רייזן בגודל ITX - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רייזן בגודל ITX

Sikopp

Recommended Posts

שלום לכולם 
נכון שיש לי מעבד 8500 של ולוח תואם בגודל ITX

רציתי לדעת אם אני עובר לרייזן בשביל עריכות (לפי הבנתי הם יותר מתאימים) במחיר כמה שיותר זול שניתן בשביל שילוב שכזה
איפה ניתן לקנות או כדאי לקנות לוח בגודל ITX (מארז NANO S של FRACTAL) .

אשמח לעונים 
שבת שלום 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לפלטפורמת עם מעבד Ryzen לא בהכרח יניב שיפור בביצועים לעומת הפלטפורמה שיש לך כיום, או לפחות לא בשיעור שמצדיק את המחיר. הכל תלוי בסדרת/דגם המעבד שאליו אתה מכוון בתוך משפחת Ryzen (שהיום כבר מונה שני דורות וכמו המעבדים של מפולחת לסדרות 3, 5 ו-7 לשוק הכניסה, הביניים והגבוה, בהתאמה).

האם מדובר בעריכת לפרנסה? לאיזה שיפור ביצועים אתה מצפה? מה התקציב?

כיום יש לך מעבד עם 6 ליבות. מעבר לפלטפטרמת Ryzen עם 6 ליבות ו-12 תהליכונים יניב כמובן שיפור, אבל לא כזה שמצדיק את ההשקעה (עד לאזור 30% תוספת ביצועים במקרה הטוב ובהתאם לשימושים לא אחת גם פחות). גם אם תוספת כזאת משמעותית עבורך, ייתכן שכבר עדיף לך לשדרג את המעבד שלך ל- i7-8700 וסביר שזה יהיה שדרוג משתלם יותר מבחינת היחס עלות-תמורה מאשר החלפת פלטפורמה. מעבר למעבד עם 8 ליבות ו-16 תהליכונים (ולבטח לסדרת אבל זה כנראה לא ממש מעשי כאן) יהיה כבר צעד אמיתי קדימה, אבל לא בדיוק עונה להגדרה "בכמה שפחות כסף". כך שצריך יותר פרטים על השימושים, הציפיות והתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

מעבר לפלטפורמת AM4 עם מעבד Ryzen לא בהכרח יניב שיפור בביצועים לעומת הפלטפורמה שיש לך כיום, או לפחות לא בשיעור שמצדיק את המחיר. הכל תלוי בסדרת/דגם המעבד שאליו אתה מכוון בתוך משפחת Ryzen (שהיום כבר מונה שני דורות וכמו המעבדים של Intel מפולחת לסדרות 3, 5 ו-7 לשוק הכניסה, הביניים והגבוה, בהתאמה).

האם מדובר בעריכת וידאו לפרנסה? לאיזה שיפור ביצועים אתה מצפה? מה התקציב?

כיום יש לך מעבד עם 6 ליבות. מעבר לפלטפטרמת Ryzen עם 6 ליבות ו-12 תהליכונים יניב כמובן שיפור, אבל לא כזה שמצדיק את ההשקעה (עד לאזור 30% תוספת ביצועים במקרה הטוב ובהתאם לשימושים לא אחת גם פחות). גם אם תוספת כזאת משמעותית עבורך, ייתכן שכבר עדיף לך לשדרג את המעבד שלך ל-Core i7-8700 וסביר שזה יהיה שדרוג משתלם יותר מבחינת היחס עלות-תמורה מאשר החלפת פלטפורמה. מעבר למעבד RYZEN עם 8 ליבות ו-16 תהליכונים (ולבטח לסדרת Threadripper אבל זה כנראה לא ממש מעשי כאן) יהיה כבר צעד אמיתי קדימה, אבל לא בדיוק עונה להגדרה "בכמה שפחות כסף". כך שצריך יותר פרטים על השימושים, הציפיות והתקציב.

אוקי הבנתי תודה. 
עריכה לא לפרנסה לפחות לא כרגע - והיה כמובן מחשבה על 2600X אבל אולי באמת אעבור לi7 8700 וזה אולי יעזור מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה היבט של העריכה אתה מחפש לשפר ביצועים?

באופן אישי אני לא חושב שמעבר ממעבד 6 ליבות למעבד 6 ליבות ו-12 תהליכונים מאותו דור מצדיק את ההשקעה הכספית. אולי אם תמכור את הלוח והמעבד/המעבד הקיימים שלך, אבל עדיין השיפור בביצועים (זמני ייצוא) לא מצדיק לדעתי את ההחלפה, בטח כשלא מדובר בפרנסה.

אגב, יש לך במערכתצכרטיס גרפי (בנוסף לליבה הגרפית שמובנית במעבד)? אם לא, קח בחשבון שזאת הוצאה נוספת במעבר ל- כי ל-2600X אין גרפית מובנית ובהתאם לפעולות שבהן אתה מרגיש שחסרים ביצועים אולי דווקא הוספת/שדרוג הכרטיס הגרפי במערכת יהיה פתרון יותר מתאים מאשרנשדרוג מעבד (אני מניח שאתה עובד ב-Premiere).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

באיזה היבט של העריכה אתה מחפש לשפר ביצועים?

באופן אישי אני לא חושב שמעבר ממעבד 6 ליבות למעבד 6 ליבות ו-12 תהליכונים מאותו דור מצדיק את ההשקעה הכספית. אולי אם תמכור את הלוח והמעבד/המעבד הקיימים שלך, אבל עדיין השיפור בביצועים (זמני ייצוא) לא מצדיק לדעתי את ההחלפה, בטח כשלא מדובר בפרנסה.

אגב, יש לך במערכתצכרטיס גרפי (בנוסף לליבה הגרפית שמובנית במעבד)? אם לא, קח בחשבון שזאת הוצאה נוספת במעבר ל-AMD כי ל-2600X אין ליבה גרפית מובנית ובהתאם לפעולות שבהן אתה מרגיש שחסרים ביצועים אולי דווקא הוספת/שדרוג הכרטיס הגרפי במערכת יהיה פתרון יותר מתאים מאשרנשדרוג מעבד (אני מניח שאתה עובד ב-Premiere).

אוקי תודה רבה על ההסבר. 
אבדוק את אבחן שוב את אופציות ה"שדרוג" . ויש כרטיס גרפי

עכשיו אני שם לב גם שרייזן אוהב מהירות ראם גבוהה כך שה2400 שיש לי כרגע לא יעזור כלכך 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...