שאלה לגבי מגה פיקסלים וחיפוש תמונות לפי קריטריון זה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי מגה פיקסלים וחיפוש תמונות לפי קריטריון זה

nir2

Recommended Posts

שלום לכולם, 

מתאר לעצמי שאני עומד לשאול שאלה די פשוטה, אבל נראה לי שהיא הכי מתאימה לפורום הזה. 
אני יודע שבגיבוי של ניתן לאחסן בחינם ווידאו שהם מגדירים באיכות טובה אך לא מלאה. 
ההגדרה שלהם לאיכות טובה, להבנתי, היא עד 16 מגה פיקסל ווידאו עד איכות 1080P. 
רציתי לדעת אם ניתן למיין את התמונות במחשב לפי קריטריון של מגה פיקסל כדי לדעת איזה ייאבדו איכות בגיבוי מסוג זה ואיזה לא. ובכלל אם יש לי תמונות מעל לכמות זאת. 
לדעתכם, גיבוי זה מספיק? האיכות שנשמרת שם היא טובה מספיק? 

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיבוי זה עוד עותק. אל תסמוך על גיבוי בענן כעותק יחיד.

גוגל מאפשרים גיבוי חינם, אז למה לא.

והשאלה אם זה מספיק - תלוי מה אתה עושה עם התמונות ואיך צילמת.

אלבום לילדים? מספיק.

שלט חוצות באיילון? אולי צריך פתרון יותר טוב.

לראות בפלאפון? גם 6 מגהפיקסל זה יותר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

גיבוי זה עוד עותק. אל תסמוך על גיבוי בענן כעותק יחיד.

גוגל מאפשרים גיבוי חינם, אז למה לא.

והשאלה אם זה מספיק - תלוי מה אתה עושה עם התמונות ואיך צילמת.

אלבום לילדים? מספיק.

שלט חוצות באיילון? אולי צריך פתרון יותר טוב.

לראות בפלאפון? גם 6 מגהפיקסל זה יותר מידי.

יש לי גם כונן גיבוי חיצוני. הגיבוי בענן הוא גיבוי נוסף על כל מקרה.

לא עושה עם התמונות שום דבר מבחינת עריכה וכו', רק לצורך צפייה כשיהיה צורך.

צילמתי באמצעות הטלפון לדורותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

אז בשבילך גוגל זה מושלם.

אין חשש מבחינת הדחיסה של גוגל? או מבחינת הקטנת נפח תמונות/וידאו שצולמו ביותר מ-16 מגה -פיקסל/1080? אולי עדיף רגיל על ענן?

גם במחשבה קצת קדימה במציאות שהטלפונים מצלמים באיכויות העלה ויותר מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי טלפון עם 23 מגהפיקסל ומצלמה עם 16.

איפה התמונות יוצאות יותר איכותיות?

במצלמה.

למה?

כי יש לה עדשות הרבה יותר גדולות וטובות מזו של הטלפון.

כל עוד העדשות בטלפון קטנות, יש גבול פיסיקלי של כמות האור שהן יכולות להעביר לחיישן. זה מאד משפיע על איכות התמונה.

במצלמה של טלפון אין סיבה לצלם ביותר מ-8 מגהפיקסל. לא מרוויחים פרטים בצילום.

ושוב, בשביל לראות את התמונות בטלפון זה לא ממש משנה אם דוחסים קצת.

כל עוד יש לך את התמונות המקוריות בכונן, הגיבוי בגוגל הוא בונוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

יש לי טלפון עם 23 מגהפיקסל ומצלמה עם 16.

איפה התמונות יוצאות יותר איכותיות?

במצלמה.

למה?

כי יש לה עדשות הרבה יותר גדולות וטובות מזו של הטלפון.

כל עוד העדשות בטלפון קטנות, יש גבול פיסיקלי של כמות האור שהן יכולות להעביר לחיישן. זה מאד משפיע על איכות התמונה.

במצלמה של טלפון אין סיבה לצלם ביותר מ-8 מגהפיקסל. לא מרוויחים פרטים בצילום.

ושוב, בשביל לראות את התמונות בטלפון זה לא ממש משנה אם גוגל דוחסים קצת.

כל עוד יש לך את התמונות המקוריות בכונן, הגיבוי בגוגל הוא בונוס.

תודה על התגובה המפורטת.

ואם חלילה יקרה משהו לכונן, והגיבוי הזה בענן יהיה העותק שיציל לי את החומר - האם בשביל לראות את התמונות על מסך גדול יותר מטלפון (טלוויזיה או מחשב לצורך העניין), הגיבוי הזה יספיק?

סליחה אם זו נראית חפירת יתר, מנסה להבין באיזו דרך בענן יהיה לי הכי כדאי לגבות חומר קודם וחומר עתידי מעתה והלאה ללא חשש מאיבוד איכות גם במקרה ויקרה משהו לגיבוי הפיזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16 מגה פיקסל ביחס 16:9 הוא 5333X3000. מספיק בהחלט.

זה אפילו מעבר לרזולוציית שהיא 3840X2160.

מה שכן צריך לעניין אותך זאת ההמרה שהם בשביל להקטין את הנפח של הקובץ. האם LOSSY או LOSSLESS? ואיזה פורמט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

16 מגה פיקסל ביחס 16:9 הוא 5333X3000. מספיק בהחלט.

זה אפילו מעבר לרזולוציית 4k שהיא 3840X2160.

מה שכן צריך לעניין אותך זאת ההמרה שהם מבצעים בשביל להקטין את הנפח של הקובץ. האם LOSSY או LOSSLESS? ואיזה פורמט...

אז בעצם ניתן לגבות ללא חשש לגוגל בהיבט של איבוד איכות.

אין לי מושג איזו המרה הם עושים, לדעתי זה לא מצויין בשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גוגל דוחסים *כל* תמונה או דחיסה די משמעותית. 

מה שהם אומרים לגבי 16MP הוא ענין די צדדי, כלומר נוסף על הדחיסה באם גודל התמונה עולה על 16MP ללא קשר למשקלה או איכותה, הם יקטינו אותה. 

לרוב האנשים ואני בתוכם המחיר של גיבוי בלתי מוגבל תמורת דחיסת שמלכתחילה צולמו בסלולרי לצורך תיעוד חוויה וצפיה לאחר מכן הוא מחיר משתלם. 

כגיבוי עותק של תמונות באיכות מקורית הוא לא מספק את הסחורה ולא מיועד לכך, עבור מטרה זו צריך לבדוק שרותי גיבוי פר MB כגון Backblaze או לשלם על נוסף בגוגל דרייב או דרופבוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

גוגל דוחסים *כל* תמונה או וידאו דחיסה די משמעותית. 

מה שהם אומרים לגבי 16MP הוא ענין די צדדי, כלומר נוסף על הדחיסה באם גודל התמונה עולה על 16MP ללא קשר למשקלה או איכותה, הם יקטינו אותה. 

לרוב האנשים ואני בתוכם המחיר של גיבוי בלתי מוגבל תמורת דחיסת תמונות שמלכתחילה צולמו בסלולרי לצורך תיעוד חוויה וצפיה לאחר מכן הוא מחיר משתלם. 

כגיבוי עותק של תמונות באיכות מקורית הוא לא מספק את הסחורה ולא מיועד לכך, עבור מטרה זו צריך לבדוק שרותי גיבוי פר MB כגון Backblaze או לשלם על אחסון נוסף בגוגל דרייב או דרופבוקס.

אם כך, עדיף גיבוי רגיל. יש לי נפח של ג'יגה חינם ב-One Drive של וכנראה שאשתמש בו לצורך הגיבוי.

אם כבר אני מבצע גיבוי באיכות מקורית פר MB, לא נראה לי שיש טעם לבצע גיבוי נוסף בשירות , על-אף שהוא חינמי.

שאלה לידיעה - אם אתה מודע לדחיסה די משמעותית שמבצעת לכל תמונה או , למה זה זה לא מפריע לך להשתמש בשירות הזה? אמנם התמונות צולמו בסלולר אך יש שם ורגעים חשובים גם שאולי תרצה בעתיד לראות על מסך גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון שגם אחרי הדחיסה האיכות טובה מספיק. לא מדובר על מאירועים שצולמו במצלמה אלא סלולרי והחלופה של תשלום על גיבוי לא הגיונית ולא כלכלית. אני מעדיף לצלם ולא למחוק מהוואטסאפ בלי לחשוב או למחוק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להורים שלי יש לפטופ ישן וגוסס. רציתי לגבות את התמונות שיש בו עם גוגל תמונות אבל ראיתי שהתוכנה תומכת רק מוינדוס 7 ומעלה. יש לכם איזו עצה מה לעשות? יש למחשב חיבור אבל הוא בקושי עובד ככה שזה לא רעיון טוב להשתמש בדיסק און קי/כונן חיצוני.

יש לכם אולי רעיון? (חוץ מלפתוח שלוש חשבונות בשביל לגבות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...