מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 29 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

נראה לי שניכנס לתוך עשור חדש, עלו על הגל. כבר אמרתי בעבר שהמחשב (שילוש) הבא שלי הופך להיות אדום,

רק ממתין לעיתוי הנכון שכרגע זה נראה עדיין רחוק למחשב ביתי. מה שמעיק זה הפער שיש ל בין ההצלחה עם המעבדים החדשים,

לבין כל הפאשלות שהם עושים מרגע ההכרזה על GPU's בליווי roadmap עד ליציאה של הכרטיס עצמו. כל הזמן בשנים האחרונות

הם נשארים מאחורה ומצטיירים בסופו של דבר אחרי כל השקה כ - "אופציה הזולה" או הידידותית יותר לצרכן, אבל לעולם לא כמו

שחקן שנותן בראש, בניגוד למעבדים.

השאלה שמסקרנת אותי בשנים האחרונות היא דווקא לא שאלה טכנית שקשורה לחומרה, אלא להחלטות בפנים בתוך החברה, איך הם רואים

את שוק ה GPU ואת החברה בשנים הבאות. האם אי פעם הם יחזרו להיות תחרותיים כמו שהם חזרו במעבדים. זה מסקרן אותי כי חזרה

שכזאת מצריכה שינויים, זה כבר הגיע לנקודה שמחזור הכרטיסים ( ויש עוד דיבורים על 6XX ועוד ריפרש ) נהיה חלק מהמודל שלהם. תשימו

לב שכל שנה זה כבר ידוע מראש, שמתישהו יהיה ריפרש עם עוד קצת קלוקים לכרטיסים הראשוניים שהם מוציאים. אז הם מעכבים טכנלוגיות

שקיימות אצלהם ? ויבואו עם זה בבום ? או שאין להם שום דבר להציע נגד NV. מעניין לדעת.. האטרף של המעבדים החזיר אותם גם

למספרים חיוביים כמעט בכל המדדים הכלכליים, שזה גם סימן שמישהו שם למעלה צריך לקחת בנוגע לתקציבי מחקר ופיתוח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי הם לא משקיעים בשביל לתת בראש ולהוציא כרטיס מעל 2080TI כי זה לא מישתלם להם, אבל הם ידחפו חזק את הAPU עם כרטיס מובנה שיספק את רוב השוק שמשחק ב1080P60Hz ויקחו את החלק של בזה וגם את החלק הנמוך עד בינוני מNVIDIA.

בסרברים כמו שראיתה מהמאמר הקודם הם חוקרים לעמוק על ה3D STACKING בשביל שוק הHPC ושב הם רוצים לתת בראש וליגזור קופון שמן.

אז אם הם ישתלטו על השוק הנמוך החל מAPU ועד לשוק הבינוני, עד רמה של VEGA64 + שוק הסטרימינג בענן + הקונסולות- מה הנתח שוק/מחזור שהם יפסידו מהיעדר מיתחרה ל2080TI?

בעוד כמה שנים אם באמת הכל ילך להם מצויין ויהיה להם הרבה כסף לשחק איתו אז הם כן יכולים לאתר את NV על כתר הביצועים אפילו אם זה לא יהיה כלכלי כי זה כבר לא יהווה סיכון כלכלי בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

אז אם הם ישתלטו על השוק הנמוך החל מAPU ועד לשוק הבינוני, עד רמה של VEGA64 + שוק הסטרימינג בענן + הקונסולות- מה הנתח שוק/מחזור שהם יפסידו מהיעדר מיתחרה ל2080TI?

פחות מעניין אותי נקודתית כמה הם מפסידים בהיעדר תחרות למשל בשוק הגבוה כנגד , יותר מעניין אותי זה איך הם רואים את השוק

הזה של ה GPU הייעודי לשוק ה ואם הם הולכים לשחק שם או כל הזמן לעבור למודל שוק-נמוך ומחזור. זה לא רק עניין התחרות ב 2080Ti,

אלא גם טכנולוגיות חדשות ומעבר לרזולוציות גבוהות, שחקניות חדשות ( ) בשוק הזה, וכו'. שוב זה מסקרן

אותי לא בגלל שהשוק הזה רלוונטי אליי כאחד שרוכש חומרה וכו' אלא כי היו שם תמיד... :)

בקונסולות הם תמיד היו, וכנראה תמיד יהיו.

נחיה ונראה אני מניח.. למעבדים הספיק לי כבר הגל הראשון\שני כדי להבין שהם כאן כדי להישאר. עכשיו נשאר לזהות

סימנים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להערכתי הזהירה, להתחרות בנוידיאה כיום עם הפער שכבר נוצר, יהיה להם מאד קשה. עלות החדירה למשהו חדש סופר יקרה.

מי שמעז, לוקח על עצמו סכון ענק שיכשל וההוצאה האדירה על הפיתוח תרד לטמיון.

לכן להערכתי כל עוד ליסה שם, הם יעבדו חכם, בזהירות, וינתבו כספי מו"פ רק למקומות שבהם הסיכון נמוך, והסכוי להצלחה גבוה.

כרגע הם בחרו בווקטור של לתחום השרתים, שם נמצא מטמון זהב למי שיצליח לבצע חדירה בהיקפים משמעותיים לשוק.

הם סגרו את השנה הקודמת עם חדירה כבר של 3.2% למיטב זכרוני המהיר וזה המון. זה מתחיל להיות יותר רלוונטי עבורם משוק

ה- . למעשה בשרתים עם rome החדש הם פתחו פער מרשים על מה שאינטל מציעה, והמוצר שלהם טוב יותר חזק יותר

מקצועי יותר ויעיל יותר לא רק במחיר, אלא גם בצריכת האנרגיה ובשרתים זה דווקא כן פקטור רלוונטי.

להערכתי הם ישאירו את השוק היקר של מאיצים גראפיים לנוידיאה, ולאינטל שנכנסת אליו גם בשנה הבאה (או כך לפחות גורסת

השמועה). אם אני הייתי ליסה זה מה שאני הייתי עושה, לא מסתכן בחדירה מחודשת לנישה כזו, שיהיה לי מאד קשה בה מול

המותג המוביל. חבל על הנסיון אפילו.

ממילא אין שום בעיה נגיד להתחרות במרצדס, עד רמת הביניים שלה שזה E class, ולוותר על ההתמודדות מול ה- S class.

שהרי יש מספיק גודל שוק גם בלי השפיל העליון וזה חשוב לא פחות. השוק בואו רגע נזכר כולנו, הוא פרמידה שרוב המכירות הן

בתחתית ובמרכז הטבלה. אין שום תחושת נחיתות או אכזבה או החמצה באם מתמודדים על שני שליש הפרמידה התחתונה,

ולוותר על השפיץ שלה למעלה.

הרבה מותגים בלא מעט תחומים עובדים ככה משך דורות וזה עובד להן נהדר.

תמיד אני אוהב להזכיר לכולנו את הספור של עממי, כמו נגיד טויוטה, שמתחרה על הנפח הכי גדול של הטבלה בתחום

הרכב, מוצרים באזור מחיר 70-200 אלף שח (מחירי ישראל) ונעדר לחלוטין משוק היוקרה של ה- 300 אלף ש"ח ומעלה.

נו ? וזה מפריע להם ?

ממש לא. הם היצרן הכי גדול בעולם עם קצת מעל 10 מיליון יחידות לשנה, ולא נראה שהאסטרטגיה הזו פגעה בהם במשהו.

כמו טויוטה יש עוד המון יצרני רכב שעושים אותו הדבר. לכל סגמנט צרכנות יש מותגים שבוחרים, באיזו נישה ודרגת טיב מוצרים

הם בוחרים לעבוד. הם נשארים באותה דרגה ומתמחים בה משך שנים. למשל מרצדס אינה יודעת לייצר מכוניות טובות במחיר

עממי. הם כן יודעים לייצר טוב אבל במחיר יקר. זה משום שמרצדס לא פיתחו מומחיות בנושא הנמוך של הסגמנט, ואם הם ינסו

להתחרות בטויוטה משפחתית ב 130 אלף שח, המוצר של מרצדס יהיה נחות באותו כסף.

אותו הדין פה. צריכה לשכלל את מומחיותה באיך מייצרים כרטיס מסך סביר, נמוך או בינוני ברמתו, שבאותה רמה

מקבילה למתחרה, עולה פחות לצרכן. והיא עדיין מרוויחה טוב. זו החוכמה וזה הכוון שהייתי עובד עליו חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובסוף הסירטון יש טענה שגירסת ה16 ליבות בתדר של 4.2G מקבל כ4300 נקודות בCB R15 שזה אומר רק 9.35 שניות לרינדור כל הסצינה!
לשם השוואה ל2950X בתדר זהה לוקח כ-11.5 שניות!.

זה מתורגם לשיפור IPC של כ19%, מה דעתכם? 

אם אכן זה המצב המחירים שניראה בהכרזה יהיו גבוהים ביחס למקובל למעבדי אבל זולים ביחס לתמורה.
לדעתי הם ימכרו בהתחלה רק את ה-3 דגמים היקרים ביותר כדי למקסם את הרווח והבום, דגמים זולים מתחת ל12 ליבות יגיעו רק בעוד חודשיים אחרי ההשקה של הדגמים היקרים.
מאמין שהמחירים יהיו:
Ryzen 9 -3800X-699$ 16C

Ryzen 9 -3800-599$ 16C
Ryzen 7 -3700X-499$ 12C

לא מאמין שגירסת 8 ליבות תיהיה זמינה על ההתחלה כי המחיר שלו יתקע את כל המלאי של 2700X/2700/1800X/1700 ווכל מה שלמטה.

הם פשוט יכוונו את גירסת ה12 ליבות המהירה נגד המחיר של 9900K ויציעו באותו מחיר מעל 50% יותר ביצועים ויקברו את המעבד הזה לגמרי, כי אם השיפורים באמת נכונים- אין שום סיבה שAMD ימכרו במחירי חיסול מעבדים שעדיפים על 9900K כולל מעבדי של , ההשקה הזו הם הולכים ליגזור קופון שמן מאוד כי לאינטל לא ניראה שיש תשובה והם יותר עסוקים בשוק השרתים וOEM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sapphire הדליפו בטעות פרטים על .

כרטיס אחד (XT) עם ביצועים טובים משל RTX2070 במחיר של 499$

הכרטיס השני (PRO) עם ביצועים שבין RTX2060 ל RTX2070 במחיר של 399$

בקיצור מאכזב מאד. שום בשורה מבחינת יחס ביצועים/מחיר לצרכנים. פשוט ישור קו עם המחירים של נויאידה.

https://www.techpowerup.com/255768/sapphire-reps-leak-juicy-details-on-amd-radeon-navi

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא יישרו קו עם NV? הרי הצרכנים מוכנים לשלם סכומים מגוחכים על טכנולוגיה לא בשלה ולא מחרימים את סידרת הRTX, אז גם תירצה לימכור במחיר דומה כרטיסים שאולי יהיו קצת יותר טובים או לפחות ברמה דומה.

כל עוד הצרכנים מוכנים ליזרוק כסף אף חברה בע"מ לא תחתוך ברווחים שלה. (ע"ע 9900K/9700K/9600K במחירים המגוחכים שנימכרו עד לא מזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

בקיצור מאכזב מאד. שום בשורה מבחינת יחס ביצועים/מחיר לצרכנים. פשוט ישור קו עם המחירים של נויאידה.

https://www.techpowerup.com/255768/sapphire-reps-leak-juicy-details-on-amd-radeon-navi

כן, זה שזה מאכזב אין ספק. יישור קו זה לא ממש, זה יותר גרוע. אלו מוצרים שלא רק יוצאים הרבה אחרי אלא בפועל

נראה שהם יהיו גם הרבה יותר power hungry. זה יישור קו מלמטה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעברו

החל משעה ושלושים.

MSI מציגה לראשונה את ספינת הדגל שלה לX570 והוא ACE MEG עם 2 חיבורי 8 פינים למעבד!, WIFI6 וקירור הציפסט מחובר לVRM עם HEATPIPE כמו פעם.
למי שלא מאמין שהפעם הולכים לתת בראש במלא העוצמה זו ההוכחה הכי טובה, כי תיזכרו שMSI לא הייתה כל כך נילהבת להכניס ניידים של כי זה יפגע ביחסים כניראה, הפהם הם הכינו לוח ספינת דגל ברמה של HEDT בשביל המעבד 16 ליבות שמעבר לפינה, כניראה יש פוטנציאל OC משמעותי במעבדים הנ"ל שהיו שווים את ההשקע בלוחות ברמה שכזו, מכוונת לחסל את פלטפורמת הHEDT של לדעתי בשביל לייצר כותרות מסביב לעולם. ולהיכנס חזק בתודעה שניגמר העידן שהם רק תמורה טובה לכסף אבל בעקרון הכי מהירים, הולך ליהיות מעניין מאוד בתערוכה, איזה כיך למי שהולך ליהיות שם :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעידן המודרני של היום, אנחנו נמצאים כמעט שם (בתערוכה) מהבית.

יש לנו סיקור ממאות גורמים איכותיים, צילום ברזולוציה וסאונד טובים,

ההשקה עצמה מסוקרת בזמן אמת בשידור ישיר.

מה זה משנה אם אתה קונה כרטיס טיסה פלוס מלון פלוס כניסה לתערוכה

פלוס שוכר רכב פלוס לוקח חופשה מהעבודה פלוס כל ההוצאות הנלוות והן לא מעט,

שזה מספר 4 ספרתי בדולרים ומספר גבוה אפילו,

או שאתה מקבל את זה בחינם (כמעט אותו הדבר) מהכורסא בבית.

זה לא משנה כל עוד אינך מעורב בתערוכה ברמה עסקית כמוכר או קונה או שותף.

אתן דוגמא יותר קיצונית, למדתי עם השנים והנסיון שלצפות במשחק ספורט

כמו כדורסל או כדורגל, יותר איכותי מהבית - בצילום HD או 4k שכבר מתחיל להגיע.

גם מקבלים תקריב שבצפיה מהמגרש צריך משקפת, גם מקבלים פרשנות מקצועית,

גם מידע מה קורה מאחורי הקלעים בקבוצות (שעל המגרש אין לנו מושג), גם סטטיסטיקות

וגם הילוך חוזר.

במגרש אתה שורף 4-5 שעות על כל הבלאגן הזה, הרבה כסף, ובקושי רואה משהו (תלוי בכסא שקנית).

מהבית אתה מקבל הפקה הוליוודית 5 כוכבים, בלי כסף, ומכלה רק נטו את השעה וחצי שעתיים 

של האירוע, וחוזר לעיסוקך מיד כשזה נגמר. בלי בלגן, בלי נסיעה, בלי חניה, בלי לחץ, בלי עצבים,

בלי פקקים. והכיבוד בבית... אין אפשרות לקבל כזה במגרש או אפילו קרוב לכך.

זה יכול להיות משקאות איכותיים, כל סוגי הפירות והפיצוחים, ואם רוצים אפשר אפילו לעשות ערב

חברים על האש אז בכלל. אפשר גם להזמין take away. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...