מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm - עמוד 45 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי AMD חדשים מבוססי 7nm

huber

Recommended Posts

• תגובות 887
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש כימיה נהדרת ביניהם, אני ממש אוהב את הסירטונים עם שילוב של מס' יוטוברים ביחד, וכמובן את סטיב ודרבאור חחח.

אגב הינה סירטו מעניין מאדם שמבין בארכיטקטורות, ככל הניראה לא צריכים לזלזל בNAVI וAMD כן בכיוון הנכון, לדעתי 2020 יהיה הרבה יותר תחרותי בכל התחומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמחק - כפילות

הבאתי את הלינק לאותו סרטון שמעלי, אבל אחרתי אותך בכמה דקות.

ממליץ לכולם לצפות בסרטון משום שמלמדים שם קצת על נושא של ארכיטקטורת עיבוד מתמטי/גראפי,

איך הדברים עובדים, והכיצד תכנון שונה מניב תכונות שונות של המנוע החישובי.

כמו כן ישנה נגיעה בנושא יעילות אנרגטית, משמעותה, מה המוטיבים שדוחפים אותה קדימה וכדומה...

דברים ששוחחנו עליהם פה בפורום גם. מעניין ומשכיל - אל תפספסו !

ואכן כדבריך thehwgeek,

AMD עבדה על הארכיטקטורה הזו כחצי עשור ועשתה עבודה מרשימה בהחלט. לראיה, 2560 ליבות מנצחות

4096 של הדור היוצא. כפי שהסברנו בשבוע האחרון, 20% עליה בתדר עבודה (המעבר מ 12nm ל- 7nm) 

אינה יכולה לבדה לייצר כזה שפור. 4096 זה 60% יותר מ- 2560.

כאשר מעל לכך טוענת שיש שפור נוסף מסדר גודל של 14% (אני מצאתי 24 בבנצים שהראו,

אבל נלך כרגע על הנמוך יותר של והוא רק 14%)

ואם כך אזי שמדובר פה בשפור ביצועי של 1.6 כפול 1.14 = 82% לעומת מה שהיה קודם.

כאמור 20% עליה בתדר אינם קרובים ל- 82% התוצאה שבסוף.

רק שדרוג משמעותי מאד בנצילות ליחידת סיליקון או ליבת מעבד, יכולים להסביר דבר שכזה. 

הסרטון מפרט חלק מהפרטרים הטכניים שמביאים לכך, לכן חשוב להשכיל ולעבור עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שלא צריכים לזלזל. אתם צריכים לדעת לסנן קולות רקע עם טיעונים מגוחכים כמו "זה חצי ארכיטקטורה".

זה טיעון מפגר במטרה להנמיך את המוצר. כאילו שמוצר 'משופר' לא יהיה טוב אם יבוסס על המוצר שקדם לו.

כדי להתחיל להשתלט על מדינה צריכים קודם כל לקחת שליטה על התקשורת. דיי לחכם ברמיזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינגו,

וזה בדיוק מה שהתרעמתי עליו (אני אישית) בשבוע האחרון עת היו חברים (לא ננקוב בשמות כל אחד יודע מי זה בדיוק)

אשר שפכו על הנייר טענות וביטויים שמקומם בצהובון כידיעות אחרונות.

עם אפס הבנה באלגוריתמיקה שבבית (מהמילה שבב), הרשו לעצמם לשפוך קשקשת למפגר המצוי.

מקום שהוא (פורום כשלנו) אמור להיות בימה להחלפת ידע מקצועי וטכנולוגי (גם כלכלי עסקי מהצד - ככל שזה קשור לנושא)

לחובבים בתחום המחשוב ועיסוקו של הפורום.  דבריך Jabberwock  איפה רק מחזקים את מה שבקשנו ותודה על כך 🙏

מי שישכיל לצפות בסרט שמעלה ילמד המון, יבין שאין מקום לטענון נגטיביות אודות מה שהושג אלא רק להפך.

הוא יבין, איך מיצרים נצילות, הכיצד זו קשורה לאופטימיזציה פר יישום או פר חישוב מתמטי נדרש.

מה שטוב לחישוב אחד, יהיה פחות מתאים לחישוב אחר ולהיפך. וגם נוגעים שם בנצילות חשמלית,

מתי משקיעים בה משאבים (זמן וכסף) ומתי לא, ומדוע כרגע במסע שמחייב אותה להשקיע הרבה בווקטור

הזה, בשל חדירתה לעולם המובייל אשר בו כידוע לצריכה החשמלית (בגלל הסוללה) ישנה חשיבות מכרעת.

החוזה שלה מול העולמית הוא הקטליזטור לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף, כמו שציינו לפני- אין שום הגיון כלכלי בשביל לישפוך כעת ערמות של כסף בשביל להיתחרות בRTX 2080TI וכו', הרי אנחנו אחרי בועת הקריפטו, כל השוק בעולם מוצף בכרטיסים החל ממאקסוול ועד ל1080TI במחירי ריצפה, השוק רווי והפוטנציאל הכלכלי בו גרוע לעומת שוק הPC/DATA CENTER/CONSOLES/CLUD וכו' שצמאים למעבדים ופלטפורומות חדשות, הםוטנציאל הכלכלי שם הוא עצום ולכם כל פיסת סיליקון שTSMC נותנת לAMD -הם ינצלו אותה בהתאם לסקטור עם הרווח המקסימאלי שזה השרתים עם EPYC, קונסולות/CLOUD וכמובן PC שרוב רובו עם מחשבי אינטל ישנים מ10 שנים האחרונות שכמעט כולם לקוחות פוטנציאלים של השנה.

אז לא צריך להיתבאס שחברה קטנה כמו צריכה לישקול כל צעד שלה הרבה יותר מאשר החברות הענק מלאות המזומנים לביזבוזים כמו וNVIDIA.

אבל תיהיו בטוחים שעם הכסף שהם מרוויחים הם יביוא הרבה מוצרים טובים וחדשים, ואנחנו לא צריכים לייחל לשום K.O, הכי חשוב שכולם ישארו תחרותיים ויתחרו על כיסו של הצרכן בשנים הבאות.

*דוגמא לשימוש נכון בכסף שAMD הרוויחה ניתן לימצוא בדיווחים על שAMD השקיע מעל 10M דולר בשביל שפיזן יפתחו להם בקר PCIE4 בתוך מס' חודשים בשביל שיהיו כונני מוכנים להשקה בזמן יחד עם , הרי לא ניראה לכם צירוף מיקרים איך כמעט כל חברה חשפה בקומפיוטקס את הכונן שלה מבוסס על בקר PCIE4 יחד עם חשיפת לוחות הX570 נכון?

הכסף הזה חשוב ביותר, כי לא משנה אם יש לך חומרה הכי מתקדמת אבל אין לך את התקציבים בשביל ליגרום לכל המפתחים לאמץ את החומרה שלך ולפתח ולעשות בשבילה אופטימיזציות, זו הסיבה שפיתאום יש משחקים חדשים שבאופן מפתיע פועלים הרבה יותר טוב בכרטיסי לעומת נוידיה באותה קטגוריה- כמו BF V/WWZ וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

אז לא צריך להיתבאס שחברה קטנה כמו AMD צריכה לישקול כל צעד שלה הרבה יותר מאשר החברות הענק מלאות המזומנים לביזבוזים כמו אינטל וNVIDIA.

אבל תיהיו בטוחים שעם הכסף שהם מרוויחים הם יביוא הרבה מוצרים טובים וחדשים, ואנחנו לא צריכים לייחל לשום K.O, הכי חשוב שכולם ישארו תחרותיים ויתחרו על כיסו של הצרכן בשנים הבאות.

אל תהיה נאיבי.. הם כרגע גוזרים קופון משמעותי לבעלי המניות. עליות מחירים זה עניין של זמן בהיעדר מענה ראוי מאינטל.

מעמ' לעמ' הדיון נהיה ממוחזר ונהיה יותר ויותר שיר הלל ל ... אז אני נוטש את הדיון המיותר הזה סופית.

יודע שאולי אמרתי את זה קודם, אבל אחזור שיהיו ביקורות של כי זה הפך להיות תקליט שחוזר על עצמו

בצורת סרטוני . צ'או :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי השבוע החולף, אחרי הנתונים הטכניים שראיתי עד כה, ונסיתי לחשב בכליי הבסיסיים משמעויות,

אחרי הסקירה האחרונה שנתנה עוד קצת בריפ על הנושא, ארצה להתנבא במלוא הזהירות הנדרשת,

שב- 7.7 יצאו סקירות בלתי תלויות של בכל האתרים המוכרים, והתוצאה תהיה משהו כזה:

כולם יאמרו צעד קטן בעולם ההאצה הגראפית, אך צעד גדול עבור AMD שהצליחה לבצעו,

כי לא ציפו ממנה.

בהנחה שהבנצ'ים יראו שפור מסדר גודל ממוצע של כ- 5% מעל זה של 2070, והמחיר זול בנגיד 50$,

יסכמו שכל עוד הצרכן אינו מתעקש ספציפית על תמיכה ב- RT (שכרגע כאמור מסויגת בשוק),

אזי הוא הבחירה המועדפת. קרי שבסך הכללי הנני צופה סקירה אוהדת למוצר ברמה כזו או אחרת.

ויסכמו שמי ש RT חשוב לו, אזי שיבחר בסדרה 2000 של NV.

אבל זה לא מה שמעניין. מה שיותר מעניין אלו הואריאציות שניתן לייצר על סמך אותה חדשה.

השבב שלהם כרגע הוא בגודל קטן של רק 251 מ"מ רבוע. עם 40 CU או 2560 ליבות.

אפשר לייצר כל מני הרכבים של הדבר הזה ולטרגט את השוק בכמה רמות:

אפשר לייצר חצי, שיהיה קטן מאד, כדי 120-140 מ"מ רבועים בלבד,

רק 1280 יחידות עבוד, בקר 128ביט, לתמחר אותו מאד זול כדי 150-200$

ולתת כרטיס כניסה לא רע בכלל עבור 1080P, כזה שייצר עקום עלות-תועלת חדש בשוק כרטיסי המסך.

אפשר גם להכפיל את השבב פי 1.5, להכניס בו 60 CU, שהם 3840 ליבות עיבוד עם בקר 384ביט ולקבל

כרטיס קצת יותר מהיר מ- 2080ti כדי 5-10% סדר גודל גס (לפי האינטרפולציה שראינו) וגודלו

יהיה סביב 350-400 מ"מ.

אפשר גם להשתולל קצת יותר ולייצר גדול כפליים - כדי 450-500 מ"מ רבועים, בעל 5120 ליבות,

80CU, בקר 512ביט, המון (16GB), ולייצר כרטיס חזק בכ-30-40% מ 2080ti. 

הפוטנציאל מהארכיטקטורה הזו והמזעור ל- 7nm ש- הביאה לנו, מאפשרים בתורם לייצר מתכונים

מגוונים ומכובדים וכך לתקוף את השוק יפה בכל סגמנט.

ניתוח מורחב:

במעבר ל- 7nm המקביל שנוידיאה תבצע אוטוטו, כל עוד היא תמשיך להתעקש על הטמעת RT בשבב,

התמיכה בו תגזול נתח יקר מאד של real estate בכדי לתת את ליבות העבוד היעודיות לנושא.

במידה וזה יקרה, הם יצטרכו לייצר שבבים מאד גדולים רק כדי להשוות ביצועים מסורתיים לשבבים הקטנים

של . זו יכולה להיות מלחמה מרתקת אודות מה יבחר בסוף הצרכן, ביצועים גבוהים יותר מחד

ברנדור מסורתי, או ביצועים מופחתים אך תמיכה ב- RT. לא זכורה לי כזו התפצלות טכנולוגית מרתקת כמו זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

מעמ' לעמ' הדיון נהיה ממוחזר ונהיה יותר ויותר שיר הלל ל AMD...

מה לעשות וההשקה הזו כולה של (בלי ובלי נוידיאה)

והיא נראית על פניו (או לכל הפחות עושה רושם) כמאד מוצלחת.

התבונן בכותרת השרשור הזה, מדובר על השקת 7nm.

אתה רואה את נוידיאה או עם 7nm הבוקר ?

מה לעשות וכולנו התנצלות coch, על שלא היתה השקה כזו גדולה ומרתקת (או מביאת בשורות לתעשיה זו)

כבר כמה שנים בתחום, מאף אחת מן היצרניות אגב, כפי שההשקה הזו מבצעת.

**אמנם חשבנו לרגע אשתקד שהשקת RT היא גם כזו, אך נוכחנו לדעת שרק בישרו לנו בה על מדגים .

קרי השקת ray tracing עצמה היתה מדהימה (לא פחות מכך), אך בסופו של יום המוצר שתומך בה חומרתית

קצת פחות והוא עדיין לא שם, שכן התשתית יצור (ליטוגרפיה) עדיין לא שמה ברמה מספקת. 12nm didnt cut it.

במטותא לך עוד כמה שנים אחורה הלאה, נסה לחפש עוד השקות מעניינות בתחום, כאלו שריתקו את הקהילה

באותה עוצמה כמו זו. לצערך לא תמצא. מאינטל בוודאי שלא, הפעם האחרונה המלהיבה היתה ב- 2011

עם סנדי ברידג' ומאז כלום. הפעם האחרונה שנוידיאיה הלהיבה היתה במקסוול ובפסקל. אלו היו השקות ווקטור בדיד.

לכן ההשקה המשולשת הנוכחית של ריזן דור 3 , במקביל עם ארכיטקטורה גראפית חדשה שעושה רושם

מבטיח גם היא, בשילוב ליטוגרפיה חדשה של 7nm, שלושתם ביחד הם מה שמביא את הקהילה (זה לא רק פה

קורה אגב) לשמחה כמו במסיבה של מכורים לתחום. קיבלנו את כל הסמים הקשים ביחד באותה קערה.

לאור זאת אבקש ממך את הסבלנות להבין ולסלוח,

גם אם (אתה אישית) קצת פחות מתרגש מהרפורמה שהשוק הזה עובר 🙏

עוד דבר שאבקש להסב את תשומת ליבנו:

אילו היינו נתקלים בכזו השקה משולשת מענק כמו - זה היה מובן מאליו.

אילו היינו נתקלים ממנה משוק לידר כמו נוידיאה, כנראה שגם (למרות שהוא לא יכול כי אין לו מעבדים).

אך כשזה קורה ל- Underdog שרק לא מזמן התחיל לקום מהקרשים (בואו נזכור כולנו, זה לא דבר של מה בכך),

אזי הדרמה שהדבר מייצר מתעצמת ולו בגלל זה. לכן אפשר גם אפשר להבין את התלהבות הצופים במשחק.

אם יש משהו אחד שקצת מעכיר או מקלקל לטעמי את האוירה, אלו יותר מהכל המחירים הגבוהים באופן טיפוסי

שלא ציפינו להם מ- AMD. באמצעות מחירים אלו היא הלכה מחצית הדרך לסגנון של אינטל/נוידיאה,

וזה מה שמלכלך יותר מהכל, את ההשקה המרשימה הזו ומעלה כלפיה קצת כעס. שים לב שגם את הנגטיב

הזה הזכרנו להעלות בשרשור הנוכחי ולא חסכנו שיבטה.

אז זה שיר הלל להשקה משולשת ודרמטית כמותה לא חווינו אולי כעשור, ביחד עם שיר כעס על התמחור

שהיא מביאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אל תהיה נאיבי.. הם כרגע גוזרים קופון משמעותי לבעלי המניות. עליות מחירים זה עניין של זמן בהיעדר מענה ראוי מאינטל.

מעמ' לעמ' הדיון נהיה ממוחזר ונהיה יותר ויותר שיר הלל ל AMD... אז אני נוטש את הדיון המיותר הזה סופית.

יודע שאולי אמרתי את זה קודם, אבל אחזור שיהיו ביקורות של Navi כי זה הפך להיות תקליט שחוזר על עצמו

בצורת סרטוני יוטיוב. צ'או :)

איפה רואה שיש הלל? אני אמור שיבואו מוצרים טובים וחדשים- אבל מי אמר שבזול? ביגלל זה אמרתי שלא נייחל לK.O לאף אחד כי זה שלב הסחיטת מזומנים כמו שהיה עם וNV.

להמשיך לחזור על המנגינה שAMD בחיים לא תחזור להיתחרות מול וNV שוב ושוב זה מה שאני שומע בשנים האחרונות- והינה בCPU הם כבר עקפו את וGPU כבר בהכנה.

ואם כבר- אני לא מבין איך אף אחד לא שם לב כיצד מאגפת את מכל הצדדים בכל מה שקשור לגיימינג/כרטיסי מסך:הם אקסקלוסיבית במוצרי ,בקונסולות, בענן, ועכשיו גם במובייל והנק' היחידה שנישארה לה להישתלט עליו זה שוק הPC- איך אתם לא רואים זאת? מדוע NV לא מצליחה לחטוף להם לקוחות בתחומים הנ"ל?

תהליכים כאלה לוקחים זמן, והאמת שזה אפילו מפחיד אותי שלחברה אחד יש מונפול על כל התחומים הנ"ל, כי במידה והמיתחרה שלה תעשה מהלך אחד לא נכון אז בבת אחת הם יכולים ליסחוט את השוק בכל התחומים.

ושוב- אני לא סוגד לאף חברה, אני פשוט שם לב שיש פה MASTER PLAN שמתבצע צעד אחרי צעד בצורה מושכלת ומוצלחת, זה מה שמדהים אותי והאמת גם מלחיץ אותי מבחינת התחרותיות בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

איפה רואה שיש הלל?

לא מדובר עליך ספציפית. כל הדיון הפך להיות סלט של 50 עמודים, שלא מעט ממנו הוא חזרה על אותו דבר מאותו דבר.

אני רואה כמעט בכל עמוד. הסתכלתי שוב כדי לוודא :)

ציטוט של nec_000

מה לעשות וההשקה הזו כולה של AMD (בלי אינטל ובלי נוידיאה)

והיא נראית על פניו (או לכל הפחות עושה רושם) כמאד מוצלחת

מה לעשות וכולנו התנצלות coch,

ההתנצלות מתקבלת בברכה. אני שוב אומר, אתם לא נזהרים.. כלומר, אני זוכר מראש שעוד לפני שיצא היה לך המון מה להגיד

על הכרטיסים והיית אופטימי בצורה בלתי רגילה עם הסברים הנדסיים ועם מלל ומלל וכו'.. וזה חוזר לאותו מעגל בעצם. כאשר Navi

יצא, נדבר שוב אני מניח.

אני גם צופה שאנשים פה יבכו דמעות ש NV יגיעו עם 7NM ויבינו שהופל'ה... אויש.. הפער חזר... ואז ההסברים ההנדסיים שוב יהיו

לא רלוונטיים. למה ? כי אנשים יכנסו לביקורת אחת, שתיים, יראו את המספרים ויבינו למי יש יותר גדול. אבל הלוואי ואני טועה !

אני מת להביא רדאון. הלוואי ותהיה לי סיבה טובה.

למען הסר ספק - לגבי המעבדים בלבד, אני ביקשתי אישור שכרגע בגלל בירוקרטיה פנימית לא נראה לי שיצא לפועל, לרכוש שילוש של מבוסס

ZEN מהסדרה האחרונה. מאחר ובעבודה מאשרים לי החלפה כל כמה שנים, אז אני מנסה את מזלי. אני מניח שאנחנו נקבל רק אינטלים

גם בשנים הקרובות אז במצב כזה אני ארכוש באופן פרטי, אולי המעבדים הבאים בתור ולא הסדרה הקרובה.

אפשר לרצות מעבד ZEN גם מבלי לשיר שירים ל ולחזור על עצמכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

איפה רואה שיש הלל? אני אמור שיבואו מוצרים טובים וחדשים- אבל מי אמר שבזול? ביגלל זה אמרתי שלא נייחל לK.O לאף אחד כי זה שלב הסחיטת מזומנים כמו שהיה עם אינטל וNV.

להמשיך לחזור על המנגינה שAMD בחיים לא תחזור להיתחרות מול אינטל וNV שוב ושוב זה מה שאני שומע בשנים האחרונות- והינה בCPU הם כבר עקפו את אינטל וGPU כבר בהכנה.

מילים חזקות ונבונות במיוחד השורה האחרונה.

אגדיל לומר, אילו היו מעיזים ומסתכנים, וישר משיקים ליבת כפולה בגודלה, קרי 5120 ליבות עיבוד ב- 450-500 מ"מ שטח,

וזה מה שהיה יוצא לשוק עכשיו ביולי, אז הם היו עוקפים את 2080ti.

במקרה שכזה אחרון הנובחים היה נאלץ למלא פיו מים, כי הנה גם הטעון האחרון שלו אודות מובילות השוק נשמט ממנו.

זו היתה החלטה שלהם, שלא לקחת סיכון כזה. החלטה על לחזור למקורות שלהם ולייצר קטן ויעיל כלכלית.

הפער בין (או כפול) הוא עניין מאד קטן של החלטה טכנית, אבל הוא מאד מכריע אסטרטגית ומסוכן לקופת המזומנים. הוא הימור.

כדי להמר על מובילות שוק, זה משהו שרק מי שיש לו הרבה שומנים מעז לעשות. קטנים שמהמרים - לא אחת מוצאים עצמם מתים בתהליך

אם ההמור כשל להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

למען הסר ספק - לגבי המעבדים בלבד, אני ביקשתי אישור שכרגע בגלל בירוקרטיה פנימית לא נראה לי שיצא לפועל, לרכוש שילוש של AMD מבוסס

ZEN מהסדרה האחרונה. מאחר ובעבודה מאשרים לי החלפה כל כמה שנים, אז אני מנסה את מזלי. אני מניח שאנחנו נקבל רק אינטלים

גם בשנים הקרובות אז במצב כזה אני ארכוש Zen באופן פרטי, אולי המעבדים הבאים בתור ולא הסדרה הקרובה

אני לא מבין - אם יש לך סבסוד, קרי מקבל מתנה בחינם, מעבד,

אפילו שהוא לא האופציה המועדפת (כרגע) מבחינתך, אתה תוותר עליו ותשים כסף מהכיס על מעבד אחר ?! 🤔

נותנים לך בחינם ?

ברור שכדאי לקחת אותו.

זה לא שהוא מעבד רע בשום צורה שהיא.

יתרה על כך, במחיר אפס הוא למעשה המעבד הכי טוב בעולם. משום שהיחס ביצועים למחירו הוא בלתי ניתן לתחרות.

אם מגבילים על , נסה לאשר סבסוד של 9900k.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...