנה זה בדיוק מה שקרה שנה לאחר מכן ב- 2017.

אגדיל להמר שאנו לפני מרוץ חימוש דרמטי, שכן ברגע ששני המתמודדים ישרו קו ביצועי פר , מה שנקרא אותה יכולת

integer, אין להם ברירה אלא להתחרות הן על המחיר, והן על ביצועים באספקט רוחב - קרי מקבול תהליכים.

לא אתפלא עם תוך שנתיים שוב - 2021, תוכפל כמות הליבות מ 16 ל- 32.  

רעיון ה- chiplet הוא מהפכני ומאפשר להתרחב הלאה כמעט ללא גבולות, שכן הוא פורץ את תקרת ה- die האחודה

שהגבילה את ההנדסה וראינו זאת משך עשור. אין (לי) גם ספק, שזה הכוון בעולם ההאצה הגראפית, שכן שם

מיקבול הוא הדבר הכי טרוויאלי שיש. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.. לא. טעות שלי.

החיבורי חשמל של הרפרנס הם 6+8 לא 8+8, משום מה ראיתי שני חיבורי 8 בתמונות, תוך כדי סקירה של החומר

קצת מצאתי את הטעות.

עדיין התמחור קצת מציק לי בעין. זה למה אני בטוח שהם הולכים להוריד את זה אחרי הריפרש של NV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לא אתפלא עם תוך שנתיים שוב - 2021, תוכפל כמות הליבות מ 16 ל 32.  

האמת ששיחקתי קצת עם התמונה של 3950/3900X לפי המידות בפועל, ואתה מוזמן גם ליבדוק שאם מקטינים את הצ'יפלטים לN6~N5 ואת הבקר לN7/N6 אז יש מצב להכניס בקר באמצע ו4 ציפלטים מסביב בצורה סימטרית וככה לפחות בתאוריה מבחינת מגבלת שטח אפשר לייצר 32 ליבות לAM4/5.

השאלה אם הם ימשיכו להגדיל ליבות או יסתפקו במעבר לSMT4 וכו' עם אותה כמות פיזית של ליבות- תלוי בהתקדמות האופטימיזציות של התוכנות לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...