מסך מכויל לעריכת וידאו - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מכויל לעריכת וידאו

אני רק שאלה

Recommended Posts

הי חברים, אשמח לקבל המלצה למסך מכויל לעריכת

רזולוציה רצוייה למסך הינו 2k

חשוב 10 ביט ולא 8.

גודל מסך עדיפות ל 27 ומעלה אבל גם 24 יהיה בסדר.

דיוק הצבעים מאוד חשוב לתיקוני צבע. 

התקציב שלי הינו עד 1500 ש"ח אפשרי לחרוג במעט אבל אשמח לשמור על תקציב. 

אשמח להמלצות רלוונטיות.

אני מקווה שישנו מסך כזה במסגרת התקציב שלי.

תודה מראש לכל עושי המלאכה בפורום הזה... 😊 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אי-אפשר למצוא בתקציב הזה מסכי 27 אינץ 2K מקצועיים מכויילים ומסכים עם פאנל 10 ביט אמיתי מתחילים רק במחירים הרבה יותר גבוהים. דל U2518D הוא 2K ובערך בתקציב שלך אבל הוא רק 25" אם רוצים לעלות ל-27" יש את הדל U2715H או U2717D שעולים באזור ה-2000+ שקל.  אף אחד מהמסכים האלה הוא לא 10 ביט למיטב ידיעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

etal תודה רבה על התגובה. 

במידה ואני מעוניין בכל הפרמטרים שציינתי מה המסך הכי זול שאני יכול למצוא? 10 ביט, 2k ומכויל

אפשרי גם גודל של 24 אבל לא פחות מזה... 

האם משתלם להזמין מסך מארה"ב או אייבי? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

None תודה על התגובה. סליחה אבל אני לא מבין כל כך במסכים ולכן אינני מבין מה זה frc+8 אני עובד בעיקר בתוכניות עריכה לוידאיו פריימיר ואפטר, יש לי כרטיס גרפי 1050. האם אני לא יקבל תצוגה של 10 ביט במסך 10 עם הכרטיס שלי?  

הנושא העיקרי מבחנתי הוא דיוק הצבעים ואם זה אומר שאני יקנה מסך 25 אז לא נורא. יש לי 2 מסכים וזה יהיה השלישי רק לתצוגה של הוידאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8+frc זה נותן את אותה כמות צבעים של 10 ביט אבל בקומבינה.

בדר"כ שהצילום עצמו ב10 ביט מעדיפים 10 ביט אמיתי, אם לא זה פחות משנה.

gtx 1050 נותן 10 ביט רק בdirect x.

open-gl 8 ביט, התוכנות שלך בזמן עריכה משתמשות בopen gl.

שים לב שגם 8 ביט הוא לא תמיד אמיתי.

יש 6+2 היצרנים בדר"כ לא מציינים זאת, צריך לראות בביקורות.

**בשביל תצוגה תוכל לראות 10 ביט.

תקנה מסך עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

None תודה רבה על ההסבר. 

האם יש לך מסך להמליץ לי במסגרת התקציב שקרוב לפרמטרים שביקשת? 

בנוסף האם תוכל להמליץ על מסך אשר נותן את הפרמטרים שאתה ציינת( אשמח למסך שנותן את התמורה לכסף הכי טוב שיש)

כמו כן האם יש לך או לכל משהו אחר ניסיון בהזמנת מסכים מאתרים בחו"ל ויכולים לפרט על החוויה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כמו שאמרו, בשביל עומק צבע של 10 סיביות צריך שכל שרשרת הציוד תתמוך בכך. כמו כן, כפי שנאמר, התקציב שלך לא מספיק למסך 10 סיביות וספק אם אפילו למסך עם פאנל 8 סיביות אמיתי + FRC.

בגדול, המסכים לשוק הצרכני/חצי-מקצועי היום משתמשים בכל קטגוריה בפאנלים שווי ערך. מסכי IPS/PLS מודרניים ברזולוצייה של 1440p משתמשים כיום בפאנל עם עומק צבע של 8 סיביות (אמיתי. תוצרת LG או Samsung). 10 סיביות תמצא במסכיםצלשוק הצרכני רק כשעולים לרזולוציה של ו־HDR.

יש כמובן גם פאנלים ברזולוציות ובגדלים קטנים יותר שתומכים בעומק צבע של 10 סיביות, אבל הם מסכי נישה (למגזר המקצועי) ומתומחרים בהתאם. אני כבר לא כל כך בקיא בתחום הזה אז אני לא יכול להמליץ לך ככה בשליפה על מסך כזה, אבל כנראה שתצטרך להכפיל אם לא לשלש את התקציב שלך עבור גודל מסך נתון ואז אולי כבר בכלל כדאי לבחור באיזה מסך 32 (ומעלה, אולי בכלל מסך ביחס תמונה 21:9) עם שנותנים כנראה היום את התמורה הטובה ביותר מבחינת גודל-רזולוציה-מחיר.

במסגרת התקציב שלך לא תמצא כנראה יותר טוב ממה שהומלץ כאן: 2518D/2717D שלהם פאנל ‏עם עומק צבע אמיתי של 8 סיביות ומגיעים מכוילים לא רע מהמפעל (אם כי בשביל דיוק/אחידות הצבעים הטובים ביותר מומלץ תמיד לכייל את המסך בסביבה שבה הוא ישמש).

עריכה: לגבי קניית מסך מחו"ל. בגדול אין עם זה שום בעיה (רק שאסור להסתכל על המחיר ההתחלתי כי אחרי משלוח ומיסים הוא גדל משמעותית). לפעמים למרות עלות המשלוח והמס המחיר עדיין יוצא יותר זול מבארץ, אבל בדרך כלל היתרון הוא שאפשר לקנות ככה דגמים מסוימים שלא נמכרים בארץ ושגם אין להם ממש תחליף שווה ערך בארץ (מבחינת מפרט ו/או מחיר). יש כמובן גם חסרונות, בראשם אחריות. עד כמה שידוע לי אין אחריות בינלאומית על מסכים וכמובן שלהתחיל לשלוח מסך לחו"ל בשביל תיקון או החלפה זה לרוב לא ממש מעשי.

יש גם את עניין המתח (אם קונים מארה"ב), אבל זה שולי יחסית כי בדרך כלל השנאי תומך 110V-230V ורק צריך מעביר לתקע. רק חשוב לוודא את זה לפני שקונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי 10 ביט מקצועיים עולים בערך כפול מהתקציב שלך

https://www.wellcom.co.il/vp2771

או מאמזון

https://www.amazon.com/BenQ-Photographer-SW2700PT-Calibration-Controller/dp/B012UNOCJY/

יש הבדלים במרחב הצבע שהם תומכים בו, תבדוק בדיוק מה אתה צריך.

לגבי מסכי הייתי נזהר פה כי הרבה מהמסכים פשוט לוקחים אות וממירים אותו ל-8 ביט שהפאנל שלהם מסוגל להציג וגם יכולות הכיול שלהם יותר מוגבלות מאשר מסכים מקצועיים באותו מחיר, מצד שני מבחינת תמורה לכסף הם באמת כנראה אופציה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחפש מציאות אז נתקלתי במסך הזה שהוא 32 אינץ ו-10 ביט אמיתי במחיר שפוי. הוא עם פאנל ואין בו ממש את כל יכולות הכיול של מסכים מקצועיים אבל לפי הביקורות הוא מכוייל סביר מהמפעל ועונה על כל שאר הדרישות למעט המחיר

https://www.amazon.com/AOC-U3277PWQU-32-inch-3840x2160-HDMI-MHL/dp/B01N8ZIWM3 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...