כרטיס המסך MSI Geforce RTX 2080 Gaming X TRIO בביקורת מקיפה - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס המסך MSI Geforce RTX 2080 Gaming X TRIO בביקורת מקיפה

djelectric

Recommended Posts

תודה על ההסבר. האם מישהו יכול לאשש את ההנחה שלי שכל חיבור 8 פינים של הספק עבור כרטיס מסך מגיע ממסילה אחרת? אם זה המצב, אני רואה דווקא יתרון בספק איכותי עם שתי מסילות (כמו ה-edge 550 שעלה לי לא מעט...), בפרט עבור מערכות עם כרטיס מסך שדורש הרבה הספק. 

אגב, עוד לא קיבלתי תשובה מספקת מבחינתי לשאלה המקורית: למה ההמלצה בסקירה היא על ספק 550 אם המערכת כולה צורכת מקסימום 315w.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המערכת לא צורכת מקסימום של 315W, אלא רק בעת משחק. בתרחישים שונים זה יכול גם לטפס ל-350W.

כמעט כל הצריכה הזאת מגיעה ממסילת 12V והחוק שלי אומר "לעולם אל תאמץ יותר מ-75% קיבולת מוצהרת של 12V".

ספקים טיפוסיים היום של 550W ממותג איכותי סוחבים קיבולת 12V מומלצת של בין 384W לכ-480W, תלוי בדגמים כמובן.

אין שום סיבה שמי שרוכש כרטיס מסך ב4+ אלף שקלים לא יוכל להוסיף עוד 60 שקלים כדי לעלות בדרגת הספק במעמד רכישת מחשב חדש.

משקיעים כ-350 שקלים בספק איכותי של 650W וסלאמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה היא מהקיר, הספק נותן למערכת פחות מ300W.

מדובר על בדיקה מטסט בודד, במשחק אחר הצריכה תוכל להיות גדולה יותר, בלי בנצ' סינטטי שתאמץ גם את המעבד וגם את הכרטיס ביחד המערכת לא צפויה לעבור את ה300W, בבנצ' סינטטי תגרד עוד 50W.

ספק 450W איכותי בכללי יספיק בלי המהרות.

אבל

ההפרש במחיר בין 450 ל550 קטן לכן המבחר ב450 קטן יחסית כי יש דגמים שמתחילים מ550W.

ב550W יש לך אפשרות להמהיר יותר ולהחליף כרטיס או מערכת עם צרכנים כבדים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר נכנסו לעניין הספקים אני רק אציין שכאשר קונים ספק אשר השימוש שלו במאורר הוא חכם אז לעיתים עדיף לקנות ספק חזק יותר ממה שנדרש ככה לא יהיה כלל שימוש במאורר שימוש מועט, אני יודע שיש אנשים שקנו ספקים בהספקים מאוד גבוהים על מנת שהמאורר של הספק כלל יפעל.

אין צורך לציין ספק בעל טמפרטורה נמוכה יותר משפיע גם על חלק מהמארזים.

אם משקיעים במערכת כמה אלפים טובים כדאי להשקיע כמה מאות בודדות בספק מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

None מה שלנקקת שטחי ביותר ומטעה!

היתרון במסילה בודדה הוא בכך שאין חשיבות, ולא צריך לחשב, איזה צרכן מחברים לאיזו מסילה, על מנת להבטיח שלא

חורגים מההספק המותר בכל אחת מהמסילות בנפרד. זו למעשה המגבלה הכי חמורה של ספקי 2 מסילות (או יותר).

דוגמא להבנת הנושא:

למשל יהי לפנינו ספק של 500 וואט שיש לו שתי מסילות של 250 כל אחת. 

אבל רגע, יש לנו כרטיס מסך כבד ששותה 250-300 וואט, אז איך מחברים אותו ?

מה מכל אחד מכניסות 6 או 8 פין מחובר לאיזו מסילה ?

מה היא חלוקת הצריכה הפנימית של הכרטיס עצמו, בין הסוקט PCI , לכניסות 6 ו- 8 פין שלו ? איך מחשבים את זה ?

ויש לנו גם מעבד למחשב ועוד הרבה צרכנים כמו כוננים וכדומה...

ומאילו מסילות הם שותים את הזרם ?

בלגאן נכון ?

לכן יצרני כרטיסי המסך באו במקור עם המלצה, בכדי למנוע סכנה בחיבור כזה גבולי, שקל בו בטעות ולחבר 300 וואט

למסילה אחת ורק 150 מהשניה, והפעולה כבר תוביל להכשלת הספק, כן - למרות ש 300 + 150 זה מתחת ל- 500 שיש

לו סה"כ.

אז באו ובקשו ספקים של 600 ואפילו 800 וואט עבור כרטיס מסך כזה - הם רצו להבטיח יתירות על מנת שבכל צורת

חיבור שנעשה, לא נחרוג מהמגבלה של כל מסילה בנפרד.

אז זהו, שאין צורך עוד להתברבר:

לוקחים ספק כח 500 וואט מסילה בודדה, ואין עוד כורח עם חישובים מה מתחבר לאן, וגם אי אפשר לעשות

טעות אנוש (שזה הכי מהותי), כמו לטעות בחישוב (או במידע שיש לנו ועל בסיסו אנו מחשבים),

משום שמובטח לנו דבר אחד הכי מהותי בכל העסק:

שכל צרכני המחשב יחדיו אינם עוברים 500 וואט, והיות וכולם נשתים ממסילה אחת - אזי שאין עוד חשיבות לחלוקה,

משום שהחלוקה מתאיינת מרלוונטיות ואינה מתקיימת עוד.

מקביל הדבר לחיבור כל הצרכנים לברז אספקה בודד, שמסוגל ממילא לעמוד במלוא ההספק המלא והנקוב של הספק.

אזהרה:

הקשקוש הזה ששלחת אליו לינק הוא לא רק אלמנט מטעה, הוא גם לא נכון (בחלקו), אך החמור מכל זה שהוא 

מתעלם לחלוטין מהסוגיה המהותית ביותר בנושא אספקת זרם חלוקתו וצריכתו, וכפי שהסברנו לקורא זה עתה:

החלוקה פר כל מסילה מחייבת שלא לעבור את ההספק המקסימלי שלה בנפרד.

ולכן לעולם ספקים עם יותר ממסילה אחת, לא ניתן לנצל את מלוא הספקם, משום לעולם לא מתאפשר להגיע

להומוגיניות מדויקת בחלוקת הצרכנים על כל מסילה ומסילה בנפרד ולהבטיח שלא חורגים מכל אחת מהם בנפרד.

מי שכתב את הלינק ששלחת הוא שרלטן טירון ובור בהנדסת חשמל.

יש להזהר מאד בקריאת חומר חובבני מרחבי הרשת, שאינו מגיע ממהנדסי חשמל/אלקטרוניקה מדופלמים

ומוסמכים ולעשות משגים של טירונים, מבלי להבין את המהות בכל הנושא שעליו אנו דנים וגם מבלי להבין מה

מהותי בתחום, ומה הוא שולי ומשני. בלינק נכתבו גבובי שטויות תוך התעסקות בשולי שבסוגיה, 

תוך התעלמות בוטה מהמהות - חלוקת הזרם בין המסילות בהנתן מגבלת הצרכנים המרובים ואשר אינם הומוגניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער.

אם כל הניסוחים שלך והדיבור המתנשא שלך מי שמטעה זה אתה.

הבחור שכתב את זה פירק ובדק הרבה יותר ספקים ממך, הוא גם סוקר ואם אני לא טועה (בזה אני לא בטוח), הוא גם עבד בתעשייה.

הבחור שבסרטון הוא זה שהקים את האתר ג'וני גורו.

אתה יודע למה?

כי נמאס לו לשמוע שטויות של אנשים.

הוא עובד בתעשייה המון שנים, כולל אחראי על של התכנון חלק מהספקים, הוא עכשיו בקורסאיר.

כולל ביקור ופיקוח על מפעלים שלהם.

הא סליחה.

הוא לא עבר את בקרת האיכות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדל אתה לקשקש.

מאיפה אתה יודע מה הדיפלומה שלו?

גם הבחור בסרטון לא מבין?

מה בדיוק הדיפלומה שלך בספקים?

הקישור הופיע בקישור הראשון.

הנה הוא לחוד כולל חלוקת זרם.

ברור שצריך לעמוד במגבלות שמופיעות בספק.

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=3990

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

none,

רק עובד בפיתוח עשרות מערכות הי טק בכללם מכ"מי מפתח סינטטי, לווינים, טילים, ועוד...

מה שהוא כתב בלינק הספצפי ששלחת - זה שמסביר לכאורה שחלוקה ליותר ממסילה אחת זה לא מפריע או אפילו טוב,

מראה שהוא לא בגר אפילו סמסטר ראשון בספסל האקדמיה בהנדסת חשמל או אלקטרוניקה או מחשבים.

הוא אינו מבין אפילו את ה- basics.

הוא חובבן, טוב ככל שיהיה... אבל חובבן. 

למי שאין ידע, אפשר אולי לעשות לפניו יופי של נפנופי ידיים ולשבות את ליבו. 

אבל ברגע שהקהל הוא מקצועי ו/או משכיל בדומיין, "הצגת נפנופי הידיים" מתרסקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

זה שמסביר לכאורה שחלוקה ליותר ממסילה אחת זה לא מפריע או אפילו טוב

מבחינת איכות רכיבים? או ביגלל מעגלים שונים לייצוב מתח בין המסילות? יכולת עומס רגעי שונה?

מבחינת נוחות אני מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה עוסק בו לא הופך אותך למבין בספקים.

זכור לי שטענת שאתה מתמתיקאי ומשהו במחשבים.

זה לא מהנדס אלקטרוניקה.

שוב

ג'וני גורו עובד בחברת ספקים גדולה קורסאיר, לא מייצרת בעצמה, אבל הוא מעורב בכל התהליך של הפיתוח והייצור.

בקישור הזה שהבאתי:

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=3990

שוב

מסביר שעדיף מסילות מרובות בקטע של בטיחות וזה מה שטענתי.

הוא לא טען וגם אני לא שהחלוקה נוחה יותר במסילות מרובות.

מרוב שאתה מדושן עונג מעצמך אתה בכלל לא מתייחס למה שרושמים.

מבטיח לך שאחרי שמי מאיתנו ימות (כולל אני) העולם לא ירגיש את זה חוץ מהקרובים לנו.

גם זה שרשמת שזול יותר לייצר ספק עם מסילות מרובות מראה כמה אתה בקיא בתהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

מבחינת איכות רכיבים? או ביגלל מעגלים שונים לייצוב מתח בין המסילות? יכולת עומס רגעי שונה?

מבחינת נוחות אני מבין.

תקרא בקישור.

כל הסיפור זה OCP.

ז"א ניתוק שהמסילה עוברת ערך של זרם כלשהו שגבוהה בדר"כ ממה שרשום.

ז"א שאם רשום 20A זה יופעל ב22, בדר"כ יותר.

אין הבדל חוץ מזה בביצועי הספק.

צריך לשים לב שלא בהכרח מה שרשום על המדבקה זה באמת מסילה נפרדת, יכול להיות שארבע מסילות מתפצלות ל2 או אפילו לאחת.

בהרבה ספקים במסילה בודדת של ה12V אין בכלל OCP במקום יש OPP, הספק מרבי של כל הספק החסרון שלו שהוא יותר איטי וגדל הסיכוי שיקרה משהו לספק או לרכיבים, כשאין OCP רצוי שיהיה OTP.

לפעמים יש OCP אחד על כל המסילה.

לפי מספר הOCP של ה12V ניתן לדעת את כמות המסילות. אין מושלם בעולם, יכול להיות שיהיו מקרים שOCP במסילה בודדת (מתוך כמה) יפעיל הגנה שבחלוקה אחרת בספק עצמו לא היתה מופעלת, אם יש בספק יותר מכבל pcie אחד תמיד רצוי לחבר כרטיס עם 2 כבלים בשני חיבורים במקום כבל 1 עם 2 חיבורים, זה נכון גם למסילה בודדת כי הזרם מתפצל בין 2 כבלים, בדר"כ נקודת התורפה זה החיבורים בכבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ לאף אחד לקנות כרטיס כשמדובר בטכנולוגיה על בסיס הבטחות עתידיות. אנחנו לא יודעים כמה RAY TRACING יתפוס בשוק, ובואו נזכור שחלק גדול מזה מכתיבות הקונסולות שמתבססות על ארכיטקטורה של , ככה שלשנים הקרובות אני מעמיד את זה בספק לגבי היקף רחב של הדבר. בנוסף, הוא לא הציג ביצועים מרשימים בלשון המעטה ליכולת עיבוד הרגילה שלו, אני די בטוח שRAY TRACING לא יוסיף לו אחוזים, אלה להפך, אם עכשיו הוא לא מצליח לסחוב בקושי ב60 פריימים אני מאוד בספק אם הוא יצליח לסחוב עם RAYTRACING בקצב נורמאלי. הביצועים שלו, בהתחשב בהבטחות של הם מאכזבות מאוד, במיוחד של הכרטיס 2080 שהוצג כאן, ולא גרסת הTI שלפחות רשמה קו אחיד של שיפור. הטכנולוגיה הזו עדיין בחיתולים, אלה אם כן יש לכם המון כסף שלא אכפת לכם לבזבז, אז לכו על זה. אבל לאלה מאיתנו שרוצים לקבל תמורה אמיתית לכסף, לא הייתי ממליץ להתקרב לכרטיסים האלה, אולי דווקא לחפש עכשיו דיל טוב על 1080 או 1080 TI שנמכרים יד שנייה מהסוג הראשון של האנשים שהזכרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

מבחינת נוחות אני מבין.

גם וגם.

תחילה לרקע:

עלות הרכיבים עצמם עולה באופן לא לינארי לגודל ההספק החשמלי שלהם. חוק התמורה השולית הפוחתת בפיסיקה (ויצור).

לכן לייצר שתי מסילות בהספק X לעומת מסילה אחת בהספק 2X, יוצא יותר זול, ולכן בוחרים בשיטה זו רבות כי השוק המוני

ומסחרי וכל דולר משנה המון כאן.

לכן אינו מפליא אותנו שספקי הכח הזולים מתפארים ב- 2 מסילות טיפוסית, בעוד שהספקים היקרים יותר

באותו הספק להם, מתפארים במסילה בודדת. 

החסרון שמתקבל במסילות מרובות הוא, שלא ניתן לנצל את הספקן המשולב עד תום, משום שלא ניתן לחבר צרכנים

לשתי המסילות יחדיו, שישתו בדיוק 100% נצילות מכל אחת מהן לבדה.

מה שידוע במתמתיקה כבעיית הבדידים:

הצרכנים שלנו מעטים במחשב, וכמות הצירופים שניתן להרכיב אותם על מסילה אחת, ואת היתר להעביר למסילה 2,

היא קטנה ומגבילה מאד.

למשל צריכה של כמה צרכנים תביא לשתיית 150 וואט ממסילה ראשונה, ו- 250 וואט ממסילה שניה. סה"כ 400 כן.

אבל אין לנו הרכב מהבדידים שמאפשר חיבורם של בדיוק 200 לכל מסילה באופן סימטרי. שזו האידיליאה שמנסים לייצר.

לכן במקרה שכזה נאלצים להשתמש בספק שהמינ' שלו פר מסילה הוא 250, ולכן ספק בגודל כולל של 500.

יש כאן בזבוז רב של 20% הספק לפח.

כאן מסילה בודדה פותרת הבעיה, שכן אין עוד חלוקה - כל ה 400 מחוברים יחדיו על המסילה האחת,

ומשכך ניתן להסתפק בספק של רק 400 הספק כולל.

יתרון נוסף שעדיף במסילה אחת (חוץ משהדבר מאפשר כמוסבר מעלה לנצל טוב יותר את סך ההספק של הספק),

הוא בהורדת כל העול של החישוב שלנו באיך לחלק,

ומעל הכל בהגנה בפני טעות אנוש משתמש אשר אינו יודע לחשב, או לא מבין שצריך לחשב, או שמחשב חלילה שגוי על

בסיס מידע שגוי, או מידע שחסר בידיו. בהקשר זה אזמין כל חבר פורום לנסות לחשב במחשבו שלו, כמה כל חוט מצרכן

לספק שותה - מבלי שיש לו כלי מדידה מקצועי שעושה זאת, והוא עומד על כך שעה ארוכה תחת סטרס test בכדי לקבל

קריאות מהימנות לאורך זמן וגם peak-ים.

תמיד ספק מקצועי ישאף איפה להיות בעל מסילה בודדה, וכל המקצועיים הם כאלו בתעשיה.

מי שלא מבין את העקרון הבסיסי הזה, הוא בור נבער בתחום הנדסת חשמל, ובור גדול עוד יותר בספקי כח והשנאה ספציפית.

הכותב שלונקק קודם בשם ג'וני חרטא כלשהו, הוא אחד כזה בוודאות גמורה:

אין לי ספק שאם הוא מתפאר בשיוך לגוף כזה או אחר שעוסק בתחום ספקי כח בתעשיה, אזי שהביוגרפיה שלו מזויפת.

שכן ישנם דברים אלמנטריים שבהם אין דעה לכאן או לכאן:

דוקטור באותו תחום מיד מזהה מישהו - שמתחזה לרופא כשאומר שטות גמורה.

סיפור המסילות שלו היה הראיה המידית לכך שהפילה אותו:

הכותב לא הבין את ה- basic של מהי מטרת המסילות וחלוקתן - איזו בעיה היא באה לפתור, ולשם איזו מטרה.

הוא כלל אינו מבין את חוק התמורה השולית הפוחתת ברכיבים אלקט', שהיא זו שהביאה מלכתחילה לרצון בתעשיה

לחלק למסילות. ולכן התברבר שם עם שטויות שאינן קשורות (כי לא מבין למה חלקו), כשהתייחס לסף הטריגר שמפעיל

את מנגנוני הבקרה על המסילות עצמן בהקשר של ocp, כאילו זה קשור לנושא.

אין קשר בין ספי הטריגר, לחלוקה למסילות:

הטריגר של הסף הוא תוצר לוואי לחלוקה למסילות, ולא הסיבה לחלוקה במקור.

יש כאמור עוד יתרונות במסילה בודדה, כמו למשל עמידות טובה יותר לשינויים מהירים בהתנגדות המעגל (צריכה) ולכן

נותן עמידות משופרת לעומסים דינאמיים על הספק. יש לכך יתירות לעמידה בעומס רב רגעי:

כאשר מחד זה נופל על מסילה אחת (כשיש 2 בספק) נוצר מצב שהעומס כל כולו מושת בסיטואציה שכזו רק על מחציתו

של הספק שסופג אותה.

מאידך לעומת מצב כשזה נופל על מסילה בודדה (כפולה בהספקה בספק שיש רק אחת כזו) קרי שכל הספק כולו סופג

את העומס ולא רק מחציתו כמו במקרה הקודם.

יש יתרון גם בטלמטריה על הספק, וגם בהגנות - שכעת מוחלות על כל הספק כולו בעותק אחד,

ואין צורך להכפילן פי שתיים (עותק לכל מסילה) ובכך כתוצר לוואי ליקר אותו (שזה בכלל מנוגד לרעיון החלוקה מלכתחילה

שהוא לחסוך כסף).

לכן בספקי מסילות מרובות לא מטמיעים את כל ההגנות, אלא רק את הזולות שבהן.

לעיתים גם רק על מסילה אחת מבין השתיים, זו ששולחת את הזרם למעבד ולא על המסילה השניה.

אחזור על האזהרה אותה הבאתי קודם ואחדדה:

לא לקרוא כלום ממה שהג'וני קשקוש המוזכר כותב. עברתי עוד קצת על דבריו ברשת, ואלו הזויים ושגויים בחלק ניכר

מן המקרים. לא אחת סותר חוקי פיסיקה בתורת החשמל, כמו כן מנסה להסביר דברים בתחומים חשמליים,

באופן שאינו קשור אליהם מאומה. מקביל הדבר ל- "רופא הומאופתי" שמעולם לא למד אקדמית, ומפיץ את

תורתו על בסיס תרבות העתיקה.

**לקריאת חומר מקצועי ממהנדס חשמל אמיתי ומדופלם ברשת, אמליץ על סקירותיו של גבריאל טורס הברזיאלי

שכתב (או עדיין כותב) ב- hardware secrets.

ולחברנו none עם מלוא הכבוד והנימוס הנחוצים:

סבורני שצריך פעם אחת ולתמיד לקחתך לביקור אירוח בשערי חברתנו (בכפוף לסווג בטחוני כמובן), על מנת שפעם

אחת ולתמיד תבין בהתרשמותך האישית שלך, מול מה (ומי) הנך עומד. על מנת שהכבוד המקצועי יכנס אצלך

ללקיסקון, ויחליף את הזלזול הכרוני בתחומי ומקצוע הנסובים בפורום שלנו מעת לעת. 

כמו שזה כרגע קצת לא נעים לי האמת, מרגיש (לי) הדבר לפעמים כמו ויכוח בין בני (שהוא בן 5)  עם אבא שלו.

באהבה ובחברות חבר יקר 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...