רוצה להחליף כונן קשיח של הנייד ל-SSD אשמח להמלצות בסיסיות - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להחליף כונן קשיח של הנייד ל-SSD אשמח להמלצות בסיסיות

אגל טל

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

SSD זה כיוון נכון.

בהנחה והמחשב שלך מתוחזק נכון, ולא מואט מתכנות זדוניות וכו', אין באמת דרך פשוטה להאיץ את פעולת המחשב חוץ משדרוג לSSD. ואולי אולי הוספת .

כמו בכל מחשב, גם בנייד שלך תקבל תגובות יותר טובות וזמני המתנה קצרים יותר לפעולות.

אם אין לך בעיה לקנות מחו"ל, אפשר לקנות כונן בנפח של 512 ג'יגה במחיר משתלם ביותר.

יצא לך לפרק בעבר את הקשיח של הנייד ולראות כיצד הוא מחובר?

בדר"כ מהניסיון שלי הקשיחים הניידים מוברגים במין כלוב כזה. משחררים מספר ברגים והקשיח מחליק החוצה.

בכל מקרה, לא יזיק לוודא תאימות לפני רכישה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה על התגובה המקיפה, בעקבות דבריך נכנסתי ליוטיוב וראיתי שם כמה סרטונים של אנשים ששידרגו את המחשב הזה, 

וראיתי שכמו שאמרת החליפו את הראם ל16 ג'יגה, העבירו את ההרד דיסק המקורי במקום כונן הדי וי די (אשמח אם תרחיב כאן אם כדאי ,זה עשוי להיות גבוי טוב? ).

איזה כונני SSD  מומלצים, ואשמח לכתובות רכישה בחו"ל?

איזה גודל ראם יעזרו בשיפור המהירות?

ואיך בדיוק מחליפים כונן בדי וי די?

יש לי 7 ,האם כדאי לעבור ל-10?

מצרף לינק לאחד מהוידא שראיתי על המחשב הנ"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההעברה של כונן קשיח במקום עוד לא נתקלתי בדבר כזה, אני אישית הייתי כנראה קונה מארז USB זול, דוחף לתוכו את הקשיח המפורק והופך אותו לכונן קשיח חיצוני.

עריכה: הבנתי על מה מדובר, כמו שאמרת, זה סתם סוג של מארז כזה בממדים של הDVD, שדוחפים לתוכו את הקשיח וזה מחליף בעצם את הDVD עצמו. לא הייתי עושה את זה. אני הייתי מעדיף להשאר עם הDVD.

אם לפי הנתונים של היצרן ניתן להרחיב זיכרון (לפעמים המחשב מוגבל בכמות זיכרון מסוימת) אז הייתי מרחיב ל8gb של לא באמת צריך יותר לשימוש יומיומי. אם מדובר במחשב לעבודה מקצועית, זה כבר עניין אחר.

אבל רק לחדד את הנקודה של הRAM, תוספת של תגרום למחשב לעבוד בצורה חלקה יותר וללא תקיעות שנגרמות ממחסור של זיכרון. לא בטוח שנתקלת בהאטה מסוג זה, וייתכן שתוסיף זיכרון ולא תחוש בשום שינוי. הייתי מתחיל דווקא מה .

לגבי קניית מחו"ל, יש את הSSD הזה: 

https://www.amazon.com/Silicon-Power-Performance-Internal-SP512GBSS3A55S25/dp/B07997QV4Z/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1538040680&sr=8-1&keywords=silicon+ssd

שהוא סופר סופר משתלם, וגם לא רע לכשעצמו.

בנוסף שדרוג לwindows 10 תמיד טוב. מערכת יותר מודרנית ויותר עדכנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה של OVO. אני אומנם קניתי את S60 ובדיעבד רק עכשיו גיליתי שהביצועים נחותים יותר מ-A55.

לא שהפסדתי או משהו, מפני שרכשתי אותו ככונן נוסף ולא למערכת הפעלה, אז זה לא כל כך מפריע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק אותו דבר ביצעתי לפני מספר שבועות.

רכשתי מאיביי 260GB של WD, ובאנדל שיחליף את הCD-ROM.

אם אכן אתה הולך על המהלך הזה, אמליץ בחום לפני כל זה לבדוק:

1. איזה סוגי SATA יש לך (עבור הHDD ועובר הCD-ROM).

2. סרטוני הדרכה ולוודא שיש סרטון הדרכה לדגם שלך ואכן מישהו את ההחלפה המכנית וגם כן מראה איך הוא מגדיר זאת בביוס.

3. לשקול לעבור את הHDD למיקום של הCD-ROM (לרוב החיבור הוא דרגת SATA אחת פחות), כך תפיק יותר מהSSD שתרכוש.

בכל אופן לי אישית יש בעיה שאני לא מצליח לעלות עליה, תוכל לראות את זה בפוסט שלי בפורום (תגלול מעט למטה).

כרגע אני משתמש אך ורק בSSD מבלי הHDD, שינוי עצום במחשב, פשוט מחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מכיר את האתר והוא אמין. מחיר בהחלט טוב.

והSSD עצמו, אמנם לא מהטכנולוגיה הכי חדשה שיש, אבל בהחלט יעשה את העבודה.

לגבי אמינות, אני מניח שהוא יגלה אמינות טובה לכמה שנים.

אני אישית הייתי הולך בכל זאת על מה שהמלצתי לך מאמאזון שכן לעומת הsandisk מדובר בכונן , וההבדל הוא של 5 דולר סה"כ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק אותו דבר ביצעתי לפני מספר שבועות.

רכשתי מאיביי SSD 260GB של WD, ובאנדל שיחליף את הCD-ROM.

אם אכן אתה הולך על המהלך הזה, אמליץ בחום לפני כל זה לבדוק:

1. איזה סוגי SATA יש לך (עבור הHDD ועובר הCD-ROM).

2. סרטוני הדרכה ולוודא שיש סרטון הדרכה לדגם שלך ואכן מישהו מבצע את ההחלפה המכנית וגם כן מראה איך הוא מגדיר זאת בביוס.

3. לשקול לעבור את הHDD למיקום של הCD-ROM (לרוב החיבור הוא דרגת SATA אחת פחות), כך תפיק יותר מהSSD שתרכוש.

בכל אופן לי אישית יש בעיה שאני לא מצליח לעלות עליה, תוכל לראות את זה בפוסט שלי בפורום (תגלול מעט למטה).

כרגע אני משתמש אך ורק בSSD מבלי הHDD, שינוי עצום במחשב, פשוט מחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שחיבור הsata המהיר ביותר הוא זה שמחובר אל הHDD הנוכחי.

לדעתי הוא התכוון לכך שמוטב שתחבר את הSSD במקום הHDD, כדי למקסם ביצועים.

ואת הHDD הנוכחי במקום הDVD, כי המהירות תהיה פחות קריטית. נוסף נטו.

אם האחסון הנוסף הוא קריטי, תקנה לך את הבאנדל הזה. אם לא, אז מוטב שתשאיר את הDVD כפי שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתכם על הדיסק של סאנדיסק הבא ? נאמר לי שזה מחיר מטורף ? השאלה האם הוא גם טוב?

https://www.joybuy.com/3367167.html?_cps=62103310.502928372&utm_source=AD111&utm_medium=affiliate&utm_campaign=527761

לפי הביקורות שם ותמונות הביצועים - כונן לא משהו.

גם עדיף לך לקנות מאמזון, כי אם יש בעיה יותר קל לפנות אליהם ואם צריך להחזיר אז עלות משלוח חזרה על חשבונם.

כפי שכבר אמרתי, התנסיתי עם של Silicon Power ושמתי כבר במחשב שלי ועובד ללא רבב. אז אין חכם כבעל הניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה החלטתי ללכת בסוף על ה-SPכפי שהמלצת..

לגבי הדי וי די, ההחלפה שלו מאוד פשוטה, ואני לא משתמש בו ,ורוצה גבוי לSSD (אתה לא מגבה אצ שלך?). ונראה  לי שזה פתרון טוב, מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...