מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 34 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

הסתכלות על הקצה העליון של הפירמידה לא אומרת כלום. אחוז המכירות/רווחים שמגיע משם הוא בדרך כלל קטן מאוד. אין סיבה הגיונית לחברה להתמקד שם כשהיא בפיגור. אתה מפתח משהו חדש ומכוון אותו לסגמנט הרווחי של השוק, ואם בנית אותו חכם, תוכל אולי לבנות עליו כדי להכנס לעוד סגמנטים בהשקעה הרבה יותר קטנה.

ו-2080TI הוא מרצדס. זה הקשר. מה ש- מוכרת זה מזדה 3. והיא עושה את זה לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של TheHwGeek

כולם רוצים מAMD שיתנו תחרות אבל רגע אחר כך רצים ליקנות NVIDIA נחות.

תיבדקו מה יחס בין 1050TI לRX 570 שנימכרו במחיר דומה.

וזה לא רק העדר חיבור חשמל.

זמן זה פקטור רלוונטי. שאתה מוציא כרטיסים שמתחרים במתחרים שלך*, אתה צריך לקחת את עניין הזמן בחשבון.

אני רץ לקנות לא כי אני מקבל מהם משהו, ההיפך דווקא המניה ירדה.. אלא כי אין ברירה.

כל הכבוד ל על הרעל שהם הביאו אל מול במעבדים. תעשו לי טובה רק עם התגובות הטמבליות האלו שלא מתאימות

לפורום ותגבו את כאילו יש פה צד של fanboys שהגיעו מהחלל והם קונים על עיוור . זה ממש לא המצב,

ולצערי לא רלוונטיים מעל* 1070 וכנראה לא יהיו רלוונטיים בזמן הקרוב בכלל. מי שחושב לרגע שזה נובע מאיזשהי

העדפה לקנות ירוק.. צריך לשתות מים קרים, דחוף. פספסו עם השקה מאכזבת בכל הנוגע ל , זה לא אומר לרגע...

ש פתאום עדיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

הסתכלות על הקצה העליון של הפירמידה לא אומרת כלום. אחוז המכירות/רווחים שמגיע משם הוא בדרך כלל קטן מאוד. אין סיבה הגיונית לחברה להתמקד שם כשהיא בפיגור. אתה מפתח משהו חדש ומכוון אותו לסגמנט הרווחי של השוק, ואם בנית אותו חכם, תוכל אולי לבנות עליו כדי להכנס לעוד סגמנטים בהשקעה הרבה יותר קטנה.

ו-2080TI הוא מרצדס. זה הקשר. מה ש-AMD מוכרת זה מזדה 3. והיא עושה את זה לא רע.

אז כנראה קשה לך לראות את התמונה. לייצר כרטיסים שעולים להם כ"כ יקר ביחס למתחרה הישיר כדי לנסות* להתחרות איפשהו,

אבל לא להצליח מראה על - פער.

2080Ti הוא מרצדס כי אין מי שיעמוד מולו. כנ"ל 2080. ככה עובד קפיטליזם אדוני היקר, ובוודאי שאין ל סיבה להתמקד משם

כי הם פשוט לא מצליחים. אני לא מאשים אותם, אני קונה ירוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

@nec_000 הייתי במקומך קצת נזהר עם ההערכות של השוואת Navi לכרטיס כמו 2080Ti וכו', לא כי ההסבר ההנדסי שלך

שגוי או לא שגוי, אני לא יודע, אלא כי - זו השקה שלישית או רביעית של AMD שהם משווקים משהו שבסופו של דבר יורד

לכישלון אל מול המתחרה היחד\הישר שלהם כאן. גם ווגה הייתה מלאה באופטימיות ודיבורים על ליבות משוגעות וזה היה לא פחות

רע מהשקת RTX, פלוס איחור של שנה ורבעון.

היה רגוע... 🙂

אינני צריך להזהר בכלום. קרא שוב מה כתבתי קודם. הזכרתי את בהקשר של "גדלי שבבים".

**גלגל מעלה להזכר.

טענתי, שאם הוא נציל בשטח ב- 25 האחוזים כפי שליסה ציינה, אז תאורטית, אם הוא יהיה בגודל 331 מ"מ

כמו 7, אזי בליטוגרפיית 7 ננו מטר, הוא אמור להיות שווה ערך ל 2080ti. זה הכל .

אף אחד לא יודע בשלב זה מה גודלו. אם אצטרך להמר, הוא הרבה יותר קטן ומקביל ביצועית לסגמנט של rtx2070.

אפשר לעשות אינטרפולציה ולחשב, כמה גודל זה בערך יוצא ב- 7nm, לפי נצילות משופרת של 25% כאמור...

אז הנה אני עושה:

331 מ"מ ב- 7 nm באמצעות GCN המיושן, שווה ערך ביצועי ל- RTX2080.

אנחנו יודעים ש- rtx2070 איטי מ- rtx2080 בכ- 25% לערך.

אז בעצם יש לנו כאן שתי כפולות לבצע:

פעם אחת הפחתה של 25% בשל ביצועים נחותים יותר (הירידה מרמה של 2080 ל- 2070), ופעם שניה שיפור נצילות של 25%.

אזי החישוב הוא 331 לחלק ל- 1.25, ואז שוב לחלק ל- 1.25. זה יוצא 212 מ"מ רבועים בקירוב גס.

אז הנה הערכתי/ניחושי לדבר גודל השבב (סדר גודל עקרוני) של , כזה שיעמוד בתחרות שוות ערך אל מול rtx2070.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

זמן זה פקטור רלוונטי. שאתה מוציא כרטיסים שמתחרים במתחרים שלך*, אתה צריך לקחת את עניין הזמן בחשבון.

אני רץ לקנות NVIDIA לא כי אני מקבל מהם משהו, ההיפך דווקא המניה ירדה.. אלא כי אין ברירה.

כל הכבוד ל AMD על הרעל שהם הביאו אל מול אינטל במעבדים. תעשו לי טובה רק עם התגובות הטמבליות האלו שלא מתאימות

לפורום ותגבו את AMD כאילו יש פה צד של fanboys שהגיעו מהחלל והם קונים על עיוור NVIDIA. זה ממש לא המצב,

ולצערי AMD לא רלוונטיים מתחת ל 1070 וכנראה לא יהיו רלוונטיים בזמן הקרוב בכלל. מי שחושב לרגע שזה נובע מאיזשהי

העדפה לקנות ירוק.. צריך לשתות מים קרים, דחוף. NVIDIA פספסו עם השקה מאכזבת בכל הנוגע ל RTX, זה לא אומר לרגע...

ש AMD פתאום עדיפים.

כן הרוב לא גיקים של מחשבים והם קונים בלי קשר ליחס ביצועים/ערך לכרטיסי AMD:

https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

ע"ע 1050TI לעומת 570 ו1060 לעומת 580.

הינה למרות שיש לAMD כרטיסים מתחרים/עדיפים עדיין זה לא מיתבטא ברכישות.

AMD לא ניכנסה למצב רע רק באשמתה, היו הרבה גורמים מסביב שהורידו אותה על הברכיים ועל חלקם היא זכתה וקיבלתה פיצויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

coch,

היה רגוע.

אני רגוע.. אני רק זוכר שכל השקה של אתה יוצא בהצהרות.. זה היה גם לפני .

נתתי לך טיפ, אתה יכול להגיד מה שנראה לך, הכול טוב.

ציטוט של captaincaveman

אני לא חושב שהפולריס עולים הרבה ביחס למה שהם נותנים.

וה-R7 מתחרה ב-2080, לא?

משום מה אתה לא יורד לסוף דעתי.

אז אני ינסה בעוד יותר פשוט, בבסיס הכי נמוך שאפשר בלי להיות ציני וכו'.

תענה לי בבקשה : זו שחקנית חדשה בתחום ה GPU ? או שזו חברה, שבפועל הייתה תחרותית אל מול ?

ולמה אני שואל אותך את השאלה הרטורית הזו, כי משום מה - התגובות הציניות שלך, אמורות להיות מופנות לאדם שלא מכיר

את התחום ולא מכיר מי אלה או .

מדוע אתה מתעקש לבלבל את המוח בדיון הזה, על מרצדסים ועל מה יהיה טוב ביותר ל ( לתת תחרות בשכבות הבינוניות )

אם כל אדם שמכיר את AMD, יודע שבעבר הם התחרו ישירות איפה שיש, בכל שכבה, ישירות ב .

אז עכשיו אולי נופל לך האסימון ? אני מדבר על זה ש AMD שנים מפגרת מאחורה, ואתה מדבר כמו הרואה חשבון שלהם, שכאילו

זה ברור מאליו שהם אמורים להתחרות שם, כי רק שם הם מסוגלים.

תנחת אחי, AMD שיחקו את המשחק הזה שנים, עשורים, והיום הם בפער. זה בדיוק מה שאני אומר, אז חלאס עם האנלוגיות האלה

של כיתה ג'.. בוודאי שהם יתמקדו במאזדה 3, כי הם הגיעו למצב - שרק שם הם מסוגלים להתחרות.

אתה עדיין מסוגל לשאול אפילו איפה הם נכשלו מבחינת אלו שהיו פה לפני עשור - עשור וחצי ?

בזה שאתה אומר לכולם פה ש AMD מתמקדים בשכבת - מאזדה 3, אתה רק מחזק את מה שאני אומר, שהם

לא מסוגלים מעבר לזה. רק שפעם, הם היו. פה הפער ופה הכישלון.. אני מקווה שכאן כבר תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,

לא יצאתי בשום הצהרה.

כתבתי רק - שאם יש שפור בארכיטקטורה בגודל 25 אחוז, ואם הם ייצרו נגיד בגודל זהה לווגה 7 ,

קרי 331 ממ, או אז הוא יהיה שקול ל 2080ti. צריכים להתקיים פה שני התנאים גם יחד.

אם אחד מהם לא מתקיים, זה מספיק שזה לא יקרה.

לכן הגדרתית - לא יצאתי בהצהרה (כפי שניסית לשוות לדברי הכתובים) בשל טעות הבנה כנראה.🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

כן הרוב לא גיקים של מחשבים והם קונים NVIDIA בלי קשר ליחס ביצועים/ערך לכרטיסי AMD:

https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

ע"ע 1050TI לעומת 570 ו1060 לעומת 580.

הינה למרות שיש לAMD כרטיסים מתחרים/עדיפים עדיין זה לא מיתבטא ברכישות.

AMD לא ניכנסה למצב רע רק באשמתה, היו הרבה גורמים מסביב שהורידו אותה על הברכיים ועל חלקם היא זכתה וקיבלתה פיצויים.

עוד הפעם.. אני לא מדבר על הדברים האלה חביבי !

לא מעניין אותי ( מבחינת הויכוח ), מי קונה מה ואיזה כרטיס הוא הפופולארי ביותר. כנ"ל מה שאיש המערות התעקש - שזה לא רלוונטי

להישאר שחקן בשכבה העליונה, כי רק 0.000001 אחוז מהקהל העולמי רוכש את כרטיסים כאלה. הויכוח הזה בכלל לא מדבר על הנושאים

האלו, אתם מפספסים את הפואנטה בגדול.

AMD הייתה שחקן תחרותי מצוין בתקופות-עבר. זה שבוחרים להאכיל אתכם בתגובות בסגנון שאיש המערות נתן, ש 2080Ti זה מרצדס,

זה בכלל לא שייך. הנקודה פה, זה שאם הייתה היום מסוגלת להוציא כרטיס מסך שווה ערך לאותו מרצדס, הם לא היו מוותרים

על הנתח הזה. זה לא קשור למעבדים, זה לא קשור למחיר, זה לא קשור לקונסולות, זה לא קשור לאינטל.

זה קשור אך ורק לנקודה שהם לא מסוגלים לעמוד מול שם. זה הכול.. מה אמרתי ? משהו שקרי ? אני המצאתי את זה ?

אני עוקב אחרי חומרה מגיל 15. זה כמעט 18 שנה. אין פה שום צורך בהסברים הנדסיים, כלכליים ( אני כלכלן ), מגמתיים וכו'. AMD

שחקן ותיק שפתח פער.. מי שלרגע לא מבין את זה, לא יודע היסטוריה של החברה.

אין פה שום צד לקחת.. וזה שהם חזרו ובגדול* למעבדים, זה רק משמח אותי.

שמתווכחים - צריך לדעת על מה מתווכחים. לפעמים הציניות ( איש המערות ) רק פוגעת בך, שאתה מנסה להיראות מתוחכם.. כי

כל המלל שכתבת יכל* היה להיות רלוונטי לויכוח אם היה מדובר בחברה אנונימית שבחרה פתאום ביום מן הימים.. ללכת ולהתמקד

בשוק ה mainstream ובמה שפופולארי... אבל אתה מדבר פה על שחקנית עם טונה של וותק, ניסיון, שם, ידע, ולכן זה לא תופס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום שעיבוד גראפי הינה משימה מקבילית, שאינה מוגבלת ב- IPC לליבה כמו ב- CPU,

ניתן לייצר אותה לרוחב עם אינסוף מעבדים במקביל. זו בעיית הספק קלאסית של כמות הבוכנות כפול תדר עבודה.

אזי שאין חסם תאורטי על כח העיבודי שאפשר לבצע. משמע שזו אינה שאלה טכנולוגית, זו שאלה תמחירית.

הנישה בשפיל העליון קטנה מאד מבחינת היקפי מכירות, הדבר יגזור כמות מאד קטנה של נתח שוק עבור AMD ,

כזה שהיא תוכל לתפוס אותו. זה חלק קטן, ממשהו שהוא קטן ממילא. לא משתלם כלכלית להכנס לנישה הזו,

הדבר יוביל להפסדים ול- אין כסף לשרוף על פרסטיג'ה, משהו שנוידיאה כן יכולה לבצע מה גם שהיא ממילא

תיקח 80% מהנתח הזה מראש. לה זה יותר משתלם.

אפשר מחר בבוקר לייצר ענק ב- 7nm בגודל 1000 מ"מ רבועים, הוא יעלה המון וה- yield יהיה נמוך בצורה

חריגה, אך הוא יהיה הכי חזק בשוק כדי פי 2-3 סדר גודל מ- 2080ti, אלא שבכמויות היצור וה- yield המחורבן,

המוצר יעלה הון עתק כזה, כזה שהוא בלתי רלוונטי לשוק הצרכני.

ובשביל למכור 10 עותקים ממנו בכל העולם, אך להשקיע מאה מיליון דולר בפיתוח ובתשתית היצור, מי יממן את זה ?

קרי זו אינה שאלה של יכולת טכנית, זו שאלה של כדאיות כלכלית והיא זו שמכריע ל לאיזו נישה להכנס

ולאיזו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

קרי זו אינה שאלה של יכולת טכנית, זו שאלה של כדאיות כלכלית והיא זו שמכריע ל AMD לאיזו נישה להכנס

ולאיזו לא.

מה ????????????????

סליחה על רוב סימני השאלה, אבל רגע שאני יבין...

אתה אשכרה משתמש קרי, בכדאיות הכלכלית של נישת המיינסטרים כנימוק לזה שהיום לא מתחרה ב מעל

תחום ביצועים מסוים ?

מה נהיה פה ? אני כאילו נוסע מידי פעם לחו"ל, לפעמים נעלם לכמה שבועות בגלל שיש לי עוד קצת חיים, אבל אני תמיד חוזר.

מפליא אותי שאנשים פה התחלקו על המוח והם שוכחים שמדובר בחברה רצינית עתירת ידע וניסיון שהתחרתה כל הזמן, כל יום

ב מאז ומעולם, מאז שאני זוכר את עצמי עוקב אחרי חומרה כתחביב.

יפה.. הגענו למצב ש הם בעצם - השחקן הכלכלי פה. הם אלו שקיבלו החלטות מצוינות, כי יותר לא כלכלי להם להתחרות בכרטיסים

כמו 1080Ti \ 2080.

זה למה הם נטשו את הסגמנט הזה ! עכשיו אני מבין ! לא כי הם לא מסוגלים ! תודה רבה על ההסבר.

אז בעצם אין פער בין החברות.. הכול בחירה של ... פחחחחחחחחחח..... וואו... וואו כמה זה עצוב

לקרוא משפטים כאלה. הרמת קצת ירדה, אם זה מה שאתם מאמינים.. טוב כנראה כולכם אנשי עסקים מפולפלים.

תצליחו.

התשובה האמיתית היא : שאין ל ברירה ולכן הם כלכלית בוחרים להישאר בשוק המיינסטרים. בגלל הפער.

התשובה שסיפקת לי, טועה, מטעה.. ומתאימה בהחלט לפורום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקופה שבה התחרתה בנוידיאה, עלו מתחת ל- 300$ עיין ערך התקופה של HD5870.

והיא היתה גם טובה יותר מנוידיאה באותו מחיר. היום כשנוידיאה החליטה לפרוץ קדימה ולעלות עד כדי 1300$

עבור rtx2080ti , אזי אומרת עד כאן לא תודה. זה כבר לא כדאי עבורנו.

למעשה עוד התחרתה בפעם האחרונה (עד HD7970) ונסתה את מזלה בסגמנט של 550$, העיזה

לנסות את כוחה בו, וגילתה די מהר שזה אינו כדאי עבורה. היא התאמצה עוד יותר כמה שנים, דחפה בכח

עם הראש בקיר כמה שרק אפשר והעיקר לנסות, ניסתה R9 290, ניסתה אפילו Fury ב- 2015 בגודל חסר

תקדים עבורה 601 מ"מ....  עד שב- 2016 סוף סוף וויתרה על מירוץ החימוש הזה של שבבי ענק שרושש

את קופתה, וסוף סוף חזרה למקורותיה עם RX480 בגודל 232 מ"מ במחיר 240$. 

בסגמנט ומחיר שבו היא מתמחה ויודעת לייצר רווחיות. חזרה ל- small die strategy.

אומר לך עוד משהו, הרווחיות של נוידיאה בסגמנט הגבוה לא ממש קיימת, ההיקפים קטנים וה- yield של השבבי ענק

הם קטסטרופליים. מתחת ל- 20%. למעשה ה- yield יורד בקצב ריבועי לגודל השבב. ניתוח מעניין שעברתי עליו

הראה ש- 2080ti בעל השבב בגודל 754 מ"מ (גודל שהוא חסר תקדים בתעשיה), נמצא על גבול ההפסד לנוידאה

אפילו במחיר 1300$ לצרכן. לא סתם תמחרו אותו יקר, אין להם באמת ברירה.

נוידיאה משתמשת בנישה היוקרתית מה שנקרא להיות בשפיל העליון, על מנת לקדם את מכירותיה בסגמנט ההמוני,

ה- mainstream. למזלה יש לה מצב פיננסי שמאפשר לה את הלוקסוס הזה. לא בטוח שיהיה כך גם בהמשך כי

השנה הנוכחית לא טובה עבורה כמו השנים הקודמות. ההצלחה הענקית והבוננזה של 2016 עם דור פסקל כמו גם

סוף 17 ועידן הכריה המשוגע אינם נראים כחוזרים בעתיד הנראה לעין. מתי שהוא העודף בקופת המזומנים עלול

להסתיים, ואז גם היא תתחיל להדק חגורות ולא לספסד עוד פרסטיג'ה יקרה, רק לשם יצירת תדמית של יצרן רכבי

יוקרה כמו מרצדס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו.. קשה. @nec_000 לא רלוונטית פה, אתה משתמש בה לויכוח שהוא לא קשור אליה.

הם שיעשו מה שבא להם.. הם מסוגלים לתת לך 1080Ti ? האם יש כרטיס של האדומים בפלח ביצועים הזה ? אין.

כי לא כדאי כלכלית ? אמיתי, התחלקת על השכל ? מה מדובר פה באיזה סטארטאפ שלא יודע מה הוא עושה ? איך

זה מגיע בכלל ממך אני לא יודע.

אתה גם עושה את אותה הטעות המכובדת שאיש המערות עושה, ולא מבין שזה לא עניין של רכבי יוקרה ( כאנלוגיה ), אלא עניין של פער

שאי אפשר להיות אדיש אליו, אי אפשר להתכחש אליו, ואי אפשר לתרץ אותו בכדאיות כלכלית.

תפסיק בבקשה.. ( אני יודע שקשה לך.. ) להתרכז בכל נושא הפרסטיז'. אי אפשר לנהל ויכוח כמו בני אדם, שאתה מתרכז בדברים לא קשורים.

תמיד לשתי החברות היו כרטיסי "יוקרה". תמיד. תמיד. יש - אפשר לבדוק בקלות. לכן :

AMD מעולם לא נטשו או הצהירו שהם נוטשים, מפסיקים, עוזבים את שוק "הביצועיסטים". כל עוקב-חומרה יודע ש מתישהו התחילו

לפתוח פער, לצערנו הרב, שרק התרחב. אם הייתה להם כוונה להפסיק או לנטוש את השוק הזה של כרטיסי high end זה היה הצהרתי,

ולא "נסתר" כתירוץ של "כדאיות כלכלית".

ממש קונספירטורים נהייתם.. אם אתם מאמינים בזה. הפער פה מול העיניים של כל שיודע מה הוא קונה.

בן אדם.. רכשת יד שנייה 1080Ti שאתה מתגאה בו. ב 1000 ש"ח אם אני זוכר נכון ? מתי הוא יצא הכרטיס ?

אתה יכול לרכוש כרטיס כזה אדום ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...