התמקצעות כטכנאי מחשבים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התמקצעות כטכנאי מחשבים

House M.D.

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחרונה סיימתי ואני מחפש תחום להתמקצע בו ולהשתלב בעבודה בתחום הזה.

אני תמיד אהבתי את תחום החומרה, הרכבתי מחשבים, פתרתי הרבה תקלות חומרה ותוכנה, ועשיתי כל מיני מודים קטנים. מאוד הייתי רוצה לעבוד בתחום.

אבל הידע שלי הוא פשוט הנסיון שלי, ועם נסיון כזה לא הולכים לעבוד. אז אני מניח שכדי לעבוד כטכנאי (במקום טוב) אני צריך לעבור קורס או הכשרה. 

מצד שני, אני לא יודע מה לגבי המשכורת בתחום, ההנחה שלי שהיא לא משכורת מאוד גבוהה אבל אני אשמח לשמוע מהנסיון שלכם והאם כדאי לי בכלל לעבוד בתחום. כמו כן, אילו קורסים עליי לעבור?

עד כה עבדתי כנציג שירות של חברות תקשורת, כך שאין לי לצערי גם נסיון מקצועי בתחום שאני רוצה לעבוד בו.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספציפית לגבי טכנאי מחשבים:

אפשר לקבל הסמכות, אם יש לך סבלנות וקצת תקציב לסיפור הזה הסמכה בסיסית או שתיים לא יזיקו יותר מדי.

דרך נוספת במידה ויש הסמכות או אפילו אם אין - להתחיל לעבוד בחנות מחשבים שתאפשר לך גמישות וגישה למעבדה בתור איש מכירות. כל טכנאי לפעמים ישמח לקצת עזרה במידה ויש לחץ. אחרי שלמדת את הדברים הבסיסיים אתה יכול לעזור קצת בהרכבות מחשבים, ומשם לפתירת הבעיות השונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי בדיוק הסמיך את נותני ההסמכות ? יש תקנות או חוקים בנושא או שזה חלטורה ?

כשאני סיימתי ללמוד אלקטרוניקה תעודת הגמר לא היתה שווה כלום. משרד העבודה (כן, משרד העבודה) בחן אותי אישית (אחרי ששלמתי אגרה) בעל פה ובעבודה מקצועית.  ורק אז הנפיק לי תעודת אלקטרונאי מוסמך, שזה היה אך רק בסמכותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל חלטורה מארץ החלטורות (מילולית). למעט מאוד בארץ יש יכולת התמודדות אמיתית עם תקלות מורכבות, כאשר כל השאר דואגים להקטין ראש ופשוט להחליף ללקוחות מחשבים שלמים או קרוב לזה.

היתרון בשיטה שהצעתי הוא שההתמקצעות היא הדרגתית ועוזרת מאוד. זאת, במידה ואותה חנות\מעבדה היא רצינית מספיק בעצמה.

אבל האינטרנט נותן פתרון ל-90% מבעית פותח הדיון בכל הנוגע ללמידה תיאורתית לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם, אני מאוד מתנצל שאני מקפיץ דיון בן 4 חודשים, פשוט לקח לי קצת זמן להתאפס על עצמי. ניסיתי למצוא עבודה בתחום התכנות high level שיצא לי להתנסות בו אבל נראה שהידע שלי לא כל כך מספיק כאן. טוב, לפחות ניסיתי.

ציטוט של multicore

לך לעבוד ב help desk. תראה אם אתה מתחבר לזה בכלל.

אז בהחלט חשבתי על זה, השאלה מה אני אומר בקורות חיים שלי. אני יכול לפרט את כל הנסיון שהיה לי אבל ברוב המקומות דורשים נסיון קודם (בעבודה proper או צבאי). יש לי נסיון רב אבל אני לא סגור על איך להוכיח את זה.

ציטוט של djelectric

הכל חלטורה מארץ החלטורות (מילולית). למעט מאוד טכנאי מחשבים בארץ יש יכולת התמודדות אמיתית עם תקלות מורכבות, כאשר כל השאר דואגים להקטין ראש ופשוט להחליף ללקוחות מחשבים שלמים או קרוב לזה.

היתרון בשיטה שהצעתי הוא שההתמקצעות היא הדרגתית ועוזרת מאוד. זאת, במידה ואותה חנות\מעבדה היא רצינית מספיק בעצמה.

אבל האינטרנט נותן פתרון ל-90% מבעית פותח הדיון בכל הנוגע ללמידה תיאורתית לפחות.

לגבי למידת תיאורטית - אז אני מרגיש שמבחינת הנסיון שצברתי במהלך השנים, שבו עשיתי פרוייקטים בשביל עצמי משפחה וחברים, אני ברמה שהיא יותר גבוהה מאותם אנשים שתיארת שדואגים להקטין ראש. אבל שוב, נשאלת השאלה איך להוכיח את זה. ייעצת עצה ממש מעניינת - להתחיל לעבוד כמוכר בחנות מחשבים. העניין הוא שאני מכיר את עצמי ויודע שאני אסבול בעבודה שרובה תהיה מכירה (לדחוף לאנשים מה שהם לא באמת צריכים). אני הייתי רוצה להתחיל ישר מעבודה שהיא 100% IT, טיפול בתקלות מורכבות. אבל צריך להבין איך לשווק את עצמי.

ציטוט של Ivan

ומי בדיוק הסמיך את נותני ההסמכות ? יש תקנות או חוקים בנושא או שזה חלטורה ?

כשאני סיימתי ללמוד אלקטרוניקה תעודת הגמר לא היתה שווה כלום. משרד העבודה (כן, משרד העבודה) בחן אותי אישית (אחרי ששלמתי אגרה) בעל פה ובעבודה מקצועית.  ורק אז הנפיק לי תעודת אלקטרונאי מוסמך, שזה היה אך רק בסמכותו.

אז במקרה שלי, מי הסמכות הבוחנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...