לפטופ לא מזהה תחליף CD-ROM (SSD/HDD) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפטופ לא מזהה תחליף CD-ROM (SSD/HDD)

Ac-Boy

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש ברשותי לפטופ - g50 70.

המחשב מגיע עם HDD SATA2 500GB, וגם CD-ROM SATA 1.

חשבתי לשדרג את המחשב לSSD כדי לזרז אותו קצת יותר וכן גם לוותר על הCDROM.

רכשתי SATA 3 260GB וגם באנדל תחליף לCD-ROM.

אני אציין פרט חשוב. איפה שהCD-ROM הלפטופ מציע SATA 1 ואיפה שהHDD הלפטופ מציע SATA 2.

בכל אופן, המחשב לא מזהה שום דבר מלבד שהכנסתי עם הבאדל לחור של הCD-ROM.

כרגע הHDD ממוקם איפה שהCD-ROM (אין כונן דיסקים), והSSD איפה שהHDD היה.

וכשאני מתכוון המחשב לא מזהה - הביוס לא מזהה בשום צורה (גם עדכנתי את הביוס).

למען הסרת ספק, אני בטוח לחלוטין שחיברתי הכל נכונה בסלוט של הCD-ROM, נראה שמועבר שם מתח (יש שם נורת לד בבאנדל שדולקת לאחר החיבור).

אשמח מאוד לעזרתכם, אני מעוניין שבששורה התחתונה בSATA2 יהיה לי את הSSD ובSATA1 יהיה לי את הHDD - וכך סה"כ 760GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל מלבודד את הבעיה, תנתק את התחליף CDROM ותשאיר רק את ה-SSD מחובר. האם במצב הזה ה-SSD מזוהה?

הוצאתי את הHDD מSATA2 והצבתי שם את הSSD. כרגע עובד.

נסיתי לפני כאשר הHDD לגמרי מחוץ למחשב ורק הSSD מחובר (שוב בSATA 2, לא במקום הCDROM) ועובד.

לאחר מכן הכנסתי את הHDD לתוך הSATA1 (במקום הCDROM) עם הבאנדל המותאים (כאשר לאחר החיבור הבאנדל מאיר, משמע מקבל מתח).

שורה תחתונה, מה שלא אשים איפה שCD-ROM, לא מזוהה ע"י המחשב (בביוס, עוד לפני הווינדוס).

בדוק את המתאם במחשב אחר.

במתאמים שאני מכיר הנורה עליו דולקת רק כשהמחשב ניגש אליו והוא פעיל.

אין לי כל כך איך לבדוק זאת, השותפים שלי מחזיקים מקבוק ואני לא מכיר אנשים שישמחו כל כך שאפתח להם את הלפטופ.

בכל אופן הנורה כרגע דולקת גם כאשר הHDD לא מזוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזיר את ה CD. עובד תקין ?  ככל הנראה המתאם פגום. בדוק את הקונקטור שעליו אולי תראה משהו עקום/שבור.

איבן תודה רבה על התגובות המהירות.

ביצעתי את מה שהמלצת, בתור התחלה הCD לא היה גלוי ולאחר הוצאה והכנסה שוב הוא התגלה בביוס.

בדקתי את הפינים של הבאנדל, הכל תקין, נראה שהוא מחובר היטב ונכנס עד הסוף.

אולי הבאנדל הזה לא תואם SATA1 או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב לבאנדל אין מח. זה בסך הכל חיבור חשמלי שמתאחם ל CD  שמוסב לסאטא ללא שום אלקטרוניקה. הסאטא מעצם הגדרתו

תומך אחורה לסאטא נמוך יותר. זה שה CD לא זוהה מייד מעלה חשד שאינך מחבר נכון ועד הסוף את הבאנדל. אולי משהו מכני מפריע לו להכנס עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב לבאנדל אין מח. זה בסך הכל חיבור חשמלי שמתאחם ל CD  שמוסב לסאטא ללא שום אלקטרוניקה. הסאטא מעצם הגדרתו

תומך אחורה לסאטא נמוך יותר. זה שה CD לא זוהה מייד מעלה חשד שאינך מחבר נכון ועד הסוף את הבאנדל. אולי משהו מכני מפריע לו להכנס עד הסוף.

הוכנס הכי עד הסוף שאפשר, אני גם יכול לוודא את זה באמצעות פלח מתכת עם שני חורים לברגים.

הוא היה מחובר לCDROM בצידו האחד ובקצהו השני היה חור לקיבוע הCDROM למחשב.

העברתי את הפלח מתכת הזו לבאנדל, מה שמעיד על כך שהוא חובר עד הסוף פנימה. (תוסיף לזה שנורת הLED של הבאנדל דולקת, לכן הוא מקבל מתח משמעות הדבר - הוא מחובר כראוי).

במידה ולמגירה יש פאנל ( לרוב שטוח ) תוריד אותו , אולי הוא לא מאפשר כניסה עד הסוף של המגירה . 

במידה ויש שם איזה ג'מפר נסתר , אולי תנסה להזיז אותו . 

קרא הנ"ל ובנוסף לא מצאתי ג'מפר נסתר.

אין מצב שזה עניין של הגדרות בביוס חברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...